Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Galeria] P-39Q Airacobra 1:50 Kartonowy Świat +wkład własny
#1
Witajcie.
Smutno mi bardzo, gdyż tymczasowo muszę zawiesić działalność modelarską z racji studiów, rzekłbym jesień średniowiecza się rozpoczęła i to dosłownie Smile. W ostatnim geście rozpaczy popełniłem sobie Airacobrę projektu Pana Marka Pacyńskiego. Od czasu do czasu moje pięćdziesiątki wzbogacam nieco, żeby nie wyglądały zbyt banalnie i żeby nie było, ze idę na łatwiznę Tongue. Tak więc do "tuningu" można zaliczyć: wnętrze kabiny, silnik (właściwie jego część), klapy, przedział z uzbrojeniem, wnęki podwozia itp. Wszelkie zabrudzenia, okopcenia przetarte pastelą, suchą rzecz jasna. Obdrapania to amelinion humbrola. Lampa trochę to całe cieniowanie wyolbrzymia, podobnie okopcenia z silnika nie są tak widoczne jak na zdjęciach. Co do samego opracowania niewiele mogę powiedzieć, gdyż bardzo mocno w nie ingerowałem, ocena nie byłaby obiektywna, niemniej te modele to dobra baza do eksperymentów. W kwestii materiałów, tzn zdjęć bardzo pomógł mi nasz forumowy kolega -M.Big, któremu chciałbym jeszcze raz podziękować Wink
[Obrazek: th_air1.jpg] [Obrazek: th_air2.jpg] [Obrazek: th_air3.jpg] [Obrazek: th_air4.jpg]  [Obrazek: th_air5.jpg]
[Obrazek: th_air6.jpg] [Obrazek: th_air7.jpg] [Obrazek: th_air8.jpg] [Obrazek: th_air9.jpg] [Obrazek: th_air10.jpg]
[Obrazek: th_air11.jpg] [Obrazek: th_air12.jpg] [Obrazek: th_air13.jpg] [Obrazek: th_air14.jpg] [Obrazek: th_air15.jpg]

Oczywiscie nie byłbym sobą gdybym go przypadkiem nie upaćkał tu i tam ;] co widać od spodu... no ale trudno.

pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Miazga, gratulacje :-)

Odpowiedz
#3
Szalenie podobają mi się te Twoje 50-ki. Kolejny piękny modelik w tej skali  :milbravo: :milbravo: :milbravo:  :milbravo:  Rewelacja.
Pozdrawiam Serdecznie
Darek "Wrajcik"
Odpowiedz
#4
Hej,

Z normalnej odległości model fajnie się prezentuje. Odpryski farby, brudzenie, itd. na ujęciach gdzie prezentuje się cały samolot wyglądają nieźle. Gorzej na zbliżeniach, zwłaszcza w przypadku obić, gdzie widać po prostu, że to maźnięcia farby. Nie jestem przekonany, czy farba do takich celów to najlepsze narzędzie, pewnie łatwiej byłoby je zrobić srebrną/szarą kredką.

Druga sprawa, która mi się rzuciła w oko to kształt owiewki i jej długość. Wyraźnie nachodzi ona z przodu na wnękę KM-ów, którą otworzyłeś, a nie powinna. Zdaję się, że ogólnie jest też jakaś płaska i daleka od rzeczywistego kształtu. Widać to na tym zdjęciu:

[Obrazek: th_air6.jpg]

Zdaję sobie sprawę, że tego typu elementy są zwykle najtrudniejsze w modelach kartonowych, zwłaszcza jeżeli nie ma się dostępu do tłoczonych kabinek. Nie wspominając o skali.

Ogólnie brawo za ostateczny efekt i włożoną pracę. Szkoda, że będziesz musiał się rozstać z hobby na jakiś czas. Szybkiego powrotu!
Odpowiedz
#5
cotlet, lece do tablicy :grin:, z odpryskami już zdążyłem sie sporo pobawić i eksperymentować, próbowałem też kredkami, pastelami olejnymi, ale efekt był kiepski, a na pewno nie było to łatwiejsze niż nakładanie farby. Sądzę, że najlepszy do tego jest humbrol aluminiowy, którego tutaj użyłem, owszem na zdjęciach to wygląda trochę jakby potraktowało go stado gołębi, ale w rzeczywistości wygląda lepiej, uważam, że odpowiednio. Oczywiście jeśli farba jest kiepsko wymieszana lub za gęsta to efekt jest słaby.
Fragment oszklenia nad głową pilota (ten garb) był tłoczony i wierz mi na słowo, płaski nie jest. Takie małe świństwo a z godzinę męczyłem się, zeby to wyoblić. Pod światło widać że nie jest płaski. co do ogólnego profilu oszklenia to może powinien być bardziej zaokrąglony.
Przednia szyba faktycznie mi uciekła, ale zasugerowałem się na początku podziałem blach bocznych (te które leżą przy modelu), i tak poszycie naciąłem, czyli tak jak trzeba, a że przednia osłona kabiny się z nimi pokrywa...  >Sad

Dziękuję za uwagi, komentarze, biorę je sobie do serca.
pozdrawiam
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Galeria] LiM-5 (MiG-17) Ostatni Lot, Hobby Model orzelek 5 5,177 02-01-2024, 09:06
Ostatni post: Lukee
  Revenue Cutter, 1-72, proj. własny Tomasz K 5 1,123 17-05-2023, 07:42
Ostatni post: Tomasz K
Wink [G] SM-42 1/25 ANGRAF poprawiona galeria marcin1323 5 1,342 19-04-2023, 11:38
Ostatni post: Tuco
  S/Y Generał Zaruski, 1:100, proj. własny dla GPM Tomasz K 4 1,657 03-10-2022, 08:18
Ostatni post: Winek
  S/Y Zawisza Czarny (pierwszy), 1-100, proj. własny dla WAK Tomasz K 3 1,737 14-09-2022, 09:25
Ostatni post: Tomasz K
  [G] Star C200 + Fiat 126p - Kartonowy Exspress karol1985 0 1,394 18-03-2022, 11:33
Ostatni post: karol1985
Wink [Galeria] Powrót po paru latach-Messerschmitt BF-109 E 7/90 MM Waloryzowany adamus93 9 3,114 05-02-2022, 10:01
Ostatni post: adamus93
  [Galeria] X-wing pulpetto 3 1,891 12-12-2021, 02:51
Ostatni post: pulpetto
  [G] Opel Vivaro - Kartonowy Express Answer karol1985 4 2,054 01-11-2021, 12:47
Ostatni post: Japończyk
  [G] T-34-85 / Projekt własny w oparciu o MM / Rzeznik 3 2,255 07-10-2021, 08:29
Ostatni post: Lukee

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości