Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VI Zlot papermodels.pl - Chełm-Zamość 2013
#26
(28-02-2013, 09:44)Dombeer link napisał(a): W muzeum chełmskim znajduje się oddział poświęcony okresowi socjalistycznemu (kto trochę interesuje się historią tego okresu wie, że Chełm nazywany jest miastem PKWiN, choć w rzeczywistości Bierut i spółka pojechali od razu do Lublina, ale na ścianie budynku sąsiadującego z muzeum ciągle widnieje malowidło upamiętniające to wydarzenie  :mrgreenSmile

Toć Chełm to przecież miasto manifestu lipcowego - 22 lipca

http://pl.wikipedia.org/wiki/Manifest_PKWN

Aczkolwiek jak widać rzeczywistość wyglądała trochę inaczej.

Co do grilla to swego czasu dało się takowego bądź też ognisko zrobić nad "Gliniankami". Co prawda teraz to pewnie straż miejska by mandat za takie coś wlepiła a i wody są zdradzieckie zwłaszcza jak ktoś wpadnie na pomysł kąpieli po %

Blisko jest również granica Ukraińska (20 kilometrów). Można zorganizować wycieczkę i zobaczyć jak żyją za wschodnią granicą. Tylko to pewnie cały dzień zajmie. No i obecności paszportu to wymaga
Odpowiedz
#27
Propaganda robi swojeSmile
Co do glinianek to szczerze mówiąc nie wiem czy cokolwiek tam się jeszcze dzieje, gdyż wszystko poprzenosiło się na Żółtańce.
Jeżeliby wziąć pod uwagę wypad za wschodnią granicę to należałoby zlot przedłużyć o kilka dni, zważając na czas oczekiwania w kolejce przed szlabanem, szczególnie ze strony Ukraińskiej  :razz:

Mam nadzieję, że Kolega zawita w rodzinne strony  Smile
Odpowiedz
#28
(28-02-2013, 12:19)Dombeer link napisał(a): Co do glinianek to szczerze mówiąc nie wiem czy cokolwiek tam się jeszcze dzieje, gdyż wszystko poprzenosiło się na Żółtańce.

Świat się zmienia. Kilka lat człowiek nie ma i już się pozmieniało  :roll:

(28-02-2013, 12:19)Dombeer link napisał(a): Mam nadzieję, że Kolega zawita w rodzinne strony  Smile

Zamierzałem odwiedzić w okolicach kwietnia. Ale może by się dało przełożyć. Wszystko zależy od tego czy uda się załatwić urlop. Jeśli tak to powinienem się pojawić
Odpowiedz
#29
:mil21
Witam,
Pan Prezes zamontuje silniczek do kajaka i bedzie parowozo-kajak
pozdrawiam PDT_Armataz_01_27
Odpowiedz
#30
Akurat Karolku p.Prezes  jest kajakomanem i zalicza dwa spływy w roku.Silniczek mię niepotrzebny,ale tobie raczej tak,coby swoją kobietę posadzoną z przodu popychać  :grin: z nurtem rzeki.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#31
No dobra, my tu gadu-gadu o atrakcjach, a nie padł konkretny termin tylko propozycje. Tak więc żeby nie było później rozczarowań wypośrodkujmy datę i niech to będzie 31 maj-2 czerwiec.
Chętni niech deklarują swoją obecność jak najwcześniej coby Dombeer mógł rozeznać się wcześniej w kwaterunku.
Ja ze swojej strony deklaruję 100% obecność (myślę że Cevnik też PDT_Armataz_01_28), chyba że rozpęta się jakaś wojna albo nastąpi koniec świata. PDT_Armataz_01_22
Zatem do zobaczyska. :milgroup:



Czołgista!
Odpowiedz
#32
Ja zwyczajowo nie powinienem się deklarować ostatecznie (chociaż atrakcje poprzedniego zlotu po prostu nie przemawiały do mnie - ta Śnieżka). Tym razem jednak termin nie koliduje z niczym, ponadto posiadam już rozsądnie palący samochód Big Grin
Na Warsztacie: StuG IV ; GIAT AMX-56 Leclerc ; Leopard 2 ;
Ukończone: PzKpfw VI TIGER ; MW3 Vulture
Odpowiedz
#33
Tap-czan masz racje nie zarzekaj się ,że będziesz. O ile plecków nie spalisz słońcem to przyjedziesz :-D.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#34
  Jaki samochód rozsądnie się pali?...
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#35
Trabant np, w Zamościu ciepło jest, tworzywo się rozpłynie. Łatwo się zapali.

Podoba mi się plan powyżej omawiany o lokalizacji i terminie.

Odpowiedz
#36
(02-03-2013, 05:32)Tap-Chan link napisał(a): Ja zwyczajowo nie powinienem się deklarować ostatecznie Tym razem jednak termin nie koliduje z niczym, ponadto posiadam już rozsądnie palący samochód Big Grin

Ty już lepiej bratku nic nie deklaruj, a nuż Twoja dziewczyna dostanie znów ostrego ataku urodzin albo plecki sobie poparzysz...  :twisted: :twisted: :twisted:

Co do mnie, hm, trochu daleko ten Chełm... Jakby nie liczyć 1300  PDT_Armataz_01_05 Hmmm.....coś się wymyśli. Prezes na kajaku - muszę to zobaczyć Smile
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#37
(02-03-2013, 11:01)Sprudin link napisał(a): [quote author=Tap-Chan link=topic=11598.msg133728#msg133728 date=1362238334]
Ja zwyczajowo nie powinienem się deklarować ostatecznie Tym razem jednak termin nie koliduje z niczym, ponadto posiadam już rozsądnie palący samochód Big Grin

Ty już lepiej bratku nic nie deklaruj, a nuż Twoja dziewczyna dostanie znów ostrego ataku urodzin albo plecki sobie poparzysz...  :twisted: :twisted: :twisted:

Co do mnie, hm, trochu daleko ten Chełm... Jakby nie liczyć 1300  PDT_Armataz_01_05 Hmmm.....coś się wymyśli. Prezes na kajaku - muszę to zobaczyć Smile
[/quote]
Urodziny 20.05  PDT_Armataz_01_34 Więc tak czy tak - będę już po tej "imprezie"

(02-03-2013, 08:57)Andrzej Px48 link napisał(a): Tap-czan masz racje nie zarzekaj się ,że będziesz. O ile plecków nie spalisz słońcem to przyjedziesz :-D.
Już nigdy więcej niewolniczej pracy na wsiach polskich!

(02-03-2013, 09:22)ZbiG link napisał(a):   Jaki samochód rozsądnie się pali?...
Każdy zatankowany do pełna. Chociaż ON ciężej zapalić niż benzynę, więc ten, który teraz mam pali rozsądnie a pali się pewnie gorzej niż poprzedni... ale tego wolałbym nie musieć sprawdzać  PDT_Armataz_01_28
Na Warsztacie: StuG IV ; GIAT AMX-56 Leclerc ; Leopard 2 ;
Ukończone: PzKpfw VI TIGER ; MW3 Vulture
Odpowiedz
#38
(02-03-2013, 11:01)Sprudin link napisał(a): trochu daleko ten Chełm... Jakby nie liczyć 1300  PDT_Armataz_01_05 Hmmm.....coś się wymyśli.
Ty nie planuj innej drogi do Chełma jak przez Sierpc, ja z tym dupkiem :roll: Kujotem nie jadę. Znowu będzie omijał dziury których nie ma itp... PDT_Armataz_01_19 Ew. Kujota w bagażnik i heja na zlot. :razz:
Odpowiedz
#39
Ceva  to może zasiądziesz w siodle na dwukołowym rumaku i przyjedziesz sam?!

[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
#40
Ehhh, szkoda, że mnie nie będzie ( a może wszyscy się ucieszą PDT_Armataz_01_05 ) bo jak dla mnie trochę daleko... Ale pozostaje mi wierzyć, że kiedyś taki zlot będzie miał miejsce na śląsku...


Pozdrawiam, maniek
Odpowiedz
#41
Był w tamtym roku, wprawdzie na Górnym ale to bliżej niż dalej  :razz:
Odpowiedz
#42
Ja wstępnie deklaruję przyjazd, o ile coś się nie wydarzy. Daleko jest, ale Lubelszczyzna to moje rodzinne strony, chociaż bliżej Lubartowa niż Chełma, więc jest dodatkowa motywacja - nazwijmy to sentymentalna.  PDT_Armataz_01_29
Bliżej terminu się zadeklaruję jednoznacznie, a wówczas będę mógł zaoferować parę miejsc we furze.
Pozdrowaśki.
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#43
Jeżeli ten termin jest ostateczny, to może warto rozpocząć zlot w czwartek? a może nawet w środę?
"Duma mnie rozpiera jak groch jelita frontowego oficera"
Odpowiedz
#44
Niektórzy pracują jeszcze wtedy  :roll: :roll:
Odpowiedz
#45
Domber, czwartek raczej jest wolny Smile
na macie: projekt X
Odpowiedz
#46
Kroolo - zapomniałeś dodać, że Ten czwartek jest wolny.  PDT_Armataz_01_22
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#47
Sprudzio, jeśli jeździsz jeszcze trzęsidupą to nie bierz Cevnika do auta! Wyobrażasz sobie trzęsidupę w trzęsidupie, to może być niebezpieczne. PDT_Armataz_01_27 A w bagażniku nie jadę, całujta się w nos. PDT_Armataz_01_22
Czołgista!
Odpowiedz
#48
Kujot, spoko wodza, ostatnio czyt. w grudniu jakoś przeżył, więcej, nawet mu się podobało Wink Big Grin
A bagażnika się nie obawiaj - teraz się w nim nie zmieścisz.... Wink
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#49
(03-03-2013, 07:08)Sprudin link napisał(a): A bagażnika się nie obawiaj - teraz się w nim nie zmieścisz.... Wink
Na pewno się zmieści jak się go nieco poćwiartuje. Po takiej operacji będzie grzecznie leżał obok swojej damskiej parasolki.  :twisted:
A na miejscu Dochtór sfastryguje. :roll:
Odpowiedz
#50
(03-03-2013, 03:19)Kroolo link napisał(a): Domber, czwartek raczej jest wolny Smile

Teraz to już wiem  :roll: :roll:
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  V Zlot papermodels.pl - Jelenia Góra 2012 Andrzej Px48 153 53,346 28-09-2022, 08:00
Ostatni post: dexter
  IX Zlot papermodels.pl - Świnoujście 2017 konradoo 61 29,475 21-10-2017, 10:33
Ostatni post: Radek87
Lightbulb VIII Zlot papermodels.pl - Kłodzko 2016 Kroolo 154 46,774 22-09-2016, 08:14
Ostatni post: Lesio73
  VII Zlot papermodels.pl - Międzyrzecz-Drzonów 2015 Andrzej Px48 213 62,966 08-06-2015, 10:55
Ostatni post: Andrzej Px48
  V zlot forum Papermodels-Jelenia Góra 2012-fotorelacja. Andrzej Px48 211 61,320 30-04-2013, 11:20
Ostatni post: ceva
  I Nieformalny Zlot Pampersów Gdańsk-Brętowo 12 - 14 09 2011. ZbiG 22 13,358 21-09-2011, 01:37
Ostatni post: Japończyk
  IV zlot forum Papermodels-Węgorzewo 2011-fotorelacja. Andrzej Px48 42 21,235 03-06-2011, 05:48
Ostatni post: kujot666
  IV Zlot papermodels.pl - Węgorzewo 2011 Andrzej Px48 334 94,804 30-05-2011, 10:26
Ostatni post: kujot666
  III Zlot papermodels.pl - Warszawa 2010 kujot666 211 72,939 25-05-2010, 10:06
Ostatni post: Japończyk
  II Zlot papermodels.pl - Białystok 2009 kujot666 209 74,938 11-09-2009, 08:59
Ostatni post: uri

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości