Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prezentacja oprogramowania Rhinoceros 4, Wrocław 19.02.2009
#1
W nowym roku ponownie rusza cykl prezentacji oprogramowania Rhinoceros - najlepszego przyjaciela każdego projektanta modeli.

Tym razem WROCŁAW !

Szczegóły tutaj.
Serdecznie Zapraszam.
Rhino 8 rulez
Odpowiedz
#2
Mam pytanie do projektantów - praktyków. Czy rzeczywiście korzystają oni z głównie z Rhinoceros, oraz co za tym idzie , czy np. ja jako kompletny laik w projektowaniu mogę po odpowiednim przygotowaniu - praktyce stworzyć jakiś prosty model w tym programie? Kolejne pytanie to czy program jest dostępny w jakiejś wersji testowej, czy od razu trzeba wydać pieniążki. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Odpowiedz
#3
Jako laik w projektowaniu powiem tak - Trial jest dostępny, nie wiem czy na stronie producenta ale na płytkach można złapać (był chyba w Architekturze, nie miał wszystkich funkcji i działał od instalki 30 dni). Program jest przyjazny użytkownikowi i po próbach można zacząć się nim bawić. Warto :mrgreen:
Chuck Norris potrafi okopać się w wodzie...

[Obrazek: sig,313269,7,1,4,1,11111101000000000000,1,___.jpeg]

[Obrazek: 181f3d86b992ab6b.png]
Odpowiedz
#4
Na stronie producenta jest wersja testowa nieograniczona czasowo ani funkcjonalnie. Jedynym ograniczeniem jest ilość zapisów - 25. Pobrać tę wersję można tu: http://www.rhino3d.com/ . No i jest polska wersja Smile
Pozdrawiam
Odpowiedz
#5
kriss, jeżeli nie rzucisz się od razu na głęboką wodę i nie zniechęcisz na starcie - jak najbardziej. Przerobisz trochę tutków, zapoznasz się z programem i można działać. Na pl forum rhino jest też trochę pomocnych modelarzom tematów.
[Obrazek: sygn.gif]
Odpowiedz
#6
kriss- Rhinoceros w przypadku projektowania modeli kartonowych (a nadmienię, że jest to jedynie cząstka z ogromnej ilości dziedzin zastosowań programu Rhinoceros) daje przede wszystkim autorowi swobodę i możliwość stworzenia tzw. modelu modelu. Śmiesznie to brzmi, ale technika ta jest genialna i polega na sprawieniu sobie w trzech wymiarach modelu.. modelu kartonowego, który po wszystkim będzie sklejalny w 100% przynajmniej matematycznie, gotowy jest do rozwinięcia (jak ktoś dobrze zna Rhino, to także do późniejszej edycji) i pokolorowania/teksturowania i możemy go swobodnie przenieść do dowolnej w zasadzie aplikacji, która obsługuje wektory (bo już będziemy w 2D).
Traktowanie projektu modelu kartonowego jako całości jest bardzo ważne, bo wpływa znacząco na produktywność i efektywność pracy projektanta oraz co najważniejsze - na sklejalność (łatwiej zapanować na grubościami wirtualnego kartonu i tektury). Ktoś może powiedzieć- no tak, ale to tylko w przypadku projektowania komercyjnego.I tu bym całkowicie się zgodził. Gdybym robił coś od podstaw - każdy walec, czy inny stożek rozwinięty oddzielnie, nawet niepowiązany z całością projektu - sprawiałby mi ogromna radochę. Rhino może jednakże pracować i tak i tak.

Czy większość projektantów korzysta z Rhinoceros ? - moim zdaniem tak, ale dobrze wiem, że spora cześć projektantów uwielbia (przyjmijmy wersje, iż z niezrozumiałych względów) to ukrywać. Może chodzi o to, że jak ktoś już usłyszał i poznał Rhino, jego potęgę i moc w dziedzinie projektowania modeli, w sensie, że jesteśmy w stanie w tym samym czasie zaprojektować 3 modele zamiast jednego - to naraz czuje, iż poznał i posiadł moc porównywalna do młota Thora, którą niekoniecznie chce się dzielić, a może nie do końca zdaje sobie sprawę, że inni dawno takim narzędziem także się posługują, choć zarzekają się, nawet publicznie, że nie. Oczywiście jest to bardzo krótkowzroczne myślenie, ale obawiam się, że ciągle obecne "na naszej łączce".
Podsumowując - Rhino jest najlepszym przyjacielem projektanta modeli, ponieważ posiada jeden z najbardziej rozbudowanych algorytmów rozwijania (nie banałów/przybliżeń w stylu siatki trójkątów, czy wielokątów, na których pracuje większość graficznych aplikacji, ale) prawdziwej geometrii NURBS - czyli w uproszczeniu swego rodzaju "grafiki wektorowej 3d") na płaszczyznę. Rhino potrafi również automatycznie rozwijać złożone powierzchnie rozwijalne. (a zaawansowani użytkownicy rozłożą również powierzchnie nierozwijalne).

Oczywiście to co napisałem, to tylko moje zdanie na ten temat.

PS. Jeśli ktoś ma kłopoty z językiem angielskim , a chciałby przetestować program, zapraszam do zapoznania się krok po kroku z instrukcją skąd i jak pobrać, którą znajdziemy tutaj
Rhino 8 rulez
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  ZIS - 3 Prezentacja modelu 3D piotrek 85 30,677 29-01-2014, 03:21
Ostatni post: ZbiG
  Prezentacja oprogramowania Rhinoceros 4 w Szczecinie ! Odyniec 0 4,240 30-01-2008, 12:30
Ostatni post: Odyniec

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości