Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Pytanie] Trasowanie pokładu- czym? i jak?
#1
Czym trasujecie pokład? Jakim urządzeniem (słyszałem coś o igłach i o przerobionym ostrzu do AK1/AK3).

Szukałem na innych forach, ale tam nie ma pokazanego urządzenia i opisu jak trasować


Z góry dzięki

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Ja tam marynarzem nie jestem ale zrobił bym to najpewniej stępioną lekko igłą krawiecką zamocowaną w imaku lub jakimkolwiek obsadko-uchwycie :roll: :lol:
Ostrza sobie lepiej odpuść i nabierz wprawy z igłą sam próbowałem takie narzędzie z ostrza AK-3 zrobić i jest trochę roboty z jego optymalnym zeszlifowaniem tak aby ani nie ciął ani nie zadzierał papieru... jak już się uda to miodzio, ale na początek i tak polecam igłę

Aha... moje "narzędzie" wygląda o tak:
[Obrazek: 25dc0232732ec980m.jpg] [Obrazek: bcc917f9fdaaa116m.jpg]
A trasuje się nim o tak:
[Obrazek: 045dda711ae5c1ebm.jpg] [Obrazek: 4dd6dc44a0a33aa9m.jpg]
Z racji tego, że lepiej mi się aparat w prawej dłoni trzymało, trasowanie przebiega tu w kierunku zachodnim :wink:

Pozdrówka
J.
Odpowiedz
#3
gdzie moge dostać taki imak? i za mniej wiecej ile?
strasznie przydatny wynalazek :grin:
Odpowiedz
#4
W każdym sklepie modelarskim powinieneś dostać, za ile to Ci nie powiem... mój kosztował 24.000 ale to było już z 12 lat wstecz :mrgreen:
Odpowiedz
#5
Jaroslav a możesz dodać jakieś fotki z trasowanymi cześciami bo na tych za bardzo nie widać linijka zasłania Confusedmile:

PS: zjadło Ci dwukropek na końcu to dorzuciłem Confusedmile:
Jaroslav
Odpowiedz
#6
a trzymadelko mozna zrobić ze skalpela. Srodek tylko nalezy nawiescic na mniejsza srednice niz igla
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwycięstwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"
Krytykować może każdy głupiec. I wielu z nich tak robi.
Odpowiedz
#7
Sajmonvip jasne że mogę :grin: niestety gdzieś mi wcięło kabel od aparatu więc efekt pokazuję na starym zdjęciu :wink:
Proszę bardzo (chyba w miarę widać jak to wyszło :wink: )
[Obrazek: 5199b607dda0f67fm.jpg]
Technika i narzędzie niezmiennie te same :wink:
Pozdro!
Odpowiedz
#8
Jarosław, mógł byś pokazać jak jest ustawiony czubek igły w stosunku do podłoża?, bo na zdjęciach jest ,,ciemność'', prze linijke. Rozumiem, że tym czubkiem jedziesz na płasko (mam nadzieje, że mnie zrozumiałeś)
Odpowiedz
#9
Eeeee.......
Tą stroną z której igła wystaje z imaka :grin:

A tak poważnie to dokładnie tak jak na 3 i 4 zdjęciu..(robiłem je jedno po drugim)
Przykładam igłę pod kątem i jadę z lekkim równomiernym naciskiem przy czym staram się nie robić "przerw" tzn. jeżeli linia do wytrasowania ma 20 cm długości, to za jednym pociągnięciem jadę całe 20 cm. Daje to większą pewność że powstały rowek będzie taki sam na całej długości i bez żadnych przerw i uskoków
"płasko" tzn? nie czubkiem tylko tak jakby bokiem tej igły? to miałeś na myśli?
sam nie wiem...już zgłupiałem sorry.... PDT_Armataz_01_30
Odpowiedz
#10
Sam troszkę zgłupiałem tym ostatnim pytaniem. Tego pytania nie było, bo mi się pokręciło z czym innym(chyba, albo mam taką wyobraźnię, która mi figla splątała :mrgreenSmile. Miałem właśnie zmienić ten post.

Zastępcze pytanie :lol: :
Trasować pokład przed podklejeniem na tekturę(1mm), czy podczas dociskania nie spłaszczą się deski, czy po naklejeniu na tekturę?
Odpowiedz
#11
zdecydowanie już po podklejeniu jak już klej dobrze wyschnie
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [PYTANIE] o poszycie holownika Atlas II DziwnY 1 792 28-07-2023, 08:22
Ostatni post: Lukee
  [Pytanie] OKZ 32 ANSWER- tabliczki - malowanie kuno01 2 2,458 24-05-2018, 08:58
Ostatni post: Andrzej Px48
  [Pytanie] OKZ 32 ANSWER- tabliczki i kalkomania kuno01 6 3,542 23-05-2018, 01:32
Ostatni post: kuno01
  Pytanie jak wykonać fartuchy dział fishbed 2 3,279 17-10-2016, 07:34
Ostatni post: Karas
  Odwieczne pytanie modelarza, Jaki klej? neuropathic 99 47,874 05-10-2016, 08:31
Ostatni post: Lukee
  [Pytanie] Relingi fishbed 6 7,065 09-08-2015, 08:59
Ostatni post: Piotr D.
  Pytanie o wygniecenia Antonov26 4 4,363 02-09-2013, 12:05
Ostatni post: Lukee
  [Pytanie] Wyciąganie po 2 prowadnicach kuno01 1 3,245 16-09-2012, 01:32
Ostatni post: Jurgen
  Kiosk Orła-pytanie dotyczące naniesienia oznaczeń Cordel 3 3,765 09-07-2012, 08:24
Ostatni post: Solo
  Jak-2 BUMAŻNOJE MOD pytanie o część ReVan_1991 0 2,451 31-03-2012, 01:23
Ostatni post: ReVan_1991

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości