Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja] MARDER III(SdKfz139)
#1
Jako że pierwszy post w nowym tysiącleciu ma być zwiastunem nowej relacji, to zaczynam dzisiaj kolejny wątek. Głównym jego bohaterem jest niemieckie działo samobieżne MarderIII(SdKfz 139), zbudowane na podwoziu PzKpfw 38(t), ze zdobyczną radziecką armatą 76,2mm i dobudowanym hamulcem. Okładka modelu jest tylko po to żebyście wiedzieli co to za wycinanka, natomiast sam model w niej zawarty będzie wyglądał tak jak na rysunku zestawieniowym przedstawionym poniżej. Poza tym Piotr pokazał go sklejonego w galerii. Wybaczcie że w tym poście nie pokaże jeszcze żadnych fotek z budowy Mardera, ale chciałem żeby ten 1001 post był symbolicznym początkiem kolejnej relacji. Poza tym niniejszym odpowiadam szanownym kolegom na pytanie: Co będzie następne? Plany co do budowy tego modelu mam ambitne, no ale czas pokaże co z tego wyjdzie. Także do zobaczenia przy pierwszych fotkach z placu boju, narka.

[Obrazek: th_IMG_2202.jpg] [Obrazek: th_IMG_2203.jpg] [Obrazek: th_IMG_2204.jpg]
Czołgista!
Odpowiedz
#2
Cześc Rafał, bardzo ciekawą pozycje sobie wybrałeś, ja osobiście lubię takie nietypowe modele więc zasiadam jako pierwszy do kibicowania, powodzenia Confusedmile:
Pozdrawiam
Odpowiedz
#3
Mam nadzieje, że model będzie malowany, bo w tzw. standardzie (wspominałem już, że nie uznaje żadnych standardów?) wycinanka jest tragiczna. Maluj proszę to COŚ :mrgreen:
Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
[Obrazek: baner-lista.gif]
[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
#4
Bardzo ciekawa perełka, skąd ją dorwałeś? Zasiadam w loży honorowej :wink:
[Obrazek: bdb1fc6f5eca9920.png]
Odpowiedz
#5
No i proszę, doskonały wybór też zdecydowałeś sie na otwartą puszkę jak ja :mrgreen:
to chyba kontynuacja wątku z Hummelem :?:
Odpowiedz
#6
JaCkyL modelik będzie oczywiście malowany, także nie martw się kolorystyką opracowania. A sam modelik udało mi się wyrwać na allegro, systematycznie co jakiś czas trafia się jakaś aukcja Mardera, także śmiało można go kupić (chyba że poczekać na Wespe od Hala). Piotrze tak jakoś padło na ten modelik, już od dawna o nim myślałem, jednak mają jakiś urok działa z odkrytym przedziałem bojowym. Także miał być PzKpfw IV z GPMu w standardzie, a jest waloryzowany Marder (a tak nie lubiłem malowanych modeli niedawno :lol: ).
Czołgista!
Odpowiedz
#7
Cześć Rafał!
widzę że nie masz litości dla papieru :wink: szkoda tylko że to "gebels" :ble:
tak więc tematykę tym razem mam gdzieś.... noo ale chętnie popatrzę jak od strony technicznej go katujesz :wink:
Powodzenia w budowie :wink:
Pozdroo
Odpowiedz
#8
Jaro Gebels to tylko z oznaczeń, od dołu Czech a od góry Rusek :lol: . Także nasi najbliżsi sąsiedzi od szklanki, myślę że można przymknąć oko na te krzyże (najbardziej to Wojtek będzie niezadowolony). :wink:
Czołgista!
Odpowiedz
#9
Rafał i jak miejsce mam już przygotowane ... :wink: Fajnie że kolejny pełzacz jest na Twoim stole pomimo tego że niemiecki to w Twoim wykonaniu napewno wyjdzie fajnie. Przyglądam się cicho czasem postaram się wrzucić kilka słów do relacji ale i tak wiem że wszystko wyjdzie fajnie :wink:

Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#10
Witam Rafał !
Ja również siadam do tej ciekawej relacyjki, będe często tutaj zaglądał i kibicował twojej pracy.
Co do modelu ciekawy wybór, lubie niemieckie pojazdy pomimo że niestety mają te ich badziewne krzyże, zresztą tak jak powiedziałeś jest to na wpół czech na wpół rusek.
Pozdrawiam :grin:
Odpowiedz
#11
Również zasiadam i miejmy nadzieje, ze długo nie będzie trzeba czekać na pierwsze fotki
Odpowiedz
#12
Witam ponownie sympatyków pełzaczy, dzisiaj pierwsze fotki z placu boju. Także Krystian chyba długo nie musiałeś czekać :wink: . Miejscówkę dla ciebie Tomku oczywiście trzymałem. Na dzień dzisiejszy mam złożony szkielet. Trochę go przerobiłem, a to ze względu na to że będę chciał bardziej szczegółowo odwzorować wnętrze. Wręga W7 jest przyłożona tylko na sucho, zajmie swoje miejsce dopiero po wykonaniu wnętrza kadłuba. Natomiast wręga W3, która powinna być w pionie zaraz za W7 została usunięta wogóle i posłużyła jako wypełnienie dna. A wygląda to tak.

[Obrazek: th_IMG_2205.jpg] [Obrazek: th_IMG_2207.jpg] [Obrazek: th_IMG_2209.jpg]

[Obrazek: th_IMG_2210.jpg] [Obrazek: th_IMG_2212.jpg] [Obrazek: th_IMG_2213.jpg]
Czołgista!
Odpowiedz
#13
Pozwól Rafale że i ja się przysiąde i poobserwuję.
Zapewne nie napiszę zbyt wielu postów ale masz we mnie wiernego obserwatora Smile.
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#14
Władku bardzo mi miło gościć cię w relacji :wink: .
A w Marderze już przy szkielecie zrobiłem babol, ale dzięki koledze Demonowi już ten mankament poprawiłem, a powinno to wyglądać tak.

[Obrazek: th_IMG_2218.jpg] [Obrazek: th_IMG_2219.jpg] [Obrazek: th_IMG_2222.jpg] [Obrazek: th_IMG_2223.jpg]
Czołgista!
Odpowiedz
#15
Również kibicuję bo model czeka w kolejce Pozdrawiam :mrgreen:
-------------------------------------------------------
ONLY SKYDIVERS KNOW WHY THE BIRDS SING
-------------------------------------------------------
Odpowiedz
#16
No wiesz Kujot ja już myślałem że Ty tym razem weźmiesz na warsztat jakiś latający czołg ( Ił-2 ) lub chociaż pływający. A tu takie buty :neutral: :mrgreen: .
Odpowiedz
#17
Oj chyba ciężko będzie z zabraniem się u mnie za coś co nie pełza Wojtku :wink: . Jako że poprawiałem szkielet w miejscu przedziału bojowego, to idąc za ciosem od razu okleiłem go poszyciem. Zabrałem się również za powolne wypełnianie wnętrza wanny. Jedną ze ścian spróbowałem pomalować na taki bardzo jasny szary kolorek, myślę że będzie pasował do wnętrza. Na dzisiaj to tyle.

[Obrazek: th_IMG_2257.jpg] [Obrazek: th_IMG_2260.jpg] [Obrazek: th_IMG_2261.jpg]

[Obrazek: th_IMG_2262.jpg] [Obrazek: th_RotationofIMG_2258.jpg]
Czołgista!
Odpowiedz
#18
Nieżle, czekam na dalszy ciąg :grin:
w budowie Jagdpanzer IV/70 1:72
wstrzymane Tiger Ausf. H1, T-34T
ukończone CHWAT, Ławoczkin Ła-7, THV Galatea
Odpowiedz
#19
no ten szary kolorek jest dobry ale ja bym go trochę jeszcze przyciemnił jednak :razz:
Odpowiedz
#20
Rafale ten kolor jest jak najbardziej dobry, bardzo często Niemcy malowali wnętrza nawet na biało :wink:
Poza tym jak zawsze piękna robota :mrgreen:
Odpowiedz
#21
no na razie wygląda smakowicie :mrgreen: :mrgreen:
Choć przy wklejaniu poszycia coś sie przesunęło i nie schodzą sie linie w które ma byc wklejona część 32P. Szczegół niby nieznaczący, ale będziesz musiał z którejś strony zamalować wystającą linię....

Pozdrawiam Cool
Odpowiedz
#22
Rafał bardzo fajnie wychodzi ten model, a co do koloru, to tak jak powiedział Piotr jest OK,
Czekam na ciąg dalszy i Powodzonka :grin:
Odpowiedz
#23
Jakby kogoś interesowało, to ten modelik jest w ofercie sklepu Model - Hobby za jedyne 58,00 PLN :ble:
[Obrazek: bdb1fc6f5eca9920.png]
Odpowiedz
#24
Heja Rafał :-) Widzę że nie próżnujesz... ileż to sie zdarzyło przez te kilka dni :-D Nic to, już jestem i melduję się w kolejnej relacji :-) Zapowiada sie naprawde świetnie :-) Cieszę się że wziąłeś tą puszkę na warsztat :-) Niby frycowy sprzęt ale jak pomyśleć z czego się składa to od razu jakoś tak bliższy się robi :-D Widzę tez że zapowiada się kolejna porcja kujotowej walorki - wspaniale :-D Czy przewidujesz na chwilę obecną jakieś modyfikacje wycinanki? A no i co ważniejsze, wykopałeś jakiś ciekawy schemat malowania? :-)

Pozdrawiam i czekam na ciąg dalszy :-)
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#25
No to jak twierdzicie że kolorek jest ok, to się cieszę że trafiłem z tym odcieniem. Na pewno zrobię jeszcze jakieś ślady eksploatacji wewnątrz, ale jeszcze nie bardzo mam sprecyzowany pomysł na to. Radku tymi liniami się nie przejmuj, będą zamalowane, poza tym część w tym miejscu wogóle nie będzie przyklejona. Michale co do waloryzowania tego modelu to będzie naprawdę tego dużo, to chyba jak na razie najbardziej rozbudowany model który sklejałem. Najwięcej modyfikacji będzie we wnętrzu właśnie, postaram się szczegółowo odzwierciedlić przeniesienie napędu na przedzie pojazdu. To co jest w wycinance względem tego co mam zamiar uzyskać będzie znacząco się różnić. Ostatecznego malowania jeszcze nie wybrałem, ale coś tam wykombinujemy.

A teraz to co udało mi się sklecić. Mam za sobą pierwszy element wykonany zupełnie od podstaw przeze mnie (jedna z modyfikacji o które pytał Michał), a mianowicie zasobniki do amunicji uzbrojenia głównego Mardera. Dopiero z jednej strony, czeka mnie jeszcze druga strona. Skleiłem też podstawę armaty w celu sprawdzenia poprawności usytuowania względem niej wspomnianych wcześniej zasobników. A oto aktualne fotki.

[Obrazek: th_IMG_2264.jpg] [Obrazek: th_IMG_2267.jpg] [Obrazek: th_IMG_2268.jpg]

[Obrazek: th_IMG_2270.jpg] [Obrazek: th_IMG_2271.jpg] [Obrazek: th_RotationofIMG_2265.jpg]
Czołgista!
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,153 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  RMS TITANIC -Mały Modelarz, Relacja z budowy. Peno 6 4,048 14-08-2021, 09:30
Ostatni post: ZbiG
  [R] Trzy pokolenia... Jedna relacja tomo11 6 3,422 14-08-2021, 10:10
Ostatni post: tomo11
  USS ESSEX w.(2014) - RELACJA Z BUDOWY Peno 4 3,455 02-04-2021, 11:24
Ostatni post: Hastur
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 Dziadek 27 16,031 11-01-2021, 08:36
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 Dziadek 39 20,606 11-01-2021, 08:30
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja] Kościół w Porąbce - skala 1:100 Astra28 44 19,769 28-11-2020, 11:34
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] Brytyjski monitor HMS "M15" Adrian Kacz 31 17,694 28-11-2020, 11:26
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] T-34/85 "Rudy" MM 1-2 2005 czyli powrót do dzieciństwa :) Roland 5 4,361 27-04-2020, 09:57
Ostatni post: Karas
  [Relacja] Tobruk, eskortowiec z MM nr 2-3/1982 kokosz 2 4,371 09-07-2019, 08:08
Ostatni post: hajer_mihau

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości