Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[N] Kartonowy Arsenał - Spitfire Vc Trop
#1
Tutaj taka cisza, a jak się okazuje wydawnictwo ze Stegny zaserwowało nam nie lada nowość - Spitfire Vc Trop  :mil11:

http://halinski.com.pl/index.php?link=0

Cena detaliczna: 37zł
Odpowiedz
#2
No proszę, jak by nie liczył to można wybrać teraz spośród 4-ech spitfire'ów od Hala, :twisted:
A hellcat, wildcat, czy corsair.... zapomniane.  :mil1:
ale patrząc jak się rozszedł pierwszy nakład Vb Trop, to nie ma co się dziwić,
że wydali następny...
Odpowiedz
#3
Hura ! 
Kolejni Spitfire, ale fajnie! Tylko żeby od tych odgrzewanych kotletów niestrawności nie dostać  PDT_Armataz_01_05
Następny pewnie będzie Bf109 ( bo jeszcze nigdy nie było).
Pozdrawiam
W budowie: Fokker D XXI (Modelik), Hellcat (AH), P-47 Thunderbolt (Orlik), Catalina (FlyModel), PWS-A Avia BH33 (MM)
Odpowiedz
#4
Ostatni był ponad dwa lata temu. 
I co ciekawe poprzedzał go spitfire ;d
[Obrazek: userbarstrony.png]
Odpowiedz
#5
Nie wiem jak wy panowie, ale ja się już z tym pogodziłem - taka specyfika tego wydawnictwa - raz do roku jakaś nowość (Mig-29, Helldiver, Hind,Gladiator), a cała reszta to wypełniacze (Bf-109,Spitfire,Fw-190,Mustang,Jak,Zero). I to się już raczej nie zmieni - dopóki dobrze kręci się interes nikt nie ma ochoty żeby coś zmienić w polityce wydawniczej. Trzeba się cieszyć z tego co wychodzi  PDT_Armataz_01_01
Odpowiedz
#6
No już już, przestańcie dziamgać. Od przybytku głowa nie boli. Poza tym, kiedyś im się te Spity skończą Wink Niech wydają co chcą, ja tam się z każdego cieszę. Przynajmniej jest w czym wybierać Smile
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#7
Dlatego trzeba doceniać inne wydawnictwa.
Pozdrawiam
W budowie: Fokker D XXI (Modelik), Hellcat (AH), P-47 Thunderbolt (Orlik), Catalina (FlyModel), PWS-A Avia BH33 (MM)
Odpowiedz
#8
Ja się na przykład cieszę ze Spitfire'a bo zamawiać z przesyłką bym nie chciał,nie mam jeszcze tego samolotu w kolekcji a tak mogę iść sobie do Empiku i zakupić Wink

Poza tym chyba warto jest mieć w czym przebierać,prawda? Smile
Odpowiedz
#9
  Najważniejsze, iż jest NOWY.
  Numer.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#10
Coś mi się zdaję że hal nie potrafi kombinować . Ja już bardziej przejadł np huricana w barwach finlandzkich niż kolejnego spita w malowaniu które jakoś nie powala na kolana .Możliwości wznowienia starego dobrego modelu w nowej niespotkanej jeszcze szacie graficznej jest wiele , no cóż może kiedyś  Sad .
Odpowiedz
#11
Hmmm...
Kolejny numer miał być w pierwszej połowie czerwca. Tymczasem mamy... drugą połowę lipca. Myślałem, że będzie numer podwójny z czymś dużym. Spita Trop nie mam, aczkolwiek raczej się nie skuszę. Wolałbym raczej coś z tej listy: Hurricane Mk. I; F4F-4 Wildcat; Hellcat; Corsair; Avenger.
No cóż. Sezon urlopowy. Projektant też człowiek i urlop mu się należy. Poczekajmy do jesieni.
Na macie:  Lockheed P-38G
W pudełku leżą napoczęte TKS, Buffalo i Mustang - może kiedyś je skończę.
Odpowiedz
#12
Podzielam słowa Piotreq , ale wydawnictwo przeliczyło się z zamiarami ([dwumiesięcznik])
Odpowiedz
#13
Trochę rozczarowałem się tym nowym numerem w sensie kolejnego odgrzańca. Nie ukrywam że bardzo bym chciał coś z tych czterech wymienionych przez kolegów wyżej (F4F-4 Wildcat; Hellcat; Corsair; Avenger)-Szczególnie Corsarz  Smile. Z drugiej strony widzę że można powoli zgromadzić kolekcję największych asów Albionu, co mnie bardzo cieszy...niestety, tak się składa że wiekszość z tych maszyn  ma bardzo nieatrakcyjne monotonne malowanie :-?.
ps. Ciekawe czy uwzględnili ciekawe ślady niestarannego malowania po tzw. dyrektywie K.Parka...
[Obrazek: papermodelart.jpg]
Odpowiedz
#14
No i mam tego kotleta to znaczy Spita.  :roll:
Niby odgrzewany kotlet a jednak nie tak w 100%. Poza stosunkowo ciekawym malowaniem z uwzględnieniem niestarannego malowania (jak wspomniał Vincent) wzrok przykuwa znacznie wzbogacona i poprawiona pod względem wyposażenia i kolorystyki kabina. Zupełnie jakby wydawca posłuchał uwag Rowina. Cool Szkoda, że nie posłuchał Go także w kwestii podwozia. Klapy oczywiście są z modelu  Mk. Ia, limuzyna kabiny również co sprawia że jest wykonalna w warunkach domowych i nie skazuje na fabryczny chłam.
Z pobieżnego przejrzenia nie wynika żeby tryndowna walonrynzancja wzięła górę nad zdrowym rozsądkiem.

Tematem modelu jakoś nie jestem szczególnie zawiedziony, choć spodziewałem się jakiegoś hitlerszmita coby mój budżet przedwakacyjny nie cierpiał. Mimo wszystko cały czas czekam na Spita LF Mk. XVIe z obniżonym kadłubem i kroplową owiewką.

ps. Deko zastanawiające jest umieszczenia na ostatniej stronie okładki oprócz zdjęć surówki spitfajera zdjęć P.11c.   
Odpowiedz
#15
Ty, Kudłaty wyżej, a poka no pare fotek tego niestarannego malowania, hę? Wink
Nie moja liga, ale sobie popatrzę Big Grin
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#16
No to pokażę wszystko (za wyjątkiem dupy :roll: :razz: :mrgreen: ) nie tylko niestaranne malowanie.

[Obrazek: d6530f1c0310b82em.jpg] [Obrazek: 81da7f7dba807f3dm.jpg] [Obrazek: 05597733c83e4364m.jpg] [Obrazek: 06b22f69cbbbf82am.jpg] [Obrazek: 50d17709ba522090m.jpg] [Obrazek: 1feed89ab1961071m.jpg] [Obrazek: 856bd3d61c609237m.jpg] [Obrazek: 8f433caba0e9499dm.jpg] [Obrazek: 35b39b5bc3cff6b9m.jpg]

[Obrazek: animal0026.gif]
Odpowiedz
#17
Umieszczenie na ostatniej stronie okładki zdjęcia P11c moim  zdaniem świadczy o szykowaniu na wrzesień 2012 ( akurat za 2 miesiące - zgodnie z cyklem wydawniczym) modelu jedenastki w jakimś innym malowaniu... 8-)
Zgadłem...? A co wygrałem...? :wink: :mrgreen:
Pozdrawiam wszystkich!
Odpowiedz
#18
(23-07-2012, 07:13)MARIUSZ_G link napisał(a):Umieszczenie na ostatniej stronie okładki zdjęcia P11c moim  zdaniem świadczy o szykowaniu na wrzesień 2012 ( akurat za 2 miesiące - zgodnie z cyklem wydawniczym) modelu jedenastki w jakimś innym malowaniu... 8-)
Zgadłem...? A co wygrałem...? :wink: :mrgreen:
Dobrze kombinujesz, ale niestety...
To są zdjęcia modelu z tego wydania które aktualnie sklejam Arrow http://halinski.com.pl/gal.php?nr=164 więc powód ich umieszczenia może być zgoła inny.
Co wygrałeś? Nie wiem czy zgadłeś.  :neutral:
Odpowiedz
#19
Ta P11-ka to fajnie sklejona. Ceva może po prostu wydawcy spodobało się wykonanie -tam chyba (bo słabo widać) jest wykonane przetłoczenie na skrzydłach blachy drobnofalistej  :roll:.
Myślałem nawet na początku że to twoja robota Tongue...
[Obrazek: papermodelart.jpg]
Odpowiedz
#20
Czy, aby przypadkiem nie są to te zdjęcia ze strony wydawnictwa http://www.halinski.com.pl/index.php?link=7 .

PS.
A w następnym numerze będzie model Fw-190 A-? , bo jak widać na stronie - przy obu A jest  notatka "nakład wyczerpany".  :mrgreen:
Odpowiedz
#21
Dla mnie może być. Kupuję. Tym bardziej, że poprzedniego Tropa szukałem.
Odpowiedz
#22
Ile kosztował?
Odpowiedz
#23
(23-07-2012, 09:49)air_22 link napisał(a):Ile kosztował?

Chyba nie czytasz dokładnie wątku?
"Buduję miniaturowe 'repliki' samolotów, a nie kartonowe modele"

Spitfire mk.Vb     Spitfire mk.Vc     Spitfire mk.XVIe     PZL P.11c     JU-88D-1     B-239     P-40E     Jak-1b     P-47D-11     Spitfire LF.IX     Spitfire mk.Ia


Piotr Rowiński
Odpowiedz
#24
Przepraszam. Ile kosztował model w Empiku?
Odpowiedz
#25
(23-07-2012, 10:50)air_22 link napisał(a):Przepraszam. Ile kosztował model w Empiku?

Chyba nie czytasz dokładnie wątku?
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [N]Kartonowy Arsenał 1-2/2020, TAKAO Karas 16 8,345 24-11-2021, 02:57
Ostatni post: janek102t34
  [N] WAK - VK 4501 (P), Falaise 1944, PZL P.11c i Spitfire Mk.IIa Wydawnictwo WAK 6 3,497 22-09-2021, 11:07
Ostatni post: PAWCYK
  [N] KK 34: Messerschmitt Me 109G-2/trop Paweł M. 12 5,402 30-06-2020, 07:53
Ostatni post: zbin
  [N] WAK - Leopard 2A5 i Spitfire HF Mk.VIII Wydawnictwo WAK 0 1,874 25-02-2020, 11:41
Ostatni post: Wydawnictwo WAK
  [N] Kartonowy Arsenał 1-2/2019 Messerschmitt Bf 110G-4/R8 Piter16 4 3,786 14-06-2019, 12:49
Ostatni post: camilllo
  [N] WAK - Spitfire Mk.Ia i samochody pancerne wz.28 i wz.29 Wydawnictwo WAK 13 8,332 09-01-2019, 08:25
Ostatni post: Borek
  [N] Spitfire XVIe (Haliński) kajym 10 5,972 13-07-2017, 04:21
Ostatni post: Piotr D.
  [N] P-47 M- RE Kartonowy Arsenał Darek D. 13 9,475 17-11-2016, 03:31
Ostatni post: Raven
  [Z] Kartonowy Arsenał 6/2015 P-47M Thunderbolt arek1981 30 17,453 12-10-2016, 02:07
Ostatni post: maluch116a
  (N) Mały Modelarz 4-5-6 2013 Bf 109 G 2 Trop Fisk78 6 6,677 06-08-2016, 06:07
Ostatni post: Fisk78

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości