Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R/G] Wieża ciśnień Bydgoszcz 1:87
#1
Jako, że kreda dała mi po kościach postanowiłem wrócić się do zwykłego kartonu, mało tego, żeby nie było nic obłego, jest jakaś szansa żebym sam uznał, że model mi wyszedł :razz: . Model ten jak każdy kolejowy budynek, kleję na makietę kolejową, która znajduje się w Klubie Energetyka, nieopodal rybnickiej elektrowni. Moja działka to wszystko co jest jakąś budowlą i jest z kartonu. Prócz tego zajmuję się sadzeniem trawki jeśli jestem już na zajęciach. Nie mylić z inną trawką  :razz:

Krótki opis modelu:
Nazwa: Wieża ciśnień Bydgoszcz
Wydawnictwo: Świat Modeli - rybnickie wydawnictwo, nazwa bodajże powstała od nazwy sklepu modelarskiego w tymże mieśćie
Skala: 1:87

Parę fotek z postępów, w sumie nie ma się czym chwalić, same ściany...

[Obrazek: 46cdc2dbc02e7f29m.jpg] [Obrazek: 09359fd5d77c1cf0m.jpg] [Obrazek: 79be05e8a2d6a0e2m.jpg] [Obrazek: 353077ec9ee4714bm.jpg]

Aha, to nie jest ten wielki projekt, o którym wygłosiłem orędzie  :razz:

Pozdrawiam
szebi
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz
#2
Witajcie, dziś kolejna porcja fotek :wink:

Wieża jest praktycznie gotowa, brakuje paru detali. Drugie piętro i dach narazie przyłożone na "sucho", gdyż w poniedziałek muszę skoczyć do elektronicznego po diody.
Za rury biegnące w środku wieży posłużyła mi rolka po papierze toaletowym :razz:
Oto jak się prezentuje stan modelu:

[Obrazek: b895a7f6c9b8cd26m.jpg] [Obrazek: b1ae157aa6bbcdbem.jpg] [Obrazek: b02d56aa0b5788bdm.jpg]

Parę zdjęć nocą. Narazie jest oświetlony tylko parter, niebawem na pierwszym i drugim piętrze też pociągną instalację :wink:

[Obrazek: 24eaa5ae593f8323m.jpg] [Obrazek: 7a865c2fc208fc6bm.jpg] [Obrazek: c28920adead3566fm.jpg]

Pozdrawiam was serdecznie!
szebi
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz
#3
Prezentuję parę zdjęć gotowego złożonego na "sucho" modelu.
Przed sklejeniem w całość zatrzymuje mnie kupno sześciu diód na pozostałe piętra i zainstalowanie ich.

[Obrazek: e3bf1f2dbdf36ca6m.jpg] [Obrazek: f819fd3199383297m.jpg] [Obrazek: 104e8399ac68c5e4m.jpg] [Obrazek: e331d4565073beccm.jpg] [Obrazek: afc3f78947e90f51m.jpg]

Pozdrawiam
szebi
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz
#4
Chciałem zaprezentować gotowy model Confusedmile:

Wieża w dzień:

[Obrazek: d5cb0d9a0da38bd0m.jpg] [Obrazek: 4326b52286f67441m.jpg]

Oraz nocą:

[Obrazek: ac6c1da300c6e9c2m.jpg] [Obrazek: 9b48add917269280m.jpg]

Dziękuję za odwiedzanie realcji! Confusedmile:

Pozdrawiam
szebi
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz
#5
Fajna budowla. A mógłbyś później wstawić zdjęcia tej wieży w otoczeniu kolejowym?
Odpowiedz
#6
Oczywiście będzie zainstalowana koło parowozowni również spod moich rąk. Narazie jednak trwają prace nad szutrowaniem i zielenieniem. Weznę jednak aparat porobić fotki jak się to prezentuje w terenie PDT_Armataz_01_01
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz
#7
Oj w tej wieży chyba jakas bibe mają :mrgreen:
Planujesz stworzyć jakieś miasteczko ? Proponuję akademiki :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
...tylko skąd wziąć tak małe buteleczki piwa... ?;-)
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#8
Cytat:Weznę jednak aparat porobić fotki jak się to prezentuje w terenie PDT_Armataz_01_01
Bardziej miałem na myśli kolej w skali Confusedmile: .
Odpowiedz
#9
To może sprostuję :mrgreen: W terenie oddanym w skali :mrgreen:.
Koncepcja jest taka, że to makieta raczej obszaru górzystego. Jednym słowem wiocha :grin:
Ale nikt nie powiedział, że studenci tam dojeżdżać nie mogą, muszę skombinować tylko jakiś pomniejszacz do butelek i wszystko powinno być ok :lol: .
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz
#10
Te, wiocha?
Co nie zmienia faktu, że model jest fajowy a Ty pięknie nam mydlisz oczy :twisted: :wink:
Odpowiedz
#11
Oto obiecane fotki z terenu :razz: Jak widać ciągle w renowacji.

W tle parowozownia oraz (żółta) stacja Dziergowice, perony, no i kolejki rzecz jasna Smile
Zielenienie trawki to wyczyn naszej grupy, w tym mnie i mojej połowicy, którą już zdążyłem modelarstwem zarazić :mrgreen:

[Obrazek: bd62459f28e15dd6m.jpg] [Obrazek: 4f41b98115293602m.jpg] [Obrazek: a4bf5107735e1156m.jpg] [Obrazek: 2612e0b79fa9438fm.jpg] [Obrazek: 05cd8a8a9a7e675em.jpg]

Nie wiem czy to już nie temat na osobny wątek, ale w miarę postępó nad makietą, mogę wstawić fotki z oświetleniem nocnym, jeśli już wszytskie kabelki trafią na swoje miejsce bez żadnego "bum" :mrgreen:
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz
#12
Do pełni realizmu tego modelu brakuje mi dachu pokrytego papą/papier ścierny np.600/ i imitacji połączeń kawałków papy na gorąco /spaw wikolowy/. Ogólnie super :lol:
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#13
Cytat:Oto obiecane fotki z terenu :razz:
Ja też chcę taki teren :grin: . Kiedyś też bawiłem sie w miniaturowe kolejnictwo, a teraz z odrobiną zazdrości patrzę na Twoją budującą się makietę.
Odpowiedz
#14
Marcin wieża super a makieta rewelacja. Takie miasteczko było również moim marzeniem z dzieciństwa, niestety nie spełnionym, pozdro.
Czołgista!
Odpowiedz
#15
Jak mi się uda to w moim domu będzie specjalny pokój gdzie będzie cała modelarnia, więc może i coś takiego uda mi się przemycić
Odpowiedz
#16
Wieża jak i cała makieta jest super :milbravo: :milbravo: :milbravo:, fajnie byłoby jak byś wstawiał fotografie z nowymi elementami zbudowanymi do tej makiety.

Pozdrawiam Janek
Odpowiedz
#17
Ja może troche sprostuję :wink:
Makieta nie jest moja tylko wraz z kolegami/ koleżankami renowujemy ją. Jest ona przeznaczona na użytkowanie przez dzieci. Znajduje się w klubie energetyka ( coś jak dom kultury). Tak więc jesteśmy grupą, która w czynie socjalnym renowuje makietę :razz:
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz
#18
Mi chodzi o to abyś wklejał zdjęcia jak zrobicie nowe elementy do tej makiety.

Pozdrawiam Janek
Odpowiedz
#19
Najlepiej to całej makiety i wszystkiego co tam jest.
Ja wiem, że to nie tematycznie, ale kto z nas nie marzył o kolejce ręka w górę ...........
tak myślałem, żadnej nie widzę :grin:
Odpowiedz
#20
Janek i Piterski nie ma sprawy, powrzucam zdjęcia :grin: może już w nowym temacie Confusedmile:
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz
#21
Tak , tak ,przyłączam się . Szpiegowałem trochę po Forum i czegoś mi brakuje. Mianowicie kolejek - i wszystkiego co z nimi związane.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Pomoc wieża Drh LC /25 jako platforma lądowisko Fisk78 0 2,563 22-10-2013, 04:48
Ostatni post: Fisk78
  [Relacja/Projekt własny] Wieża Bismarcka w Żaganiu 1:100 kamkak 3 2,716 16-09-2013, 09:30
Ostatni post: kamkak

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości