Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TS/S "Stefan Batory" skala 1:200, Mały Modelarz 1970
#1
Big Grin 
Witam serdecznie, 
Mam przyjemność zaprezentować Państwu model statku pasażerskiego Polskich Linii Oceanicznych 
TS/S Stefan Batory , wydany przez Małego Modelarza w 1970r.
Budowa modelu była przeze mnie relacjonowana O TUTAJ

[Obrazek: IMAG2608.jpg][Obrazek: IMAG2609.jpg][Obrazek: IMAG2610.jpg][Obrazek: IMAG2611.jpg][Obrazek: IMAG2612.jpg][Obrazek: IMAG2613.jpg][Obrazek: IMAG2614.jpg][Obrazek: IMAG2616.jpg][Obrazek: IMAG2617.jpg][Obrazek: IMAG2621.jpg][Obrazek: IMAG2622.jpg]
pozdrawiam
Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku "

Aktualnie w montowni: 
Ukończone:
Piper L4H [Kartonowa Kolekcja], Fokker D. VII [Kartonowa Kolekcja], Mig-15 Fagot [Hobby Model], Li-2 [Mały Modelarz], Ił-14 [opracowanie Kangaroo], Hindenburg LZ-129 [Sklej Model], Fokker Dr 1 [Modelik], TS/S Stefan Batory [Mały Modelarz], Ił 62 [Mały Modelarz 1979], USS Dallas [Modelik], United States [JSC], King George V [ JSC], Queen Mary [JSC],ORP Jaskółka [MM/2000]
Odpowiedz
#2
Bardzo fajna "bambaryłka" :-) . Szkoda ze nie pokusiłeś się o olinowanie
Pzdr

Odpowiedz
#3
Gratuluję ukończenia budowy! 
Miło się ogląda. A gdzie woda z basenu? Smile
Pozdrawiam
Henryk
Odpowiedz
#4
PDT_Armataz_01_37 Ma swój urok!
Odpowiedz
#5
Napisze tak. Jak na rocznik, wydawnictwo tego okresu, poziom zeskanowania przez firmę, nomen omen kultową tej wycinanki to poradziłeś sobie ŚWIETNIE. No prawie,bo łączenie prawej burty na wysokości sterówki zapadnięte jest. Niemniej jednak chciałbym to wydanie mieć na półce.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#6
Śledziłem od początku budowę tego zabytku, poradziłeś sobie świetnie z tą materią, choć nie bez potknięć. Ale jestem pewien że już czas na coś ambitniejszego, posiadasz już umiejętności które pozwolą Ci zbudować o wiele bardziej zawansowany model.

Pozdrawiam
[Obrazek: sww2A_zpsc7931f0f-1.jpg]

,,...Nic nie wiesz Jonie Snow..." 
Odpowiedz
#7
Dziękuje Panowie za komentarze i opinie.
Wszak decydując się na ten wybór , poniekąd akceptowałem wszystkie plusy i minusy wynikające z ówcześnie projektowanych modeli.

Natomiast:
------------------------
Dokker2: Przewiduje uzupełnienie olinowania, bo dla mnie obecny " Stefan " prezentuje się zbyt łyso. Natomiast nie mam schematu (w MM w ogóle pominięto tą kwestie). Wcześniej pisałem PW do Alskiego, co by poratował swoim schematem z GPM.
-----------------------
Henkos - jednak wody nie będzie.Bo była by to zbytnia awangarda dla tego rocznika.
-----------------------
Andrzej Px48 : dzięki za dobre słowo. Co do wycinanki, oryginalny zeszyt na allegro itp kosztuje ok 50-60 zł, stąd będąc nieuświadomionym co do jakości, kupiłem CD. Teraz wybrałbym oczywiście oryginalny zeszyt.
-----------------------
Jogi; dzięki,  to prawda urok swój ma i choć stary robi wrażenie.
-----------------------
Arkadiusz : tak jak piszesz potknięcia były i zapewne jeszcze długo będą. Ale tym, aż tak bardzo się nie zrażam.
Co do następnych modeli, hmm (...) czas pokaże. Postanowiłem sobie, że posklejam to co dotychczas zgromadziłem i nic nowego nie będę kupował. Więc kolekcja będzie bardzo różnorodna.
pozdrawiam
Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku "

Aktualnie w montowni: 
Ukończone:
Piper L4H [Kartonowa Kolekcja], Fokker D. VII [Kartonowa Kolekcja], Mig-15 Fagot [Hobby Model], Li-2 [Mały Modelarz], Ił-14 [opracowanie Kangaroo], Hindenburg LZ-129 [Sklej Model], Fokker Dr 1 [Modelik], TS/S Stefan Batory [Mały Modelarz], Ił 62 [Mały Modelarz 1979], USS Dallas [Modelik], United States [JSC], King George V [ JSC], Queen Mary [JSC],ORP Jaskółka [MM/2000]
Odpowiedz
#8
Na początku, kiedy śledziłem relację, brakowało mi, że model nie ma przeszklonych okien, schodki to zjeżdżalnie itp. Teraz jak patrzę na "Stefana", ciesze się że powstał w takim klimacie. Przedstawiłeś kawałek historii modelarskiej z tamtego wieku  Wink
Brawa zasłużone. Model świetny  PDT_Armataz_01_37
Odpowiedz
#9
Pozwól że i ja się do gratulacji przyłączę. Bardzo fajny model udało się skleić. No i mam nadzieję że uzupełnisz basen wodą  Tongue
PDT_Armataz_01_37
Pozdrawiam
---------------------------------
Na warsztacie PBY Catalina (projekt zawieszony), Cromwell
Ukończone: Chi-ri 5
Odpowiedz
#10
Zasłużone gratulacje za ukończenie tego staruszka. Niewiele już takich można oglądać.

Napisałeś:
"Postanowiłem sobie, że posklejam to co dotychczas zgromadziłem i nic nowego nie będę kupował.(...)"

Tja, akurat Big Grin
Na macie: DARDO, BIEZSZUMNYJ

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]


Odpowiedz
#11
Gratuluję kolejnego modelu w kolekcji! Podziwiam Twoją systematyczność i odwagę przy wybieraniu różnorodnych tematów. Czekam na kolejną relację  Big Grin
Odpowiedz
#12
Gratuluję fajnego modelu w kolekcji Smile Prosty, zarazem efektowny model. Ja bym wzbogacił go jeszcze o olinowanie, reling na pokładzie rufowym, oraz podmalował łańcuch kotwiczny na czarno Wink
Pozdrawiam!
Galeria malarstwa i rysunku: http://www.sabbstone.deviantart.com
[Obrazek: thumb_412_13_06_20_8_49_00.jpeg]
Odpowiedz
#13
Dziękuje chłopaki za dobre opinie.

Gregory: "szybki, schodki itd." Grzegorzu przy kolejnym statku na pewno się pokuszę, zaś "Stefan" z 1970 z założenia miał stanowić pierwszy krok w modelarstwie morskim.

MeFisto: " basen w wodą ", nie obiecuję pomyślunku, ale podejmę próbę jego wykonania.

Hastur: rzeczywiście takich "reaktywacji" starych modeli pływających to jak na lekarstwo. 
Ale przede mną był pewien śmiałek 
http://www.kartonowki.pl/forum/temat/183...0-11-1970r, Smile

Technick : jak to mawiają na drugim brzegu Odry i Nysy " Ordnung muss sein ", a tak na serio to lubię te sklejanie papierków. Jest chęć i wola więc zawsze coś wyjdzie.Niedługo ruszę z następną relacją.
A ja czekam na Twojego U-Boota Smile

Tomasz K. : Panie Tomaszu , to w głównej mierze Pana projekt S.Batorego zainspirował mnie i spowodował przeskok z modelarstwa lotniczego na modelarstwo morskie. W projekcie Małego Modelarza brakuje olinowania. Relingów na rufie także nie posiadał. Ot ! taki urok starego wydania. Ale uzupełnię Smile
pozdrawiam
Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku "

Aktualnie w montowni: 
Ukończone:
Piper L4H [Kartonowa Kolekcja], Fokker D. VII [Kartonowa Kolekcja], Mig-15 Fagot [Hobby Model], Li-2 [Mały Modelarz], Ił-14 [opracowanie Kangaroo], Hindenburg LZ-129 [Sklej Model], Fokker Dr 1 [Modelik], TS/S Stefan Batory [Mały Modelarz], Ił 62 [Mały Modelarz 1979], USS Dallas [Modelik], United States [JSC], King George V [ JSC], Queen Mary [JSC],ORP Jaskółka [MM/2000]
Odpowiedz
#14
Tylko nie panie, tutaj wszyscy jesteśmy na "ty" Smile
Bardzo mi miło! Rozumiem, standard wg. wydania Smile
Pozdrawiam!
Galeria malarstwa i rysunku: http://www.sabbstone.deviantart.com
[Obrazek: thumb_412_13_06_20_8_49_00.jpeg]
Odpowiedz
#15
Piterkowiec, serdeczne gratulacje Smile
Nie dość, że zmogłeś tę materię to jeszcze wyszło bardzo elegancko!
Odpowiedz
#16
świetna robota, w zasadzie jak na tamte czasy to jest "genialne" opracowanie, i genialnie wykonany model :-)
Klei się :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]












Odpowiedz
#17
Przyjmij i moje gratulacje PDT_Armataz_01_01
Bardzo ładny model skleiłeś, a tym samym przeniosłeś Nas do innej epoki modelarskiej. 
SUPER  PDT_Armataz_01_34 PDT_Armataz_01_37
Odpowiedz
#18
Spóźniłem się trochę z gratulacjami, ale podpisuję się pod uwagami Kolegów. Świetnie poradziłeś sobie z takim staruszkiem! Brawo.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Na morzu jest różnorodność. Każda fala jest inna. A tutaj ciągle to samo. Domy i domy. To nie do wytrzymania." ("Czerwona trawa" - Boris Vian)

http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Odpowiedz
#19
Co prawda dopiero teraz, ale szczerze gratuluję. Bardzo, bardzo mi się podoba.
Ma model klimat. Brawo.
Pozdr.
Trzy pierścienie dla królów elfów...
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
 
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Lekki krążownik La Gloire, JSC 74, skala 1:400. zablo1978 7 923 27-03-2024, 07:57
Ostatni post: zablo1978
  Bašta mestského opevněni Podolínec - DUKASE 471116 skala 1:120 Tuco 5 1,361 31-07-2023, 07:51
Ostatni post: Tuco
  [G] Modele Dave`a Graffama, skala 1:200 yogi 15 5,221 18-05-2023, 03:52
Ostatni post: SZAD
  [G] HMS Fiji, skala 1:400, projekt Adama 12. zablo1978 5 2,643 10-05-2023, 07:00
Ostatni post: jagdtiger2
  [G] HMS Codrington, JSC 420, Operacja Dynamo, skala 1:400. zablo1978 1 1,270 10-05-2023, 06:53
Ostatni post: jagdtiger2
  [G] Studebaker EMF 30 Roadster - WAK - skala 1:25 pulpetto 0 897 07-05-2023, 02:20
Ostatni post: pulpetto
  [G] ORP Dragon, JSC 13, Skala 1:400. zablo1978 7 1,426 06-05-2023, 05:20
Ostatni post: ZbiG
  Bolzano, JSC 52, skala 1:400. zablo1978 3 1,022 18-02-2023, 08:15
Ostatni post: yogi
  [G] Messerschmitt BF-109 E4, MPModel 47, skala 1:33. zablo1978 0 1,551 06-11-2022, 05:55
Ostatni post: zablo1978
  [G] HMS Starling, JSC 419, skala 1:400. zablo1978 3 1,609 05-11-2022, 12:57
Ostatni post: yogi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości