Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
T-34/85 Rudy | Walorka
#26
ceva, to nie jest głupi pomysł, co wiecej to bardzo fajny pomysł i całkowicie zdałby egzamin z trzymania podwozia :grin: ale gacek już skleił te parę wręg szkieletu i bedzie sie musiał nagimnastykować zeby to fajnie wyciąć :mrgreen:
Odpowiedz
#27
Ja po prostu zrezygnowałbym ze szkieletu i od razu wykonał pudełko Confusedmile: , potem tylko na środek element podpierający górną płytę. Wystarczyło by tylko skserować elementy poszycia, podkleić i wyciąć po mniejszym obrysie :wink: Taki kadłub jest korzystny w dalszej budowie, nic sie nie zapada i łatwiej przyklejać elementy na kadłubie :roll:
Odpowiedz
#28
Cytat:Ja po prostu zrezygnowałbym ze szkieletu i od razu wykonał pudełko Confusedmile: , potem tylko na środek element podpierający górną płytę. Wystarczyło by tylko skserować elementy poszycia, podkleić i wyciąć po mniejszym obrysie :wink: Taki kadłub jest korzystny w dalszej budowie, nic sie nie zapada i łatwiej przyklejać elementy na kadłubie :roll:
Jak sobie sprawię ten model to właśnie tak go wykonam, bo to brzmi interesująco.
W ogóle "fabryczny" szkielet to trochę porażka... Równie dobrze autor mógł napisać coś w stylu "tu macie rysunek jak wyglądają części oraz wymiary i se zaprojektujcie bo jak zwykle w MM nie starczyło na to miejsca"
No ale cóż, klei się dalej :wink:
Odpowiedz
#29
Hej Tomku,

Ładnie dobrałes do drania retusz :-) Pasuje :-)

Koncepcja z dodatkowym szkieletem jest grejt :-) Wykorzystam ja przy kolejnym projekcie ;-)
Kiedys próbowałem popełnic ten model ale nie pamiętam z jakiego powodu przerwałem budowę. Z tego co pamiętam górna płyta pancerza nie do końca pasuje. U mnie powyłaziły wielgachne szczeliny na łączeniach z wanna takze zwróc na to uwagę.

Podpatruję dalej i trzymam kciuki :-)

Pozdrawiam!!!
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#30
Cytat:Ładnie dobrałes do drania retusz :-) Pasuje :-)
Zgadzam się z przedmówcą. Co to za farbka (przyda się na przyszłość Cool )?
Odpowiedz
#31
Chłopaki dzięki za pomoc i sugestie, myślę nad wykonaniem pudła jak przy Kw-1. Nie mam zupełnie czasu na model niestety, kiedy tylko będę mógł to wrzucę aktualkę...

Co do farby to dobierana sposobem mieszaj mieszaj i kombinuj...

Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#32
Witam koledzy... przyszły święta i mam chociaż jeden dzień na model

Na początek wprowadzenie pomysłu na tzw. pudełko. Dokleiłem tekturkę 1 mm po bokach szkieletu ( czekają jescze 3 takie miejsca i być może z przodu pojazdu ale musze pokombinować.Myślę że wzmocni to konstrukcję i miejsce w którym będą mocowane koła. Miejsce jest zaznaczone na zdjęciu czerwonym kółkiem

[Obrazek: th_DSC02897.jpg]

Skończyłem również Gustlika, wyszedł jak zawsze pokracznie ale wybaczcie koledzy, odpręża mnie robota przy takim ludku. Ładowniczy Jeleń otrzymał do pasa ładownik oraz strzelbę. Uplastyczniłem go troszkę dodałem kołnierz od munduru oraz kieszonki. Twarz jak zawsze tragedia nie mam do tego talentu... ale już coś tam jest

oto i on ...

[Obrazek: th_DSC02906.jpg] [Obrazek: th_DSC02912.jpg] [Obrazek: th_DSC02902.jpg] [Obrazek: th_DSC02899.jpg]

Na pleckach widać jescze troszkę wikol teraz jest już ok. W realu Gustlik fajnie prezentuje się na Kw-1. Narazie jescze nie ma swojego pojazdu :wink:

Czekam na komentarze koledzy :neutral: Ja i Gustlik życzymy wszystkim Forumowiczom Wesołych Świąt Wielkanocnych :lol:
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#33
Hehe Tomek świetny ten Twój koleżka :wink: mi to sie najbardziej ich mordki właśnie podobają :mrgreen: sam bym chętnie spróbował takiego ludka ulepić ale jakoś nie po drodze mi z modelami ostatnio Confusedad: zobaczymy może kiedyś.... a póki co to mogę Ci jedynie pogratulować ciekawych pomysłów :wink:
Pozdro!
Odpowiedz
#34
He he Gustlik świetnie wygląda . To się chwali że wprowadzasz coś od siebie w projekt T34 . To teraz trzeba mu dorobić resztę załogi T34 :mrgreen:
[Obrazek: banner.gif]
[Obrazek: czolgi2wojnyuser.png]
Odpowiedz
#35
Chłopaki załoga to jescze ale nieiwem jak wykąbinuje Szarika :neutral:
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#36
no to może na szarika przyklej jakieś futerko, bedzie wyglądał jak prawdziwy :grin:
a futerko skąd...? hehe, może Sprudin poświęci od kotka troszke sierści na wyższy cel :mrgreen: :mrgreen:
Odpowiedz
#37
Cytat:a futerko skąd...? hehe, może Sprudin poświęci od kotka troszke sierści na wyższy cel :mrgreen: :mrgreen:

Brońcie bogowie!!! takie kłaczki to z bibułki się zwija :mrgreen:
Odpowiedz
#38
Tomal, każda kolejna figurka jest coraz lepsza, mnie bardzo podobają się te facjaty z wielkimi nosami. Tylko zamiast bawić się w duperele to weź się trochę za konserwę, bo długo nie pożyje ten Gustlik bez pancerza nad głową. Confusedmile:
Chyba że masz niemoc do walki z kartonem, ale to przejdzie. Działaj dalej bo jestem ciekawy wyglądu konserwy, do następnego.
Czołgista!
Odpowiedz
#39
Oficialnie popędzony przez Rafała obiecuje wziąc się za teciaka :wink:

Faktycznie Gustlik z tą "flintą" na pleckach nie pożyje za długo bez czołgu

Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#40
Cóz by tu powiedzieć.Gustlik jest prawie idealny :wink:.co do szkieletu radze ci jeszcze wzmocnic górną płyte kadłuba.

Pozdrawiam
Adam
Odpowiedz
#41
Siemka

Kolejny dzień walki z materią kartonową, okleiłem już prawie cały szkielet Teciaka, teraz mogę się zamartwiać żeby poszycie łądnie wszystko zakryło :???: Adam wzmocniłem również góre kadłuba, jego początek i koniec. To narazie tyle... pozdrawiam was wszystkich oto zdjecia...

[Obrazek: th_DSC02958.jpg] [Obrazek: th_DSC02955.jpg] [Obrazek: th_DSC02954.jpg]

c d n ...
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#42
powolutku powolutku, ale do przodu i z tego sie cieszymy :mrgreen:
Odpowiedz
#43
Ja bym inaczej zrobił górę - ściąłbym ten 1mm (zaznaczone przerywaną kreską) i górną płytę wykonał jako jedną część. Ty zrobiłeś z kilku czeka Cię więcej szlifowania (no chyba, że wsio ładnie spasowane) Wink
Odpowiedz
#44
Spoko Kapitanie to wydanie jest najlepiej spasowane ze wszystkich Teciaków w MM :wink:
Odpowiedz
#45
Witajcie szanowni koledzy

:neutral: mordka na początek taka bo kompletnie nie idzie budowa modelu, co i jak zaraz opisze, nie mogłem wcześniej wstawić zdjeć z początkowych etapów oklejania kadłuba z powodu formatowania dysku na komputerze :neutral:

Kadłub zupełnie nie wyszedl, nie jest to wina autora, materiałów jedynie TYLKO I WYŁĄCZNIE moja :roll: Po bokach kadłuba zostało okolo milimetra białego poszycia. Na tyle również części nie zeszły się idealnie. Z przodu zrobił się niezbyt estetycznie wyglądający dziobek a na góre modelik otrzymał krowi garb.Jestem troszkę podłamany z tego powodu ciężko się zebrać do dalszej budowy, co nie znaczy że porzucę budowę tego modelu.

Oto zdjecia nieszczęsnej budowy...

[Obrazek: th_DSC02987.jpg] [Obrazek: th_DSC02986.jpg]
[Obrazek: th_DSC02985.jpg] [Obrazek: th_DSC02984.jpg] [Obrazek: th_DSC02983.jpg]

Niewiem jak to dalej pójdzie. Mam nadzieję że niedługo znów zbiorę się do modeliku.

Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#46
Ale przecież robisz walorkę, czyż nie? No to zamaskujesz wszelkie niedoskonałości, które widocznie widzisz bardziej niż ja PDT_Armataz_01_01
Odpowiedz
#47
Tomek, dokładnie to samo miałem w swoim Rudzielcu, tyle tylko że u Ciebie tego jest znacznie mniej :-D Nie poddawaj się, jedź z nim dalej :-) Trzymam kciuki!! Szczególnie że zamierzasz go waloryzować :-)

Pozdrawiam!!!
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#48
Mowilem żebyś sciał ten cholerny 1 mm na kazdej wredze.byłoby git.ale jakos sobie poradzisz.
pozdrawiam
Adam
Odpowiedz
#49
No chłopaki dzięki za miłe słowa bo załamkę złapałem ostrą, pomaluję pod kolor od strony błotników nie będzie to tak widoczne najgorszy ten dziób i tyłek teciaka.

Zobaczymy jak będzie teraz będę wstawiał częściej aktualkę więc będziecie podpowiadać

ps. można jak zawsze liczyć na kolegów z fora to tak apropo

Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#50
Tomku nie wiem czemu, ale w moim przypadku, kiedy model wybierze mi moja śliczna to mam z nim problem tak było przy 251 i ostatnio przy schwimmwagenie :mrgreen:

P.s nie żebym zapeszal :wink:
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Relacja] T-34/85 "Rudy" MM 1-2 2005 czyli powrót do dzieciństwa :) Roland 5 4,361 27-04-2020, 09:57
Ostatni post: Karas
  [Relacja] Lokomotywa spalinowa GLS-30 + walorka. Astra28 15 8,403 27-02-2014, 08:46
Ostatni post: Jaroslav
  Deszcze Niespokojne czyli Rudy 102 VERGIL25 17 6,613 16-06-2013, 07:39
Ostatni post: VERGIL25
  [R/G] T-34/85 "RUDY" MM 2005 Rayan 36 13,149 15-04-2011, 05:16
Ostatni post: grzechu
  [Relacja] GPM / TKS 1:25 walorka radek 63 24,560 28-11-2010, 11:42
Ostatni post: marcin1323
  MM 1-2/2005 T-34/85 "RUDY" n1gdy 12 6,853 19-04-2010, 09:05
Ostatni post: czsochaj
  Dźwig samochodowy STAR 25 - MM + walorka (jeśli się uda) MISIEK 42 20,367 27-08-2009, 10:46
Ostatni post: uri
  [relacja/koniec] pws z-17 sęp I CardPlane +walorka ze strony marcin1323 16 9,009 17-08-2009, 08:57
Ostatni post: ceva
  USS Indianapolis - problemy i walorka darfu 151 54,592 13-07-2009, 11:14
Ostatni post: Sven
  [Relacja/Galeria] KONKURS Pancerny Małego Modelarza/T-34/85 Rudy Grzegorz 125 39,737 06-07-2008, 07:42
Ostatni post: kujot666

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości