Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Albatros D.III z 1917 roku
#26
Cytat:Silniczek fajny, tylko te wydechy troszkę nierówne się wydają, albo ja patrzę z jakiegoś dziwnego kąta.

Moze i są nie równe ale jeszcze jest czas żeby to skorygować. Obawiam się tylko co by sie nie spłaszczyły podczas obróbki.

Cytat:Co do kół i innych detali D.III, to znajdziesz tu

Dzięki za linka w sumie nie do końca mi to rozjaśniło w głowie co zobaczyłem, ale plan już mam. Myślę że koła szerokości tak 1-1,2 mm będą do przyjęcia Smile

Pozdrawiam
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#27
Czas na aktualizację.

Przez ostatni czas skupiłem się na wykonaniu kół do tego wynalazka. Nie powiem że było łatwo. Po zniszczeniu dwóch kompletów, trzeci wyszedł tak sobie. Nie jestem z nich do końca zadowolony, ale doszedłem do wniosku, że moje umiejętności na razie nie pozwalają mi na więcej Sad . Dlatego kółka pozostaną już takie jakie są.

[Obrazek: ba0080da09d53bc1m.jpg] [Obrazek: 044c6df777d2a302m.jpg] [Obrazek: e2bb6624159fdb89m.jpg]

Rury wydechowe poprawiłem.
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#28
Gdy będę zlepiał następnego Albatrosa, to kółka zamówię u Ciebie Smile
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein
Odpowiedz
#29
Władek
kólka extra
czy one mają jednakową średnicę, bo na zdjęciach lewe wygląda jakby mniejsze?

:mrgreen:
"Kruca bomba mało casu"
----------------------------------------
Odpowiedz
#30
Cytat:Nie jestem z nich do końca zadowolony
Obiło mi się o uszy, że na forum można złapać wirusa pewnej upierdliwej przypadłości modelarskiej. Zwą go Zespół niezadowolonego modelarza lub w skrócie Syndrom Cevy od nika forumowicza, u którego jako pierwszego zaobserwowano symptomy tej nieuleczalnej choroby.
Z tego co widzę i czytam na forum to mamy kolejny przypadek :mrgreen: .
Odpowiedz
#31
Cytat:Zwą go Zespół niezadowolonego modelarza lub w skrócie Syndrom Cevy od nika forumowicza,
lub syndrom marudy zwany też potocznie syndrom Piterskiego , ale to już inna para kaloszy Smile

uri, ty się tu nie leń bo za miesiąc masz mieć go gotowy Smile
Odpowiedz
#32
Piterski, ten syndrom ma każdy normalny modelarz :mrgreen:, gdyby go nie miał zapewne skończyłby klejenie, bo uważałby, że robi modele "idealne", a to pewnie szybko by znudziło takiego delikwenta :mrgreen: :wink:,a tak wciąż się uczy dochodząc do tej perfekcji.... do której nigdy nie dojdzie, bo zawsze można by zrobić coś lepiej :lol:.

Uri-Albatrosik wychodzi Ci świetnie Confusedmile:.
Odpowiedz
#33
Ja to mam nadzieje Piotrku że sie nie gniewasz ale ja to tylko tak przygryzam tak po przyjacielsku Smile

Uri, nie cyckaj sie tylko klej Smile
Odpowiedz
#34
Cytat:czy one mają jednakową średnicę, bo na zdjęciach lewe wygląda jakby mniejsze?

Tak Adam średrnica jest jednakowa. Zdjęcie przekłamuje.

Cytat:Obiło mi się o uszy, że na forum można złapać wirusa pewnej upierdliwej przypadłości modelarskiej. Zwą go Zespół niezadowolonego modelarza lub w skrócie Syndrom Cevy od nika forumowicza, u którego jako pierwszego zaobserwowano symptomy tej nieuleczalnej choroby.
Z tego co widzę i czytam na forum to mamy kolejny przypadek .

W ten sposób chcesz mnie powitać w klubie Big Grin.

Cytat:uri, ty się tu nie leń bo za miesiąc masz mieć go gotowy

Mogę co robię Smile

Niebawem kolejna odsłona.
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#35
Cytat:W ten sposób chcesz mnie powitać w klubie Big Grin .
Ja to mam ten inny marudliwy Syndrom :lol: .
Cytat:mam nadzieje Piotrku że, sie nie gniewasz
No co ty Paweł, przecież trochę mnie znasz Cool .
Odpowiedz
#36
Witam w kolejnej odsłonie.
Tych marudnych, mniej marudnych, nie marudnych i podgladaczy o ile tacy są Smile.

Widzieliście juz półprodukt (kółka), a teraz mogę wam pokazać produkt finalny gotowy do zamontowania.

[Obrazek: 9956fd752272060fm.jpg] [Obrazek: 011ad37c4555e902m.jpg] [Obrazek: 04321ba3ac919e13m.jpg]

Kołpak śmigła wymaga jeszcze troszkę obróbki.

[Obrazek: 981b2c0296ac7273m.jpg]

Na koniec kilka fotek kadłuba.

[Obrazek: 34c44c169cf4f609m.jpg] [Obrazek: 482e8fc36eab8f6em.jpg] [Obrazek: fd48a6f6ce462d9cm.jpg] [Obrazek: 1877a62877b39ebfm.jpg]

Obecnie trwają prace przy zastrzałach i "rusztowaniu" podwozia .

Do zakonczenia prac już tuż, tuż.
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#37
Cytat:Witam w kolejnej odsłonie.
Tych marudnych, mniej marudnych, nie marudnych i podgladaczy o ile tacy są Smile.

Wreszcie coś ruszyło w temacie Wink

Bardzo zgrabnie Ci to wyszło.
Jak śmigło będziesz robił ?
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein
Odpowiedz
#38
Cytat:Jak śmigło będziesz robił ?

Tu mam zagadkę ??
Smigło w wycinance jest takie trochę płaskie, a w materiałach jakie posiadam nie ma zbliżenia tego elementu. Jak nic nie znajdę to pozostanie takie jakie jest. Dlatego prosba do oglądaczy i podglądaczy - jeżeli ktos ma jakieś fotki śmigła to poproszę. Może uda sie uplastycznić ten element, a przynajmniej sprobować to zrobic.
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#39
Nieźle Ci wychodzi ten model, nic tylko pogratulować.
Odpowiedz
#40
Cytat:Dlatego prosba do oglądaczy i podglądaczy - jeżeli ktos ma jakieś fotki śmigła to poproszę. Może uda sie uplastycznić ten element, a przynajmniej sprobować to zrobic.

Szczegóły znajdziesz tu: Albatros

Smile
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein
Odpowiedz
#41
Dzięki Andrzej.
Materiał podesłany przez Andrzeja jest wystarczający co bym podjął próbę przerobienia śmigła. Co z tego wyjdzie obaczy się.
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#42
Władziu A jak byś się pobawił listewką z balsy?Wyglądem powinno przypominać oryginał,a balsa dobrze się obrabia.
jowisz 32 [Obrazek: anaPoland.gif]
Odpowiedz
#43
Balsa jest bardzo miekka i łamliwa, trzeba by ją zalać np. moim ulubieńcem superglutem i dopiero obrabiać. Powinno wyjść ok, tylko trzeba potestwać.
Pozdrawiam PDT_Armataz_01_36
[Obrazek: baner-lista.gif]
[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz
#44
Cytat:A jak byś się pobawił listewką z balsy?Wyglądem powinno przypominać oryginał,a balsa dobrze się obrabia.

Cytat:Balsa jest bardzo miekka i łamliwa, trzeba by ją zalać np. moim ulubieńcem superglutem i dopiero obrabiać. Powinno wyjść ok, tylko trzeba potestwać.

Panowie no trochę późno te propozycje .
Po pierwsze nie widziałem nigdy balsy ?? Dlatego nie wiem jak to wygląda i gdzie to mozna kupić. A moze widziałem tylko nie wiedziałem że to balsa ?!
Po drugie prace nad śmigłem już są w toku. Powstaje z kilku warst tektury sklejonych do kupy.
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#45
Pewnie się zgrywasz ale w sumie mogę odpowiedzieć Smile Otóż balsato najlepszy materiał do budowy modeli latających (takie drewienko z Ekwadoru) . Znajdziesz ją w majster klepce i pewnie w świdnickiej modelarniSmile
Everything under the sun is in tune
But the sun is eclipsed by the moon

Pink Floyd 1973
Odpowiedz
#46
...i w każdym wędkarskim :mrgreen: :mrgreen:
"Duma mnie rozpiera jak groch jelita frontowego oficera"
Odpowiedz
#47
Cytat:Pewnie się zgrywasz ale w sumie mogę odpowiedzieć

Nie nie zgrywam się. Domyślałem sie że to jakiś rodzaj drewna ale nie było mi nigdy do niczego potrzebne, wiec nie przykładałem wagi do tego.

Dzięki za podpowiedź.
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#48
Cytat:Domyślałem sie że to jakiś rodzaj drewna ale nie było mi nigdy do niczego potrzebne, wiec nie przykładałem wagi do tego.
Władku, do zrobienia śmigła w Albatrosie D.III wystarczą paski kartonu/brystolu odpowiednie wycięte i nałożone na siebie. Balsa to i owszem jest o grubości 0,3 mm ale użycie jej do zrobienia śmigła w skali 1:33 to już więcej niż przesada. Choć z pewnością było by to możliwe Wink

Z pewnością użyłeś papieru jak drewnianych listw na wcześniej pokazanych zdjęciach. A po przeszlifowaniu otrzymasz właściwy kształt śmigła.
W Albatrosie który kleiłem, autor wycinanki rozwiązał budowę wg własnego "pomysłu" na uproszczenie wykonania - co wg mnie tylko skomplikowało sprawę.
Najłatwiej jest to skleić tak jak producent budował śmigła. Jedyny warunek to posiadanie rozrysowanych wszystkich warstw śmigła "przed" szlifowaniem. Wiem, że było już jakieś wydanie gdzie to właśnie tak zrobiono... tylko że pamięć słaba Wink

No i czekam na efekt końcowy prac nad śmigłem Smile i czy kołpak będzie ?
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein
Odpowiedz
#49
Cytat:Z pewnością użyłeś papieru jak drewnianych listw na wcześniej pokazanych zdjęciach. A po przeszlifowaniu otrzymasz właściwy kształt śmigła.

Dokładnie tak to zrobiłem. Póxniej zaimpregnowałem BCG i teraz szlif.

Cytat:Jedyny warunek to posiadanie rozrysowanych wszystkich warstw śmigła "przed" szlifowaniem.

Spróbowałem sam zrobić to odręcznie.

Cytat: i czy kołpak będzie ?

Jak najbardziej, mam zamiar użyć kołpaka ktorego zdjęcia pokazałem wcześniej. Tylko zastanawiam się nad jedną sprawą ?? Mianowicie czy śmigła przykleić na wierzch kołpaka czy zrobić w nim otwory i wpóścić je do środka ?? Osobiście bardziej podoba mi się druga wersja tego rozwiązania.
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#50
Cytat:czy śmigła przykleić na wierzch kołpaka czy zrobić w nim otwory i wpóścić je do środka ?? Osobiście bardziej podoba mi się druga wersja tego rozwiązania.
tu jest "przykład" tego drugiego rozwiązania. Wg, mnie najlepiej było by wykonać śmigło w jednym kawałku i złożyć z odpowiednio zaprojektowanym kołpakiem.

[Obrazek: 100_9526.JPG] [Obrazek: 100_9525.JPG]

Smile
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  381/40 - Włoskie działo kolejowe z 1917 r lukaszdywan 17 8,889 02-07-2017, 08:29
Ostatni post: lukaszdywan
  Ferrari 641 1990 roku. 1: 25. W.M.C. Models Prunce 5 4,350 25-09-2016, 09:08
Ostatni post: Prunce
  [R] Bn2t Freudenstein niemiecki parowóz wąskotorowy z 1904 roku gramaton 28 9,965 01-04-2016, 01:47
Ostatni post: gramaton
  [R] Włoskie działo kolejowe 381/40 AVS z 1917 roku - 1:35 - model darmowy dziurkacz 37 20,839 04-03-2016, 02:49
Ostatni post: GTiStyle
  [SWW II] Albatros B I. ,, Muzll " skala 1:33 wyd. Orlik Paweł O 2 3,069 14-01-2015, 07:47
Ostatni post: Arkadiusz
  [SWW] [R] Albatros B I, Orlik, 1/33 kilek15 9 5,900 28-07-2014, 05:13
Ostatni post: Paweł O
  AERO L-39 Albatros 1/33 project agostini 19 8,603 10-07-2014, 03:19
Ostatni post: agostini
  Warszawski tramwaj elektryczny Siemens-Schuckert z 1907 roku SUPERMODEL 1:87 jaceko99 18 7,225 01-12-2013, 12:12
Ostatni post: Antonio
  AERO L-39 Albatros 40th anniversary - project agostini 7 4,264 07-11-2013, 10:02
Ostatni post: agostini
  AERO L-39 Albatros - free model 1/48 agostini 5 4,284 12-07-2013, 06:24
Ostatni post: agostini

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości