Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] JU-88 D-1 (AH) - Deutscher Schnellbomber in Norwegen
#76
Umiejętności nie można Ci odmówić, na pewno jesteś jednym z najlepszych kartoniarzy, dodatkowo odchyłka w stronę plastikowców nadaje Twoim pracom niepowtarzalny i unikatowy charakter. Jestem wielkim fanem tego stylu i też chciałbym kiedyś choć trochę zbliżyć się do Twojego poziomu.
Co do modelu, to wykonanie adekwatne do posiadanych umiejętności. Unikatowa jakość wykonania.
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#77
Kurde Piotrek weź coś popsuj bo się przyczepić nie ma do czego Tongue
Zresztą ja nie spodziewałem się niczego innego jak tego co pokazałeś, moje zdanie co do swoich modeli znasz Smile
Odpowiedz
#78
MISTRZOSTWO!!!! PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37
Odpowiedz
#79
Panowie, bardzo dziękuję za pozytywny odbiór mojej pracy. Ogólnie kiedyś uważałem, że porównanie kartonowego modelu do plastikowego, żeby podkreślić kunszt wykonania kartonówki, to szczyt modelarskiego komplementu. Jednak od pewnego czasu uważam, że prace niektórych kolegów kartoniarzy są wiele lepsze, niż większość plastikowców. W związku z tym, porównanie modelu kartonowego z rzeczywistym pierwowzorem, jest dużo bardziej adekwatne.
"Buduję miniaturowe 'repliki' samolotów, a nie kartonowe modele"

Spitfire mk.Vb     Spitfire mk.Vc     Spitfire mk.XVIe     PZL P.11c     JU-88D-1     B-239     P-40E     Jak-1b     P-47D-11     Spitfire LF.IX     Spitfire mk.Ia


Piotr Rowiński
Odpowiedz
#80
Gratuluję pięknego modelu.
Powody gratulacji już wszyscy podali, a ja się z nimi utożsamiam.
Pozdrawiam Wszystkich

Winek (WiesławK)

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#81
I ja przyłączam się do zasłużonych gratulacji.
Model wymiata pod każdym względem  PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37
Odpowiedz
#82
Niesamowity model!!!
Odpowiedz
#83
Szalenie podoba mi się Twoje niestandardowe podejście do kartonówek i czerpanie garściami z "plastikowej" gałęzi modelarstwa. W Twoim wykonaniu takie połączenie to KILLER w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Model prezentuje się wspaniale. Myślę, że niejeden plastikowiec mógłby dużo się od Ciebie nauczyć. Dzięki za inspirację i chęć dzielenia się tajnikami swojego warsztatu.
Odpowiedz
#84
Masz dar i jakiś dziewiąty zmysł do klejenia modeli. Świetna robota i wszytko takie realistyczne. Co tu więcej pisać  PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37

Czekam jak już posklejasz wszystkie samolociki od "Hala" i weźmiesz się za koparki, dźwigi i ciuchcie  Big Grin
Odpowiedz
#85
Witam Serdecznie,

Model wymiata, wykonanie zapiera dech w piersiach. Jestem pod ogromnym ważeniem efektu jaki został uzyskany przy zastosowaniu wszystkich dodatków i technik. Model kartonowy, który wygląda jak replika prawdziwego samolotu !!!. REWELACJA !!!!!! PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37 PDT_Armataz_01_37
Mam nadzieję że zobaczę go na żywo np w Przeciszowie we wrześniu. Będzie to jeden z moich celów jeżeli planujesz odwiedzić tą wystawę z tym Junkersem.


Efekt realizmu jest na tak niesamowicie wysokim poziomie we wszystkich zakamarkach modelu, że jest jedna rzecz, na którą patrze i mi to troszeczkę nie pasuje. Ugięcie opon kół. Zostały one po prostu ścięte jako efekt ugięcia opony. Na zdjęciu gdzie model stoi na płaskiej powierzchni rzuca się to w oczy (tak jakby brakowało kawałków opon). Przydały by się deformacje opon w miejscu styku jak to jest np w tym zestawie żywicznym:
http://www.hyperscale.com/2017/reviews/a...ewbf_1.htm
albo jak widać to na zdjęciach z epoki:
https://forum.largescaleplanes.com/uploa...241502.jpg
Po prostu nie ujmować materiału a tylko na etapie Twojego projektu model 3D odpowiednio zniekształcić w miejscu styku aby "guma się rozeszła".
Ale to tylko taki malutki szczegół w całości tego przewspaniałego wykonania.
Pozdrawiam Serdecznie
Darek "Wrajcik"
Odpowiedz
#86
Panowie, dziekuje za komentarze.

Wrajcik: Kiedys myslalem o wykonywaniu opon z ugieciem, jednak przeszlo mi to z tego powodu, ze czesto to ugiecie proponowane przez producentow zywicznych kol, bylo niepoprawne w skali i powodowalo efekt "kapcia". Jak widac na przytoczonym przeze mnie zdjeciu, ugiecie opony bylo rozne, a czasami zupelnie niewidoczne. Widac zdjecia byly robione przed lub po pompowaniu kol Junkers .
Ja raczej pozostane przy scinaniu tych opon tylko. Efekt na moj gust jest zadowalajacy, tym bardziej kiedy model bedzie przytwierdzony do podstawki symulujacej podloze.
W dodatku moje umiejetnosci modelowania 3D, nie siegaja takich komplikacji jak ugiecie opony.

Co do Przeciszowa to jeszcze troche czasu jest. Na chwile obecna sie wybieram, ale co bedzie we wrzesniu to nie wiem. W najblizszy weekend wybieram sie do Olsztyna.

Pozdrawiam
"Buduję miniaturowe 'repliki' samolotów, a nie kartonowe modele"

Spitfire mk.Vb     Spitfire mk.Vc     Spitfire mk.XVIe     PZL P.11c     JU-88D-1     B-239     P-40E     Jak-1b     P-47D-11     Spitfire LF.IX     Spitfire mk.Ia


Piotr Rowiński
Odpowiedz
#87
(25-03-2019, 05:15)rowin napisał(a): (....)
Ja raczej pozostane przy scinaniu tych opon tylko. Efekt na moj gust jest zadowalajacy, tym bardziej kiedy model będzie przytwierdzony do podstawki symulujacej podloze.
(...)
PDT_Armataz_01_34 PDT_Armataz_01_34 PDT_Armataz_01_34
I jeszcze raz wyrazy podziwu i szacun za taką replikę.
Do Olsztyna nie pojadę ale cierpliwie będę czekał na wrzesień Smile

Pozdrawiam Serdecznie
Pozdrawiam Serdecznie
Darek "Wrajcik"
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości