Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zdjęcia na fotosik
Szanowni modelarze
W związku z licznymi pytaniami o stwierdzam że nie mam wpływu na to że zdjęcia z forsika się nie pojawiają. Jest to kwestia kont, które posiadacie. Darmowe konta mają ograniczoną ilość tranferowanych danych. Żeby zdjęcia były cały czas widoczne należy uiścić opłatę.

Jakiś czas temu zrobiłem taki dokument http://papermodels.pl/misc.php?action=help&hid=8 i pozwolicie że nie będę już odpowiadać na pytania gdzie się podziały zdjęcia. 

pozdrawiam
Dexter Smile
Odpowiedz
Umieszczenie zdjęć w galerii jest bardzo proste, dziwię się że przy takiej opcji ktos jeszcze płaci za reklamy z fotosików i innych takich :-)
będzie się kleić :
[Obrazek: 5OOUZqU.png]

Odpowiedz
Przerzuciłem się z umieszczaniem zdjęć na forumowy serwer i sobie chwalę, w sumie szkoda, że tak późno:/

Co do fotosika to mam teraz zagwostkę, bo kończy mi się abonament roczny i nie wiem co byłoby z moimi dotychczasowymi zdjęciami gdybym wrócił do wersji bezpłatnej. Ktoś ma doświadczenie może w tym temacie?
Odpowiedz
Kolega dexter mija się z prawdą. Ja nadal mam wykupiony abonament, a zdjęcia na naszym forum zniknęły Sad Brak zdjęć zauważyłem w święta. Zaznaczam, że w tym czasie nie dodawałem zdjęć, nic w swojej relacji nie zmieniałem. Wynika z tego, że jest to ewidentna wina naszej strony..
Pozdr.
Trzy pierścienie dla królów elfów...
Odpowiedz
(28-12-2017, 11:47)Japończyk napisał(a): Kolega dexter mija się z prawdą. Ja nadal mam wykupiony abonament, a zdjęcia na naszym forum zniknęły Sad Brak zdjęć zauważyłem w święta. Zaznaczam, że w tym czasie nie dodawałem zdjęć, nic w swojej relacji nie zmieniałem. Wynika z tego, że jest to ewidentna wina naszej strony..
Pozdr.

Robert, abonament abonamentem ale pewnie przekroczyłeś dostępny transfer na dany miesiąc i dlatego zdjęcia zniknęły. 
Moja rada: klej mniej starannie to mało osób będzie zaglądać do relacji żeby zdjęcia podziwiać i transferu nie będzie ubywać  Big Grin
Odpowiedz
(28-12-2017, 11:56)yogi napisał(a):
(28-12-2017, 11:47)Japończyk napisał(a): Kolega dexter mija się z prawdą. Ja nadal mam wykupiony abonament, a zdjęcia na naszym forum zniknęły Sad Brak zdjęć zauważyłem w święta. Zaznaczam, że w tym czasie nie dodawałem zdjęć, nic w swojej relacji nie zmieniałem. Wynika z tego, że jest to ewidentna wina naszej strony..
Pozdr.

Robert, abonament abonamentem ale pewnie przekroczyłeś dostępny transfer na dany miesiąc i dlatego zdjęcia zniknęły. 
Moja rada: klej mniej starannie to mało osób będzie zaglądać do relacji żeby zdjęcia podziwiać i transferu nie będzie ubywać  Big Grin

Yogi - sprawdź wiadomości...
Odpowiedz
(27-12-2017, 09:41)yogi napisał(a): ....

Co do fotosika to mam teraz zagwostkę, bo kończy mi się abonament roczny i nie wiem co byłoby z moimi dotychczasowymi zdjęciami gdybym wrócił do wersji bezpłatnej. Ktoś ma doświadczenie może w tym temacie?

Nie mógłbyś wstawiać zdjęć bo w darmowym jest limitowana ilość , chyba 500.
Miałem to samo, na fotosiku mam ok 1600 fotek, jak się skończył termin nie mogłem wczytać następnych, i z transferem koledzy też mają rację, po prostu trzeba kontrolować od jakiegoś czasu te wartości, bo to że nie wstawiamy nowych zdjęć jest nie istotne, ważniejsze jest jaki poziom ma transfer zewnętrzny. Osobiście uważam że naciągają, ale to moje przeczucie.

Myślałem o przeniesieniu na forum galerii, ale mam nie tylko modelarskie zdjęcie na tym hostingu, są one też wyselekcjonowane, gdybym musiał teraz robić to wszystko naraz co robiłem przez ostatnie dwa lata to jakaś katastrofa.

Pozdrawiam
[Obrazek: sww2A_zpsc7931f0f-1.jpg]

,,...Nic nie wiesz Jonie Snow..." 
Odpowiedz
Dexter jezeli poprawisz sposob generowania linkow to bedzie naprawde dobrze. W tej chwili jest to dosc uciazliwe. Takze licze ze poswiecisz chwile swojego czasu, zeby ulatwic zycie innym Smile ja bede bardzo wdzieczny, bo mam do uzupelnienia fotki w kilku relacjach wiec jest ich kilkaset.

Pytanie mam. Jezeli wrzuce fotki na forum to jak jest prawami autorskimi?
"Buduję miniaturowe 'repliki' samolotów, a nie kartonowe modele"

Moja galeria

Piotr Rowiński
Odpowiedz
rowin, pracuję nad tym, a że nie jestem programistą to idzie mi udolnie. Na razie chciałem stworzyć alternatywę na znikające cenne zdjęcia.

Prawa autorskie są zgodnie z tym co jest zapisane w ustawie, a brzmi on
1. Przedmiotem prawa autorskiego jest każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia (utwór).
Niestety jakby się upierać model jest utworem działalności o indywidualnym charakterze, zdjęcia tylko przedstawiają już jego efekt. To tak samo jakbyś poszedł do muzeum i zrobił zdjęcie bitwie pod Grunwaldem. W przypadku praw autorskich trzeba rozróżnić pewne rzeczy. Jedno to prawo autorskie które jest niezbywalne i zawsze będziesz jego autorem i nic to nie zmieni. To w tym przypadku jeśli ktoś wrzuci twoje zdjęcie i podpisze jako swoje to już naruszył Twoje prawo. Dlatego w galerii powinny znajdować się własne zdjęcia nie pobrane z internetu i wrzucone jako swoje.
Chodziło pewnie Tobie o prawo majątkowe do utworu to patrz punkt 1 ustawy. Ja jednak ze swojej strony mogę Cię zapewnić że nie biorę korzyści z tego że udostępniacie zdjęcia. Nie mogę jednak zapewnić że ktoś będzie nieuczciwy że to zrobi. To jest tak samo jak z fotosikiem Photobucketem lub Facebookiem. Wrzucacie, zdjęcia z własnej woli i nie przenosisz żadnych praw majątkowych i autorskich na nikogo. Cały czas jesteś właścicielem do zdjęcia. Jeśli sobie ktoś zażyczy to istnieje możliwość usunięcia bez podania jakiegokolwiek powodu. Pamiętaj jeśli nie jest coś opisane w regulaminie działa tutaj prawo nadrzędne i takie jest stosowane (patrz punkt 1 obowiązującego regulaminu)
Niebawem będzie wchodził nowy regulamin forum w związku z GDPR i na pewno umieszczę odpowiednie sekcje na ten temat.
Mam nadzieję że udzieliłem zadowalających odpowiedzi. Ja mogę ze swojej strony zaproponować że każde zdjęcie będzie opatrzone znakiem wodnym, że akurat zostało pobrane z PaperModels.pl, chętnie pozyskam od was uwagi Smile

Japończyk, widzę że już mnie tutaj uprzedzili ale to że masz płatny hosting nie znaczy że nie przekroczyłeś limitu.

Ze względu na to że mimo tego że na forum nie pojawia się regularnie nowy pozst ze zdjęciami to ja obserwuję wzrost oglądalności forum a przez co idzie także i zdjęć więc jakiś czas temu już podjąłem kroki żeby zdjęcia były widoczne z forum.
Odpowiedz
Dexter, fakt. Sprawdziłem fotosik i skończył mi się limit transferu miesięcznego. Trudno.
Trzeba będzie przejść na zdjęcia forumowe. Dobrze, że zrobiłeś taką opcję.
Pozdr.
Trzy pierścienie dla królów elfów...
Odpowiedz
Pawel nie chodzilo mi o jakies korzysci majatkowe. Bardziej o to czy jak wrzucam fotki na serwer forumowy to czy forum staje sie tak jakby wlascicielem zdjecia, ktore moze wykorzystywac je w dowolny sposob.
Tak czy inaczej dzieki za obszerne wyjasnienie. Czekam teraz na efekty Twojej programistycznej pracy Smile
"Buduję miniaturowe 'repliki' samolotów, a nie kartonowe modele"

Moja galeria

Piotr Rowiński
Odpowiedz
Chciałem dokładnie wyjaśnić pokazując całość zagadnienia. Ale forum nie jest właścicielem.
Odpowiedz
Prawo autorskie jest niezbywalne, co innego prawo majątkowe i są to zupełnie odrębne rzeczy.
Mi osobiscie forumowa galeria nie przypada do gustu, głównie dlatego, że nie jestem fanem miniaturek które odsyłają gdzieś tam. Nie planuje zmiany z imgura, który jak dotąd nie dal znaku aby miał coś zmieniać w swojej polityce. Ale nic nie jest wieczne.
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
Karas, tak napisałem, a to że miniaturki się nie podobają znaczy że nie doczytałeś do końca bo można wstawiać i całe zdjęcia, a co do reszty nie zmuszam. Jednak zwróć uwagę na fakt że jak się otworzy zdjęcie z jakiegoś fotosika albo innego ustrojstwa to zalewa fala reklam i to nie tylko tych ze sklepów internetowych, a warto zwrócić uwagę że dzieci także wchodzą na takie strony. Co do reszty nie zmuszam nic na siłę.
Odpowiedz
Jasne, rozumiem. Dobrze, że jest alternatywa dla tych co nie ufają zewnętrznym hostom. Co do fotosika, to sam nie rozumiem fenomentu tej strony tak samo jak photobucketa.
Ciekawe czy da się linkować zdjęcia na fora bezpośrednio z google drive. Nigdy nie próbowałem.
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
Można i z google i z onedrive
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości