Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Relacja Galeria Hood - Mały Modelarz
#76
Tak wygląda końcowe przygotowanie wręg na przyjęcie poszycia.
[Obrazek: th_037.jpg][Obrazek: th_038.jpg]
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#77
A jak tak, to wszystko powinno być w porządku.
[Obrazek: thumb_90_29_06_18_1_45_27.png]
Odpowiedz
#78
Zacząłem oklejać dno. Nie jest to może mistrzostwo świata ale jak na moje umiejętności chyba wystarczy. Może jeszcze spróbuję wyretuszować szczeliny między pasami poszycia. Mimo że wycinałem wewnątrz lini to i tak wyszło mi dość ciemne wnętrze. Jeśli chodzi o spasowanie - nie mam żadnych zastrzeżeń. Na zdjęciach widać uskok który będzie zanikał gdy będę się posuwał w kierunku dziobu i rufy.
[Obrazek: th_039.jpg][Obrazek: th_040.jpg][Obrazek: th_041.jpg]
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#79
Bardzo ładnie ci wychodzi, jak narazie widać, że wydanie tego modelu jest w miarę dopracowane i co najważniejsze elementy do siebie pasują.
Pozdrawiam i czekam na dalsze relacje
NA WARSZTACIE
KM Scharnhorst 1:200
Me 110 MM
Odpowiedz
#80
Dlugość 87 cm, szerokość 11,5 cm.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#81
jaką powierzchnię zajmują elementy poszycia dennego pomijając te ze stępkami przeciwprzechyłowymi??

[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
#82
:mrgreen: wiedziałem, że ktoś nie wytrzyma bo też mnie już korciło :lol:
Odpowiedz
#83
Nie wiem bo już trochę pociąłem. Zobacz do działu zapowiedzi, jest tam prezentacja numeru.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#84
Okleiłem połowę dna. Wyszło nie za specjalnie jak widać. Zastanawiam się nad malowaniem dna. Czwarty pas był na innej stronie wydrukowany i różni się zawartością czerni.
[Obrazek: th_042.jpg][Obrazek: th_043.jpg][Obrazek: th_044.jpg][Obrazek: th_045.jpg]
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#85
RomanC, jeżeli już coś bym miał zrobić to może tylko maznął czarny pas bardzo rozcieńczona farbą w celu jego wyrównania nic poza tym. Jest bardzo dobrze i świetnie ze sobą to współgra
Odpowiedz
#86
RomanC,dobrze jest o co ci chodzi? :wink: .Jeśli chodzi o ten czarny pas to może wystarczy pomalować tylko ten czarny pas. Tak samo zrobiłem w Gromie. Jakoś się udało. Drobny pędzelek i pójdzie.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#87
Czarny pas mam zamiar nakleić z cienkiego papieru. Chodzi mi i niezbyt dokładne dopasowanie fragmentów poszycia. Szczeliny wyszły raz większe raz mniejsze.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#88
Absolutnie dna nie maluj, wyszło bardzo dobrze.

Co co różniącego się w odcieniu kawałka pasa linii wodnej to faktycznie, możnaby ewentualnie go lekko przyczernić na tym odcinku.

Alternatywnie możnaby nakleić na cały pas, rozkawałkowany na poszczególne oklejki dna, jeden pasek z kartonu barwionego, bardzo cienki, co pozwoliłoby wyrównać jego falowanie i schodkowanie. Ale jest to tak minimalne, że można dać sobie z tym spokój, tylko poprawić kolor na tym "wyblakłym" odcinku.
[Obrazek: thumb_90_29_06_18_1_45_27.png]
Odpowiedz
#89
Dno musi wyjść dennie :wink: :roll: :mrgreen: :mrgreen: .
Nic nie maluj nie jest źle, no może ten czarny pasek, ale na to sposób już masz.
Odpowiedz
#90
jestem takiego samego zdania jak koledzy,dno wyszło bardzo ładnie, jedynie co to ten pasek jakoś pociemnić :mrgreen:
w modelu który kupiłem jest ta sama sytuacja...niestety
[Obrazek: adad0d95a54c3b35.jpg]
pozdrawiam madteam19
Odpowiedz
#91
Dno dobre - nie ma potrzeby nic zmieniać - ciekawe czy poszycia starczy? Ale po tak opracowanym modelu nie spodziewałbym się tego - piękny kadłub pieknego okrętu...

Mały offtop:
Zauważcie MM przez kilkanaście lat wydał "Bismarcka" , "Ark Royal" , "KGV" , "Rodneya" no i oczywiście "Hooda" - jeszcze tylko "PE" , "Dorsetshire" , "Canarias" , "Typ VIIC" i "Zuikaku" i cała sprawa z "Bismarckiem" zostanie "przerobiona". Ten "Zuikaku" nie jest wymieniony tak "Na pałę"... Wink
Pozdrawiam wszystkich pawelciol...
"W czwartym dniu święta pewien żołnierz obnażył i wystawił do ludu wstydliwą część ciała. Ten postępek niezmiernie wzburzył patrzących, gdyż jak mówili nie ich zelżono w ten sposób,lecz znieważono samego Boga. Zuchwalsi z nich obrzucili obelgami samego Kumanusa (...) Kumanus wielce oburzył się (...) i wezwał ich aby poniechali dążeń (...) Ponieważ go nie usłuchano (...),kazał wysłać całe wojsko z bonią w ręku" - Iosephus Flavius
Odpowiedz
#92
Zakończyłem oklejanie kadłuba poszyciem. Najgorsze rezultaty uzyskałem w okolicy rufy. Myślę że naklejenie czarnego pasa na lini wodnej poprawi trochę wygląd. Zgodnie z Waszymi sugestiami nie będę malował dna. Niech to będzie standard.
[Obrazek: th_046.jpg][Obrazek: th_047.jpg][Obrazek: th_048.jpg]
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#93
No i co , najważniejsze ,że skończyłeś oklejać... teraz tylko pod górkę Wink hehehehehehehe
Nie jest tak najgorzej ten pasek z pewnością poprawi wygląd poszycia.
"W czwartym dniu święta pewien żołnierz obnażył i wystawił do ludu wstydliwą część ciała. Ten postępek niezmiernie wzburzył patrzących, gdyż jak mówili nie ich zelżono w ten sposób,lecz znieważono samego Boga. Zuchwalsi z nich obrzucili obelgami samego Kumanusa (...) Kumanus wielce oburzył się (...) i wezwał ich aby poniechali dążeń (...) Ponieważ go nie usłuchano (...),kazał wysłać całe wojsko z bonią w ręku" - Iosephus Flavius
Odpowiedz
#94
a ja mam jeszcze pytanie odnośnie tego czarnego pasa na burtach, czy jest to pas demagnetyzujący?i czy powinien być czarny??
[Obrazek: adad0d95a54c3b35.jpg]
pozdrawiam madteam19
Odpowiedz
#95
Nie wiem, czy w ogóle jest możliwe dobre sklejenie rozwiązania, gdzie czarny pas jest częścią oklejek dna. To najgorsze z możliwych rozwiązań projektowych, rzekłbym fatalne kompletnie, chybione. Jeśli pas jest częścią oklejek burt to nie ma problemu, a w dodatku nie jest tak gęsto rozkawałkowany pomiędzy oklejki dna.

Tutaj z uwagi na specyficzną konstrukcję kadłuba być może jedynym rozwiązaniem byłoby rozcinanie oklejek dna na stępce i pasowanie czarnego pasa tak by był równy.

Naklejenie czarnego pasa jako osobny element też mogłoby być z powodzeniem rozwiązaniem opracowania: dać sobie spokój z drukowaniem pasa na oklejkach dna tylko pozostawić jako osobną część na offecie do naklejenia.

Ech ci projektanci, panowie sami zobaczcie i wyciągnijcie wnioski przy swoich projektach...
[Obrazek: thumb_90_29_06_18_1_45_27.png]
Odpowiedz
#96
A tak to wygląda po naklejeniu czarnego paska. Pasek wydrukowałem na drukarce, na zwykłym papierze do ksero. Szerokość 6 mm, minimalnie większa niż oryginał aby zakryć nierówności. Listwę odbojową też pozwoliłem sobie nakleić na brystol, bo mi się wydawała za chuda.
[Obrazek: th_049.jpg][Obrazek: th_050.jpg][Obrazek: th_051.jpg][Obrazek: th_052.jpg][Obrazek: th_053.jpg][Obrazek: th_054.jpg]
Pozdrawiam.
Odpowiedz
#97
Kurcze.. pięknie ten kadłub wygląda!!

Grafika jakby AH, a przynajmniej takie wrażenie sprawia ten model patrząc na miniaturkę zdjęcia. Dużo daje waloryzacja pokładu. Z dnem bardzo ładnie sobie poradziłeś no i ten pas sugerowany przez kolegów zdał egzamin na piątkę z plusem. Najgorsza bryła za Tobą, teraz same prostokąty i kwadraty. :mrgreen: No nie licząc szalup i paru innych elementów, ale kto by radę jak nie Ty PDT_Armataz_01_34

Pozdrawiam
szebi
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz
#98
madteam19,
Cytat: czy jest to pas demagnetyzujący?

Nie - pas demagnetyzujący jest przy samym pokładzie.



Kadłub generalnie śliczny - oby tak dalej...
"W czwartym dniu święta pewien żołnierz obnażył i wystawił do ludu wstydliwą część ciała. Ten postępek niezmiernie wzburzył patrzących, gdyż jak mówili nie ich zelżono w ten sposób,lecz znieważono samego Boga. Zuchwalsi z nich obrzucili obelgami samego Kumanusa (...) Kumanus wielce oburzył się (...) i wezwał ich aby poniechali dążeń (...) Ponieważ go nie usłuchano (...),kazał wysłać całe wojsko z bonią w ręku" - Iosephus Flavius
Odpowiedz
#99
Bohaterami dzisiejszego odcinka są urządzenia napędowo sterujące.
[Obrazek: th_055.jpg][Obrazek: th_056.jpg][Obrazek: th_057.jpg][Obrazek: th_058.jpg]
Pozdrawiam.
Odpowiedz
Roman czy planujesz okleić ten czarny pasek znajdujący się przy krawędzi pokładu szarym kolorem pozyskanym z burt pierwszej wycinanki ?
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Wink [R] Cant Z-506B , Mały Modelarz 10-11-12/2015 , 1:33 rpt.model 0 571 25-03-2024, 01:42
Ostatni post: rpt.model
  Projekt U.L.E.P., czyli modelarz kolejowy próbuje w okręty… MaciekW 14 3,355 07-12-2023, 11:11
Ostatni post: żółtodziób
Tongue [T/R] Dar Pomorza ,Mały Modelarz 7-8-9/2022(2023), skala 1:200 - docelowo 1:87 ma.es.trio 0 2,015 12-07-2023, 12:03
Ostatni post: ma.es.trio
  [R] Kuter pilotowy KP-400, Mały Modelarz 2-3, 1978 Pablo 14 3,994 05-09-2022, 10:16
Ostatni post: Pablo
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,155 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  RMS TITANIC -Mały Modelarz, Relacja z budowy. Peno 6 4,051 14-08-2021, 09:30
Ostatni post: ZbiG
  [R] Trzy pokolenia... Jedna relacja tomo11 6 3,423 14-08-2021, 10:10
Ostatni post: tomo11
  Pancernik Vittorio Veneto - mały modelarz (Ukończony, dużo zdjęć)) Peno 4 4,802 13-08-2021, 02:05
Ostatni post: Peno
  USS ESSEX w.(2014) - RELACJA Z BUDOWY Peno 4 3,456 02-04-2021, 11:24
Ostatni post: Hastur
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 Dziadek 27 16,036 11-01-2021, 08:36
Ostatni post: Lesio73

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości