Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
VI Otwarty Konkurs i Wystawa Modeli Redukcyjnych w Olsztynie 11- 12.04.2015 r.
#26
Ahoj!
Piotruś - jak byś mógł przy okazji dodać, że w tym roku tak jak w latach ubiegłych będą przyznawane statuetki SZKUTNIK CUP.
Pozdrawiam SZKUTNIK
Odpowiedz
#27
Czołem!
Konradoo; Sztkutnik - załatwione.

Mamy parę zmian w  regulaminie, w tym jedna istotna - opłaty startowe...  :evil:
Jest tez nowy, oficjalny plakat... nadal plastikowy...  :evil:
Zapraszam do poczytania.
http://www.palac.olsztyn.pl/6konkurs.html

No to się teraz dyskusja zacznie.  PDT_Armataz_01_27
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#28
czemu ten Spitfire jest owłosiony ?  ???
Odpowiedz
#29
No i zamiast dodatkowych dwóch piw, trzeba będzie się dorzucić do składki Smile No trudno. A czy stare lekko przykurzone modele też można przywieźć??? Bo jak potraktuję sprężonym powietrzem moją USS Alaskę to wszystkie Orlikony i Boforsy mi pozwiewa Smile
Odpowiedz
#30
Piotrek, konkurs będzie cudowny i nie ma o czym dyskutować ... a pewne utrudnienia organizatora nie przesłonią nam jasnych widoków na przyszłość  PDT_Armataz_01_01
Odpowiedz
#31
(12-03-2015, 03:59)lukasold link napisał(a):A czy stare lekko przykurzone modele też można przywieźć??? Bo jak potraktuję sprężonym powietrzem moją USS Alaskę to wszystkie Orlikony i Boforsy mi pozwiewa Smile

Jasne, że można, a nawet trzeba. Zawsze możemy wystawić modele poza konkursem. Przecież nam wszystkim chodzi o to, żeby impreza była kartonowo - plastikowa, a nie odwrotnie.  :wink:
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#32
    PDT_Armataz_01_23 Czy TO jest plakat wystawy - konkursu modelarskiego? :roll:
  Ja nie dyskutuję. PDT_Armataz_01_03 Ja się zapytowuję. :roll: Ja się dziwię. PDT_Armataz_01_08 Ja się śmieję. :mil11: Ja jestem zdegustowany. PDT_Armataz_01_30 Ja jestem zniesmaczony. PDT_Armataz_01_32 Ja kartonowych modeli na tym "plakacie" nie widzę. PDT_Armataz_01_06 Ja w ogóle nic wspólnego z jakimikolwiek modelami na tym "plakacie" nie widzę. PDT_Armataz_01_06 PDT_Armataz_01_06 PDT_Armataz_01_06
    A w ogóle - wielkie słowa uznania dla twórcy tego arcydzieła. PDT_Armataz_01_11
    Ono, to arcydzieło, - jest FASCYNUJĄCE.  :mrgreen:
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#33
Zbysiu, jest konkurs organizowany przez sekcję modelarstwa
plastikowego, dlatego (na razie) na plakacie są motywy
plastikowe. Kartonu nie uwidzisz.
Trzy pierścienie dla królów elfów...
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
 
Odpowiedz
#34
(13-03-2015, 06:17)Japończyk link napisał(a):Zbysiu, jest konkurs organizowany przez sekcję modelarstwa
plastikowego, dlatego (na razie) na plakacie są motywy
plastikowe. Kartonu nie uwidzisz.

A plakat to z jakiego materiału ? Karton!
Odpowiedz
#35
(13-03-2015, 06:17)Japończyk link napisał(a):Zbysiu, jest konkurs organizowany przez sekcję modelarstwa
plastikowego, dlatego (na razie) na plakacie są motywy
plastikowe. Kartonu nie uwidzisz.
Literalnie to sekcja jest chyba "modelarska" bez rozkminiania na kategorie.
Ale młodzież pracująca w sekcji kartonowa raczej nie jest.
Ale dzięki Wam konkurs z roku na rok robi się coraz bardziej "kartonowy".
I z tego co widzę to w tym roku konkurs będzie stał kartonami. Taki jest cel i do tego doprowadzimy... kropla drąży skałę :-)

Natomiast mamy do Was oczywiście gorącą prośbę aby każdy coś (mniejsze lub większe) przywiózł.
Konkurs to jedna sprawa ale obok rośnie wystawa modeli pozakonkursowych, która z roku na rok przyciąga coraz większą uwagę... Przecież to co przywiózł w zeszłym roku ZbiG i Kołodzieju (że o nich tylko wspomnę) to było coś pięknego i oblepionego tłumami oglądających :-)
Odpowiedz
#36
Lesio73 - od na możesz spodziewać się bagażnika modeli, myślę że około 30 przywieziemy. Jest pełna mobilizacja!!!  PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#37
Jak zdążę skończyć mój pierwszy model kartonowy w życiu to też na pewno będzie. Nawrócony plastikowiec ;-)
Odpowiedz
#38
Chełmża pewnie też przywiezie bagażnik modeli, więc róbcie miejsce Wink
Odpowiedz
#39
:milbravo:
Odpowiedz
#40
(13-03-2015, 10:10)konradoo link napisał(a):Lesio73 - od na możesz spodziewać się bagażnika modeli, myślę że około 30 przywieziemy. Jest pełna mobilizacja!!!  PDT_Armataz_01_34

(13-03-2015, 11:21)fotogrimes link napisał(a):Chełmża pewnie też przywiezie bagażnik modeli, więc róbcie miejsce Wink

:milbravo: To słuszna jest ta koncepcja.

Sprawa opłat startowych ewoluuje. W tej chwili mamy zapis o opłatach dobrowolnych. Mi osobiście to nie przeszkadza - zdarzało się płacić na konkursach -natomiast myślę, że juniorzy i młodzicy płacić nie powinni. Pażywiom, uwidzim.
Pozdrowaśki
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#41
Formularze zgłoszeniowe do wystawy/konkursu są już dostępne, do roboty...
http://www.palac.olsztyn.pl/6konkurs.html
Odpowiedz
#42
Przybyło nagród specjalnych:
http://www.palac.olsztyn.pl/6konkurs.html

:tank:
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#43
Zapowiada się naprawdę ciekawy konkurs.
Piotrek, czy modele na wystawę też trzeba każdorazowo rejestrować, czy można jako grupę. Prawdopodobnie będę miał jak zabrać ze sobą kilka pudeł z latarniami morskimi i figurkami, tak na jeden, dwa stoły Smile. Może jeszcze samoloty w 1:50 się zmieszczą Smile i w takim wypadku trochę tej rejestracji będzie  PDT_Armataz_01_11
Odpowiedz
#44
Modeli na wystawę można nie rejestrować. Formularz jest nieobowiązkowy. Jest zrobiony po to, żeby można się było zorientować, ile będzie modeli. Zwróć uwagę, że rubryka jest podpisana: nazwa modelu/kolekcji. Możesz więc tam wpisać nawet 30 i więcej modeli za jednym zamachem.
Wystawe zrobimy w osobnym pomieszczeniu. Ja również coś swojego postawię.
Pozdrowaśki.
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#45
Dzieki za informacje, pewnie tak zrobię ale raczej w ostatnich dniach jak już będę wiedział ile mam miejsca w bagażniku. Muszę tam jakoś upchnąć krążownik, dużą lokomotywę i łódź latającą. Ze Skotem raczej nie będzie problemu.
Odpowiedz
#46
Mam jeszcze jedno pytanie. Do jakiej kategorii zaliczyć np. M3A2 Half Truck na podwoziu kołowo-gąsienicowym? A może nowa kategoria???
Odpowiedz
#47
Jak są gąsienice, to do gąsienicowych, mimo kół.  Wink
Pozdrowaśki
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#48
(20-03-2015, 09:54)Piotreq link napisał(a):Jak są gąsienice, to do gąsienicowych, mimo kół.  Wink
Pozdrowaśki
To może nawet i lepiej. Zawsze można wziąć drugi wóz bez gąsienic Smile
Pozdrowienia
Odpowiedz
#49
lukasold, jeśli można wiedzieć, to gdzie będziesz nocował? I od kiedy?
Bo my robimy taki "mały spęd" modelarzy...
Trzy pierścienie dla królów elfów...
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
 
Odpowiedz
#50
(25-03-2015, 02:34)Japończyk link napisał(a):Bo my robimy taki "mały spęd" modelarzy...

Nie przystoi zacnemu rycerzowi nazywać zjazd współbraci "spędem", no nie przystoi...
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  IX Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych. Czarna Białostocka 6-7 lipca 2024 lukasold 0 64 18-04-2024, 06:12
Ostatni post: lukasold
  III Festiwal Modeli Kartonowych w Redzie 5-7.04.2024 NutOnlyPapercraft 30 2,622 10-04-2024, 08:10
Ostatni post: zablo1978
  III Konkurs Modeli Statków i Okrętów Naviga w Nowym Tomyślu Krzysztof_NT 1 600 07-04-2024, 05:37
Ostatni post: Krzysztof_NT
  ,,Kartonowa Syrenka"- II Warszawski Konkurs Kartonowy. 24-25 lutego 2024. Andrzej Px48 26 3,188 19-03-2024, 06:10
Ostatni post: zabkoska
  VIII Konkurs Modeli Kartonowych o Puchar Burmistrza Nowego Tomyśla Krzysztof_NT 5 914 18-03-2024, 03:41
Ostatni post: Krzysztof_NT
  Konkurs modeli kartonowych "Gargždai-2024". 22-24.03.2024 Prunce 4 777 16-03-2024, 10:01
Ostatni post: Prunce
  Zawody modeli redukcyjnych kartonowych i plastikowych Poznań 4.11.23 prezes01201 3 1,853 19-11-2023, 01:14
Ostatni post: prezes01201
  „VIII PODKARPACKI KONKURS KARTONOWYCH I PLASTIKOWYCH MODELI REDUKCYJNYCH PRZYSIETNICA Tomasz K 0 770 10-09-2023, 09:01
Ostatni post: Tomasz K
  VIII Ogólnopolski Konkurs Modeli Kartonowych. Czarna Białostocka 1-2 lipca 2023 lukasold 1 1,809 14-06-2023, 10:06
Ostatni post: lukasold
Photo 15 Inowrocławski Konkurs Modelarski 27-28 maja 2023 ISMR 6 3,019 20-05-2023, 09:54
Ostatni post: Wydawnictwo WAK

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości