Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja] ORP Orzeł Mały Modelarz nr 7-8-9/2008
#26
Czy zaraz za drzwiami w osłonie armaty nie powinno być drugich drzwi? Już w kiosku? Teraz masz tam poręcz ale widzę pod nią jakiś narysowany prostokąt. Takie drzwi przynajmniej widziałem na jakiejś archiwalnej fotce.
Odpowiedz
#27
Masz rację, są drzwi - nawet zakreślone prostokątem i poręcze powinny być w tym miejscu ścięte, co na szczęście w tym etapie jest jeszcze do wykonania. To jest kolejny błąd w instrukcji, którego szablon wykonania poręczy z drutu nie przewidział tych drzwi.
Odpowiedz
#28
hehe, Sam nawet umieściłeś to kolorowe zdjęcie kilka postów wyżej: ]
Ja bym nie ciął, no chyba, że bardzo Ci to przeszkadza.
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#29
Dwa cięcia obcinakiem do paznokci i poszło gładko Wink Między innymi dlatego wolałem zrobić lutowane poręcze, bo spoiny są trwalsze w przeciwieństwie do tych, które robiłem cyjano-akrylem i zawsze można poprawić coś co się spaprało.. szkoda, że napisy ORZEŁ na kiosku z szarego zapasu nie idą tak gładko ...
Odpowiedz
#30
No, jak chcesz sam wydziergać ten napis ORZEŁ, to będzie ciężko, bo to dosyć małe literki. Dobrze by to było laserem wyciąć.
Sam się teraz babram z jakąś ażurową balustradą na modelu i znam ten ból...
Na macie: DARDO, BIEZSZUMNYJ

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]


Odpowiedz
#31
Przeczytałem całą relację od deski do deski jak dobry kryminał.
Jestem pod ogromnym wrażeniem Twojej pracy oraz podejścia merytorycznego.

Moje gratulacje, bo model wygląda fantastycznie PDT_Armataz_01_37

Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na kolejną aktualizację PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#32
Cześć, dzięki Tommy. Nie wiem co napisać .. Chciałem zrobić poradnik w relacji i trochę za bardzo się rozpisałem : ) Miło czytać, bo przekonujesz, że te moje wieczorne wypociny mają sens dla tak wytrawnych i doświadczonych modelarzy jak Ty. Tak tak ! widziałem co poczyniasz sobie z pancerką i powiem tylko, że temat pancerki i dioram jest dla mnie przepaścią tak odległą, że pelen szacun i podziw ! A chciałbym sobie kiedyś taką dioramkę scenerii z okrętem PMW zrobić w skali 1:250 - 1:400 jak np. tutaj Ehhhh, marzyciel STOP Wink Orzełek czeka na pomysły z olinowaniem no i zbieram doświadczenie w zakresie robienia zdjęć, bo trza to potem ludziom jakoś ładnie pokazać.

Michał,
Odpowiedz
#33
Powiem Ci tak, zamierzony cel osiągnąłeś w 100%
Twoja relacja wywarła na mnie takie wrażenie, że wyjąłem z szuflady swój egz. Orła i zacząłem go przeglądać  z zamiarem sklejania.
Jednak po analizie wycinanki i Twojej relacji stwierdziłem, że jeszcze  do takiego poziomu sklejania okrętów nie dojrzałem - po co się kompromitować PDT_Armataz_01_12
W zasadzie mam dorobek modelarski dwóch lotniskowców i jednego pancernika z MM,  ale to były lata 90-te...

Co do linku, to miałem Ci podesłać dokładnie ten sam - gość wymiata w temacie takich dioram. 
Życzę Ci, aby i Twoje marzenia się spełniły  PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#34
Jacuś tu nie rozumiem; - TOMMY! - przecie, jak nie rozpoczniesz sklejania tej łódki ze względu, jak piszesz, na "kompromitację", to Ty NIGDY nic nie skleisz! 
 Każden jeden skleja, jak potrafi: jeden lepiej, drugi trochę gorzej... 
 Pewnie, staramy się równać do najlepszych, aliści, nie oszukujmy się: - nie wszyscy osiągają poziom najwyższy! 
 Poza tem: sklejanie modeli sprawiać ma nam przyjemność i być wypełnieniem czasu - bez narzuconych reżymów...
 Takie, jak ta, relacje  - to świetny materiał dydaktyczny, któren z przyjemnością wielką się ogląda! Po prostu - przykład dobrej, solidnej modelarskiej roboty.
 Co wcale nie znaczy, iż MÓJ model MUSI reprezentować aż tę klasę...
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#35
W międzyczasie przerwy w budowie modelu i opisania "mojego sposobu" jak odpocząć od modelu lub co robić gdy nie idzie, chociaż Orzeł ma się dobrze i pozdrawia wszystkich widzów tej relacji, pozwoliłem sobie napisać mały artykuł w którym widać m.in kulisy powstawania modelu, których nie widać w tej relacji. Zachęcam króciutką i lekką lekturą na sobotni wieczór (i nie tylko) dla początkujących - żeby się za szybko nie łamali (!!) oraz dla doświadczonych modelarzy, żeby urwali się na chwilę w głąb wspomnień i refleksji a może i podzieleniem się włąsnymi doświadczeniami : ) Miłej lektury, Dzięki !

czytaj więcej .. Co robić gdy "nie idzie, nie wychodzi"..

Ahoj,
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Wink [R] Cant Z-506B , Mały Modelarz 10-11-12/2015 , 1:33 rpt.model 0 569 25-03-2024, 01:42
Ostatni post: rpt.model
  [R] Lockheed P-38G Lightning KA 3-4/2008 Piotreq 49 16,156 19-03-2024, 02:24
Ostatni post: Winek
  [R] ORP Orzeł, Answer, 1:200 Pablo 1 615 19-12-2023, 11:01
Ostatni post: Hastur
  Projekt U.L.E.P., czyli modelarz kolejowy próbuje w okręty… MaciekW 14 3,355 07-12-2023, 11:11
Ostatni post: żółtodziób
Tongue [T/R] Dar Pomorza ,Mały Modelarz 7-8-9/2022(2023), skala 1:200 - docelowo 1:87 ma.es.trio 0 2,014 12-07-2023, 12:03
Ostatni post: ma.es.trio
  [R] Kuter pilotowy KP-400, Mały Modelarz 2-3, 1978 Pablo 14 3,992 05-09-2022, 10:16
Ostatni post: Pablo
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,153 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  RMS TITANIC -Mały Modelarz, Relacja z budowy. Peno 6 4,049 14-08-2021, 09:30
Ostatni post: ZbiG
  [R] Trzy pokolenia... Jedna relacja tomo11 6 3,422 14-08-2021, 10:10
Ostatni post: tomo11
  Pancernik Vittorio Veneto - mały modelarz (Ukończony, dużo zdjęć)) Peno 4 4,801 13-08-2021, 02:05
Ostatni post: Peno

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości