Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja] GPM / TKS 1:25 walorka
#51
Cytat:Dawaj dawaj bez ociągania

luz blus... całkiem "przypadkiem" fotografowałem każdego babola więc wieczorem sie cosik wrzuci :mrgreen:
Odpowiedz
#52
Cytat:więc wieczorem sie cosik wrzuci :mrgreen:
Ale którego dnia :?: :roll:
Odpowiedz
#53
halo, halo tu Houston czy żyjecie????  :mrgreen:
Odpowiedz
#54
podobno żyjem... usłyszelim że konkurs jakiesik w Lublinie jest... może się zdąży cosik ukończyć a może i nie... w sumie to roboty zostało na 5 minut...
Ale wpaść towarzysko to ja zawsze  :mrgreen:
Odpowiedz
#55
(15-08-2010, 12:38)radek link napisał(a): podobno
podobno to wpi....ol można dostać na Lubartowskiej w Lublinie, ale to podobno ;D
Odpowiedz
#56
No, to wpadniesz Radek, tak na 5 minut co? Wink
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#57
Tak tak tak...naprawdę - to ja :mrgreen: wiem ze tęskniliście o w ogóle :razz: dzisiejsza wizyta w empiku i pół godziny spędzone na dziale z czasopismami o modelach (szczególnie SU-57 bodajże najnowsze z WAK-u ). I tak oto zapałałem chęcią do zmontowania czegoś w papierowej materii. I kopnąłem trochę TKS-a. Fotki kiepskie bo robione kalkulatorem, nie miałem nic lepszego t tej chwili pod ręką :ble:  Jakość wykonania podobna jak na poprzednich fotkach z tej relacji jeśli kogoś to interesuje (czyli nawyki przez rok nieklejenia nie zaniknęły, siadłem do tego jakbym wczoraj kleił :grin: może to tak jak z prowadzeniem samochodu - tego się człowiek nauczy i już nie zapomni  :lolSmile. Trochę miałem problemów ze zlokalizowaniem całego osprzętu, nawet siostry pytałem czy pamięta może jak wygląda pojemniczek na ostrza do AK3 :mrgreen: Ale znalazłem, coś pokleiłem i jutro też coś pokleję. I pojutrze też PDT_Armataz_01_36

[Obrazek: th_DSC03561.jpg] [Obrazek: th_DSC03562.jpg]

Na jaki kolor pomalować tego karalucha? No chyba generalnie na taki sam jak malowano polską pancerkę przed '39 rokiem. Więc? Ktoś wie jaka to farbka? Jaro? :mrgreen:

Pozdrawiam 8-)
Odpowiedz
#58
No miło, że jesteś :wink:
Tak więc najprościej to z Humbrola: 117/150, 83, 160
Nie ma za co :wink: czekam na dalsze postępy
Pozdrooo
Odpowiedz
#59
Kurcze dalej nie mam niczego lepszego do robienia zdjęć, więc wrzucę tylko jedną fotkę coby informacyjnie pokazać co robię. Jak tylko dorwę chć na chwilę coś lepszego to podmienię te zdjęcia.

Złożyłem do kupy i skleiłem ze sobą górę i dół, i do tego dokleiłem błotniki jeszcze. Układ jezdny prawie gotowy, zostały mi jeszcze tylko do zrobienia szyny oraz koła napędowe i będzie Karaluch powoli stawał o własnych nogach.. o pardon - gąsienicach :mrgreen:

[Obrazek: th_hhhyt.jpg]

Pozdrawiam Cool
Odpowiedz
#60
Układ jezdny praktycznie na ukończeniu - jutro będę miał aparat to coś podrzucę tutaj.
Teraz mam inny problem, mianowicie gąsienice. Zaopatrzyłem się w zestaw wycinany laserem i za cholere nie wiem jak się za to zabrać żeby czegoś nie spieprzyć.. Czytałem wątek otwarty przez Dombrka ale niewiele wyjaśnił. Nie mam aerografu i dostępu do niego też mieć nie będę. Jedyne co posiadam to pędzelki od 000 wzwyż i farbki Humbrola i Pactry. Dodam, że ogniwo ma 7mm szerokości. I jak i co żeby jakoś te miniaturowe gąski przyzwoicie wykonać?
[Obrazek: th_tks007.jpg]

Pozdrawiam Cool
Odpowiedz
#61
Wreszcie udało mi się dorwać lepszy aparat i wrzucam kilka zdjęć które da się oglądać :wink:
Zacząłem robić gąsienice - poprzyklejałem każdy grzebień, jutro zamontuję wewnętrzne zęby prowadzące. Koło napędowe w stanie do zamontowania, napinające jeszcze płaskie ale już mam wycięte elementy składowe. Wózki to tylko przypomnienie, do nich dorobię ramę i to wszystko już jutro składam do kupy. Pojutrze dorabianie dupereli i dupsów czyli całego osprzętu na karaluchu i malowanie.
Co do malowania, to zostawić taki matowy ten model po Humbrolu 105? Czy lakierować? Bo z tego co oglądałem modele polskiej pancerki to większość ma właśnie taki matowy lakier...
[Obrazek: th_DSC00001.jpg] [Obrazek: th_DSC00011-1.jpg]  [Obrazek: th_DSC00013-1.jpg]

[Obrazek: th_DSC00020.jpg]  [Obrazek: th_DSC00014-2.jpg] [Obrazek: th_DSC00007.jpg] [Obrazek: th_DSC00006-1.jpg]


Pozdrawiam Cool
Odpowiedz
#62
Wiesz co strasznie kupowate te lasery kupiłeś :?
Nie przyklejaj czasem tego pasa z grzebieniami od wewnątrz części zewnętrznej tylko odetnij zęby i przyklejaj je indywidualnie. Jak skleisz tak jak proponuje producent to będzie to podobne do [Obrazek: 0vomit.gif] .
Odpowiedz
#63
Siemka Radziu co tam nowego w temacie?
Ja też zacząłem tankietki w końcu skreczować :wink: może nawet uda się skończyć w niedługim czasie :-P
Pozdroo
Odpowiedz
#64
sam jestem na etapie budowy gasek do tk3 i powiem tak, wszystko co ceva mowil jest jak najbardzi popawne, sam pobawilem sie w rozcinanie elementow gpmwoskich stad i termin realizacji sie "przesunął♣" Big Grin zęby musisz odciac, nie ma innej rady  :milbravo:
. . . powolutku się klei . . . Rolleyes
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,151 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  RMS TITANIC -Mały Modelarz, Relacja z budowy. Peno 6 4,048 14-08-2021, 09:30
Ostatni post: ZbiG
  [R] Trzy pokolenia... Jedna relacja tomo11 6 3,421 14-08-2021, 10:10
Ostatni post: tomo11
  USS ESSEX w.(2014) - RELACJA Z BUDOWY Peno 4 3,455 02-04-2021, 11:24
Ostatni post: Hastur
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 Dziadek 27 16,031 11-01-2021, 08:36
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 Dziadek 39 20,604 11-01-2021, 08:30
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja] Kościół w Porąbce - skala 1:100 Astra28 44 19,769 28-11-2020, 11:34
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] Brytyjski monitor HMS "M15" Adrian Kacz 31 17,694 28-11-2020, 11:26
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] T-34/85 "Rudy" MM 1-2 2005 czyli powrót do dzieciństwa :) Roland 5 4,361 27-04-2020, 09:57
Ostatni post: Karas
  [Relacja] Tobruk, eskortowiec z MM nr 2-3/1982 kokosz 2 4,371 09-07-2019, 08:08
Ostatni post: hajer_mihau

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości