Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jaki model wybrać ?
#1
Witam!
Chciałbym prosić o drobne wsparcie a mianowicie chcę kupić model Hurricane'a ale za bardzo nie wiem którego wybrać, z Modelika czy Orlika :?: :?: :!:
Jak ktoś mógłby podać więcej informacji o tych modelach będę wdzięczny :!:
Pozdrowionka PDT_Armataz_01_01
[Obrazek: wop.png]
Odpowiedz
#2
pod względem kolorystycznym to Twój wybór. Jeżeli chodzi o samo opracowanie, to na zdrowy rozum wydaje się, że to które ukazało się później powinno być opracowane lepiej. tutaj musieliby się wypowiedzieć Ci, którzy kleili te modele.
Odpowiedz
#3
Polecam tego z Orlika - ten z Modelika nie zachwycił mnie kolorystyką (chodzi o druk). Jest jeszcze "czarny" z Answer'a.
na macie: projekt X
Odpowiedz
#4
Właśnie chodzi o takie rzeczy jak szczegółowość, kolorystyka, jakość druku, czy są waloryzowane i w jaki sposób.
Dodam jeszcze, z nie miałem okazji pooglądać w/w modeli i dlatego pytam, bo dwóch to raczej nie będę w stanie skleić więc muszę wybrać ! Confusedmile: :grin: :o
Pozdrawiam
[Obrazek: wop.png]
Odpowiedz
#5
Ja sklejam tego z Orlika, na dole mojego wpisu jest link do relacji. Czarnego kleił Ceva, a tutaj jest link:

http://www.papermodels.pl/topics1/r-hawk...vt1698.htm

Te 3 wydania to w gruncie rzeczy ten sam projekt, więc wybór w zasadzie to sprawa malowania. Ten z Orlika ma bardziej widoczną waloryzację. Jeśli chcesz w klasycznym malowaniu to możesz też zapolować na tego z Kartonowego Arsenału - choć jest on nieco mniej szczegółowy (dziób podzielony na mniejszą ilość segmentów) i nie posiada oddzielonych powierzchni sterowych.
na macie: projekt X
Odpowiedz
#6
Tego z KA jakiś czas temu zaczołem kleić ale niestety moja pociech dostała go w swoje łapki więc rozglądam się za kolejnym :twisted: :mrgreen: :mrgreen:
Dzięki wielkie!
PS. Link miał być do relacji Twojej czy Wojtka ???
[Obrazek: wop.png]
Odpowiedz
#7
ten jest mój:

http://www.papermodels.pl/topics1/r-hawk...vt1698.htm

Widnieje w moim podpisie, w dziale "na macie" jako Hurricane MK IID ;-)
na macie: projekt X
Odpowiedz
#8
Szczerze mówiąc to na początek sklej tego z AH a potem walcz.
Najbardziej doskonały z projektów Ł. Fuczka ( choć zapewne nie idealny ) jest ten Hurrican'e wydany przez Orlika.
Odpowiedz
#9
I tak muszę kupić nowy egzemplarz więc stąd całe to zamieszanie, bo pomyślałem czy by nie spróbować jakiegoś nowszego opracowania!
[Obrazek: wop.png]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Podpowiedź mile widziana - model w skali 1:1 qbas 12 5,880 16-05-2015, 02:13
Ostatni post: Nico
  Model do testów piotrek 8 4,185 20-06-2014, 10:27
Ostatni post: piotrek
  [N] Nowość - F86 Sabre Hobby Model Wujek Staszek 3 2,617 16-04-2014, 07:08
Ostatni post: Wujek Staszek
  Model dla ,,Kowalskiego" zablo1978 49 12,808 28-03-2014, 11:39
Ostatni post: yogi
  [W] Wymienię ORP Jaskółka Military Model Wujek Staszek 0 1,661 27-01-2014, 07:41
Ostatni post: Wujek Staszek
  Ogłoszenie ,,Oddam model pancernika USS California do ukończenia. Andrzej Px48 0 1,930 13-11-2013, 05:39
Ostatni post: Andrzej Px48
  Model tygodnia... Bartek D 23 7,160 03-05-2013, 10:43
Ostatni post: dexter
  Kupiłem se model z alledrogo... Antonov26 6 3,995 17-09-2012, 09:04
Ostatni post: Jari
  Wydawnictwo KW Model Piter 2 2,502 03-01-2012, 04:35
Ostatni post: cotlet
  Podrobki modeli GPm i fly model!! marlonzg 5 3,696 19-12-2011, 09:14
Ostatni post: marlonzg

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości