Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
T-34/85 Rudy | Walorka
#1
Hejka wszystkim modelarzom...

to znowu ja napalony pancerny co bez gąsek nie może przetrwać. Jak widzicie w planach mam kolejny model, jak zapewne wiecie plany często się zmieniają a gdy wstawi się relacje na forum to już budowę 3ba zacząć :mrgreen: Jakaś taka ma natura nie skończe modelu a nst relacja musi być już na forum, mam nadzieję że nie macie mi tego za złe no dobrze ale przejdźmy do sedna sprawy....

[Obrazek: th_DSC02790.jpg]

Sprawcą całego zamieszania jest serial który ostatnio leci w TVP2 w którym jestem zakochany od dziecka, oraz moja najukochańsza Agusia w której też jestem zakochany ale około 3 latka dopiero :mrgreen: Na jej słowa że bardzo jej się on podoba, i chciałabym takiego mieć coś zaświtało i stąd ta relacja. Będe musiał sobie jescze kiedyś go złożyć bo jak napisał Zary każdy powinien mieć swojego teciaka na półce. A ten jest prezentem upominkowym Cry bedzie pewnie ciężko oddać ale czego się nie robi dla miłośći :mrgreen:

Zdjecia na arkusze części:

[Obrazek: th_DSC02792.jpg] [Obrazek: th_DSC02791.jpg]

Dziś jescze w międzyczasie postaram się wyciąć dokładnie elementy szkieletu i podkleić na tekturkę, jako że Ba-64 pozostały tylko koła oraz wieża oraz kilka detali niedlugo będę mółg sie zabrać za budowę teciaka. Model bedzie wykonywany z walorką jak zawsze dodam pewnie troszkę rzeczy od siebie, pomaluje te niebieskie gąsienice, ale sam model nie będzie malowany.

Jeżeli wszechmocny szef konkursu modelarskiego MM-a Rafał wpuści mój 3-ci model do konkursu to bardzo się ucieszę jeżeli będę mógł zasilić jego szeregi.

Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#2
Tomasz niby czemu Rafał miałby Cię nie dopuścić do konkursu z trzecim modelem?, przecież nie ma limitu z modeli dla jednego uczestnika.Im więcej skleisz tym Twoje szanse na zwycięstwo rosną PDT_Armataz_01_34. Życzę Ci powodzenia w klejeniu tego modelu, będę sobie tu zaglądał.

Pozdrawiam Janek.
Odpowiedz
#3
Wreszcie jakaś relacja z T-34 wydanego w '96! Będę podglądał!
na macie: projekt X
Odpowiedz
#4
Tomku, ale mnie zaskoczyłeś tą relacją. Tak ni z gruchy, ni z pietruchy, bam, i kolejny teciak w budowie. Bardzo się cieszę z tego powodu i będę nawiedzał ten serial często i gęsto. Zaskoczyłeś mnie też wyborem opracowania, wszyscy budują Rudego z MMa 2005r P.Mistewicza, a tu nagle 1996r. W każdym bądz razie życzę powodzonka i uzyskania jak najbardziej zadowalającego efektu końcowego.
Janek już za mnie odpowiedział w kwestii kolejnego modelu w konkursie. Co do dopuszczania do konkursu to nie ma takiej osoby która o tym decyduje. Są podane jakieś kryteria konkursowe i już, jeśli są spełnione to modelarz zapodaje relacje i nie musi nikogo pytać o zgodę. Pozdro Tomal!!!
Czołgista!
Odpowiedz
#5
Chyba każdego zaskoczyłeś na forum.Tych Teciaków tyle sie narobiło że mozna by utworzyć Brygadę i jeszcze zostanie[W przypadku Gacka Na eksportSmile]
życze powodzienia
...."czym różnię się od innych(niczym)robie to co umiem
Mam zdolności wybitne(może)Wiem że mnie rozumiesz
Wiem że dużo umiesz więc w siebie brachu uwierz..."
Odpowiedz
#6
Grzegorz, też jestem tego samego zdania Smile że tych Teciaków to trochę się narobiło, ale każdy klei co lubi :mrgreen:

Ktoś dobrze napisał w stopce że : "Każdy ma jakiegoś bzika i T-34 na półce"
Odpowiedz
#7
Rafał dziękuje za pozytywne rozpatrzenie mojej prośby :mrgreen:

Opisywałem już czasem i się odgrażałem tym modelem ale wkońcu trzeba było sie za niego zabrać. Na tą chwilę podkleiłem na tekturkę części szkieletu T-34.

Jednocześnie cieszę się że udało się mi robić troszkę inny model od grzegorza i matrixa. Wiadomo że produkcje P.Mistewicza są extra i praktycznie same się kleją, zobaczymy jak to będzie w tym przypadku. Model zakupiłem niegdyś na allegro za symboliczna sumę 5-ciu złotych... zobaczymy co z tego wyjdzie Confusedmile:

I dalej męcze Ba-64 chciałbym niedlugo go skończyć :grin:

Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#8
Gacek mnie tez zaskoczyles ale mam jedna uwage.jezeli na niektorych czesciach jest linia przerywana nalezy ciac z ta linia przerywaną,bo jezeli tego nie zrobisz i nakleisz na to gorne segmenty szkieletu,to zabraknie ci poszycia.mam nadzieje ze zrozumiales.trzymam kciuki
Odpowiedz
#9
T 34 nigdy nie za dużo. Ten czołg to historia II wojny, na swój sposób jest piękny. Mam tylko jedno ale - czy nie lepiej było zabrać się za budowę modelu MM w opracowaniu p. P. Mistewicza. Jakość opracowania, grafika, karton jest nieporównywalny z numerem, który
jest w twoim posiadaniu. Cena nowego wydawnictwa nie jest duża, a efekt na pewno będzie o niebo lepszy. To tylko moja uwaga wybór należy do ciebie, życzę powodzenia - Egon
Odpowiedz
#10
Model jest na stanie i czeka, ale będę chciał wykonać sobie jescze jednego Rudego dla siebie. Także napewno nst Teciak będzie P.Mistewicza.

Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#11
Mam sklejony z tego numeru kadlub ,nie bylo problemów z pasowaniem.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#12
Gacuś, ten model pochodzi jeszcze z lat 60-siątych. Prawdę powiedziawszy cieszy mnie to,że wziąłeś to opracowanie na warsztat. Jest trochę uproszczony, ale to jest znakomite preludium do następnego modelu RUDEGO. Tak więc Stary, postaraj się nas cieszyć swoimi relacjami i pozwól nam się bawić razem z Tobą. Miło jest zaglądać do Twoich relacji z budowy. Niech nam żyje pancerny konkurs małego modelarza! :mrgreen:
Odpowiedz
#13
:mrgreen: strasznie fajnie, ze zabrałeś sie za rudego :mrgreen:
to byl mój pierwszy i jak dotąd jedyny model, wiec bede śledził te relacje z wielka ochotą :grin:
Powodzenia z tym modelem bo trzeba z nim troche powalczyć w niektórych miejscach, ale myślę ze nie będzie tak źle.. Co tam, będzie świetnie :mrgreen: :mrgreen:
A co do faktu posiadania ''Rudego" przez wszystkich, to ja widziałem ten model u kolegów którzy nie maja z modelami nic wspólnego, skleili tylko ten jeden czołg i stoi.. :tank:
coś w nim jest takiego że przyciąga ludzi :wink:

PozdrawiamSmile
Odpowiedz
#14
Czsochaj dzięki za miłe słowa, oczywiście że będę pokazywał na bieżąco co tam się dzieje na warsztacie i jak zawsze z odrobiną loozu i humoru. Dziekuje ze sadzisz ze relacje oglada się miło :mrgreen: Cieszę się że ktoś czyta to co zawsze nastukam...

Radek to prawda zawsze chciałem mieć go w kolekcji kiedyś jak byłem mały ojciec prawie go złożył dopóki mały Tomek nie zaczął się nim bawić :razz: Mam nadzieję że wyjdzie fajnie

Troszkę się martwie bo czasu mam bardzo mało, czeka mnie dużo obowiązków nowa praca w której musze sie pokazać z jak najlepszej strony, studia które już w sobote ruszają, ogólnie ciezko znaleśc troszkę wolnego czasu.

Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#15
Nooo Rudy. I wszystko jasne. Wydanie z tego roku to drugi model jaki posadałem w życiu (piewszym był nr poprzedni). trzy razy nieudanie podchodziłem do tego modelu a to zaginęły części (młody byłem), a to ktoś mi coś zniszczył, a to coś innego. Chyba jakaś klątwa wisi nad moimi produkcjami Rudego madi in '96. Ale będę bacznie obserwował twoje prace i może się tak nakręcę, że (jak to zwykle ze mną bywa) postawię się okoniem tej mojej klątwie :wink: i też go rozpoczne, po raz czwarty PDT_Armataz_01_04 za jakiś czas...
Odpowiedz
#16
Tomku to trzeba się wziąc za niego poraz 4-ty :mrgreen: Każdy pancerny powienien mieć go w swojej kartonowej kolekcji...

Dziś udało mi się wyciąć prawie wszystkie elementy szkieletu kadłuba oraz wieży... mało tego ale zawsze do przodu z budową... trzeba będzie pomyśleć o zrobienia "pudełka" jak przy KW-1 aby ustrzec sie przed zapadnięciem poszycia...

[Obrazek: th_DSC02879.jpg]

Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#17
ja bym sugerował zrobić dodatkowe ścianki ale tam, gdzie przychodzi nam potem przyklejac kola, czyli wzdłuż czołgu poniżej błotnika po obydwy stronach. Wtedy kola będa stabilniejsze i nie bedą latały na boki. :grin:

PozdrawiamSmile
Odpowiedz
#18
Tomku, ciesze się że mogę oglądać kolejną Twoja relację :-) Mam tylko pewną sugestię, pamiętasz co zrobił Rafał w swoim Su? Mając otwartą wanne kadłuba zamontował solidnie zawieszenie. Proponowałbym Ci zrobić to samo, myślę że ułatwi to dalsza budowę i wzmocni cała konstrukcję :-)

Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia wkolejnej odsłonie relacji ;-)
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#19
Chłopaki pomysł z tymi kołami jest bardzo dobry + ten patent z pudełkiem...
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#20
Tomek ja tu cały czas jestem :mrgreen: tylko nie piszę bo widzę, że idzie Ci bezproblemowo PDT_Armataz_01_34
Pozdrówka
J.
Odpowiedz
#21
Tomku, nic nie sugeruję. Rób go po ,,swojemu''. Pomożecie? Pomożemy! Slogan, ale jaki znany! :mrgreen: Toż to serial 40 lecia. RUDY ma stać u Ciebie na honorowym miejscu! NO! :wink:
Odpowiedz
#22
Siemka Koledzy Modelarze...

w końcu troszkę oddechu... ostatnie tygodnie były obfite w dużo pracy teraz mogę troszkę posiedzieć nad modelem. Udało mi się dziś dorobić farbę do retuszu, wyciąć resztę części szkieletu i zacząć sklejać go do qpy... w wolnej chwili z modeliny powstał Gustlik :wink: Po pomalowaniu i dodaniu detali będzie lepiej wyglądał :lol:

Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36 a oto zdjęcia, malutko ale zawsze do przodu Arrow Arrow Arrow

[Obrazek: th_DSC02888.jpg] [Obrazek: th_DSC02892.jpg] [Obrazek: th_DSC02893.jpg] [Obrazek: th_DSC02894.jpg]


Czekam na podpowiedzi...

Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#23
Tomku nie boisz się, że ten szkielecik będzie trochę za słaby. Nie znam tego modelu, ale burty muszą utrzymać amortyzatory i koła. W moim odczuciu jak ich nie wzmocnisz, to może być kłopot. Przy okazji gratuluję ukończenia BA 64 model wyszedł bardzo, bardzo OK, na ładny jest. Nie myślałem, że po skończeniu tak elegancko będzie się prezentował. Życzę powodzenia przy teciaku.
Pozdrawiam Egon
Odpowiedz
#24
Egon słuchałem wszystkich porad i zgodzę się z Tobą oraz przedmówcami o konieczności wzmocnienia konstrukcji. Autor zaleca wzmocnienie jedynie błotników ale burty na moje odczucie też musze być podklejone tekturką 0,5mm lub większą.

Dziekuje za pozytywną ocenę Ba-64, jak pisałeś jak na takiego małego szkraba udało się coś fajnego zrobić...

Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#25
Gacek, a może byś rozciął poszycie na części ( przy okazji wyłapiesz niesymetrię części poszycia ) i podkleił boki wanny na tekturę 1 mm, skleił na styk ( wykorzystując grubość tektury ) z resztą wanny, nakleił na dno tekturę i zwęził szkielet ? Co ty na to?
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Relacja] T-34/85 "Rudy" MM 1-2 2005 czyli powrót do dzieciństwa :) Roland 5 4,361 27-04-2020, 09:57
Ostatni post: Karas
  [Relacja] Lokomotywa spalinowa GLS-30 + walorka. Astra28 15 8,403 27-02-2014, 08:46
Ostatni post: Jaroslav
  Deszcze Niespokojne czyli Rudy 102 VERGIL25 17 6,613 16-06-2013, 07:39
Ostatni post: VERGIL25
  [R/G] T-34/85 "RUDY" MM 2005 Rayan 36 13,149 15-04-2011, 05:16
Ostatni post: grzechu
  [Relacja] GPM / TKS 1:25 walorka radek 63 24,560 28-11-2010, 11:42
Ostatni post: marcin1323
  MM 1-2/2005 T-34/85 "RUDY" n1gdy 12 6,853 19-04-2010, 09:05
Ostatni post: czsochaj
  Dźwig samochodowy STAR 25 - MM + walorka (jeśli się uda) MISIEK 42 20,367 27-08-2009, 10:46
Ostatni post: uri
  [relacja/koniec] pws z-17 sęp I CardPlane +walorka ze strony marcin1323 16 9,009 17-08-2009, 08:57
Ostatni post: ceva
  USS Indianapolis - problemy i walorka darfu 151 54,592 13-07-2009, 11:14
Ostatni post: Sven
  [Relacja/Galeria] KONKURS Pancerny Małego Modelarza/T-34/85 Rudy Grzegorz 125 39,737 06-07-2008, 07:42
Ostatni post: kujot666

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości