Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór modelu okrętu - pytanie
#1
Witam serdecznie
Panowie i Panie, pomału kończę obecnie sklejany model Queen Mary z JSC i zachodzę w głowę za co się  wziąć jako ten kolejny.

Generalnie chciałbym skleć model okrętu wojennego z pełnym dnem, przy czym nie zawierającego "pierdyliona" części , poprawnie spasowanego i w miarę prostego.

Na stanie mam model niszczyciela Novik z wyd. Modelik oraz prastary ORP Conrad z MM z 1992r.

Jak wiadomo im dłużej model leży w szufladzie tym bardziej staje się on mniej atrakcyjny. 
No i z tego względu tym chodzą mi po głowie :

- krążownik Repulse (1:300) z Fantom Model 
- pancernik Conte di Cavour (1:200) z GPM
- krążownik USS Indianapolis (1:200) z Modelika  
 
Czy możecie coś doradzić, ewentualnie wskazać inny model godny polecenia dla zwykłego sklejacza i zjadacza chleba Smile
pozdrawiam
Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku "

Aktualnie w montowni: 
Ukończone:
Piper L4H [Kartonowa Kolekcja], Fokker D. VII [Kartonowa Kolekcja], Mig-15 Fagot [Hobby Model], Li-2 [Mały Modelarz], Ił-14 [opracowanie Kangaroo], Hindenburg LZ-129 [Sklej Model], Fokker Dr 1 [Modelik], TS/S Stefan Batory [Mały Modelarz], Ił 62 [Mały Modelarz 1979], USS Dallas [Modelik], United States [JSC], King George V [ JSC], Queen Mary [JSC],ORP Jaskółka [MM/2000]
Odpowiedz
#2
Z tego co masz robiłbym najpierw Conte di Cavor potem Repulse. Indianapolis nie dla początkującego sklejacza.
Z "Conte.." CEVA kiedyś zrobił fenomenalną relację z Repulse Yogi - masz na czym się wzorować
Z tego co nie masz proponowałbym Skjolda z Modelika (dwa rodzaje malowania w numerze, można potrenować) oraz Vainamionnen ze Świata Kartonu - mały a wielki :-)
Pzdr
Odpowiedz
#3
Piorun z MM najnowszy, stosunkowo niedrogi, dobry projekt Pawła Mistewicza i super wygląda po sklejeniu.
Na macie: DARDO, BIEZSZUMNYJ

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]


Odpowiedz
#4
Przychylam się do stanowiska Dokkera - Indiana zawiera błędy, które mogą Cię zniechęcić
Odpowiedz
#5
Dzięki Panowie za podpowiedzi.
Czytałem relację Pana Wiesława (Winiek) dot. Indianapolis , z której wynka że model przeznaczony jest dla modelarzy o salowych nerwach i finezyjnym podejściu do tego modelu.
Ceva relacjonował Conte di Cavour - model niby nie zbyt trudny, ale oglądając relację Cevy kolana mi się ugięły na widok uszczegółowienia modelu. Nie wiem czy te wszystkie elementy były w standarcie czy Ceva dołożył tam swoje 5 gr.( czyli jakieś 200 elementów)
Z kolei Yogi relacjonował budowę Repulse i chwali sobie ten model. W tym modelu obawiam się tego "charakterystycznego" łamanego kadłuba w części burtowej.

Piorun i te okręty wymienione przez Dokkera jakoś do mnie nie przemawiają.

Ale Dokker poniekąd naprowadził mnie na okres I Wojny Światowej i w Modeliku znalazłem ów:
HMS IRON DUKE (https://modelik.pl/0306-iron-duke-p-14.html).

Relacje były tu na papermodel i Konradusie ale nie ukończone.

Ktoś z wam miał do czynienia z tym modelem?
pozdrawiam
Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku "

Aktualnie w montowni: 
Ukończone:
Piper L4H [Kartonowa Kolekcja], Fokker D. VII [Kartonowa Kolekcja], Mig-15 Fagot [Hobby Model], Li-2 [Mały Modelarz], Ił-14 [opracowanie Kangaroo], Hindenburg LZ-129 [Sklej Model], Fokker Dr 1 [Modelik], TS/S Stefan Batory [Mały Modelarz], Ił 62 [Mały Modelarz 1979], USS Dallas [Modelik], United States [JSC], King George V [ JSC], Queen Mary [JSC],ORP Jaskółka [MM/2000]
Odpowiedz
#6
Ja kleiłem Iron Duke, poszycie denne totalnie mi nie pasowało, moja nie dokończona relacja jest gdzieś w czeluściach. Pytanie czy nie pasowanie mogło być spowodowane podposzyciem.
Jeśli chodzi o góre to wszystko pięknie się zgrywało.
Odpowiedz
#7
Dzięki Galo82 za zainteresowanie, ale obecnie zająłem się sklejaniem statku cywilnego. A co będzie po nim ... wielka niewiadoma.
pozdrawiam
Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku "

Aktualnie w montowni: 
Ukończone:
Piper L4H [Kartonowa Kolekcja], Fokker D. VII [Kartonowa Kolekcja], Mig-15 Fagot [Hobby Model], Li-2 [Mały Modelarz], Ił-14 [opracowanie Kangaroo], Hindenburg LZ-129 [Sklej Model], Fokker Dr 1 [Modelik], TS/S Stefan Batory [Mały Modelarz], Ił 62 [Mały Modelarz 1979], USS Dallas [Modelik], United States [JSC], King George V [ JSC], Queen Mary [JSC],ORP Jaskółka [MM/2000]
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości