Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ił-62 [Mały Modelarz 1979]
#1
Big Grin 
Witam serdecznie,
mam przyjemność zaprezentować Wam model transkontynentalnego samolotu pasażerskiego Ił 62 wydanego przez wyd. Mały Modelarz w 1979r.  
Relację z budowy prowadziłem TUTAJ.

Jak zwykle przepraszam, za moje "piękne" zdjęcia ale ja nie umiem lepiej Smile.

[Obrazek: IMAG2839.jpg][Obrazek: IMAG2840.jpg][Obrazek: IMAG2841.jpg][Obrazek: IMAG2842.jpg][Obrazek: IMAG2843.jpg][Obrazek: IMAG2844.jpg][Obrazek: IMAG2845.jpg][Obrazek: IMAG2846.jpg][Obrazek: IMAG2848.jpg][Obrazek: IMAG2850.jpg][Obrazek: IMAG2852.jpg][Obrazek: IMAG2855.jpg][Obrazek: IMAG2860.jpg]
pozdrawiam
Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku "

Aktualnie w montowni: 
Ukończone:
Piper L4H [Kartonowa Kolekcja], Fokker D. VII [Kartonowa Kolekcja], Mig-15 Fagot [Hobby Model], Li-2 [Mały Modelarz], Ił-14 [opracowanie Kangaroo], Hindenburg LZ-129 [Sklej Model], Fokker Dr 1 [Modelik], TS/S Stefan Batory [Mały Modelarz], Ił 62 [Mały Modelarz 1979], USS Dallas [Modelik], United States [JSC], King George V [ JSC], Queen Mary [JSC],ORP Jaskółka [MM/2000]
Odpowiedz
#2
Miodzio! Oglądałem każdą aktualizację, ciekawie opisujesz proces budowySmile
Co następne?
Odpowiedz
#3
Fajna maszyna a teraz mów co schnie w garażu .
Odpowiedz
#4
Hmm. Sądząc po numerze to Kościuszko. Tragiczna historia samolotu który skończył przygodę z lataniem w lesie kabackim. Tyle, że to była wersja IL 62M. To był wtedy najmłodszy samolot we flocie LOTu.
Fajny modelik Smile
Odpowiedz
#5
Gratuluję ukończenia. Maszyna bardzo ładnie się prezentuje PDT_Armataz_01_37
Odpowiedz
#6
Piękny model, wielkie gratulacje.
I takie były wtedy "nasze" Małe Modelarze.
Proste, efektowne, dające frajdę i zadowolenie.
Pozdrawiam Wszystkich

Winek (WiesławK)

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#7
Dołączam się do GRATULACJI.
Wrzucę jednak łyżeczkę dziegciu do tej beczki miodu: na Twoim miejscu pokusiłbym się o wycinanie po WEWNĘTRZNEJ linii obrysu, więc może te grube czarne linie na łączeniach byłyby mniej widoczne?
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#8
Gratulacje! Też przypomina mi z rozrzewnieniem czasy „Małego Modelarza“...
Pozdrawiam
Henryk
Odpowiedz
#9
Dzięki Panowie za ciepłe przyjęcie Ił-a.
Co do czarnych kresek konturowych, to rozważałem ich usunięcie, lecz nauczony lekcją Li-2 , wiedziałem, że spowoduje to rozjechanie w konsekwencji spasowania grafiki na kadłubie. Zwłaszcza na elementach skośnych oraz spore przeróbki poszczególnych segmentów.

Padło pytanie co następne. Nie będę tutaj żadnych tajemnic ukrywał, obecnie w garażu schnie (po capowaniu) ORP ISKRA z WAK. Dlatego swego czasu w innym dziale pytałem o olinowanie.
No chyba, że w ostatniej chwili Kartonowa Kolekcja wyda coś ekstra. Ale nie wydaje mi się aby przed świętami coś się w tym wyklarowało.
pozdrawiam
Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku "

Aktualnie w montowni: 
Ukończone:
Piper L4H [Kartonowa Kolekcja], Fokker D. VII [Kartonowa Kolekcja], Mig-15 Fagot [Hobby Model], Li-2 [Mały Modelarz], Ił-14 [opracowanie Kangaroo], Hindenburg LZ-129 [Sklej Model], Fokker Dr 1 [Modelik], TS/S Stefan Batory [Mały Modelarz], Ił 62 [Mały Modelarz 1979], USS Dallas [Modelik], United States [JSC], King George V [ JSC], Queen Mary [JSC],ORP Jaskółka [MM/2000]
Odpowiedz
#10
PDT_Armataz_01_34 Bardzo fajnie Ci wyszedł... Szkoda tylko że nie ma wnętrza... Gratulacje.
Też mam nadzieję że będzie coś extra z Kartonowej bo to na prawdę dobrze spasowane modele i klei się na prawdę super.
PDT_Armataz_01_37
Pozdrawiam
---------------------------------
Na warsztacie PBY Catalina (projekt zawieszony), Cromwell
Ukończone: Chi-ri 5
Odpowiedz
#11
ORP "Iskra"? - stoi na półeczce u mnie kadłub, z którym tak do końca poradzić sobie nie mogłem, więc jest nieukończony. 
Konkretnie: - półeczka na nadburciu, której nie nakleiłem, albowiem jest za gruba (laser) i przez to zbyt widoczna. Teoretycznie - wiem, jak to zrobić, aliści byłoby to zbyt czasochłonne, więc, jako człowiek leniwy, odstąpiłem od wykonawstwa. 
Ciekawostka: do poszycia burt wykorzystałem częściowo poszycie z MM-a z lat sześćdziesiątych projektu p. L. Komudy; dzięki temu poszycie jako tako mi wyszło. W/g projektu p. Króla - z poszyciem nie umiałem sobie poradzić... - aliści to na pewno winna moja staroświeckość?
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#12
Gratulacje, Fajnie sobie poradziłeś z tym wiekowym już opracowaniem,
Pozdrawiam
Odpowiedz
#13
Super wykonanie a model ma swój urok  PDT_Armataz_01_37
Odpowiedz
#14
PDT_Armataz_01_37
Fajnie, że chce Ci się kleić stare opracowania. Niejednemu z metryką podobną do mojej przypominasz o minionym czasie. Tak sobie pomyślałem,  nieźle by było gdyby Mały Modelarz zrobił dodruk niektórych modeli z minionej epoki. A że teraz karton lepszej jakości i żeby nikt nie pomylił,  to tym dodrukowanym modelom nadać nowe numery i w ten sposób nadgonić wielkie opóźnienie w numeracji MM.
Odpowiedz
#15
Śledziłem, śledziłem i dośledziłem do końca. Podziwiam Cię za ochotę do grzebania się w starych MM-ach - zapewniłeś sobie poczesne miejsce w Sekcji Archeo Wink

Jeśli chodzi o SP-LAB to nie uległ on katastrofie - Ił-62 SP-LAB został w 1983 roku przekazany do Aerofłotu i latał dalej (linie Krasnojarskie czy coś koło tego - nie znam struktury Aerofłotu - oznaczenie kodowe samolotu СССР-86706, potem RA-86706). W każdym razie ten konkretny egzemplarz dosłużył emerytury i został złomowany w 2002 roku.

Natomiast katastrofie w Lesie Kabackim uległ Ił-62M o oznaczeniu SP-LBG.
Odpowiedz
#16
Nie moje klimaty, ale dobrą robotę modelarską zawsze chętnie oglądam.
Super !!!
Pozdr.
Trzy pierścienie dla królów elfów...
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
 
Odpowiedz
#17
A tak sobie przypomniałem... Gdzie autobus z tylnej okładki? Smile
Odpowiedz
#18
Dzięki chłopaki za zainteresowanie.
Wracając do pytania Arturo o autobusik.
Owszem był, ale mój egzemplarz tego modelu nie miał tylnej okładki, na której był on nakreślony. Więc z autobusiku nici.
pozdrawiam
Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku "

Aktualnie w montowni: 
Ukończone:
Piper L4H [Kartonowa Kolekcja], Fokker D. VII [Kartonowa Kolekcja], Mig-15 Fagot [Hobby Model], Li-2 [Mały Modelarz], Ił-14 [opracowanie Kangaroo], Hindenburg LZ-129 [Sklej Model], Fokker Dr 1 [Modelik], TS/S Stefan Batory [Mały Modelarz], Ił 62 [Mały Modelarz 1979], USS Dallas [Modelik], United States [JSC], King George V [ JSC], Queen Mary [JSC],ORP Jaskółka [MM/2000]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Big Grin [G] ORP Jaskółka [Mały Modelarz 3/2000, skala 1:100] Piterkowiec 2 5,487 09-11-2020, 05:41
Ostatni post: Zeppelin
  [G] Wspomnień czar - Polski zamolot szkolny RWD-17 - Mały Modelarz 08/1984 część 3 Bialy 1 1,878 07-12-2019, 11:23
Ostatni post: ZbiG
  [G] Wspomnień czar - Samolot szturmowy Iljuszyn Ił-2 - Mały Modelarz 02/1983 część 1 Bialy 4 3,342 17-12-2018, 08:01
Ostatni post: zdzichu79
  [G] Wspomnień czar - ORP Ślązak - Mały Modelarz 06/1983 część 2 Bialy 0 1,876 12-12-2018, 10:56
Ostatni post: Bialy
  [G] HMS BOUNTY - Mały Modelarz nr 4-5/2006 rogal 2 2,674 24-11-2018, 11:14
Ostatni post: Gregory
Big Grin TS/S "Stefan Batory" skala 1:200, Mały Modelarz 1970 Piterkowiec 18 8,936 06-12-2017, 12:12
Ostatni post: Japończyk
  F6F Hellcat - Mały Modelarz 4/90 Mr.Tsing 5 5,035 18-04-2016, 08:02
Ostatni post: Karas
  P.11c ze śmietnika - Mały Modelarz 8/1986 Mr.Tsing 11 7,801 08-04-2016, 09:16
Ostatni post: Mr.Tsing
Photo [G] Mk. IV "Cromwell IV" - 1:25 - Mały Modelarz Deny 6 5,045 24-03-2016, 11:04
Ostatni post: PAWCYK
  [G] MS Batory, Mały Modelarz, 1:300 kilek15 7 6,562 18-02-2016, 12:24
Ostatni post: Gregor

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości