Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja/Galeria] Frederichshafen FF33E - GPM 261 (19.2006)
#26
Witam...
Tak sobie pomyślałem, że trzeba odświeżyć relację i pokazać troszkę swoich wypocinek i tak:
Elementy usterzenia pionowego i poziomego gotowe. Elementy poszycia ogonowej części kadłuba postanowiłem podkleić tektura o grubości 0.5mm a element dolny trochę udoskonalić w miejscach szycia - żyłką o grubości około 0.2mm patrz fotki poniżej ;-]
Pozdrawiam...

Gotowe elementy usterzenia...

[Obrazek: th_Obraz184.jpg][Obrazek: th_Obraz183.jpg][Obrazek: th_Obraz181.jpg][Obrazek: th_Obraz176.jpg]

Części poszycia ogona...

[Obrazek: th_Obraz197.jpg][Obrazek: th_Obraz196.jpg][Obrazek: th_Obraz195.jpg][Obrazek: th_Obraz191.jpg]
[Obrazek: th_Obraz189.jpg][Obrazek: th_Obraz186.jpg]
Na półce...
Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II - GPM 253 * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model *
Odpowiedz
#27
Ładnie, ładnie :grin: Piekielny szkielecik, wszystko sam wycinałeś czy to lasery są?
Co do przeszklenia zegarów, zamiast wikolu czy lakiery można z powodzeniem zastosować ClearFix Humbrola, taka gęsta mazia. Często używają tego plastikowcy do robienia reflektorów, małych szybek w modelach itp.
Działaj dalej, przyjemnie ogląda się takie relacje.
Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
[Obrazek: baner-lista.gif]
[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
#28
Cytat:ClearFix Humbrola
Nie wiem czy to zależy od ilości jaką się nakłada ale ja zaobserwowałem, że robi się mleczno matowy.
Odpowiedz
#29
Witam..
„Jackyl”, co do szkieletów skrzydeł to pisałem wcześniej, iż po raz pierwszy wypróbuje jak to będzie się lepić modelik z wykorzystaniem elementów wycinanych laserowo;-) Jackylku zapomniałbym Ci podziękować za podsuniecie dobrego pomysły jak zrobić przeszklone zegary;-) postaram się zakupić owy produkt ClearFix firmy Humbrola i zobaczymy jak to będzie, choć Piterski napisał, iż robi on się mleczno matowy może i faktycznie jest to wina nakładania grubszej warstwy, zobaczymy - wypróbuje to napisze, co i jak ;-)
Chciałem uaktualnić relacje i tak:

Lotki górnego płata gotowe starałem się jak mogłem, aby efekt uwypukleń był jak najlepszy...
[Obrazek: th_Obraz217.jpg][Obrazek: th_Obraz218.jpg]

Zastrzały płatów gotowe...
[Obrazek: th_Obraz224.jpg][Obrazek: th_Obraz223.jpg]

Śmigło przygotowane pod szpachel...
[Obrazek: th_Obraz225.jpg]

Część ogonowa kadłuba gotowa wraz z umocowanym usterzeniem pionowym i poziomym wszystko dobrze spasowane bez większych zastrzeżeń...
[Obrazek: th_Obraz213.jpg][Obrazek: th_Obraz240.jpg][Obrazek: th_Obraz214.jpg][Obrazek: th_Obraz210.jpg][Obrazek: th_Obraz208.jpg]
[Obrazek: th_Obraz212.jpg][Obrazek: th_Obraz239.jpg][Obrazek: th_Obraz237.jpg][Obrazek: th_Obraz241.jpg][Obrazek: th_Obraz236.jpg]

Aktualnie trwają prace nad silnikiem...
Pozdrawiam...
Na półce...
Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II - GPM 253 * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model *
Odpowiedz
#30
Widzę że nieźle Ci idzie z tym szmatolotem. Miałbym takie pytanie czy to złudzenie czy imitacja faktury płótna na poszczególnych elementach usterzenia i kadłubie różni się od siebie? Bo chyba nie kleisz ze skanów?
Odpowiedz
#31
Witam...
„Ceva” tak na marginesie to nie kleje ze skanów i nigdy nie kleiłem, taki efekt to chyba przez inny kąt padania światła. Choć powiem ci, że zauważyłem, iż niektóre elementy maja kolor ciemniejszy zauważyć to można szczególnie na poszyciu płatów górny – dolny. Jak te elementy będę miał gotowe to napisze i porobię zdjęcia. Widziałem podobną relacje na innym forum i powiem, że też widać różnicę wydaje mi się, że tak został wydany może tak miało być albo to błąd wydawcy...
Pozdrawiam...
Na półce...
Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II - GPM 253 * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model *
Odpowiedz
#32
Dziadek, nie mogę się doczekać galerii!
na macie: projekt X
Odpowiedz
#33
Dziadek ciekaw jestem jak poradzisz sobie ze skrzydłami (duża rozpiętość i dosyć cienki szkielet).Jak na razie to idzie Ci świetnie :milbravo:
Pozdrawiam Tomasz.
Odpowiedz
#34
Witam...
Mikołaju oglądałem twoja galerie Macchi M.5 na forum sklejamy powiem ci, że naprawdę modelik wyszedł pierwsza klasa tak bardzo mi się spodobał ze drugim modelem będzie właśnie on - drugim, bo po tym, co aktualnie sklejam będzie Morane-Saulnier L także jeszcze raz wielkie gratulacje ;-)
Pozdrawiam...
Na półce...
Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II - GPM 253 * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model *
Odpowiedz
#35
Witam...
Co by nie było, że Dziadek się obija to odświeżam relacje i tak:

Pływaki prawie gotowe bardzo dobrze spasowane brakuje tylko samych dodatków, które postanowiłem wykonać trochę inaczej, ale to w następnej odsłonie...

[Obrazek: th_Obraz282.jpg] [Obrazek: th_Obraz281.jpg] [Obrazek: th_Obraz280.jpg] [Obrazek: th_Obraz279.jpg]

Co do silnika to efekt możecie zobaczyć na zdjęciach to, co mi najbardziej przeszkadzało to te małe elementy popychaczy hehe ;-)

[Obrazek: th_Obraz278.jpg] [Obrazek: th_Obraz274.jpg] [Obrazek: th_Obraz271.jpg]

No i element, który ma prawie pół metra;-) płat skrzydła górnego, w którym bardzo chciałem uzyskać efekt widocznych wręg na poszyciu to w moim odczuciu wyszedł średnio chyba za mało jeszcze się nauczyłem, aby porywać się z motyka na model, który ma prawie 0.5m rozpiętości;-) ale myślę, iż następnym razem będzie lepiej...

[Obrazek: th_Obraz263.jpg] [Obrazek: th_Obraz262.jpg] [Obrazek: th_Obraz259.jpg] [Obrazek: th_Obraz257.jpg] [Obrazek: th_Obraz256.jpg] [Obrazek: th_Obraz254.jpg] [Obrazek: th_Obraz251.jpg] [Obrazek: th_Obraz246.jpg]
Pozdrawiam...
c.d.n...
Na półce...
Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II - GPM 253 * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model *
Odpowiedz
#36
Powiem Ci że plywaczki PDT_Armataz_01_34 Silnik też super wyszedł no i skrzydeł też sie nie mozna przyczepić. Efekt na skrzydłach jak dla mnie jest w sam raz. Te wytłoczenie nie są ani za mocne ani za słabe powiedziałbym że są idealne.

Pozdrawiam
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#37
Od dawna podziwiam twoją pracę nad tymi samolotami, pieknie to Ci wychodzi :milbravo: a to skrzydło jest super, szczególnie podobają mi sie te przetłoczenia.Czekam na dalszy ciąg relacji.

pozdrawiam Janek
Odpowiedz
#38
Witam...
Choć ostatnio czasu mam coraz mniej na sklejanie to jednak postanowiłem odświeżyć relację i pokazać, co narozrabiałem i tak poszycie w przedniej części kadłuba postanowiłem wykonać trochę inaczej to znaczy podobnie jak to było w oryginale blachą aluminiową, lecz ja do tego wykorzystałem blachę z jogurtów typ.Danonek :mrgreen: hehe. Ciężko było mi dobrać podobną fakturę, ale pokręciłem się trochę po supermarketach sprawdzając, jakie wieczko najlepiej będzie pasowało no i udało się natrafiłem na najbardziej odpowiednią, która według mnie najlepiej będzie pasować... Zdjęcia poniżej prezentują jak to wyszło w oryginale .... Confusedhock:
Przednia część ta z wylotami nie została jeszcze przyklejona dlatego na zdjęciach widoczna jest mała szpara...

[Obrazek: th_Obraz035.jpg] [Obrazek: th_Obraz034-2.jpg] [Obrazek: th_Obraz027-1.jpg] [Obrazek: th_Obraz030.jpg] [Obrazek: th_Obraz029.jpg]
[Obrazek: th_Obraz024-1.jpg] [Obrazek: th_Obraz014-1.jpg] [Obrazek: th_Obraz011.jpg] [Obrazek: th_Obraz006.jpg] [Obrazek: th_Obraz001.jpg]
Pozdrawiam...
Na półce...
Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II - GPM 253 * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model *
Odpowiedz
#39
Nie zabierałem jeszcze głosu w tej relacji ale nastał czas że trzeba się odezwać. Oglądam budowę tego modelu od samego początku pomimo tego że to chyba najmniej interesująca mnie działka. Każda nowa aktualizacja bardzo mi się podoba, wszystko dopracowane na tip top. Gratuluję wielkich umiejętności, zresztą już poprzedni szmatopłat w twoim wykonaniu mnie rozwalił. Także siedzę cichutko dalej i oglądam budowę do końca. Brawo, brawo i jeszcze raz brawo. Pozdrawiam.
Czołgista!
Odpowiedz
#40
Ja pierniczę, jesteś szalony, kurza dupcia! Jaaaaa... Confusedhock:
Odpowiedz
#41
Witam...
Chciałem przedstawić gotowy element pływaka, imitacje elementów, które w oryginale wykonane były z blachy aluminiowej ja wykonałem na podobnych zasadach jak przednią części kadłuba a mianowicie z wieczek od jogurtów. Poniższe zdjęcia przedstawiają gotowy element...
Pozdrawiam...
[Obrazek: th_Obraz052-1.jpg] [Obrazek: th_Obraz050-1.jpg] [Obrazek: th_Obraz042-1.jpg]

[Obrazek: th_Obraz041.jpg] [Obrazek: th_Obraz039.jpg] [Obrazek: th_Obraz036.jpg]
Na półce...
Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II - GPM 253 * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model *
Odpowiedz
#42
Muszę przyznać że z tą "jogurtowa blachą" Twoja praca wygląda ciekawie. :milbravo:
Odpowiedz
#43
Dziadek ja cały czas podpatruję , ale tym pływadełkiem to mnie zmusiłeś do napisania. :milbravo: . Nawet sklejacze typowo tylko okrętów powinni ci zazdrościć. Pięknie idzie i wygląda model. Patrzę sobie dalej i kręcę głową.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#44
Witam...
Ostatnio czasu bardzo mało na wspaniałe hobby to jednak pora było odświeżyć relację i coś tam pokazać, choć nie za dużo to zawsze cos :mrgreen: ...
Pływaki oraz naciągi pływaków zamontowane Confusedhock: powiem tyle ciężka i mozolna praca a przy tym trzeba zwrócić szczególna uwagę, aby położenie pływaków było pod odpowiednim kątem. Patrząc na to ile czasu trzeba poświęcić temu modelowi to mogę szczerze powiedzieć iż model ten nie należy do łatwych i nie poleciłbym go modelarzom, którzy zaczynają dopiero swoja karierę z modelarstwem...
Pozdrawiam PDT_Armataz_01_03
c.d.n.

[Obrazek: th_Obraz015.jpg] [Obrazek: th_Obraz010.jpg] [Obrazek: th_Obraz009-1.jpg] [Obrazek: th_Obraz006-1.jpg] [Obrazek: th_Obraz004.jpg]
[Obrazek: th_Obraz003.jpg] [Obrazek: th_Obraz001-1.jpg]
Na półce...
Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II - GPM 253 * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model *
Odpowiedz
#45
Confusedhock: Makabra!!!!!
Jesteś bogiem szmatopłatowców!
Powiedz mi tylko jedno - jak to robisz, że wszystkie linki są napięte? Możesz opisać swoją metodę na takie bajerzaste i czyste mocowanie olinowania? Byłbym wdzięczny!
Odpowiedz
#46
Witam...
„Arovist”, Co do naciągów to każdy element wykonany jest osobno z drutu około 0.3mm jest i przy tym trochę więcej pracy, ale efekt jest naprawdę dobry...
Pozdrawiam i cieszę się, że ci się podoba :wink:
Na półce...
Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II - GPM 253 * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model *
Odpowiedz
#47
Czyli rozumiem, że drut tniesz na odpowiednią długość i przyklejasz na styk?
A podoba mi się wręcz ... nie do opisania! Confusedhock:
Odpowiedz
#48
Pomimo, że samoloty używam tylko do latania (jako pasażer oczywiście), to pomysł z "jogurtową" blachą jest super. Już zaczynam myśleć, jak i gdzie wykorzystać ten wynalazek w okrętach. Swoją drogą to szmatopłaty mają swój urok nie dający się porównać do współczesnych maszyn; jednak osobiście wolę na nie patrzeć, szczególnie na wykonywane na takim poziomie. Wyczekuję na końcową galerię.
Zjednoczone Stany Unii Europejskiej - język urzędowy angielski - moje marzenie :-)
Odpowiedz
#49
Witam...
Dzięki chłopaki, że podoba wam się ten szmatopłatek hehe :wink: A wracając do naciągów to jest właśnie tak jak napisałeś „Arovist”, że drut tnę na odpowiednią długość i przyklejam na styk a żeby efekt był jeszcze lepszy to końcówki z obu stron (około 1cm) gotowego już drucika do przyklejenia maluje na czarny kolor :mrgreen:
Pozdrawiam...
Na półce...
Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II - GPM 253 * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model *
Odpowiedz
#50
Witam...
Przedstawiam kilka zdjęć z kolejnej odsłony mojej relacji.... Górny płat wraz z naciągami gotowy....Naciągi wykonane z drutu 0.3mm z obu końców maźnięty czarna farbka dla lepszego odzwierciedlenia spinaczy naciągów.... :mrgreen:

[Obrazek: th_Obraz308.jpg][Obrazek: th_Obraz306.jpg][Obrazek: th_Obraz305.jpg][Obrazek: th_Obraz304.jpg][Obrazek: th_Obraz300.jpg]
[Obrazek: th_Obraz298.jpg][Obrazek: th_Obraz293.jpg]

Pozdrawiam...
Na półce...
Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II - GPM 253 * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model *
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006 Sprudin 57 18,964 20-06-2023, 06:47
Ostatni post: Sprudin
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,337 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  RMS TITANIC -Mały Modelarz, Relacja z budowy. Peno 6 4,144 14-08-2021, 09:30
Ostatni post: ZbiG
  [R] Trzy pokolenia... Jedna relacja tomo11 6 3,491 14-08-2021, 10:10
Ostatni post: tomo11
  USS ESSEX w.(2014) - RELACJA Z BUDOWY Peno 4 3,525 02-04-2021, 11:24
Ostatni post: Hastur
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 Dziadek 27 16,251 11-01-2021, 08:36
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 Dziadek 39 20,879 11-01-2021, 08:30
Ostatni post: Lesio73
  [R/G] RWD 17W (GPM 31/2018) GALERIA stachooo 49 13,248 02-01-2021, 09:52
Ostatni post: Winek
  [Relacja] Kościół w Porąbce - skala 1:100 Astra28 44 20,075 28-11-2020, 11:34
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] Brytyjski monitor HMS "M15" Adrian Kacz 31 17,926 28-11-2020, 11:26
Ostatni post: Zeppelin

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości