Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Galeria] Ciekawostka Przyrodnicza
#1
Witam

Przedstawiam wam gotowego Mgebrov-Renault z WAKu po przeróbkach, którego dostałem od kolegi Michała Chmiela.

[Obrazek: P1020255.jpg]
[Obrazek: P1020263.jpg]
[Obrazek: P1020264.jpg]
[Obrazek: P1020266.jpg]
[Obrazek: P1020267.jpg]
[Obrazek: P1020268.jpg]


Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz
#2
Merkava, wstaw teraz ze dwie fotki na jednolitym tle żeby można było dokładniej obejrzeć model.
Trawa i piach wyglądają jak prawdziwe.
Pozdrawiam!

[Obrazek: b_ismr.gif]
Odpowiedz
#3
[Obrazek: P1020314.jpg]
[Obrazek: P1020309.jpg]
Odpowiedz
#4
Witam,

Merkava, cieszę się że skończyłeś kolejny model ALE:
Dlaczego jest tak dziwnie pomalowany? Nie widać żadnych wizjerów... Załoga przepraszam strzelała po omacku..? Skąd u diabła wziąłeś te błotniki? Przecież ten samochód ich nie posiadał... No i co mu się stało w koła...? :neutral:

Cytat:fotki na jednolitym tle

To chyba nie jest jednolite tło...
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#5
No więc, kola i błotniki - moja "inwencja tfurcza", malowanie to kamuflaż wiosenny, a co do wizjerów, może to dziwne, ale w wycinance nic nie było, na necie też nic dokładnego nie znalazłem, wiec zrobiłem tak jak to zaprojektował autor.
Pozdrawiam ;-)
Odpowiedz
#6
Są wizjery w wycinance zaznaczone jako czarne małe prostokąciki na wieżyczce oraz może w miejscu kierowcy i pasażera. A wiem bo mam tą wycinankę.
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwycięstwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"
Krytykować może każdy głupiec. I wielu z nich tak robi.
Odpowiedz
#7
Cytat:kamuflaż wiosenny

Wzorowany na czymkolwiek oprócz Twojej wizji?

Cytat:moja "inwencja tfurcza"

To ja mam prośbę...zostaw tą swoją inwencję "tfurczą" w spokoju bo nie wychodzi Ci na zdrowie (popatrz np na żółte plamy na Thunderbolcie którego nota bene nie skończyłeś... :neutral: ) i zabierz się za jakiś prosty model PORZĄDNIE, z retuszem, bez żadnego malowania.

Cytat:na necie też nic dokładnego nie znalazłem

A szukałeś chociaż? Nie wydaje mi się... Popatrz, zajęło mi to piec sekund:KLIK. Pierwsza strona grafiki w googlach, drugi rząd, druga fotka... Można, tylko trzeba chcieć.
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#8
Widzę, ze nie w smak Wam moje modele, ok, nic na siłę...
Odpowiedz
#9
Zamiast unosić się dumą (co mówiąc szczerze brzmi śmiesznie) zrób coś zgodnie z instrukcją i bez bzdurnego malowania. Cały czas mam nadzieję a napisałem to tylko po to byś mi udowodnił że potrafisz coś skleić NORMALNIE.
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#10
Cytat:zrób coś zgodnie z instrukcją i bez bzdurnego malowania
I w tym momencie przyznam Michalowi rację, szkoda twojego czasu na takie wynalazki. Owszem, rozwijasz dzięki temu swój warsztat ale nie tędy droga. Pewnie że najłatwiej pójść na łatwiznę lub tworzyć sci-fi.
Chuck Norris potrafi okopać się w wodzie...

[Obrazek: sig,313269,7,1,4,1,11111101000000000000,1,___.jpeg]

[Obrazek: 181f3d86b992ab6b.png]
Odpowiedz
#11
Widziałem wczoraj zdjęcia tego modelu i fragmentaryczną relację na KW.
Reasumując to wszystko co przeczytałem tam i tu nasuwa mi się pewna refleksja.

Model miał być generalnie robiony pod konkurs ogłoszony na KW i w takiej formie jak został wykonany i zaprezentowany nie ma to najmniejszego sensu.
Dlatego iż w taki przypadku powinien był zostać wykonany albo prosto z wycinanki. Bez wprowadzania uproszczeń na zasadzie, że tego nie będzie widać bo ....
Mógł również zostać zwaloryzowany w oparciu o dostępne materiały, a nie fantazję własną autora.
W tym wypadku słowo waloryzacja nie oznacza zrobię tak bo mi się tak podoba....

Spójrzmy jednak na całą sytuację z innej strony.
Mam wrażenie, że Hubert nie dorósł i nie dojrzał jeszcze mentalnie do tego by wykonywać modele tak jak to zaplanował autor opracowania.
Jego modele nie są de'fakto modelami w takim rozumieniu jak my to widzimy.
Mam wrażenie, że dla niego to jest zabawa w plastyczna z modelem kartonowym.
Do takiego poglądu na całą jego twórczość skłania mnie to iż czasem wykonuje sam jakieś "modeliki" nie mające żadnego przełożenia na rzeczywistość.
Jeśli spojrzeć na to z tej strony to rodzi się tylko pytanie czy jest sens nawracać go na siłę?
Myślę, że nie i w tym duchu apeluje byśmy pozwolili mu sami dorosnąć do modelarstwa w jego własnym tempie i niech idzie do tego własną drogą.

PS. Denerwuje mnie jak trafiam na zwroty w stylu
Cytat:"inwencja tfurcza"
Język polski jest wystarczająco bogaty by dobrać inne bardziej eleganckie i na pewno gramatycznie prawidłowe określenie np. radosna twórczość. Znaczenie na pewno lepiej określające to co autor miał na myśli, a już nie słowny bohomaz.

Pozdrawiam,
Piotr
Odpowiedz
#12
Cytat:Mam wrażenie, że Hubert nie dorósł i nie dojrzał jeszcze mentalnie do tego by wykonywać modele tak jak to zaplanował autor opracowania.
Ja też
Cytat:PS. Denerwuje mnie jak trafiam na zwroty w stylu
Merkava napisał/a:
"inwencja tfurcza"
Mnie też.
Cytat:Widzę, ze nie w smak Wam moje modele, ok, nic na siłę...
Każdy skończony model który jest w galerii oglądam, nawet jeśli jest do czego się przyczepić zostawiam to dla siebie...

Piotrku, masz rację, ale nikt nikogo do niczego nie zmusza. Ale skoro na koleżeńską motywację i uwagi reaguje się w taki sposob to trudno, trzeba poczekać aż chłopak dorośnie do tego żeby skleic w końcu porządnie jakiś model. Najłatwiej przyjąć jakąkolwiek uwagę jako obrazę i zrobić z tego powodu wielki szum...
Chuck Norris potrafi okopać się w wodzie...

[Obrazek: sig,313269,7,1,4,1,11111101000000000000,1,___.jpeg]

[Obrazek: 181f3d86b992ab6b.png]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Galeria] LiM-5 (MiG-17) Ostatni Lot, Hobby Model orzelek 5 5,183 02-01-2024, 09:06
Ostatni post: Lukee
Wink [G] SM-42 1/25 ANGRAF poprawiona galeria marcin1323 5 1,344 19-04-2023, 11:38
Ostatni post: Tuco
Wink [Galeria] Powrót po paru latach-Messerschmitt BF-109 E 7/90 MM Waloryzowany adamus93 9 3,115 05-02-2022, 10:01
Ostatni post: adamus93
  [Galeria] X-wing pulpetto 3 1,893 12-12-2021, 02:51
Ostatni post: pulpetto
  [Galeria] Focke-Wulf Ta-152 C-1 Kartonnaja Model 1:33 messer 11 6,941 31-01-2021, 08:02
Ostatni post: San80
  [Galeria] ORP Ślązak, MKF nr 8, skala 1:200. zablo1978 4 3,411 20-04-2020, 09:07
Ostatni post: Lesio73
  [Galeria] Jakowlew Jak-1b – ceva&rowin cooperation rowin 8 5,627 27-12-2017, 03:42
Ostatni post: Hastur
  WoT zagadka, galeria Japończyk 17 7,577 20-12-2017, 08:29
Ostatni post: Lesio73
  [WKM2] Holk Gdański z 1400 r. - MM 3/2003, 1:100 - Galeria Hastur 11 7,555 10-06-2017, 11:37
Ostatni post: Tommy T.B.
  Galeria HMS Victorious skala 1:600 dokker2 10 5,344 09-02-2017, 12:33
Ostatni post: kajym

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości