Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
borewicz z MMa
#1
Witam, jestem właśnie na etapie budowy poldolota , ponieważ zamierzam ów model trochę podrasować mam pytanie , czy mógłby mi ktos pomóc w wykonaniu płyty podłogowej wraz z komorą silnika?? Przydałyby mi się wymiary a najlepiej zdjęcia tych elementów (zaznaczam ze pana google przetrzepałem wszerz i wzdłuż) Zaznaczam ze jest to mój pierwszy tego typu projekt który zamierzam ukończyć ale nie wiem jak się zabrać za zaprojektowanie podłogi.

Pomożecie?? :mrgreen:

Pozdrowionka
Odpowiedz
#2
Poszukaj na Allegro lub internetowych antykwariatach, których jest pełno, instrukcji eksploatacji Poloneza. Nie ma tam podanych wszystkich wymiarów, najdrobniejszych detali, ale jest tam sporo zdjęć wielu szczegółów. Przydatne mogą być zwłaszcza zdjęcia zdemontowanych elementów samochodu. Taka książka to wydatek kilku do kilkunastu złotych. Myślę więc, że warto w nią zainwestować.
Odpowiedz
#3
Najlepiej przejdź się po Mińsku na pewno znajdziesz kilka takich jakich szukasz.
Odpowiedz
#4
Dzieki za podpowiedzi napewno sie przydadza. Jeszcze raz posiedzialem w googlach i znalazlem co nieco m.in. ladne zdjecie fiata 125 lezacego na boku (wlasciciel w ten sposob naprawial podloge) ladnie ja widac w calej okazalosci , i teraz mam kilka problemow i pytan z nimi zwiazanych mianowicie , jak zaplanowac ta podloge na kartce??

1.podzielic na powiedzmy 3 sekcje?podloga pasazerow + podloga w bagazniku i laczaca te dwie sekcje pogloga nad mostem napedowym
2.zrobic podloge jako jeden element.

Rozumiem ze na sam poczatek na kartce rysuje os symetrii nanosze na nia dlugosc calkowita elementu oraz szerokosc (rysuje taki prostokat) nastepnie tunel na skrzynie wal itd i tu dochodze do malego problemu mianowicie nadkola , wiem jak one maja wygladac ale nie wiem jak je wykonac ze wzgledu na ich skomplikowany ksztalt - moze macie jakies pomysly??
Odpowiedz
#5
Zależy jak bardzo chcesz stiuningować ten model :?: :?::?: ...
1 . nie robic ich wogóle
2 . zrobic jako połowki walca
3 . zrobic jako zaokrąglone i tu dwa sposoby:
3a . tak jak to sie robi np przy samolotch obłe osłony solników
3b . albo jak sie robi róznego rodzju kopółki np kołpaki śmigieł

tyle ode mnie
powodzenia w budowie

[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
#6
Jako takie wymiary cieżko będzie znaleźć.
Ale na Twoim miejscu zaopatrzyłbym sie w książke typu Sam naprawiam Polonez FSO albo coś w tym rodzaju. Na pewno troche tego będzie na giełdach i w ksiegarniach technicznych.
Swego czasu ludzie kupowali takie rzeczy bo sami naprawiali a nie tak jak w dzisiejszych czasach jadą do servisu żeby wymienić głupią żarówkę.
Jak się natknę na coś w necie to podeślę.

Można by też poszukać forum poloneza. Na pewno będzie kilka. A tam goście na pewno będą mieli wszystko co potrzebujesz.
Odpowiedz
#7
staveen
może to pomoże
http://www.cardarmy.ru/forum/viewtopic.php?t=2513

SZAD :mrgreen:
"Kruca bomba mało casu"
----------------------------------------
Odpowiedz
#8
Dzięki chłopaki za zainteresowanie prace powoli idą do przodu , w necie trochę polatałem i znalazłem wiele potrzebnych mi zdjęć z napraw polonezików . Za niedługo aktualizuje relacje więc gorąco zapraszam do oglądania i komentowania. Smile

Pozdrowionka Stawińszczak Smile
Odpowiedz
#9
No czekam z niecierpliwością... może też zrobisz taki fajny garaż do zdjęć jak gościu od Ładzi?

A może pokusisz się i wykonasz sportową wersję poloneza 2000 lub 2000C? :?:
Odpowiedz
#10
Jak co to zawsze na jakieś złomowisko możesz się udać, powinien tam leżeć jakiś Poldek więc mógłbyś go sobie dokładnie oblukać i obfotografować.
Jako były szczęśliwy posiadacz Poldka miałem gdzieś książkę "sam doprowadzam do stanu używalności" poszukam w domu czy jeszcze gdzieś leży, jak co to dam znać.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości