Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R/G] DD774 USS Hugh W. Hadley - od podstaw
#51
QN, ja to widzę, że mimo upływu lat to zapasy Polokokty Ci się nie kończą Tongue
Odpowiedz
#52
Ooooooo matko i córko PDT_Armataz_01_13 to już przestaje być śmieszne ....
Odpowiedz
#53
Grubo : ]
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#54
Kalibry niby większe, ale tylko dwa razy, czyli walka z 40mm Boforsami.
Do wykonania 12 luf. Dwa zestawy poczwórne i dwa podwójne.
Na początek posklejałem podzespoły – lufy, celowniki, pokrętła, siedzenia, podstawy w kawałkach…

[Obrazek: Hadley_178.jpg~original]

[Obrazek: Hadley_179.jpg~original]

[Obrazek: Hadley_180.jpg~original]

[Obrazek: Hadley_181.jpg~original]

[Obrazek: Hadley_182.jpg~original]

[Obrazek: Hadley_183.jpg~original]

[Obrazek: Hadley_184.jpg~original]

[Obrazek: Hadley_185.jpg~original]

[Obrazek: Hadley_186.jpg~original]

[Obrazek: Hadley_187.jpg~original]

[Obrazek: Hadley_188.jpg~original]

Potem już „tylko” uzupełnianie podstaw o wszelkie elementy wyposażenia i w efekcie otrzymuje się takie podstawy do poczwórnych działek:
[Obrazek: Hadley_189.jpg~original]

[Obrazek: Hadley_190.jpg~original]

[Obrazek: Hadley_191.jpg~original]

Oraz takie podstawy podwójnych działek:

[Obrazek: Hadley_192.jpg~original]

[Obrazek: Hadley_193.jpg~original]

[Obrazek: Hadley_194.jpg~original]

Tak wyglądają zestawy poczwórne w komplecie (lufy dołożone tylko na sucho):

[Obrazek: Hadley_195.jpg~original]

[Obrazek: Hadley_196.jpg~original]

[Obrazek: Hadley_197.jpg~original]

Poniżej kompletne zestawy podwójnych Boforsów:

[Obrazek: Hadley_198.jpg~original]

[Obrazek: Hadley_199.jpg~original]

[Obrazek: Hadley_200.jpg~original]

I ostatnie zdjęcie rodzinne, w odrębnych podzespołach, w oczekiwaniu na malowanie:

[Obrazek: Hadley_201.jpg~original]

Uzbrojenia ciąg dalszy przede mną…
Pozdrawiam

[Obrazek: usnavy2ui2.png]
Odpowiedz
#55
I czy tu jeszcze jest modelarstwo?? Mistrzostwo.
Odpowiedz
#56
Już dawno wykraczasz poza rozdzielczość drukarek ale problem się zacznie jak zaczniesz wykraczać poza rozdzielczość zdjęć Smile
Odpowiedz
#57
Zboczeniec modelarski PDT_Armataz_01_37

Dla mnie jest to "awykonalne" ...
Odpowiedz
#58
Artyleria główna, czyli TRZY WIEŻE. A każda z ok. 200 elementów…

Na pierwszy ogień poszły lufy z dobrodziejstwem inwentarza, czyli ponowna instrukcja jak sobie poradzić z fartuchami przeciwpodmuchowymi.

[Obrazek: Hadley_202.jpg~original]

Najpierw wystrugałem sobie skośny patyczek, na którym zwinąłem z papieru śniadaniowego lufy. Potraktowałem je trochę SG i delikatnie przeszlifowałem. Potem dorobiłem sobie elementy, które miały oddać kształt przedniej płyty wieży, do której rzeczone fartuchy mają ściśle przylegać. Jak widać wersja fartuchów z dodatkowymi harmonijkowymi wzmocnieniami. Jak szkielecik był gotowy to tylko wystarczyło pojedynczą warstwę z chusteczki higienicznej uformować w fartuch i zaglutować w celu utrzymania kształtu i zabezpieczenia przed zniszczeniem.

[Obrazek: Hadley_203.jpg~original]

Komplet luf gotowy. Tak przygotowane na koniec, po pomalowaniu, po prostu zostaną wklejone w przygotowane w wieży otwory.

Sama wieża. Jako pierwsza podstawa, a właściwie podstawy. Nic specjalnie trudnego – tyle że części dużo.

[Obrazek: Hadley_204.jpg~original]

Potem trzeba było posklejać pudełeczka:

[Obrazek: Hadley_205.jpg~original]

Każda ścianka – oddzielny element. Klejony z 2 warstw 100g papieru. Wszystkie krawędzie fazowane, klejone na BCG od dołu do góry. Po przyklejeniu każdego elementu dodatkowo wzmacniałem łączenia od wewnątrz SG. Po tym co widać na zdjęciu powyżej przyklejałem najpierw dach, potem tylną ściankę.

Jak pudełeczka były gotowe, to pozostał tylko je wzbogacić o wyposażenie:

[Obrazek: Hadley_206.jpg~original]


[Obrazek: Hadley_207.jpg~original]

Jak widać na zdjęciach wieże odrobinę się różniły. Wieża numer 1 miała dodatkowe wzmocnienia, wieża nr 3 miała na bokach wejściówki. Ta z numerem 2 była ordynarnie prosta – żadnych specjalnych dodatków;-)

[Obrazek: Hadley_208.jpg~original]

Żeby nie było tak łatwo, różowo i przyjemnie to na koniec dorobiłem dodatkowe celowniki montowane na dachach wież wraz z osłonami. Taki celowniczek to 11 elementów, 3 papierki i 8 drucików poklejone do kupy. Duże nie są – widać porównanie do łepka szpilki.

[Obrazek: Hadley_209.jpg~original]

I na koniec rzut okiem na komplet elementów oczekujących w kolejce do malowania.
Pozdrawiam

[Obrazek: usnavy2ui2.png]
Odpowiedz
#59
Kiedy pierwsze przymiarki do malowania?
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#60
Malowanie dopiero po sklejeniu wszystkich elementów - czyli jeszcze nie za szybko.

Wyrzutnie torpedowe. 2 sztuki, pięciorurowe. Wykonanie prawie identycznie z tymi w Farenholcie.

Po kolei, co robiłem.

[Obrazek: Hadley_210.jpg~original]

Podstawka. Qń jaki jest każdy widzi.

Potem były rury:

[Obrazek: Hadley_211.jpg~original]

Trzeba się było trochę pobawić w dorabianie pierścionków z papieru i drucików 0,1mm a na koniec podorabiać wszelkie druciki na tylnej części wyrzutni. 10 takich rur – ze 3 dni podchodziłem jak pies do jeża, klejąc po troszeczku, bo oklejanie nudziło się okrutnie.

Po rurach trzeba było zrobić takie „cuś”, które znajdowało się na wierzchu.
Zrobiłem 10 sztuk, przykleiłem do wyrzutni, popatrzyłem na te w Farenholcie i … oderwałem i wyrzuciłem.

[Obrazek: Hadley_212.jpg~original]

Przyjrzałem się im jeszcze raz i stwierdziłem, że w poprzednim modelu były równiejsze. W czym tkwiła różnica? Otóż te odstające (miedziane) druciki trzeba było nieco inaczej mocować. Jak je przyklejałem – zawsze coś było krzywo. W końcu doszedłem jak to robiłem poprzednio. Cała tajemnica tkwiła w zrobieniu otworu w cynowym 1mm druciku, potem zaokrągleniu tegoż od góry i dopiero wklejenie w otwór drucika miedzianego 0,5mm. Resztę już widać na zdjęciu. Zdjęcie będzie na przyszłość – już nie zapomnę, jak to robiłem ;-)

Dalej już było z górki. Litania drucianej drobnicy do przyklejenia i wyrzutnie gotowe:

[Obrazek: Hadley_213.jpg~original]

[Obrazek: Hadley_214.jpg~original]

[Obrazek: Hadley_215.jpg~original]

[Obrazek: Hadley_216.jpg~original]

[Obrazek: Hadley_217.jpg~original]

[Obrazek: Hadley_218.jpg~original]

[Obrazek: Hadley_219.jpg~original]

Może przydużo zdjęć, ale chciałem pokazać je z wielu stron.
Pozdrawiam

[Obrazek: usnavy2ui2.png]
Odpowiedz
#61
2 kilo miedzi i 1 kartka papieru A4.
Zazdroszczę samozaparcia w wykonywaniu tego detalu.
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#62
Hmm, nie widzę wszystkich zdjęć z dwóch ostatnich postów, to tylko u mnie tak?
Odpowiedz
#63
Ja widzę, jest ok
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
#64
(14-05-2017, 04:14)yogi napisał(a): Hmm, nie widzę wszystkich zdjęć z dwóch ostatnich postów, to tylko u mnie tak?

Może z wrażenia straciłeś wzrok  Big Grin
Pięciorura zajefajna Smile
Zwodowany:
USS Gambier Bay, USS Heermann, USS San Francisco, USS Oklahoma, USS England, USS Erie, USS Aaron Ward
IJN I-176, IJN I-19, IJN Suzuya, IJN Shimakaze
DKM Hela, U-47
RM Leone Pancaldo
ORP Wicher, ORP Orzeł
Bitwa pod Cuszimą: Tsushima, Kagero
W budowie: IJN Nagato, IJN Taiho, De Ruyter, i wiele innych  Big Grin 
                  Bitwa pod Cuszimą : Aurora, Groznyj
                  Schwimmdock + SMS Undine


[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]  
Odpowiedz
#65
Uzbrojenie przeciwpodwodne.
Sporo drobnych, cienkich pasków, które trzeba posklejać do kupy. Tym razem troszkę inne podejście niż przy poprzednich niszczycielach. Nie robiłem kątowników, z których klejone były ramki, ale robiłem coś na kształt fototrawek.

Do rzeczy.

[Obrazek: Hadley_220.jpg~original]

Rozpocząłem od bomb głębinowych . Dwa rodzaje: 24 sztuki 300lb, 26 sztuk 600lb. Małe do miotaczy na burtach, duże na rufę – do zrzutni.

Po bombach na warsztat poszły burtowe magazynki do miotaczy.

[Obrazek: Hadley_221.jpg~original]

Powyżej moje „fototrawki”. Wycinałem najpierw otwory wewnętrzne, potem glutowałem ramki, na końcu wycinałem je od zewnątrz. Takim oto sposobem wychodzi mi coś na kształt blaszek. Teraz to wszystko trzeba pozbierać do kupy. Etap pośredni poniżej:

[Obrazek: Hadley_222.jpg~original]

A tak wyglądają skończone magazynki:

[Obrazek: Hadley_223.jpg~original]

[Obrazek: Hadley_224.jpg~original]

[Obrazek: Hadley_225.jpg~original]

[Obrazek: Hadley_227.jpg~original]

Do kompletu jeszcze takie małe „cuś” , które było obok magazynków:

[Obrazek: Hadley_226.jpg~original]

Miotacze bomb głębinowych – powtórka z Farenholta. Dokładnie identyczne – składowe i efekt końcowy:

[Obrazek: Hadley_228.jpg~original]

[Obrazek: Hadley_229.jpg~original]

Rufowe zrzutnie bomb głębinowych. Elementy składowe

[Obrazek: Hadley_230.jpg~original]

I efekt końcowy:

[Obrazek: Hadley_231.jpg~original]

Jeszcze tylko dodatkowe elementy podtrzymujące w zrzutniach bomby od góry:

[Obrazek: Hadley_232.jpg~original]

I na koniec rufowe magazynki. I znów elementy składowe:

[Obrazek: Hadley_233.jpg~original]

I skończone magazynki:

[Obrazek: Hadley_234.jpg~original]

A tak wygląda komplet elementów z tego odcinka telenoweli oczekujących na malowanie:

[Obrazek: Hadley_235.jpg~original]

Trzeba się brać za drobnicę pokładową. Koniec coraz bliżej…
Pozdrawiam

[Obrazek: usnavy2ui2.png]
Odpowiedz
#66
Skoro miotacze i same bomby, zrzutnie, radary, pontony nie są drobnicą to co to według Ciebie będzie? Papierośnica dowódcy na biurku w kabinie? Czy może nity do tabliczek znamionowych?

Pięknie to wszystko modelujesz ale powiedz, jak by podejść do takiej "produkcji" w standardzie? Zawsze było to moim celem i przez to drugiego okrętu już nie jestem w stanie skończyć - koszmar...

Pozdrawiam
Odpowiedz
#67
No to nie tak...

To co tu pokazałem to też jest drobnica. Teraz po prostu będzie drobnica na pokładzie - czyli nie nadbudówki.

W sumie okręty to trochę nadbudówek i mnóstwo drobnicy - jeśli komuś się chce w to oczywiście bawić.

A co do podejścia w standardzie... dlatego nie robię w standardzie...

Może i da się, ale ciężko mi sobie wyobrazić robienie wielu elementów ze standardowego papieru wycinanki. Jest po prostu za gruby.

Dla mnie podstawą jest papier 100g, czyli dwa razy cieńszy niż wycinanka. Reszta to tylko zgromadzenie mnóstwa zdjęć i walka z wiatrakami - czyli czy mi się chce?

Można oczywiście wykorzystać jakieś porządne opracowanie jako podstawę. Ale prawdziwa zabawa zaczyna się tam, gdzie kończy wycinanka.
Pozdrawiam

[Obrazek: usnavy2ui2.png]
Odpowiedz
#68
Tyle detali, a wszystko mieści się na 81cm kwadratowych (odnośnie ostatniego zdjęcia) Smile.Powala mnie ta relacja na kolana, masochizm w czystej postaci Smile.
[Obrazek: th_1002207_490304224408114_1039897755_n_zps17069a1a.jpg] [Obrazek: logo-ismr-gray.png]
Odpowiedz
#69
(20-06-2017, 01:45)camilllo napisał(a): Tyle detali, a wszystko mieści się na 81cm kwadratowych (odnośnie ostatniego zdjęcia) Smile.Powala mnie ta relacja na kolana, masochizm w czystej postaci Smile.

To nie jest masochizm... Jak się ma materiały źródłowe i środki to jest to czysta przyjemność zapewniam Cię Wink
Odpowiedz
#70
Dla mnie miazga  PDT_Armataz_01_37
Kiedy masz zamiar go ukończyć?

Czekam na kolejną drobnicę w Twoim wykonaniu  PDT_Armataz_01_29
Odpowiedz
#71
Oczywiście mam na myśli właśnie taki pozytywny masochizm Smile, na którym należy się moim zdaniem wzorować Smile.
[Obrazek: th_1002207_490304224408114_1039897755_n_zps17069a1a.jpg] [Obrazek: logo-ismr-gray.png]
Odpowiedz
#72
I dotarłem do ostatnich elementów.

Wyposażenie pokładów. Najpierw kluzy i polery:

[Obrazek: Hadley_236.jpg~original]

[Obrazek: Hadley_237.jpg~original]

Na pierwszym zdjęciu widać elementy z wyciętymi otworami. Następnie zostały zaglutowane, wyszlifowane tak, żeby zaokrąglić wewnętrzne krawędzie. Potem tylko wyciąć po zewnętrznej i efekt końcowy jest na drugim zdjęciu.

Mocowania składanych żurawików:

[Obrazek: Hadley_238.jpg~original]

Nic trudnego – po prostu trochę małe.

Elementy wyposażenia pokładu rufowego:

[Obrazek: Hadley_239.jpg~original]

I na koniec wyposażenie pokładu dziobowego:

[Obrazek: Hadley_240.jpg~original]

Łańcuch trochę dziwny, bo nie dałem rady zrobić z łączonych oczek 0,7x1mm. Ale tak też się w miarę dobrze prezentuje, a przynajmniej jest w skali.

Zostało „tyko” te wszystkie elementy teraz pomalować, dorobić reling na kadłubie, posklejać wszystko do kupy dorabiając olinowanie. Niby niewiele, ale co się jeszcze namęczę ;-)
Pozdrawiam

[Obrazek: usnavy2ui2.png]
Odpowiedz
#73
Co będę się rozpisywał...
Z każdym kolejnym oglądanym zdjęciem, gały na wierzch wychodzą PDT_Armataz_01_29
Odpowiedz
#74
Wszystko cacy, ale łańcuch? hehehe.
To naprawde wygląda dość słabo w porównaniu do reszty. IMO warto poszukać w netach, coś co przypomina.

http://allegro.pl/lancuszek-ankier-1mm-i6512696814.html
[Obrazek: J8HtZWI.png]
Odpowiedz
#75
Żeby nie było, że się lenię, to kilka zdjęć w trakcie malowania:

[Obrazek: Hadley_241_JPG_300x300_q85.jpg]

[Obrazek: Hadley_242_JPG_300x300_q85.jpg]

[Obrazek: Hadley_243_JPG_300x300_q85.jpg]

[Obrazek: Hadley_244_JPG_300x300_q85.jpg]

Jak widać na załączonych obrazkach jest co malować. Przy malowaniu pędzlem naprawdę długo się schodzi. Ale już coraz bliżej.

Mam tylko problem z matowym lakierem. Nigdzie nie mogę dostać naprawdę matowego lakieru w spray-u…
Pozdrawiam

[Obrazek: usnavy2ui2.png]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] Wózek akumulatorowy HSW WNA-1320 od podstaw 1:25 Jaroslav 81 5,804 13-03-2024, 08:46
Ostatni post: Lukee
  [R] M24 CHAFFE by QŃ – od podstaw qn 6 1,234 22-01-2024, 10:07
Ostatni post: Karas
  [R/G] USS JOHN D. FORD - DD 228, od podstaw by QŃ qn 60 20,967 07-12-2023, 06:37
Ostatni post: wieslaw_
  [R] "De Zeven Provincien"1665 po raz drugi (1:100, od podstaw) Seahorse 41 13,819 05-10-2023, 08:07
Ostatni post: Karas
  [R\G] M26 Pershing - 3rd Armoured Division - od podstaw qn 85 34,460 05-09-2022, 07:14
Ostatni post: Karas
  [R] Włoskie "pendraki" Ansaldo MIAS i MORAS 1:25 Od podstaw... Jaroslav 48 14,353 28-04-2022, 07:11
Ostatni post: Winek
  [R] Szkuta wiślana (1:100 od podstaw) Seahorse 12 3,724 20-03-2022, 01:49
Ostatni post: Hastur
  [Budowa od podstaw] Sd.Kfz. 167 StuG IV Spät PrzemekW 125 53,834 28-07-2021, 09:18
Ostatni post: Przemek W
  [R/G] "Meerman/Wodnik" 1627 - 1:100 od podstaw Seahorse 36 12,821 01-06-2021, 09:10
Ostatni post: Karas
  [R/G] Armed Virginia Sloop 1768 (1:100, od podstaw) Seahorse 16 6,088 15-09-2020, 12:57
Ostatni post: Hastur

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości