Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja/Galeria] Kawanishi N1K2-J Shiden-Kai z MODEL HOBBY
#76
(02-03-2010, 02:13)Paolo vanKossi link napisał(a):A to taki Joke był, bo choć ekspertem nie jestem to wiem że kabelki były w płaszczu przeciw zawilgoceniowym wzmocnionym oplotem i wszystkie były srebrno szare bądź grafitowe z kolorowymi końcówkami diagnostyczno montażowymi  Wink czyli tak jak u ciebie :milbravo:

Uff czyli się wstrzeliłem  Smile To cenna informacja - dzięki  :grin:
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz
#77
Szebi gały szukałem pół godziny po podłodze bo mi z wrażenia wypadły Confusedhock: Confusedhock: a tak ogólnie to wszyscy zdrowi :?: :?: powiedz jeszcze że robiłeś to pałeczkami do ryżu :grin: :wink:
Pozdrawiam
Odpowiedz
#78
Witaj. To kiedy pierwsze kołowanie? i gdzie można kupić na to widowisko bilety?. Jesteś wielki.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#79
Ale jazda :!: Tfu... wróć - odlot :mrgreen:
W budowie: Leone Pancaldo
Odpowiedz
#80
aż strach pomyślec co będzie dalej......... PDT_Armataz_01_29
JESTES WIELKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz
#81
Szebi, czy ktoś kiedykolwiek wspominał Ci bądź mówił, żeś nienormalny jest ?  PDT_Armataz_01_23
Na początku jak zobaczyłem silnik to szczeną obiłem sobie kostki, następnie pomyślałem, że już w niczym mnie nie zaskoczysz... jednak jak widać nie ma co liczyć na to  :o
Wychodzi pierwsza klasa PDT_Armataz_01_11
Live everyday as if it was your whole life...
relacje :Krążownik Nürnberg MM 10-11/93
Japoński czołg średni Chi-He
Odpowiedz
#82
Szebi to jeden z tych modelarzy, którym sprawia frajdę nazywanie go czubkiem.

Szebi, ty czubku  PDT_Armataz_01_11  PDT_Armataz_01_28
Odpowiedz
#83
(08-03-2010, 01:30)Arovist link napisał(a):Szebi to jeden z tych modelarzy, którym sprawia frajdę nazywanie go czubkiem.

Szebi, ty czubku  PDT_Armataz_01_11  PDT_Armataz_01_28
Coś w tym jest :mil11: Najpierw mapy w pagodzie Fuso, teraz okablowanie tyłu deski rozdzielczej... Szebi wymiatasz PDT_Armataz_01_36
Szczena opada PDT_Armataz_01_11  PDT_Armataz_01_11 PDT_Armataz_01_11

Pozdrawiam
Odpowiedz
#84
Nie wiem, ale kultura modelarzy schodzi chyba na psy :razz: Ludziska, wyzywacie Szebiego od czubków, że jest nienormalny, że łyka tabletki, a chłop sobie tylko skleja model kartonowy :mrgreen:
Odpowiedz
#85
Tabletki drogie  :mrgreen: Przeszdełem na soczki z miąszu owoców - tak naturalnie  :mrgreen: Może po nich się czubkuje?

Dzięki wszystkim za miłe słowa  PDT_Armataz_01_01

Pora na kolejny odcinek postępów nad kabinką. Zasypałem już drobnicą cała podłogę i uznałem, że warto to pokazać, gdy światło ma dostęp ze wszystkich stron i tym bardziej, że nie dysponuję najlepszym aparatem. Posiłkowałem się na zdjęciach prawdziwej maszyny zerkając również w rysunki, gdy zaszła taka potrzeba - cieżko mi było je rozczytać jeżeli chodzi o segment kabinowy.  Oto efekt:

[Obrazek: th_DSC03286.jpg] [Obrazek: th_DSC03287.jpg] [Obrazek: th_DSC03288.jpg] [Obrazek: th_DSC03289.jpg] [Obrazek: th_DSC03292.jpg]

[Obrazek: th_DSC03290.jpg] [Obrazek: th_DSC03291.jpg] [Obrazek: th_DSC03293.jpg] [Obrazek: th_DSC03294.jpg] [Obrazek: th_DSC03295.jpg]

Pora zacząć walkę z burtami kabiny  PDT_Armataz_01_30
Mam jeszcze pytanie: Co sądzicie o zrobieniu wyrwy w poszyciu żeby uwidocznić kabinę? Czy to ma jakiś sens?

Pozdrawiam
szebi
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz
#86
Cześć Szebi! ( mały problem ze sprzętem) super to wygląda, aż szkoda to wszystko zabudować! Masz rację ,można wykonać częściowe odkrycie, w formie jakiejś częściowej naprawy podzespołów koło kabiny?? to jest moja sugestia.pozdro.
Odpowiedz
#87
Hej tego miąszu chyba też zdecydowanie za dużo Cool
Normalnie szok :milbravo:
Jeżeli chodzi o moje zdanie to częściowe odkrycie pokrycia to bardzo dobra alternatywa na taki ogrom pracy włożony w wyposażenie kabiny, jeżeli zdecydowałeś się tak szczegółowo odtworzyć wnętrze to teraz naprawdę szkoda to wszystko zakryć.
Na warsztacie:
W budowie: Dewoitine D-520
Skończone: Me 109 G6, Ławoczkin Ła-5 FN, Jak 3
Nie skończone: Ju 87 G-2
Odpowiedz
#88
No pięknie to śmigiełko będzie jednak miało własny napęd  :mrgreen:
Odpowiedz
#89
Kiedy masz zamiar osiągnąc kingsajz, bo póki co to oszukujesz i masz jakieś 4 do 6 cm wzrostu i próbujesz nam wmówic że człowiek normalnych rozmiarów jest w stanie zrobic coś takiego.
AAA...juz wiem masz zamiar później wsiąść do tego latadełka i poleciec, wszystko pasuje.
Nie dajcie się zwieść, róbcie swoje modele bez frustracji on jest krasnoludkiem albo nanorobotem.

F . . K  chyba w następnym wcieleniu osiągnę taki poziom. PDT_Armataz_01_11
Odpowiedz
#90
Witam,
Mam propozycję abyś dał kropelkę superglue na końcówki dźwigni. Teraz wyglądają bardzo zużyte  Wink
Odpowiedz
#91
(11-03-2010, 03:56)Jung link napisał(a):Witam,
Mam propozycję abyś dał kropelkę superglue na końcówki dźwigni. Teraz wyglądają bardzo zużyte  Wink

Racja, poprawię to. Gałki robiłem w sposób trochę dla mnie nowatorski. Kropelka butaprenu i zaraz na to kropelka Super Glue, kleje się ze sobą "spiekły" dając taki efekt. Na wyschniętą gałeczkę kropeleczka nie powinna wyrządzić większej szkody, a tylko wygładzi powierzchnię - dzieki za uwagę  PDT_Armataz_01_34
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz
#92
Witam. Może nie odrazu wyrwy, ale odsłonić w tych miejscach gdzie w orginale ( ciężko zjarzyć co orginał a co model) były zdejmowane blachy by dostać się do środka.
Od siebie polecam spojrzenie na pracę pana A. Ziobro.
Pozdrawiam Paweł O.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#93
Marcin Ty w tym modelu to powinieneś zrobić osłonę  silnika i poszycie kabiny z przezroczystej folii  :mil11:bo szkoda to zakryć.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#94
Też jestem zdania, że warto "odkręcić" kilka blach z kadłuba co by drobnicę wyeksponować.
Jako ciekawostka - inny Shiden w wersji "poodsłanianej" tyle że zwraczony.
http://www.minitaria.republika.pl/czarek...hiden.html

I jeszcze inny Japończyk:
http://www.minitaria.republika.pl/czarek/galhayate.html
Pozdrawiam!
Galeria malarstwa i rysunku: http://www.sabbstone.deviantart.com
[Obrazek: thumb_412_13_06_20_8_49_00.jpeg]
Odpowiedz
#95
Obydwa widziałem na żywca i mam obfocone z każdej strony i cały czas się wacham czy warto tak obkaleczyć " łatkami" model. Owszem da się, tylko, że męczy mnie już to kombinowanie i przerabianie, rozcinanie, kombinowanie jak przerobić ten model z prostej przyczyny, nie chcę w pewnym momencie przedobrzyć  :roll: Cały czas mam przed sobą burty kabiny i nim zacznę je ciąć kombinuję czy jednak odkrywać i jakie konsekwencje przyniesie to na poszyciu, bo gdzieś mnie może parę milimetrów braknąć...
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz
#96
Witaj.Mimo bardzo wielu kibiców :milgroup: to do Ciebie należy decyzja, a trzeba przyznać że nie łatwa. Podzielam przy tym Twój pogląd że może być ,,o jeden most za daleko''
czyli milimetr mniej.
Pozdrawiam Paweł O.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
#97
Akurat tym Ki-84 bym się nie zachwycał i nie brał z niego przykładu. Jest sklejony tragicznie. Co z tego, że gratów samolocik ma nawciskane jak cyganka w tobołku, jeśli autor nie potrafił zrobić poprawnie tak prostej i podstawowej rzeczy, jak krawędź natarcia skrzydła. O geometrii i reszcie połączeń elementów nie wspomnę.

Lepiej niech Szebi robi tak, jak do tej pory - po swojemu. To zupełnie inna półka jeśli chodzi o jakość wykonania.

A zbyt nadmiernego rozbebeszania też bym nie proponował - na pewno nie zdejmowanie pasów poszycia. Co innego różne otwory i pokrywy zdejmowane na czas przeglądu. To jak najbardziej OK.

No, chyba że zaszaleje i zrobi np. pół samolotu w wersji szkielet, a pół z poszyciem PDT_Armataz_01_28. Ale to już zupełnie inna konwencja.
Pozdrawiam

[Obrazek: usnavy2ui2.png]
Odpowiedz
#98
(12-03-2010, 11:10)qn link napisał(a):(...)
No, chyba że zaszaleje i zrobi np. pół samolotu w wersji szkielet, a pół z poszyciem PDT_Armataz_01_28. Ale to już zupełnie inna konwencja.
Nawet nie zdziwiłbym się już, gdyby ten model... latał ;-)


"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein
Odpowiedz
#99
(11-03-2010, 11:50)Piterski link napisał(a):No pięknie to śmigiełko będzie jednak miało własny napęd  :mrgreen:
Na to wygląda, też zauważyłem. O tu:  Tongue
(24-02-2010, 12:51)szebi link napisał(a):...
[Obrazek: th_DSC03100.jpg] ...
Nie pisałem wcześniej, bo myślałem, że większość zaraz zwróci na to uwagę. A tu chyba nie... Wink

Gratuluję zacnej roboty  PDT_Armataz_01_34 i pozdrawiam.
[Obrazek: 12375.gif]
Odpowiedz
Zakończyłem prace nad kabiną. Zdecydowałem się zasłonić ją burtami - nie będę robił przekrojów na maszynie jeżeli ma ona stać na podstawce.
Było parę niedociągnięć lecz nikłych, nie przeszkadzających w budowie.  Na burtach kabiny podorabiałem przewody. Klosze z lamp zrobiłem z kleju polimerowego.
Zdjęcia nienajlepsze... Jeżeli chodzi o tło, to tylko przy takim oświetleniu zdołałem uchwycić moim pseudo-aparatem to co jest w środku. W dodatku brak słonecznej pogody, wróciły śniegi i nici z robienia zdjęć jak dotychczas  Cry Jedyne z czego jestem niezadowolony to to, że mogłem usprawnić te 4 lapmy i wsadzić diody, by kabina poprzez podświetlenie była bardziej widoczna.

I. Burty przed przyklejeniem wraz z lampami:

[Obrazek: th_DSC03299.jpg] [Obrazek: th_DSC03300.jpg] [Obrazek: th_DSC03337.jpg] [Obrazek: th_DSC03338.jpg] [Obrazek: th_DSC03335.jpg]

II. Kompletna kabina. Zagłówek i celownik położone na sucho:

[Obrazek: th_DSC03349.jpg] [Obrazek: th_DSC03350.jpg] [Obrazek: th_DSC03379.jpg] [Obrazek: th_DSC03380.jpg] [Obrazek: th_DSC03372-1.jpg]

[Obrazek: th_DSC03374-1.jpg] [Obrazek: th_DSC03376-1.jpg]  [Obrazek: th_DSC03377-1.jpg]  [Obrazek: th_DSC03378-1.jpg]

Tymczasem przechodzę do kolejnej drobnicy..  :roll:

Pozdrawiam
szebi
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R/G] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200 Winek 146 29,350 26-03-2024, 08:58
Ostatni post: Tuco
  [G] Amerykański statek parowy "WESTERN RIWER", DRAF MODEL DAS79pl 3 697 06-01-2024, 12:51
Ostatni post: jagdtiger2
  Holenderski lekki krążownik Hr. Ms. De Ruyter II, 1:250, Scaldis Model Sven 31 10,472 20-12-2023, 10:47
Ostatni post: jagdtiger2
  [R ],,Western River " z Missisipi - Draf Model skala 1:100 Paweł O 20 3,500 21-10-2023, 07:24
Ostatni post: Paweł O
  M-110 A2 Gomix / Fly Model Batman 30 17,789 13-10-2023, 08:01
Ostatni post: Panda82
  [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006 Sprudin 57 18,579 20-06-2023, 06:47
Ostatni post: Sprudin
  [R] HMS Malaya, Fantom Model numer 6, skala 1:300. zablo1978 4 1,718 28-04-2023, 01:22
Ostatni post: zablo1978
  [R] F-105 Thunderchief, Hobby Model 107, skala 1:33. zablo1978 6 2,380 21-03-2023, 09:02
Ostatni post: zbin
  USS Saratoga, CVA-60, 1:200, Fly Model/Dariusz Wandtke Sven 29 10,438 06-03-2023, 08:15
Ostatni post: Sven
  9K51 SCUD-A(8k11) - Model-Kom 1/2021 skala 1/25 Berni 8 4,005 27-09-2022, 05:48
Ostatni post: GTiStyle

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości