Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja] SANTA MARIA Shipyard
#1
Zapraszam do kolejnej relacji której tematem będzie okręt........na razie zagadka.

[Obrazek: th_UrodzinyZosi189.jpg]

Namówiła mnie na niego zona bo jak stwierdziła " na to jeszcze miejsce sie znajdzie"
Odpowiedz
#2
Czyżby kolejny okręt Kolumba?
Nr 20 wydawnictwa Shipyard "Santa Maria i Nina"
Odpowiedz
#3
BINGO Piterski
Odpowiedz
#4
Witam.
Do tej pory udało mi sie złożyć szkielet i częściowo okleiłem go poszyciem. Zdecydowałem sie że nie będę nie piankować kadłuba w odróżnieniu do Niny
http://www.papermodels.pl/topics1/karawe...vt1579.htm

Okleinę zaleje SG i zobaczę jak będzie po przeszlifowaniu.

[Obrazek: th_Obraz102.jpg] [Obrazek: th_Obraz103.jpg] [Obrazek: th_Obraz104.jpg]
Odpowiedz
#5
Oklejenie poprzeczne i zalanie glutem dało dobre efekty, jeśli chodzi o sztywność połączeń. Ale dopiero sklejki poziome przetestują to rozwiązanie. Dziś chciałbym sie podzielić spostrzeżeniami o samej wycinance. Tak samo jak w Ninie przy numeracji części przydała by sie informacja o grubości kartonu na który trzeba ją nakleić. Skutek - ciągłe wertowanie rysunków. Same rysunki tez troszkę mgliste. Nie mogę rozkminić gdzie mam przykleić cześc NR 34. Na rysunkach nie znalazłem a opisu budowy nie ma. Dla początkującego modelarza może to sprawiać problemy. To tyle. Na tyle mi czas pozwolił :

[Obrazek: th_Obraz126.jpg] [Obrazek: th_Obraz128.jpg] [Obrazek: th_Obraz127.jpg] [Obrazek: th_Obraz129-1.jpg]
Odpowiedz
#6
Witam w tej relacji. Po długiej przerwie, postanowiłem poświecić troszke czasu i podciągnąć budowę. Nie zarzekam sie że na długo bo ciągnie mnie od jakiegoś samolotu. Udało mi sie okleić kadłub i dodać odboje. Wymaga on jeszcze szpachlowania i malowania. Ale na to przyjdzie czas. Generalnie klei sie dobrze tylko brak mi zacięcia;(


[Obrazek: th_2009-09-19UrodzinyMichaia001.jpg] [Obrazek: th_2009-09-19UrodzinyMichaia005.jpg] [Obrazek: th_2009-09-19UrodzinyMichaia006.jpg] [Obrazek: th_2009-09-19UrodzinyMichaia004.jpg] [Obrazek: th_2009-09-19UrodzinyMichaia007.jpg] [Obrazek: th_2009-09-19UrodzinyMichaia008.jpg] [Obrazek: th_2009-09-19UrodzinyMichaia009.jpg]
Odpowiedz
#7
Jak dla mnie bomba :grin: Muszę przyznać, że żaglowce z epoki renesansu mają coś w sobie...

Pozwolisz, że zapytam - karton czymś impregnowałeś, czy to kreda?

pozdrawiam, Luke
W budowie: Leone Pancaldo
Odpowiedz
#8
Cytat:Wymaga on jeszcze szpachlowania i malowania.

Co... :!: :!: :!: :?:
Ja cie bardzo proszę żadnej szpachli i farby.
Model wychodzi Ci bardzo dobrze, jak rażą Cie szczeliny pomiędzy oklejkami to wypełnij wikolem.
Tak jak teraz ten żaglowiec prezentuje się naprawdę super i ma klimacik.
Odpowiedz
#9
Cytat:Ja cie bardzo proszę żadnej szpachli i farby.

Racja, szpachlą to być go zespół. Skleiłeś go tak czysto, a Ty chcesz szpachle dać :?:
Zgłaszam przeciw :evil: Zostaw standard :wink: Proszę :roll:
W budowie:
Christie 1921, HMS Victory, MM Chwilowa przerwa
Skończone:
Budynek bliźniaczy, 4TP (PZInż.140) MM
Odpowiedz
#10
Kołodzieju przyłączam się do przedmówców - zrobisz jak uważasz.
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#11
Dziękuje za sugestie. Szczerze to myślałem by tą denna częśc pomalować tak jak w Ninie lakierobejcą. Jeszcze sie zastanowię.

Luke impregnowałem lakierem do decoupage
Odpowiedz
#12
Cytat:Dziękuje za sugestie. Szczerze to myślałem by tą denna częśc pomalować tak jak w Ninie lakierobejcą. Jeszcze sie zastanowię.

Luke impregnowałem lakierem do decoupage
Miło jest się załapać na relację z budowy kolejnego żaglowca Big Grin
Chciałbym zaproponować małą zmianę, może skorzystasz dopóki nie jest za późno (nie „zapełniłeś” pokładu?). Swego czasu widziałem u jednego gościa, jak wyklejał całe pokłady w swoich żaglowcach tapetą "drewnopodobną", wycinał cieniutkie paseczki i naklejał na pokład, łącząc ze sobą, według wzoru na pokładzie. Efekt jest niesamowity.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#13
Witam! Własnie niedawno zabrałem sie za budowe tego wlasnie modelu i przegladajac forum trafilem na ta relacje Wink
Brat skleil Sante Nine i pozwolim mi skleic Sante Marie - bedzie to moj pierwszy zagloweic (moze niedlugo zaloze wlasna relacje z budowy)
Co do modelu to bardzo ladnie ci to wszystko wyszlo (mam nadzieje ze u mnie tez bedzie to tak dobrze wygladac ;D) i tez wydaje mi sie ze nie powinienes szpachlowac...
A ta czesc nr 34 tez wlasnie nie wiedzialem gdzie przykleic. Jak na cos wpadne to moze napisze, a moze ty juz wiesz gdzie to ma byc?
Odpowiedz
#14
Cześć gl00my
Zachęcam do prowadzenia relacji. Model naprawdę ładny. Zresztą tak jak ninka. Częśc 34 żeby mnie nie drażniła to poszła dao kosza. W razie pytań to pisz.
pozdrawiam
Odpowiedz
#15
W trakcie sklejania modelu, doszedlem w koncu gdzie ma byc ta cz. 34 (pewno i tak Tobie sie to nie przyda bo juz to wyrzuciłeś... ). Wycięłem ją i przymierzałem gdzie mogła by pasowac i wydaje mi sie, że powinna sie znajdowac pomiedzy wręgami XIII, a XVI, czyli tak jak by mialła to by ścianka oddzielająca pokoje w kabinie, tak jak piszą w numerze, Kolumba...
Założylem w końcu swoją relacje z budowy tego wspaniałego modelu Tongue, tak więc zapraszam: http://www.papermodels.pl/index.php?topic=4622.0
Odpowiedz
#16
Wymiękam...coś pięknego! Jesteś bardzo dokładny i grzechem byłoby "psuć" ten model szpachlą. To tak moim zdaniem. A co dalej? Smile
rdzewieją: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 (GPM 10/2010) | JAGDPANZER IV Ausf.F (Modelik 11/06) | XP-61E (Orlik 11/2009)

się robią: StuG 40 F OSTKETTEN (GPM 13/2009) | Ju-88 C-6 Nightfighter (KA 5-6/2012)
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Le Coureur 1:96 - shipyard - prośba o pomoc Maverick91 19 4,971 29-10-2023, 10:35
Ostatni post: homa
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,153 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  HMS Victory - Shipyard Paragraf 93 47,598 23-01-2022, 01:20
Ostatni post: kajym
  RMS TITANIC -Mały Modelarz, Relacja z budowy. Peno 6 4,049 14-08-2021, 09:30
Ostatni post: ZbiG
  [R] Trzy pokolenia... Jedna relacja tomo11 6 3,422 14-08-2021, 10:10
Ostatni post: tomo11
  USS ESSEX w.(2014) - RELACJA Z BUDOWY Peno 4 3,455 02-04-2021, 11:24
Ostatni post: Hastur
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 Dziadek 27 16,031 11-01-2021, 08:36
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 Dziadek 39 20,606 11-01-2021, 08:30
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja] Kościół w Porąbce - skala 1:100 Astra28 44 19,769 28-11-2020, 11:34
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] Brytyjski monitor HMS "M15" Adrian Kacz 31 17,694 28-11-2020, 11:26
Ostatni post: Zeppelin

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości