Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R/G] Polska Ładowarka HSW Ł-34 - Renova Model 1:25
#1
Witam Wszystkich !!!

Dawno się nie odzywałem, po skończeniu ostatniego modelu miałem krótką  przerwę. Potem zacząłem sklejać Ładowarkę kołową HSW Ł-34 Wydawnictwa
Renova Model z Radomia, opracowaną przez Pana Marcina Kudelskiego w skali 1:25.
Nie rozpoczynałem relacji z budowy ponieważ nie byłem pewny czy dam radę skleić ten model  i tak kleiłem i fotografowałem swoje poczynania udało mi się go skończyć..

1. [Obrazek: th_R-1.jpg]

A teraz w telegraficznym skrócie pokażę Wam przebieg prac z kolejnych etapów .
Budowę rozpocząłem i do końca robiłem zgodnie z opisem.
Rozpocząłem od sklejenia ramy tylnej (zdjęcie nr 2), skrzyni biegów (zdjęcie nr 3), przedniej ramy (zdjęcie nr 5), całość na (zdjęciu nr 6).

2.[Obrazek: th_R-2.jpg] 3.[Obrazek: th_R-3.jpg] 4.[Obrazek: th_R-4.jpg] 5.[Obrazek: th_R-5.jpg] 6.[Obrazek: th_R-6.jpg]

Zdjęcie nr 7 przedstawia zbiornik paliwa który będzie zamontowany w ramie przedniej (zdjęcie nr 8,9). Zdjęcie nr 10 to przewody do układu hydraulicznego.
Na zdjęciach nr 11,12,13,14,15 widać budowę mostu przedniego i tylnego, na zdjęciu 16 są wały napędowe:

7. [Obrazek: th_R-7.jpg] 8.[Obrazek: th_R-8.jpg] 9.[Obrazek: th_R-9.jpg] 10.[Obrazek: th_R-10.jpg] 11.[Obrazek: th_R-11.jpg] 12.[Obrazek: th_R-12.jpg] 13.[Obrazek: th_R-13.jpg] 14.[Obrazek: th_R-14.jpg] 15.[Obrazek: th_R-15.jpg] 16.[Obrazek: th_R-16.jpg]

Teraz przyszła kolej na zrobienie kół co widać na fotografiach nr 17,18,19,20,21,22.
Koła po zrobieniu pomalowałem czarną farbką matową Humbrol nr 33:

17. [Obrazek: th_R-17.jpg] 18.[Obrazek: th_R-18.jpg] 19.[Obrazek: th_R-19.jpg] 20.[Obrazek: th_R-20.jpg] 21.[Obrazek: th_R-21.jpg] 22.[Obrazek: th_R-22.jpg]
Po wykonaniu kół przystąpiłem do budowy przeciwwagi, i zbiorników oraz osłon ładowarki ( zdjęcia nr 23,24,25):

23. [Obrazek: th_R-23.jpg] 24.[Obrazek: th_R-24.jpg] 25.[Obrazek: th_R-25.jpg]

Następnym elementem był silnik ze wszystkimi podzespołami, chłodnica, układ ssący i wydechowy ( zdjęcia nr 26,27,28,29,30,31,32,33,34,35,36,37,38):

26.[Obrazek: th_R-26.jpg] 27.[Obrazek: th_R-27.jpg] 28.[Obrazek: th_R-28.jpg] 29.[Obrazek: th_R-29.jpg] 30.[Obrazek: th_R-30.jpg] 31.[Obrazek: th_R-31.jpg] 32.[Obrazek: th_R-32.jpg] 33.[Obrazek: th_R-33.jpg] 34.[Obrazek: th_R-34.jpg] 35.[Obrazek: th_R-35.jpg] 36.[Obrazek: th_R-36.jpg] 37.[Obrazek: th_R-37.jpg] 38.[Obrazek: th_R-38.jpg]

Na zdjęciu nr 39,40 widać zamontowane wały napędowe i cylindry hydrauliczne układu skrętnego.  Budowę układu roboczego rozpocząłem od wykonania wysięgnika (zdjęcie nr 41,42,43):

39. [Obrazek: th_R-39.jpg] 40.[Obrazek: th_R-40.jpg] 41.[Obrazek: th_R-41.jpg] 42.[Obrazek: th_R-42.jpg] 43.[Obrazek: th_R-43.jpg]

Teraz przystąpiłem do budowy łychy ( zdjęcia nr 44,45,46,47,48,49,50,51,52,53). Tutaj wystąpił drobny problem z części nr 249a z którym poradziłem sobie bez problemu rozcinając tą część na trzy  i przyklejając na swoje miejsce co widać na fotografiach nr 44,45,46,47:

44. [Obrazek: th_R-44.jpg] 45.[Obrazek: th_R-45.jpg] 46.[Obrazek: th_R-46.jpg] 47.[Obrazek: th_R-47.jpg] 48.[Obrazek: th_R-48.jpg] 49.[Obrazek: th_R-49.jpg] 50.[Obrazek: th_R-50.jpg] 51.[Obrazek: th_R-51.jpg] 52.[Obrazek: th_R-52.jpg] 53.[Obrazek: th_R-53.jpg]

Ostatnim etapem budowy jest nadwozie i kabina:

54. [Obrazek: th_R-54.jpg] 55.[Obrazek: th_R-55.jpg] 56.[Obrazek: th_R-56.jpg] 57.[Obrazek: th_R-57.jpg] 58.[Obrazek: th_R-58.jpg] 59.[Obrazek: th_R-59.jpg] 60.[Obrazek: th_R-60.jpg] 61.[Obrazek: th_R-61.jpg] 63.[Obrazek: th_R-63.jpg] 64.[Obrazek: th_R-64.jpg] 65.[Obrazek: th_R-65.jpg] 66.[Obrazek: th_R-66.jpg] 67.[Obrazek: th_R-67.jpg] 68.[Obrazek: th_R-68.jpg] 69.[Obrazek: th_R-69.jpg] 70.[Obrazek: th_R-70.jpg]

I tak dobrnąłem do końca budowy. Model sklejało mi się świetnie, chciałem przy tej okazji pogratulować Panu Marcinowi Kudelskiemu wspaniale zaprojektowanego modelu i życzyć sobie więcej tak szczegółowo i dokładnie opracowanych modeli.
Mam nadzieję że doczekamy się teraz jakiegoś ciągnika z naczepą do transportu tej ładowarki

A teraz – GALERIA:

[Obrazek: th_R-71.jpg] [Obrazek: th_R-72.jpg] [Obrazek: th_R-73.jpg] [Obrazek: th_R-74.jpg] [Obrazek: th_R-75.jpg] [Obrazek: th_R-76.jpg] [Obrazek: th_R-77.jpg] [Obrazek: th_R-78.jpg] [Obrazek: th_R-79.jpg] [Obrazek: th_R-80.jpg] [Obrazek: th_R-81.jpg] [Obrazek: th_R-82.jpg] [Obrazek: th_R-83.jpg] [Obrazek: th_R-84.jpg] [Obrazek: th_R-85.jpg] [Obrazek: th_R-86.jpg] [Obrazek: th_R-87.jpg] [Obrazek: th_R-88.jpg] [Obrazek: th_R-89.jpg] [Obrazek: th_R-90.jpg] [Obrazek: th_R-91.jpg] [Obrazek: th_R-92.jpg] [Obrazek: th_R-93.jpg] [Obrazek: th_R-94.jpg] [Obrazek: th_R-95.jpg] [Obrazek: th_R-96.jpg] [Obrazek: th_R-97.jpg] [Obrazek: th_R-98.jpg] [Obrazek: th_R-99.jpg]
To już wszystko na dzisiaj, zapraszam do następnej relacji niebawem.

Pozdrawiam Janek
Odpowiedz
#2
pelen profesjonalizm i kolejny model wykonany bez zadnej skazy Smile
wyrazy uznania Janku co teraz bierzesz na warsztat??
[Obrazek: 31667.png]
Odpowiedz
#3
Wspaniały model,dbałość o szczegóły i czystość klejenia mistrzowskie.Gratulacje. Confusedhock: Confusedhock: Confusedhock:
Odpowiedz
#4
Szkoda Janku, że nie skleiłeś klimatyzacji w kabinie, bo ten pan w środku wygląda jakby przemarzł do szpiku, zesztywniał i nawet szaliczek mu za wiele nie pomógł.

Świetny model i fantastyczne wykonanie.
Gratuluję Tobie i przyłączam się do gratulacji dla autora opracowania!

A napisy na oponach z wycinanki, czy produkcja własna?
EDIT:
Ok, pytanie nieaktualne, już sobie porównałem z oponami wisy
"Duma mnie rozpiera jak groch jelita frontowego oficera"
Odpowiedz
#5
Janek, te wypukle literki na kołach mnie ro... tegowały, teraz to po bandzie pojechałeś, chyba w Stomilu te kółka Ci robili. Toś pohasał, lęcę szczękę łapać - dobrze, że mam okulary to mi się tylko gałki odbiły od szkieł. Toś to sziok.
Zjednoczone Stany Unii Europejskiej - język urzędowy angielski - moje marzenie :-)
Odpowiedz
#6
Brawo Janku gratuluję kolejnego modelu wykonanego w prfekcyjnej jakości.
Mógłbyś przywieść tę ładowarke na konkurs do Świdnika Smile.


Pozdrawiam
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#7
Brawo Janku.Piękne wykonanie modelu.Literki na oponach faktycznie wyglądają super.Wycinałeś je sam?Możesz przybliżyć metodę wykonania reflektorów?
Odpowiedz
#8
Witam...
:Janku”, choć na forum mało się udzielam to tu nie mogłem się powstrzymać od komentarza powiem tyle pierwsza klasa model wygląda wspaniale wielkie gratulacje z tak mistrzowskiego ukończenia modelu....
Pozdrawiam...
Na półce...
Fokker Dr.1 MM * Fokker E.V (D.VIII) MM * Sopwith F.1 CAMEL MM * Fokker D.VII KK * Ścigacz OP MM * Fokker E.II GPM * Friedrichshafen FF33E GPM * Morane-Saulnier L-Answer * Nieuport IV-Answer * Macchi M.5 Answer wyd.I * Halberstadt D.II - GPM 253 * Das Boot U-25 typ. IA Fly Model * Das Boot U-116 typ. XB Fly Model *
Odpowiedz
#9
Noo, może i dawno nic nie pokazywałeś ale widać że nie próżnowałeś Janku.
Świetny jest ten model, wykonanie mistrzowskie, wytlukłem sobie zęby o biurko jak go zobaczyłem... :wink:
Chuck Norris potrafi okopać się w wodzie...

[Obrazek: sig,313269,7,1,4,1,11111101000000000000,1,___.jpeg]

[Obrazek: 181f3d86b992ab6b.png]
Odpowiedz
#10
Witam !!!

Roderyku - literki i cyferki są mojej produkcji bo podczas malowania opon zamalowałem te napisy jakie były w wycinance na oponach więc wydrukowałem takie i podklejone kartonem , wydziobane nożykiem Olfy AK-3.
Co do metody wykonania reflektorów to stara już metoda podpatrzona gdzieś na forum. Obudowy reflektorów przed wycięciem podklejam od spodu sreberkiem z paczki po papierosach potem sklejam, brzegi posmarowane super glue i przeszlifowane papierem ściernym, na koniec malowane czarnym Humbrolem matowym, szybki zrobione są z foli do bindowania na których od wewnątrz przerysowałem kreski skalpelem. Żarówki wykorzystane są kulki żelowe które są w takich małych woreczkach w pudełkach z butami do pochłaniania wilgoci.

Dzisiaj jeszcze dorobiłem tylne lampy wykorzystując patent Wisy podczas budowy Jelcza strażackiego:

[Obrazek: th_R-100.jpg]

Pozdrawiam Wszystkich
Janek
Odpowiedz
#11
Wygląda jak prawdziwa! Kurcze, też chcę mieć tyle czasu co Ty Janku :mrgreen:
Kawałek dioramy w trakcie pracy maszyny wygladałby świetnie.
Plątanina przewodów robi duże wrażenie!
Po śląsku by to było:
Fajno fadroma :mrgreen:

pozdrawiam
szebi
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz
#12
Janku zapowiadałeś ta niespodziankę no i jest. Bardzo piękny modelik miałem cichą nadzieję zę będzie to Teciak ale musimy poczekać jescze troszkę.

pozostaje mi tylko pogratulować takiego fajnego modeliku mistrzu... aż chce sie zabrać do pracy więc lecę do T-34/85

pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#13
Janku!! Wybacz mi ślepotę (i daltonizm)!!! :oops:
CO nie dziwi - model nie odbiegający standardem od innych Twoich dzieł. Czytaj: GENIUSZ!!!!!

Ciesze się, że jesteś tutaj :grin:
Odpowiedz
#14
Gratulacje ! Powalająca robota !
Jednocześnie upewniłeś mnie w podjęciu decyzji o tym żeby nie kupować tego modelu. Nie kupować oczywiście z powodu niemożności wykonania ze względu na precyzję i jakość opracowania. Ja jednak zostanę przy samolotach, no może czasem jakiś czołg skleję...
Odpowiedz
#15
Pięknie zreszta jak zawsze u Ciebie. Model naprawdę robi wrażenie.
Na warsztacie - USS Gendreau
Skończone - Spirit of St. Louis
Per aspera ad astra-Przez trudy do gwiazd
Odpowiedz
#16
Ładowarka jak żywa, :wink: Naprawdę piękny model, co tu dużo pisac. Mam nadzieję zobaczyc go na żywo na konkursie w Porąbce. Confusedhock:

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#17
Janku, co tu duzo mówić, kolejny perfekcyjnie wykonany model trafił do Twojej kolekcji :-) Brawo brawo i jeszcze raz brawo! :-) Powalająca robota :-)

Co zamierzasz teraz skleić?

Pozdrawiam!!
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#18
Ja również dołączam się do gratulacji świetny model Confusedhock: no i napisz Janku kiedy następna relacja i co będzie jej przedmiotem :wink:
Odpowiedz
#19
Model ładny! Ale... Janku... Mam pytanie związane z oponami, a właściwie z napisami na nich... Skoro wycinałeś je sam to dlaczego zmieniłeś krój liter na bokach opon? Utrudniłeś sobie życie, bo zastosowałeś nawet inny (niewłaściwy) krój liter. Hmmmm..... Zastanawiające Smile
Podoba mi się, że wszystko zrobiłeś ruchome. Robi to duże wrażenie.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#20
Szukał, szukał i się przyczepił. Czy to ważne że literka jest o mikrometr szersza ??

Janek miczu chciałbym kiedyś robić takie modele jak Ty. Bądź mym mentorem i przewodnikiem po krainie modelarstwa.
Odpowiedz
#21
W końcu znalazłem czas w należytym skupieniu obejrzeć tę relację.
To co zobaczyłem wprawia w osłupienie, już sam wgląd w zeszyt z modelem i rzut oka na rysunki jest oszołamiający, a przeistoczenie tego w model Confusedhock:
Ciężko to wyrazić słowami.

PS. Ceva mam dla Ciebie dobra wiadomość dotyczącą tej ładowareczki.
W środku jest jako bonus jej uproszczona wersja :razz: :mrgreen:
Odpowiedz
#22
Cytat:PS. Ceva mam dla Ciebie dobra wiadomość dotyczącą tej ładowareczki.
W środku jest jako bonus jej uproszczona wersja :razz: :mrgreen:

To może i warto ją nabyć :roll: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
Odpowiedz
#23
Witam !!!
To, co udało mi się przeczytać w Waszych komentarzach do tej pory zamurowało mnie, nie spodziewałem się aż tak super pozytywnie miłych i dosadnych komentarzy z waszej strony oprócz wpisu Wisy.

Cytat: Ale... Janku... Mam pytanie związane z oponami, a właściwie z napisami na nich... Skoro wycinałeś je sam to dlaczego zmieniłeś krój liter na bokach opon? Utrudniłeś sobie życie, bo zastosowałeś nawet inny (niewłaściwy) krój liter. Hmmmm..... Zastanawiające Smile

Witku dla mnie krój literek jest mało istotny, takie akurat sobie wydrukowałem i nakleiłem i nie wiem w czym ja sobie utrudniłem życie zmieniając krój liter.

[Obrazek: th_R-103.jpg].[Obrazek: th_R-94.jpg]

A co do tego czy są one zgodne z oryginałem to te w wycinance są inne niż napisy na oponach oryginalnych pokazanych na fotografiach ładowarki które są na płycie CD którą można kupić dodatkowo z modelem.
[Obrazek: th_R-101.jpg].[Obrazek: th_R-102.jpg]
Także Ty jak zdecydujesz się malować i robić napisy na oponach aby nie utrudnić sobie życia proponuję zrobić napisy jak na powyższych fotkach oryginału.

Dzięki Wszystkim jak nie wiem co i zapraszam do mojej nowej relacji.

Pozdrawiam Janek
Odpowiedz
#24
Janku, ja zrobię w standardzie Smile Krój liter w wycinance jest po prostu łatwiejszy do wycięcia. Litery nie mają zaokrągleń, są proste. Ty po prostu utrudniłeś sobie życie (wycinanie) dając czcionkę z deka zbajerzoną Smile
Poza tym, jak już pisałem, model mnie się podoba.
Dex, nie szukałem co by się czepić, ale właśnie akurat to przykuło moją uwagę, bo sklejam przecież te opony Smile
Pozdrawiam
Odpowiedz
#25
Mistrzowska robota .... standardowo :!:
"Maksymalna treść przy minimum formy "
Bardzo fajny pomysł z tym sprawozdaniem , krótko i na temat . Pozostaje tylko czekać na następne "Raporty Modelarskie" w wykonaniu Janka .
Pozdrowienia z Iławy
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R/G] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200 Winek 148 30,716 05-04-2024, 09:00
Ostatni post: Tomasz
  [G] Amerykański statek parowy "WESTERN RIWER", DRAF MODEL DAS79pl 3 776 06-01-2024, 12:51
Ostatni post: jagdtiger2
  Holenderski lekki krążownik Hr. Ms. De Ruyter II, 1:250, Scaldis Model Sven 31 10,696 20-12-2023, 10:47
Ostatni post: jagdtiger2
  [R ],,Western River " z Missisipi - Draf Model skala 1:100 Paweł O 20 3,683 21-10-2023, 07:24
Ostatni post: Paweł O
  M-110 A2 Gomix / Fly Model Batman 30 18,002 13-10-2023, 08:01
Ostatni post: Panda82
  [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006 Sprudin 57 18,970 20-06-2023, 06:47
Ostatni post: Sprudin
  [R] HMS Malaya, Fantom Model numer 6, skala 1:300. zablo1978 4 1,793 28-04-2023, 01:22
Ostatni post: zablo1978
  [R] F-105 Thunderchief, Hobby Model 107, skala 1:33. zablo1978 6 2,467 21-03-2023, 09:02
Ostatni post: zbin
  USS Saratoga, CVA-60, 1:200, Fly Model/Dariusz Wandtke Sven 29 10,647 06-03-2023, 08:15
Ostatni post: Sven
  9K51 SCUD-A(8k11) - Model-Kom 1/2021 skala 1/25 Berni 8 4,094 27-09-2022, 05:48
Ostatni post: GTiStyle

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości