Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vickers Wellington
#1
Witam Confusedmile:

Chciałem przedstawić kolejne z moich latadełek spośród moich zbiorów.
Model kleiłem dawno dawno temu, jedyne błędy jakie pamiętam to pomylenie silników stronami tzn. prawy miał być lewym i na odwrót, trzebabyło sztukować przy natarciu skrzydeł. Reszta sklejała się w miarę bezproblemowo.
Drugi model pochodzi od przyjaciela, zmienił metraż mieszkania i większość jego zbiorów przesiaduje u mnie Confusedmile:

Tak więc postanowiłem zespolić oba modele w jednej galerii :grin:
Smacznego PDT_Armataz_01_01

Old photo :mrgreen:

[Obrazek: th_PC022367.jpg]

Parę zbliżeń

[Obrazek: th_PC022376.jpg] [Obrazek: th_PC022377.jpg] [Obrazek: th_PC022378.jpg] [Obrazek: th_PC022379.jpg]

I na pasie startowym wraz z bombami w komorach.... :twisted:

[Obrazek: th_PC022414.jpg] [Obrazek: th_PC022415.jpg] [Obrazek: th_PC022416.jpg] [Obrazek: th_PC022417.jpg] [Obrazek: th_PC022418.jpg] [Obrazek: th_PC022419.jpg] [Obrazek: th_PC022420.jpg]


P.S. Galeria w przedwczesnym prezencie mikołajkowym dedykowana Piterskiemu, mówisz i masz PDT_Armataz_01_01
Pozdrawiam
szebi
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz
#2
Fajne te Twoje ( a przynajmniej jeden Twój ) Wellingtony. Czy ingerowałeś coś w konstrukcję skrzydeł, bo jak pamiętam to chyba w projekcie nie było dźwigara skrzydeł?

Dlaczego nikt nie chce mi sprzedać niesklejonego Wellingtona Cry .
Odpowiedz
#3
Cytat: Czy ingerowałeś coś w konstrukcję skrzydeł, bo jak pamiętam to chyba w projekcie nie było dźwigara skrzydeł?

O ile sięgam pamięcią to jakiś skąpy dzwigarek był, więc nie ingerowałem, co odbiło się póżniej na mocowaniu kół mimo wzmocnienia grubszą tekturą w miejsce wbicia goleni. Myślałem, że dość sztywny karton wystarczy, niestety myliłem się.

Mnie rajcowałby ten wznowiony Wellington, ale ceny za niego są niewyobrażalne jeżeli już się gdzieś ukaże :roll:
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz
#4
Dzięki Szebi za mikołajkowy prezent i to w dodatku podwójny :mrgreen:
Bardzo mi się ten samolot podoba. Po cichu liczę iż kiedyś ukaże się on na poziomie współczesnych opracowań i w szacie graficznej nie odbiegającej od Model Hobby i Halińskiego.
Czy ta eskadra to jest FlayModel czy jakiś wczesny GPM?

Cytat:Mnie rajcowałby ten wznowiony Wellington,
Czy mówisz o tym z GPM z śladami waloryzacji w postaci kratownicy itp.
Cytat:jedyne błędy jakie pamiętam to pomylenie silników stronami
Zastanawiam się teraz czy w MM w skali 1:50 nie wyszedł ten sam projekt. Tam też był ten sam myk z silnikami.
Odpowiedz
#5
Cytat:Czy ta eskadra to jest FlayModel czy jakiś wczesny GPM?
No wiesz co? Takie pytania zadawać? :wink:
Oczywiście że jest to old GPM Cool .
Cytat:szebi napisał/a:
Mnie rajcowałby ten wznowiony Wellington,

Czy mówisz o tym z GPM z śladami waloryzacji w postaci kratownicy itp.
Jak dla mnie to on wygląda kaszaniasto :???: .
Cytat:szebi napisał/a:
jedyne błędy jakie pamiętam to pomylenie silników stronami

Zastanawiam się teraz czy w MM w skali 1:50 nie wyszedł ten sam projekt. Tam też był ten sam myk z silnikami.
To chyba zbieg okoliczności. Tamten małomodelarzowy Wellington to się nadaje ... chyba dla Kocurka :mrgreen:
Odpowiedz
#6
Szebi - gratz :mrgreen: Pooglądam na sylwestra, może nawet wsadzimy w niego petardę żeby się oderwał od ziemi :mrgreen:
Odpowiedz
#7
Aro

Wybierasz się do Rybnika? Kurcze to weś torbę petard :twisted:

ceva
A ja właśnie na tego Wellingtonika od daaawna poluję :mrgreen:
Ale o gustach się nie dyskutuje Confusedmile:
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz
#8
Bardzo ładny model Twój oraz Twojego kolegi. Galeria w plenerze zupełnie inny wygląda nadaje modelom. Pozdrawiam serdecznie i gratuluję wykonania Confusedmile:
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#9
Ładne brzydactwa :mrgreen:
przyznam że Anglicy nie mieli szczęścia do wyglądu dużych bombowców :twisted:
Odpowiedz
#10
Cytat:Anglicy nie mieli szczęścia do wyglądu dużych bombowców
Co ty Marcin opowiadasz mi się one bardzo podobają, bardziej niż Liberator lub B-17.
Odpowiedz
#11
Brytyjskie bombowce są tak brzydkie że aż piękne.
Odpowiedz
#12
Dzięki chłopaki! Model nie jest dobrze sklejony, a mimo to cieszy wasze oko :wink: Czyż to nie jest to co w modelarstwie jest ważne? Uciecha-Nauka-Osobowość; które nie zawsze towarzyszą przy sklejaniu full wypasów na czasie, stwierdzam to na swoim przykładzie :wink:
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [G] Vickers WELLINGTON Mk.lc (GPM) kajym 12 892 , 05:12
Ostatni post: Tomasz K
  [G] Vickers Mk.E Typ A - 1:25 - opracowanie własne messer 6 4,183 02-10-2017, 09:53
Ostatni post: Partyzant
  GPM 09 Wellington Mk.III oldboy 4 4,736 30-10-2013, 03:00
Ostatni post: Raven
  Vickers Wellington Mk III - GPM 1/98 pumbik1666 9 7,606 18-05-2011, 04:49
Ostatni post: pumbik1666
  Vickers E - Modelcard ceva 3 3,797 07-05-2008, 09:47
Ostatni post: Sprudin

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości