Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Albatros D.III z 1917 roku
#1
Witam

Dawno nie prowadziłem żadnej relacji i nie wiem czy pamiętam jak się to robi , ale cóż spróbuję sobie wszystko przypomnieć Smile.

Po nieudanej relacji z budowy HAWKEYE'a (do ktorej jeszcze powrócę) nadażyła się okazja zbudowania modelu z jakim jeszcze nigdy nie miałem do czynienia, czyli dwupłata.
Genezą rozpoczęcia budowy była prośba kolegi Maćka notabene naszego forumowego kolegi, ktory poprosił mnie żebym sprawdził sklejalność i dopasowanie malowania tego modelu.
Ponieważ moje możliwości są jeszcze skromne a tempo żółwie dlatego nie oczekujcie cudów jakie pokazują nam inni koledzy Smile.

Ale dość o tem. Czas przejść do relacji.

Jak na razie nie było większych problemów ze spasowaniem elementów.

Czas na kilka fotek.

OKŁADKA

[Obrazek: 722ef6a1b64e0a34m.jpg]

Część kadluba

[Obrazek: d9ca3add39608d75m.jpg] [Obrazek: 18b209288531e22dm.jpg] [Obrazek: 38ca514f526a0c96m.jpg] [Obrazek: 89572759840b6ef9m.jpg] [Obrazek: ae6011023d75484fm.jpg]

P.S.

Model został wydrukowany przeze mnie na papierze o gramaturze 160 .
Polakierowany lakierem akrylowym do samochodów. (śnieżki)
Model jest do nabycia tutaj

Pozdrawiam
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#2
Same wredoty na tym forum - nic nie chcą pisać modom :mrgreen: Może się boją odzywać? :wink:
Wdzięczny temat sobie wybrałeś. Będę tu stałym gościem, bo raz, że maszyna fajna, a dwa, że malowanie ciekawe. Moją uwagę zwróciła dziwna kreska na segmencie z otworem kokpitu. coś nie pasowało, czy jest to po prostu tak wydrukowane?
Pozdrawiam!
Odpowiedz
#3
Ojojojojojoj, przegapiłem coś. D III to moja ulubiona wersja Albatrosa, a znając Władka to będzie śliczny. Tempo nie ma znaczenia :razz:

Cytat:Same wredoty na tym forum - nic nie chcą pisać modom

Ja tam się modów nie boję, to równe chłopy :wink:
Chuck Norris potrafi okopać się w wodzie...

[Obrazek: sig,313269,7,1,4,1,11111101000000000000,1,___.jpeg]

[Obrazek: 181f3d86b992ab6b.png]
Odpowiedz
#4
No w końcu się Panie ujawniłeś, już myślałem, że wyskoczysz jak z cicha pękł z galerią gotowego modelu.
Powidzenia w budowie.
Pozdrawiam.
Model kleję dlatego, że lubię, nie dlatego, że potrafię...
Odpowiedz
#5
Władku, pozwolę sobie przysiąść się i zerkać na postępy w pracy.
I choć, mnie nie przypadlą do gustu ta wersja Albatrosa, jednak nie widziałem jeszcze modeli z tego wydawnictwa.
Bardzo mnie ciekawi jak Ci będzie wychodzić ten model Smile
pozdrawiam
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein
Odpowiedz
#6
Cytat:Wdzięczny temat sobie wybrałeś.

Czy wdzięczny to się okaże. Mam jakieś osobiste uprzedzenia do dwupłatów. nie żeby nie podobały mi się te maszyny, ale wydaje mi się że sobie nie poradzę z naciągami i z symetrią. A odnośnie kreski mógłbyś pokazać o która kreskę chodzi ??

Cytat:Ja tam się modów nie boję, to równe chłopy

Bo i nie ma czego się bać Smile. A jak coś będzie nie po mojej myśli to się ocenzuruje :mrgreen:

Cytat:No w końcu się Panie ujawniłeś, już myślałem, że wyskoczysz jak z cicha pękł z galerią gotowego modelu.

No moze Ty byś sie przestał tajniaczyć i może byś pokazal co tam już kończysz :twisted:

Cytat:jednak nie widziałem jeszcze modeli z tego wydawnictwa.
Bardzo mnie ciekawi jak Ci będzie wychodzić ten model

Jak na razie wszystko jest Ok. I mam nadzieję że będzie tak do końca.

Następny odcinek niebawem Smile

Pozdrawiam
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#7
Cytat:Bo i nie ma czego się bać
prawdę gadasz Smile można sie przekonać w dniach 25-26 kwietnia w Świdniku Smile

A tak poza tym to się czajnikowałeś z tym modelem Smile
Odpowiedz
#8
[Obrazek: ba04fc66531cdb7am.jpg]
A taka mała wredna tutaj się za kokpitem znalazła :wink: Jedna to normalne łączenie, ale ta (a raczej te) bliżej otworu kabiny mi się w oczy rzuciły. Można prosić o rozwiązanie zagadki? :mrgreen:
Odpowiedz
#9
Władziu Długo kombinowałeś czym nas uraczyć i trafiłeś w bardzo interesującą konstrukcję,
Będę tutaj stałym bywalcem (w miarę moich możliwości) i może nawet czasem Ci podokuczam,a na razie trzymam kciuki.
jowisz 32 [Obrazek: anaPoland.gif]
Odpowiedz
#10
Cytat:Moją uwagę zwróciła dziwna kreska na segmencie z otworem kokpitu. coś nie pasowało, czy jest to po prostu tak wydrukowane?

Rafale ta kreska to moja wina. Powinienem dłużej poszlifować ten element i kreska by znikła ale obawiałem się że podczas szlifowania zniekształcę poszycie bo otwór dość mocno sołabił całość. A tak między "bugiem a prawdą " to troszke mnie kosztowało nerwów i pracy zamknięcie kokpitu. Wręga była troszkę za duża i jak sie dokładnie przyjrzycie to widać że jest roszke wciśnięta na siłę Smile.
Ogólnie jak na razie model klei się bardzo dobrze i nie ma większych niedokładności i błędów.

Cytat:i może nawet czasem Ci podokuczam

Andrzeju dokuczaj jak najczęściej Smile i nie tylko Ty. Przecież po to się robi relację żeby pokazać innym na co mają zwrocić szczególną uwagę przy klejeniu danego modelu.

Uraczył bym Was kolejną porcją fotek ale niestety, obowiązki związane z konkursem uniemożliwiają mi na razie dłuższe okupowanie komputera.
Także po niedzieli ciąg dalszy.

Pozdrawiam
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#11
No i po niedzieli Smile Człowiek odpoczął chwilkę .
Zgodnie z obietnicą chciałbym Was pokatować następną porcją moich wypocin.

Udało mi się poskładać przedział silnikowy.

[Obrazek: b4f6ccea76e5baffm.jpg] [Obrazek: 90308559c72058e3m.jpg]

Tu przymiarka na sucho

[Obrazek: bbf6f630bf9737f3m.jpg] [Obrazek: 7690100617be6819m.jpg]

Jak na razie idzie nie źle Smile.


C.D.N.
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#12
Ja też łypie okiem na Twoją pracę :roll: :mrgreen: .
Odpowiedz
#13
Władziu co się z Tobą dzieje?Wiosenne lenistwo czy coś więcej?
jowisz 32 [Obrazek: anaPoland.gif]
Odpowiedz
#14
Cytat:Władziu co się z Tobą dzieje?Wiosenne lenistwo czy coś więcej?

Dzięki Andrzeju za zainteresowanie Smile.
Lenistwo - hmm, miałem trochę spraw zawodowych na glowie, jakiesz szkolenie i takie tam. Także nie miałem czasu na nic, ale po mału sobie wszystko układam i mam nadzieję że po niedzieli zrobię jakąś małą aktualizację Smile

Pozdrawiam
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#15
No to mi ulżyło,cieszę się,że to tylko nie zawiniona przerwa.Pozdrawiam
jowisz 32 [Obrazek: anaPoland.gif]
Odpowiedz
#16
Zgodnie z obietnicą nadszedł czas żeby pokazać postępy. Co prawda nie jest tego dużo i z lekkim opóźnieniem ale jak to mówią "lepiej późno niż wcale" Smile.
Stan kadłuba na dzień dzisiejszy.

[Obrazek: 41d57e2efdaef5acm.jpg] [Obrazek: 08fc80f4be9ef0c4m.jpg]

Oprócz tego pracuję nad skrzydłami.

Płat górnyprawie gotowy do zamknięcia.

[Obrazek: 6a0d1aa5f21e81c3m.jpg] [Obrazek: 02bd1a4c9a2849a0m.jpg]

A teraz jeden z płatów dolnych, drugi niestety wylądowal w koszu Smile

[Obrazek: 54feb7b4dc7707b3m.jpg] [Obrazek: bce4ce14df84d7e6m.jpg] [Obrazek: 79c264652e9bd99fm.jpg]

Ta biała falbanka którą widzicie na ostatnim zdjęciu zniknie po doszlifowaniu Smile.

Nie jest to nic rewelacyjnego ale jakos po malutku brnę do przodu.
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#17
Brnij Uri brnij bo wychodzi Ci to coraz lepiej. Skrzydła mi się nawet bardzo podobają.
Porównując zdjęcia zauważyłem że coś Ci się odgniata pierwsza wręga, zrobiło sie takie ^ załamanie. Może, jak to możliwe, usztywnij jakoś te poszycie lub uważaj i nie chwytaj go tak za nos.
Powiedz mi jeszcze jak profilowałeś krawędź natarcia tego długiego płata?
Odpowiedz
#18
Cytat:Może, jak to możliwe, usztywnij jakoś te poszycie lub uważaj i nie chwytaj go tak za nos.

Usztywnienie już nie bardzo wchodzi w rachubę więc zostaje drugie rozwiazanie Smile.

Cytat:Powiedz mi jeszcze jak profilowałeś krawędź natarcia tego długiego płata?

Tak jak większość płatów do tej pory tzn. zwiląłem wodą i zaokrąglałem na pręcie od grubszego (czywiście bez przesady) do coraz cieńszego .


A teraz ciąg dalszy zapomnianej relacji .


Powstały już wszystkie skrzydłai kadłub jest gotowy na ich przyjęcie .

[Obrazek: 2b612d05b2a892f2m.jpg] [Obrazek: 6703bae83e644f4am.jpg] [Obrazek: 821d098ca6bccab8m.jpg]

Jednakże przy sterze wysokości wystąpiły lekkie przesuniecia kolorów i nie tylko.

[Obrazek: 09bb50631948b802m.jpg]

Okazało się że ster jest ciut za szeroki i przejścia kolorów nie pokrywają się ze sobą.
Poniżej na zbliżeniu widać jak to wyglada i jak mam zamiar z tego wybrnąć.

[Obrazek: d06f3c13a64f9e63m.jpg]

Myśl pierwsz była tak żeby rozciąć na środku ster i skrócić o ten milimetr. Jednak po przemyśleniach doszedłem do wniosku że byłby to najprostrzy sposób jednak wcale nie rozwiązał by problemu ponieważ miejsca na zawiasy pozostały by i tak przesunięte i choć linie przejścia kolorów bede się zgrywać to cała reszta nie. Więc podumałem i wymyśliłem, że rozetnę ster po lini przejścia podszlifuje i złoże wszystko razem nie bedzie łatwo ale moze się uda. Co z tego wyjdzie zobaczycie w następnej akutalizacji.

Pozdrawiam
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#19
Przy sterze wysokości i w swoim Albatrosie mam podobny "drobny" problem - choć pochodzi od innego wydawcy a i typ nawet różny.
W swoim pozostawiłem jak jest, choć w moim Albatrosie jest inny kamuflarz który lepiej to maskuje.

W Twoim nie dość że musiałbyś rozciąć wzdłóż linii środkowej (jak zaznaczyłeś na fotografii) ale także i wzdłóż linii łączenia koluru - co może być niezwykle trudne.

pozdrawiam i czekam na rezultat zmagań Smile
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein
Odpowiedz
#20
Skrzydła widzę że mają przetłoczenia od żeberek, czemu ich nie zrobiłeś też na usterzeniu?
na macie: projekt X
Odpowiedz
#21
Zenku nie zrobiłem gdyż pod czałą powierzchnia sterów jest wręga i obawiam się że klej i tak to wyprostuje .
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#22
Bez obaw - robiłem przetłoczenia w swoim Albatrosie W.4 i również wkleiłem tą wręgę i fajnie się przykleiło, a nic nie wyprostowało. Zamiast szkieletu skrzydeł też użyłem paska z kilku warstw tektury zamiast żeberek. No nic, teraz za późno, ale może nikt nie zauważy ;-) Pozdrawiam!
na macie: projekt X
Odpowiedz
#23
Pasowałoby znowu coś pokazać bo już trochę czasu minęło a i znaleść relację w czeluściach forum nie było łatwo Smile.

Ok ale do meritum sprawy przejdźmy.
Poprawiłem ster wysokości sposobem opisanym wyżej.

Cytat:
Więc podumałem i wymyśliłem, że rozetnę ster po lini przejścia podszlifuje i złoże wszystko razem nie bedzie łatwo ale moze się uda.
Cytat:
Wyszło tak. Osądźcie sami.

[Obrazek: 868b4952fa282d9bm.jpg]

Zostały zakończone prace nad jednostką napędową tj. nad silnikiem.

[Obrazek: 3b31fcf4d422386am.jpg] [Obrazek: f793a0e537ca01f3m.jpg] [Obrazek: 06f9c3273f5382c4m.jpg] [Obrazek: 0aacd1c39af0e472m.jpg]

I pierwsze przymiarki do kadłuba

[Obrazek: 211c0165205e7774m.jpg] [Obrazek: b3c94ba1fb1ba789m.jpg]

Teraz zostało poskładać to wszystko do kupy i już koniec. Za jakieś trzy miechy Smile

Koledzy pytanie :
Kto wie jaka powinna być grubość felgi, a jaka opony ??
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#24
Silniczek fajny, tylko te wydechy troszkę nierówne się wydają, albo ja patrzę z jakiegoś dziwnego kąta.
Odpowiedz
#25
Cytat:Poprawiłem ster wysokości sposobem opisanym wyżej.

Cytat:
Więc podumałem i wymyśliłem, że rozetnę ster po lini przejścia podszlifuje i złoże wszystko razem nie bedzie łatwo ale moze się uda.
Cytat:
Wyszło tak. Osądźcie sami.

Władku, świetnie wyszło, a silniczek ładny Smile

Co do kół i innych detali D.III, to znajdziesz tu Albatros D.III (Oef) 253.01

Z niektórych fotek korzystałem nawet przy swoim C.XII Smile

i jakie 3 m-ce ?
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  381/40 - Włoskie działo kolejowe z 1917 r lukaszdywan 17 8,883 02-07-2017, 08:29
Ostatni post: lukaszdywan
  Ferrari 641 1990 roku. 1: 25. W.M.C. Models Prunce 5 4,350 25-09-2016, 09:08
Ostatni post: Prunce
  [R] Bn2t Freudenstein niemiecki parowóz wąskotorowy z 1904 roku gramaton 28 9,964 01-04-2016, 01:47
Ostatni post: gramaton
  [R] Włoskie działo kolejowe 381/40 AVS z 1917 roku - 1:35 - model darmowy dziurkacz 37 20,834 04-03-2016, 02:49
Ostatni post: GTiStyle
  [SWW II] Albatros B I. ,, Muzll " skala 1:33 wyd. Orlik Paweł O 2 3,069 14-01-2015, 07:47
Ostatni post: Arkadiusz
  [SWW] [R] Albatros B I, Orlik, 1/33 kilek15 9 5,899 28-07-2014, 05:13
Ostatni post: Paweł O
  AERO L-39 Albatros 1/33 project agostini 19 8,603 10-07-2014, 03:19
Ostatni post: agostini
  Warszawski tramwaj elektryczny Siemens-Schuckert z 1907 roku SUPERMODEL 1:87 jaceko99 18 7,223 01-12-2013, 12:12
Ostatni post: Antonio
  AERO L-39 Albatros 40th anniversary - project agostini 7 4,264 07-11-2013, 10:02
Ostatni post: agostini
  AERO L-39 Albatros - free model 1/48 agostini 5 4,284 12-07-2013, 06:24
Ostatni post: agostini

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości