Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ankieta: PATRZ : OSTATNI WPIS
PZInż. 140 (4TP) MM
20.00%
3 20.00%
Fokker E.III KŚ
0%
0 0%
A6M2 Zero MM
73.33%
11 73.33%
Kościół parafialny NMP w Porąbce
6.67%
1 6.67%
Razem 15 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja/Galeria] Fokker D.VI kartonowy świat 1:50
#26
Witam. Ponieważ obraziliśmy się z aparatem, to niestety nie wstawię zdjęć... :evil: Cry PDT_Armataz_01_31 (chyba, że przeprosi), ale opiszę nad czym przy Fokkerze pracuję.
Otóż byłem w klubie modelarskim K.M. IKAR, tam pociachałem w piątek wycinankę i zrobiłem wszystko do cz. 6 (stateczniki i kadłub wraz z wręgami). Jak chciałem dokleić boczki do kabiny pilota, okazało się, że są za krótkie i będzie białe pole świecić. Pomalowałem więc cały kokpit trzy razy PACTRĄ w kolorze aluminium (nie pamiętam oznaczenia) i wręgi też tym kolorem. Potem zaretuszowałem krawędzie, a wczoraj dokleiłem obydwa płaty. Teraz pozostało uzupełnić kombinację rurek nośnych między płatami, potem dokleić koła. Silnik zrobię na samym końcu, może w klubie. Przed galerią muszę jeszcze zrobić poprawki malarskie i uratować jeszcze efekt. Jak na razie, to jestem zadowolony z tego co wychodzi... myśle, że do końca tygodnia skończę ten model. Ale miałem wypadek jak do szkoły na rowerze jechałem (drzewo mi droge zatarasowało PDT_Armataz_01_24 PDT_Armataz_01_11) i trochę ręka boli więc sklejać za bardzo nie mogę. Ale przynajmniej do szkoły sobie nie poszedłem i to się liczy. PDT_Armataz_01_01



pozdrawiam, maniek
Odpowiedz
#27
No i jak tam się Fokker miewa? Pogodziłeś się już z aparatem? Wink Chętnie bym go zobaczył, bo malowanie ciekawe...
[Obrazek: th_sww_zpsf23bd504.jpg]
Ukończone: J2M3 "Raiden"Ki-46 | F4F-3 Wildcat
Odpowiedz
#28
Już piszę: otóż na nowo muszę zrobić rurki pomiędzy płatami. Były gotowe, ale jak siostra wpadła do pokoju i napadła na model, to wszystkie połamała i oderwała. Naszczęscie mam komplecik nowych, nie ruszanych więc go zastosuje. Na razie nie ma co pokazywać Smile zrobie galerie (jeszcze tylko kółka, śmigło).


pozdrawiam, maniek
Odpowiedz
#29
Witam. Zamieszczam galerię skończonego modelu. Nie wszystko poszło tak jak trza, ale najważniejsze jest doświadczenie, jakie zdobyłem podczas budowy tego modelu PDT_Armataz_01_01 i to, iż udało mi się go ukończyć. Może zrobię mu jakąś podstawkę, ale to w późniejszym terminie. Teraz czas na fotki i gratulacje PDT_Armataz_01_30 :
[Obrazek: IMG_1483.jpg]

[Obrazek: IMG_1486.jpg]

[Obrazek: IMG_1488.jpg]

[Obrazek: IMG_1492.jpg]


i fotka z epoki

[Obrazek: IMG_1489.jpg]
Odpowiedz
#30
Poza tym, że brakuje mu karabinów i elementu między kołami to jednak dobrze, że go ukończyłeś. Modelik niby prosty, ale dwupłatowiec więc wymaga więcej uwagi.

Swego czasu też go skleiłem: http://www.konradus.com/forum/read.php?f...r=0&page=1
Odpowiedz
#31
Fajnie, że go skończyłeś - gratuluję!  Efekt końcowy nieco psuje brak tej "półki" pomiędzy kołami i przekrzywione śmigło. Brak kmów nie rzuca się w oczy tak bardzo. Płaty i kadłub wyszły całkiem całkiem. Osłona silnika też, ale dużo zyskałaby, gdybyś ją wyretuszował. Ale to chyba punkt programu, przy następnym modelu, co?
[Obrazek: th_sww_zpsf23bd504.jpg]
Ukończone: J2M3 "Raiden"Ki-46 | F4F-3 Wildcat
Odpowiedz
#32
Skończony, więc masz "plus". Jeśli jeszcze nie wyrzuciłeś jej, to dobrze by było, gdybyś jednak dorobił ten brakujący element między kołami. Raz, że będzie bardziej Fokker'a przypominać, a dwa - podwozie nabierze właściwego rozstawu i sztywności. Teraz wygląda trochę jak BF-109'ty albo Spit... :-) No i wygląda na to, że "uciekła Ci" zupełnie geometria zastrzałów między płatami. O retuszu już Jarek powyżej wspomniał. Podsumowując: działaj dalej bo widać efekty. :-)  :milbravo:
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
Odpowiedz
#33
Panowie (i panie PDT_Armataz_01_01 ) otóż brak ,,półki'' jest spowodowany tym, że koła nie są idealnie symetryczne. Gdybym ją wkleił, wyglądałoby to zupełnie gorzej.

(02-12-2012, 05:13)redbaron link napisał(a): Osłona silnika też, ale dużo zyskałaby, gdybyś ją wyretuszował. Ale to chyba punkt programu, przy następnym modelu, co?

ehhh, nie za bardzo wiem o co Ci chodzi...  PDT_Armataz_01_03 PDT_Armataz_01_21



pozdrawiam, maniek
Odpowiedz
#34
Chodzi o to, żebyś dodał retusz do programu budowy następnego modelu.
[Obrazek: th_sww_zpsf23bd504.jpg]
Ukończone: J2M3 "Raiden"Ki-46 | F4F-3 Wildcat
Odpowiedz
#35
ok. Następnym modelem relacyjnym na forum będzie A6M2 ZERO z małego modelarza. Retusz- farbkami PACTRY i akrylowymi WIKAM.
Mam nawet pomysł jak uplastycznic tablice przyrządów w kokpicie pilota.
PS. jakby ktoś chciał FOKKERA zobaczyc na żywo, to będzie okazja w Jaworznie lub w Przeciszowie. Oczywiście nie będę go wystawiał na konkurs, ale mogę pokazac. w Środę będę w sklepie modelarskim, to kupie odpowiedni kolor farbki do retuszu.
Zastanowię się jednak, bo może zrobię FOKKERA D.III z K.Ś. Na okładce ładnie się prezentuje.



pozdrawiam, maniek


PS. Przepraszam, że nie mogę wstawic c z kreseczką, ale to wina złej klawiszologii mojego kompa.
Odpowiedz
#36
Ten problem z "ć" to przypadkiem nie dlatego, że Ci wyskakuje coś od karty graficznej? Kiedyś znajomy miał taki problem i chyba mu go rozwiązałem, wyłączając skrót klawiszowy w tym programie od karty.
[Obrazek: th_sww_zpsf23bd504.jpg]
Ukończone: J2M3 "Raiden"Ki-46 | F4F-3 Wildcat
Odpowiedz
#37
o to to to właśnie PDT_Armataz_01_01 ale ja nie jestem informatykiem, nie znam się. Będę starał się pisac z laptopa, nie z PC'ta.



pozdrawiam, maniek
Odpowiedz
#38
(02-12-2012, 08:09)maniek15 link napisał(a): w Środę będę w sklepie modelarskim, to kupie odpowiedni kolor farbki do retuszu.

O ile się nie mylę w mojej relacji z Zerem z MM podałem kolory Pactry, które potrzebne są do retuszu (chyba dosłownie 3 kolory). Może Ci się przyda.
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kuter rzeczny BKA orlik 1/50 galeria Wiktor 2 1,944 05-04-2019, 10:08
Ostatni post: Wiktor
  [Relacja] Tatra 815 6x6 NTH ciągnik siodłowy PHMT Zuru 7 5,774 02-01-2018, 09:45
Ostatni post: Zuru
  Me-109 Kartonowa Kolekcja Relacja maciekz45 15 9,211 09-12-2015, 06:12
Ostatni post: maciekz45
  [ R ] Avia S-199 Modelarz Kartonowy chlebik 12 6,268 05-07-2015, 04:29
Ostatni post: Sprudin
  [R] Woroszyłowiec-relacja marcinp 23 11,100 08-01-2015, 12:07
Ostatni post: marcinp
  PZL P.11c modelarz kartonowy-pierwsza relacja na forum lepiacz lsw 4 3,775 07-05-2014, 11:42
Ostatni post: marcelo80
  [SWW] [R] [Model Michała] Fokker DVII juliusz 10 5,949 31-01-2014, 06:22
Ostatni post: juliusz
  [Relacja-koniec] Piper L-4H "Cub" KK 11. Zuru 10 5,400 10-12-2013, 09:03
Ostatni post: Zuru
  [R] PZL P.11c Modelarz kartonowy shoki 8 4,628 06-11-2013, 11:02
Ostatni post: zbin
  [Relacja - Nieskończona] Francuski niszczyciel "LE TERRIBLE"" spider1636 16 11,488 02-10-2013, 06:16
Ostatni post: swiecaa

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości