Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Galeria] Betoniarka - najśmieszniejszy "model"
#1
Siemanos.

W czasie odpoczynku od budowanego przeze mnie modelu wagonu towarowego zbudowałem taką malutką (1:25) betoniarkę. Betoniarka była budowana jedynie ze zdjęć, bez jakichkolwiek rysunków czy pomiarów. Miał to być test metody fotografowania z miarkami. Poniżej zdjęcia "surówki"

[Obrazek: th_P3052155.jpg] [Obrazek: th_P3052156.jpg] [Obrazek: th_P3052157.jpg] [Obrazek: th_P3052158.jpg]

W dni dzisiejszym zostało to wszystko pomalowane i zmontowane w jedną całość. Jako, że montaż odbył się przed chwilą to i fotki nie bardzo wyszły - musiałem użyć lampy błyskowej. Jutro może jak będzie słońce to zrobię poprawne fotki.

[Obrazek: th_P3052161.jpg] [Obrazek: th_P3052162.jpg] [Obrazek: th_P3052163.jpg]

Teraz mam zamiar zrobić pdf'a ze wszystkimi częściami i opis budowy i będziecie mogli ją sobie pobierać do woli.

Jak Wam się ona podoba ??
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - Niech karton będzie z Wami !!!
Moje projekty do pobrania za FREE. W pracy robię TO, a w domu TO, pomagam IM. This is my OCCUPATION
[Obrazek: userbar_czechy.jpg]
Odpowiedz
#2
Yes yes yes
I można ciekawy model podobny do oryginału zrobić za darmo? MOŻNA !!!
Dzięki Czaro !!!
Pozdrawiam
Odpowiedz
#3
Jesteś genialny!

Jak byłem mały to taką mieliśmy i za wszelką cenę chciałem mieć w niej swoją bazę (nie ważne czy ktoś jej używał czy nie... PDT_Armataz_01_05 )
Odpowiedz
#4
Ja pierdzielę PDT_Armataz_01_11 ! Ale czad dałeś z ta betoniarką PDT_Armataz_01_11 ! Jesteś genialny PDT_Armataz_01_34 :!: :!: :!:

Dawno mi sie żaden model tak nie spodobał ( nie wspominając o warszawie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ).
Odpowiedz
#5
Ehh... aż mi się morda cieszy na samo wspomnienie jak Czarek zaczynał tego sprzęta tworzyć :grin: ile rozmyślań, pomysłów się przez ten projekt przewinęło....niby takie małe "nic" a jednak radochy było przy tym co niemiara :mrgreen:
Efekty Jego starań miałem przyjemność oglądać osobiście na wszystkich etapach powstawania i powiem tylko tyle, że nikt z Was tego na 100% nie zauważył, ani nawet nie spodziewał się.... ale w silniku tego urządzenia pod pokrywą nawet wiatrak się znajduje!!!!!!!
Kiedyś Czarek mnie pytał o cieniutkie druciki......i aż bałem się bliżej przyglądać bo pewnie i zwoje bym w silniku znalazł :mrgreen:
Odpowiedz
#6
Jednym słowem rewelacja.

Teraz tylko sprawić sobie żuka z modelika zrobić go jak trzeba do tego betoniarka i diorama budowlana jak trza :mrgreen: .

Pozdrawiam.
Pozdrawiam!

[Obrazek: b_ismr.gif]
Odpowiedz
#7
hehe Czarek a nie mówiłem :mrgreen: Żuk z paletą i taczką na pace i do tego betoniara z dyszlem na haku i już jest smerfastyczny zestaw :mrgreen:
Odpowiedz
#8
Cóż mogę powiedzieć ....
BRAWO !!
Miałem tą przyjemność, że mogłem obserwować kolejne etapy powstawania tego ciekawego modelu.
Naprawdę piękne Big Grin
Odpowiedz
#9
Borat powiedziałby: ŁAŁAŁIŁA!!!
I ja za nim! Szczęka opada!!! Świetnie! Confusedhock: Jedno to wykonanie samego modelu, a drugie - pomysł na projekt. No cacko czadowe!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Odpowiedz
#10
Jarek, ale to niech jeszcze Czarek zaprojektuje Żuka co by to woził Smile Żuka "żukopodobnego" Smile
A tak na serio... To teraz można zrobić super minidioramkę z jakiejś polskiej małej budowy Smile Chciałem na serio, ale się nie da Smile Bo na dioramce betoniarka, kawałek murka, skrzynka browaru i paru budowlańców z butelkami w dłoniach Smile Żeby tylko jeszcze ktoś zrobił figurki... Mogą być z żywicy - nie jestem ortodoksem kartonowym Smile
Pozdrawiam
Odpowiedz
#11
Projekt bomba, wykonanie jeszcze lepsze Confusedhock: Szczerze podziwiam umiejętności i samozaparcie :mrgreen:

Pozdrawiam!!!
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#12
Super !!! Jeszcze taczka ze dwie łopaty i zestaw budowlany gotów :mrgreen:
Pozdrawiam Tomasz.
Odpowiedz
#13
taczka już jest
Odpowiedz
#14
tylko łopaty i budki z piwem brakuje Smile
Czarku naprawdę mnie zaskoczyłeś .Tylko dyszla brakuje do betoniarki.
SUPER SUPER SUPER
...."czym różnię się od innych(niczym)robie to co umiem
Mam zdolności wybitne(może)Wiem że mnie rozumiesz
Wiem że dużo umiesz więc w siebie brachu uwierz..."
Odpowiedz
#15
Siemanos.

Jako, że dziś zaświeciło na trochę jakieś tam niewielkie słoneczko, to mogłem dopaść się do betoniary i do aparatu. Poniżej już lepsze jakościowo fotki

[Obrazek: th_Czarek_000.jpg] [Obrazek: th_Czarek_001.jpg] [Obrazek: th_Czarek_002.jpg] [Obrazek: th_Czarek_003.jpg] [Obrazek: th_Czarek_004.jpg] [Obrazek: th_Czarek_005.jpg] [Obrazek: th_Czarek_006.jpg] [Obrazek: th_Czarek_007.jpg] [Obrazek: th_Czarek_008.jpg]

Udało się zrobić kilka fotek detali jakie są wykonane na betoniarce.

[Obrazek: th_Czarek_101.jpg] [Obrazek: th_Czarek_102.jpg] [Obrazek: th_Czarek_103.jpg] [Obrazek: th_Czarek_104.jpg] [Obrazek: th_Czarek_105.jpg] [Obrazek: th_Czarek_106.jpg] [Obrazek: th_Czarek_107.jpg] [Obrazek: th_Czarek_108.jpg] [Obrazek: th_Czarek_109.jpg] [Obrazek: th_Czarek_110.jpg] [Obrazek: th_Czarek_111.jpg] [Obrazek: th_Czarek_112.jpg] [Obrazek: th_Czarek_113.jpg] [Obrazek: th_Czarek_114.jpg] [Obrazek: th_Czarek_115.jpg] [Obrazek: th_Czarek_116.jpg] [Obrazek: th_Czarek_117.jpg]
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - Niech karton będzie z Wami !!!
Moje projekty do pobrania za FREE. W pracy robię TO, a w domu TO, pomagam IM. This is my OCCUPATION
[Obrazek: userbar_czechy.jpg]
Odpowiedz
#16
Fajny modelik bardzo mi sie podoba. :wink:

I nie nazwałbym go najśmieszniejszym modelem to bardzo poważny model :mrgreen:
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwycięstwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"
Krytykować może każdy głupiec. I wielu z nich tak robi.
Odpowiedz
#17
Taka sama stoi u mnie za domem :mrgreen: (tylko że jest pokryta warstwą brudu i rdzy :mrgreenSmile
Astra28, kiedy będzie można pobrać pdfa?
Odpowiedz
#18
Elegancko Astra
Ceva:
Hmmm.... :?: Zastanawiam się gdzie jest moja szczęka Confusedhock: :?: Nie widział ktoś :???: :?:



Widziałem ją gdzieś na podwórku :roll: ale nie brałem :twisted:
Odpowiedz
#19
Jak zrobiłeś oznaczenie firmy? (ZM) Model czadzior!
na macie: projekt X
Odpowiedz
#20
Siemanos.

Kroolo, no w końcu jakieś pytanie :mrgreen: Już myślałem, że nie będzie Smile A tam parę ciekawostek się kryje Smile Ale o ciekawostkach to napiszę w opisie budowy.

Logo firmy to zwykła folia samoprzylepna, wycięta i naklejona na surówkę (na jednym zdjęciu surówki ją tam widać - taka błękitna). Potem po pomalowaniu wygląda jakby była to wytłoczona blacha ... no może ma ciut za ostre krawędzie ... ale chyba w tłoku ujdzie Smile Zamiast folii można spróbować zwykłego papieru, choć on sie dość ciężko wycina, ale się da.
Pozdrawiam wszystkich cieplutko - Niech karton będzie z Wami !!!
Moje projekty do pobrania za FREE. W pracy robię TO, a w domu TO, pomagam IM. This is my OCCUPATION
[Obrazek: userbar_czechy.jpg]
Odpowiedz
#21
Przy pomocy lupy to wycinałeś? Jestem pod wrażeniem! Jak będę potrzebował literek w 3D to się do Ciebie zgłoszę ;-)
na macie: projekt X
Odpowiedz
#22
Drogi Czarku! Dzięki tobie pierwszy raz w życiu zobaczyłem nieużywaną betoniarkę!!!
Odmienilo to moje dotychczasowe życie i postawilo świat na głowie...

ZA@...FAJNY pomysł, świetny model, robi wrażenie...

Jeśli udostępnisz go w pdfie daj znać, fajna rozrywka i baaardzo humorystyczne podejście do naszego hobby :lol:
Chuck Norris potrafi okopać się w wodzie...

[Obrazek: sig,313269,7,1,4,1,11111101000000000000,1,___.jpeg]

[Obrazek: 181f3d86b992ab6b.png]
Odpowiedz
#23
Chcesz pytań? Proszę bardzo!!! :evil:
Gdzie urwało @#@*^@# moją rękę i nerkę!!!??? :evil: Ostatni raz widziałem je przed obejrzeniem tej betoniarkowej galeryjki. :evil: A więc na pewno wiesz gdzie się podziały moje bebechy! No więc? :evil:

Mię się podoba bardzo osłona silnika. Kiedyś w takie coś wsadziłem paluchy i wyjąć nie dałem rady :mrgreen:
No i oczywiście gniazdo!!! :twisted:
Odpowiedz
#24
Mam pomysł na dioramke : budowlaniec łopatą przerzuca piach z taczki do betoniarki, a obok na europalecie drugi siedzi i żubra popija :grin:
Europaleta, taczka i betoniarka już są, brakuje tylko łopaty i budowlańców :mrgreen:
Odpowiedz
#25
Cytat:Gdzie urwało @#@*^@# moją rękę i nerkę!!!???


Chesterku...kici kici...co tam tarmosisz w swych ostrych pazurkach..?ooo, jaka dobra kicia zabaweczkę sobie znalazła... :mrgreen: :mrgreen:

Czarku, świetna robota :-) Teraz, przy tych wszystkich szczegółach dopiero mi szczena do parteru zjechała, piękna robota... Aż sie boję zapytać... jakiej wielkości jest ta betoniarka....? Może jakas fotka przy kostce...? ;-)

Pozdrawiam!!
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Galeria] LiM-5 (MiG-17) Ostatni Lot, Hobby Model orzelek 5 5,180 02-01-2024, 09:06
Ostatni post: Lukee
  Hr.Ms. De Ruyter (C801), Scaldis Model, 1:250 Sven 7 730 22-12-2023, 09:14
Ostatni post: Tuco
  [G] Stratopolonez - Extra Model 1:25 karol1985 5 1,439 30-11-2023, 03:29
Ostatni post: ges
  [G]"REGULUS" Trawler przetwórnia typ B-414 1:100 Fly Model Alski 5 851 20-11-2023, 05:40
Ostatni post: Alski
  [G] Trawler przetwórnia typ B-414 "REGULUS"/FLY MODEL/1:100 Wiesław64 5 1,891 18-10-2023, 01:03
Ostatni post: Alski
  [G] U-47; 1:200; Model Hobby Winek 13 3,881 17-09-2023, 07:12
Ostatni post: Winek
  [G] EU07, ADW Model, 1:45 kilek15 9 1,963 27-08-2023, 08:43
Ostatni post: Arturo
  [G] USS Heermann DD-532 Military Model 6/2006 Sprudin 12 2,229 09-08-2023, 11:47
Ostatni post: yogi
Wink [G] SM-42 1/25 ANGRAF poprawiona galeria marcin1323 5 1,343 19-04-2023, 11:38
Ostatni post: Tuco
  [G] Arado 234 B-2 (Model-Hobby nr 46, 4/2022) stachooo 6 1,481 18-04-2023, 04:29
Ostatni post: Hastur

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości