Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[pytanie] Jaki zastosować lakier do modeli drukowanych
#1
Zawsze modele lakieruje caponem, ale słyszałem, że rozpuszcza nadruk na modelach drukowanych na zwykłej domowej plujce.
Słyszałem kiedyś o jakimś lakieru, który nie tylko zabezpiecza, ale również nasyca [wzmacnia?] kolory, tylko problem w tym, że nie wiem jak on się zwie :twisted:.
Najlepiej jakby można go było kupić w zwykłym sklepie chemicznym [z farbami i lakierami]
Odpowiedz
#2
Krystian, a zrobiłeś test? Wg mnie ww funkcje świetnie spełnia właśnie capon - o ile pisząc o domowej plujce masz na myśli zwykłą atramentówkę. Zabezpiecza przed wilgocią i wzmacnia kolory wydruków na plujce. Capon może rozpuścić wydruk z laserówki, podobnie jak butapren.
na macie: projekt X
Odpowiedz
#3
Cytat:Capon może rozpuścić wydruk z laserówki, podobnie jak butapren.
ja dodam nie może tylko na pewno to zrobi.
Odpowiedz
#4
Krystian dobry bedzie ten: [url]http://www.paper-hobby.com/product_info....cts_id=194[/url]
[Obrazek: PICT0339.JPG]
Powinienes znalezc go i w supermarkecie.
Ja ewentualnie do zabezpieczenia wydrukow z plujki stosuje jeszcze Fixative.
Najlepiej stosowac spay bo tak naprawde wszystko zalezy od samego atramentu (napelniaczy) niestety te tzw uniwersalne sa bardzo podatne na wilgoc i potrafia sie odrazu rozmazywac.

pozdro.
Odpowiedz
#5
A czy jest jakaś alternatywa dla CAPONU?
Nie ma mowy o CAPONIE w mojej okolicy (KENT Południowo-wschodnia Anglia), jedyny lakier nitrocelulozowy jaki tu znalazłem to lakier do malowania gitar i jest za drogi.
Poszedłem trochę w stronę tego co linkował STRUNA i znalazłem lakier akrylowy. Czy taki będzie dobry?
Odpowiedz
#6
tukasi, myślę że trudno określić, ja ostatnio kupiłem nitro i błyszczący bo u mnie matowego akrylu to zapomnij. Sprzedawcy twierdzą że nie ma.
Odpowiedz
#7
Jeśli szukacie matowego akrylu to możan go dostać tutaj:
http://serwetnik.pl/default.asp?kat=32961&pro=258370
swoją drogą to mam zamiar polakierować sklejany właśnie model, mam dwa lakiery 1-szy to ten który zaprezentował struna, 2-gi to matowy akryl (ten zakupiony z linka którego podałem). Generalnie prosiłbym o rady, który lepiej będzie się do tego nadawał. Dodam, że karton nie był niczym impregnowany.
pozdrawiam i z góry dzieki za podpowiedzi.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Najlepsze drukarki do wydruku modeli struna 65 42,105 17-01-2024, 10:40
Ostatni post: ges
  [PYTANIE] o poszycie holownika Atlas II DziwnY 1 794 28-07-2023, 08:22
Ostatni post: Lukee
  Lakiery które stosujecie do zabezpieczenia modeli ojciecmajster 11 6,035 22-08-2021, 01:04
Ostatni post: Pies Ogrodnika
  Podstawka montażowa do modeli pojazdów/Mounting stand for vehicle models PanzerHobbyArt 3 2,579 04-12-2020, 01:08
Ostatni post: gregory172
  [Pytanie] OKZ 32 ANSWER- tabliczki - malowanie kuno01 2 2,458 24-05-2018, 08:58
Ostatni post: Andrzej Px48
  [Pytanie] OKZ 32 ANSWER- tabliczki i kalkomania kuno01 6 3,543 23-05-2018, 01:32
Ostatni post: kuno01
  Pytanie jak wykonać fartuchy dział fishbed 2 3,280 17-10-2016, 07:34
Ostatni post: Karas
  Odwieczne pytanie modelarza, Jaki klej? neuropathic 99 47,881 05-10-2016, 08:31
Ostatni post: Lukee
  [Pytanie] Relingi fishbed 6 7,068 09-08-2015, 08:59
Ostatni post: Piotr D.
  Lakier bezbarwny model master Roland 4 4,032 20-02-2015, 11:19
Ostatni post: air_22

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości