Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mercedes L4500F 1:25 (Answer)
#1
Tym razem, szybka galeria.
Miałem prowadzić relację, ale... ale albo mi się nie chciało robić zdjęć, albo pomstowałem przy rozszyfrowywaniu "rysunków" montażowych tak, że ostatnią rzeczą jaką miałem ochotę robić, to dokumentować każdy krok (poza chęcią potraktowania modelu czujnikiem punktowym). A im dalej w las, tym było gorzej. Cholera, to jest model z 2015 roku!
 
O ile części modelu (poza tymi z pomylonymi numerami) do siebie pasują, tak rysunki są T R A G I C Z N E!
Zrozumiałbym, gdybyśmy mieli rok 1970. Chociaż, zaraz! Przecież już wtedy istniała perspektywa, izometria i można było przedstawić na rysunkach elementy przestrzennie w sposób nie budzący wątpliwości co z czym, jak i gdzie.
Zatem nie wiem, co autor rysunków miał na myśli, bo sporo rzeczy zostawił w domyśle. 

Kolejną rzeczą, do której się czepię, to rozmieszczenie i numeracja rysunków. 
Cieszy mnie to, że autor rysunków odkrył darmowe fonty (w tym przypadku font Monsterrat). Chyba tak się z tego cieszy(ł), że postanowił sadzić "kulfoniaste" numery, kosztem mądrego i czytelnego rozmieszczenia rysunków na arkuszu. 

Na sam koniec - niebieskie "szkła" przednich lamp. Jak je zamontowałem, poczułem się jakbym się cofnął w czasie do czasów przedszkolnych, gdzie dzieci rysowały(śmy) ZAWSZE czerwone usta i niebieskie oczy! Na zdjęciach nie widać tego niebieskiego, bo w fotoszopie "zdjąłem kolor".
Dla mnie - karykaturalny dodatek. Powtórzę się, ale model jest przecież z roku 2015. Na opracowaniu, można wrzucić zdjęcia lamp zamiast rysunków! To nie jest budowa rakiety. Takie rzeczy robi się w kilka minut. A jakość będzie inna.
Nie rozumiem, gdzie leży problem lepszego (czyt. współczesnego) podejścia do opracowania modeli i detali. 

Podsumowując - model dobrze opracowany, ale sklejacz do dupy. W dodatku czepiający się.

Efekty przedstawiam poniżej:
[Obrazek: z0bbglx.jpg]
[Obrazek: 8FJgnpz.jpg]
[Obrazek: AKAKcDx.jpg]
[Obrazek: lFH6JC7.jpg]

Na szybko, z resztek depronu, zmajstrowałem podstawkę:

[Obrazek: gnSDoOh.jpg]

I tak prezentuje się całość po załadunku.

[Obrazek: rhwctsA.jpg]
[Obrazek: Pw2lUXf.jpg]

P.S.
Teraz zupełnie serio i bez uszczypliwości.
Nie wiem, kto opracowuje rysunki montażowe i opisy. Czy autorzy modeli, czy może wydawcy (bo i takie podejrzenia mam - różne rzeczy robi się dla obniżania kosztów)? Ale zdecydowanie, przydałoby się odrobić lekcję z DTP'u i projektowania informacji. Bo niewątpliwie rysunki i opisy informacjami są.
Jakby co, chętnie pomogę. 
Zjadam zęby od kilkunastu lat na projektowaniu informacji wszelakich to i może coś podpowiem.
Zapewne dlatego tak mnie ta nieudolność mierzi - skrzywienie zawodowe.

P.S. 2
Na fejsie moim (link poniżej) jest kilka zdjęć z początków budowy - jakby ktoś był zainteresowany Smile
Moje modelarskie poczynania: http://facebook.com/warsztatmodelarski 
Odpowiedz
#2
Gumy łyse,pojazd odbudowany po pożarze czy jak? Miał być piękny czerwony strażacki. E to nie może być niemiecki. Po mojemu trofiejny. Ale z brudzingiem zaszalałeś za ostro moim zdaniem. Buda i paka -jakby zlepek dwóch różnych modeli. Pomysł na przeróbke Twój, czy z sieci?
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#3
Pomysł mój.
Taki był zamysł, że przód inny i tył inny.
Składany z kilku jest. Toż to wół roboczy. Nikt o niego nie dba(ł).
Stał porzucony i rozszabrowany, jako wóz drabiniasty. Ale potrzeba była na narzędzie do transportowania drewna. "Przerobili my ze śwagrem na dostawczaka."
Moje modelarskie poczynania: http://facebook.com/warsztatmodelarski 
Odpowiedz
#4
Osobiście mi się podoba PDT_Armataz_01_34
Szanuję również takie nieszablonowe podejście do modeli, wszak każdy z nas ma inne podejście do modelarstwa - są gusta i guściki PDT_Armataz_01_29
"Śwagry" zrobiły dobrą robotę PDT_Armataz_01_37
Odpowiedz
#5
PDT_Armataz_01_34
Dzięki.
Moje modelarskie poczynania: http://facebook.com/warsztatmodelarski 
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [G] CASE VAI Traktor US Army Answer 1:25 malakser 2 981 23-04-2023, 07:08
Ostatni post: ZbiG
  Mercedes L3000 po tuningu (czyli Hot Rod) Master 117 1 1,336 24-12-2022, 09:35
Ostatni post: Lukee
  [G] Vought F6U-1 PIRATE - Answer 1:33 Gonzo 0 1,325 07-05-2022, 01:02
Ostatni post: Gonzo
  PzKpfw. I Ausf. A - Kartonowe Hobby , Answer Partyzant 2 1,760 08-02-2022, 12:13
Ostatni post: Hastur
  [G] Opel Vivaro - Kartonowy Express Answer karol1985 4 2,054 01-11-2021, 12:47
Ostatni post: Japończyk
  TS-11 Iskra bis DF 3H-1706 wyd. Answer Partyzant 4 2,602 13-09-2021, 09:29
Ostatni post: Partyzant
  Lxd2, Angraf/Answer 3/2006, 1:25 kilek15 2 2,324 15-06-2021, 12:07
Ostatni post: Andrzej Px48
  /G/ Lokomotywa KOF II-Answer Andrzej Px48 5 2,531 11-05-2021, 09:22
Ostatni post: Winek
  Kubelwagen - Answer btomko 6 2,963 04-05-2021, 08:41
Ostatni post: btomko
  RENAULT FT-17 wyd. ANSWER Partyzant 7 6,082 04-05-2021, 01:25
Ostatni post: Lesio73

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości