Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja/Galeria] Kawanishi N1K2-J Shiden-Kai z MODEL HOBBY
Cytat:2. Toczone pociski firmy MODEL-HOBBY

Ufff... PDT_Armataz_01_13 ... widzisz Szebi ty masz już taką renomę, że gotów byłem uwierzyć, że sam wykonałeś wszystkie te pociski.

Nie znaczy to że twoja robota straciła w moich oczach nic z tych rzeczy wystarczy tylko samemu spróbować nakleić tak równiutko cała taką taśmę.

Jesteś naprawdę niesamowity i jednocześnie koleżeński :milbravo: ...  bo dzielisz się swoimi pomysłami i ich zazdrośnie nie strzeżesz.
Każdy rozsądny modelarz wie, że nie wystarczy wiedzieć jak zrobić ale trzeba jeszcze mieć do tego talent. A ty masz ten talent ogromny. 
Odpowiedz
Jakbyś czytał uważnie wcześniejsze posty relacji to byś nie był taki zdziwiony!!
Odpowiedz
Cytat:Jakbyś czytał uważnie wcześniejsze posty relacji to byś nie był taki zdziwiony!!
Z jednej strony masz racje, ale że każdy medal ma dwie strony do zauważ, że ta relacja trwa od 27 lipca 2009.
Ciekawe czy ty Air pamiętasz wszystkie w niej przekazane informacje.

Może należało by czytać za każdym razem wszystkie 9 stron?!

Może i tak należało by robić, ale zostawmy to już ocenie autora wątku.

Ja w każdym bądź razie czuje się złajany PDT_Armataz_01_04 ... :mil11: 
Odpowiedz
Moje zdanie jest takie:
Jeżeli naprawdę interesuje mnie relacja jakiegoś modelu to przeglądam ją od początku, wtedy gdy mam jakieś pytania, lub stwierdzenia, przemyślenia nie popełniam gafy. Jeżeli ktoś wyraża sugestie po obejżeniu paru zdjęć no to każdy może sobie dopowiedzieć o czym to świadczy. Po to się przecież pisze relacje żeby coś z nich wynosić i czas założenia relacji moim zdaniem nie ma tu nic do tego. Są relacje młodsze posiadające więcej podstron. Moja umarła z przyczyn typowo osobistych (każdego czasem przygwoździ z ważnego powodu). Tyle odemnie nie urażając tutaj nikogo Smile

Co do relacji to niebawem będzie odcinek z dosyć mocnym postępem prac w porównaniu do wykonania samej taśmy.

Pozdrawiam
szebi
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz
Cytat:Ja w każdym bądź razie czuje się złajany PDT_Armataz_01_04 ... :mil11: 
Sorry za OT.
Nie łam się Piterski, Air22 jest jeszcze młody i nie do końca wychowany,więc chlapnął jak gołąb na parapet.Pojęcie szacunku dla starszych,doświadczonych jest mu obce. Albo po prostu był "napity"  :oops: :wink: ;D :mrgreen:

Szebi - pełen szacun ; model z oświetleniem..Fiu-fiu :mrgreen:
Dołączam sie do gratulacji! :-*
Pozdrawiam wszystkich!
Odpowiedz
Szebi, ja szanuje twoje zdanie i stanowisko takim jak je przedstawiłeś. Jesteś autorem masz prawo wymagać i stawiać warunki.
Za podanie opisu wykonania taśmy amunicyjnej Ci dziękuje. Z ta datą nie chodziło o przytyk tylko chciałem zwrócić uwagę Aira-a, że można nie wszystko pamiętać nawet w tak pouczającej i ciekawej relacji. Od teraz będę już Cię pytał tylko wtedy kiedy nie znajdę odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, ok Smile.

Mariuszu mnie rozbawiła cała ta sytuacja zwana przeze mnie adwokatura diabła. Najczęściej tak reagują młodsi wiekiem forumowicze i kiedy trafi swój na swego to sam wiesz co się potem dzieje ;D.
Mam więc nadzieje, że Air na przyszłość wyciągnie wnioski. Ja tam osobiście na forum nie mam pretensji nawet do młodszych jak mi coś słusznie wytkną ale rzeczowo i konstruktywnie. Inne uwagi skwituje uśmiechem, może czasem lekko ironicznym, ale uśmiechem. Smile 

Teraz już czekam tylko na ciąg dalszy pracy Szebiego.
Odpowiedz
(22-02-2011, 01:34)Piterski link napisał(a):Szebi, ja szanuje twoje zdanie i stanowisko takim jak je przedstawiłeś. Jesteś autorem masz prawo wymagać i stawiać warunki.
Za podanie opisu wykonania taśmy amunicyjnej Ci dziękuje. Z ta datą nie chodziło o przytyk tylko chciałem zwrócić uwagę Aira-a, że można nie wszystko pamiętać nawet w tak pouczającej i ciekawej relacji. Od teraz będę już Cię pytał tylko wtedy kiedy nie znajdę odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, ok Smile.

Nie dokońca tak to miałeś odebrać Smile Nie chodzi o szeczegółowe i surowe stoasowanie się do wybiórczości pytań. Ja przecież mogę uważać, że coś dostatecznie przedstawiłem, natomiast kto inny może nie do końca wiedzieć o co mi chodzi. Chodziło mi bardziej o nie zadawanie pytań wynikających odgórnie i bezpośrednio z relacji, dajmy na to włożony silnik (była o nim mowa). W sumie poruszyłeś ważny teamat, bo w wielu relacjach zwraca się uwagę, że to już było i tamto też już przewałkowane. Ja z kolei mam taką naturę, że jeżeli ktoś faktycznie nie potrafi sobie przyswoić mojego opisu gotów jestem wytłumaczyć kolejny raz dajmy na to mniej zawile. Co innego jeżeli nie chce się komuś poprzeglądać paru stron; nawiązując do mojego poprzedniego wpisu. Liczę, ze wiesz o co mi chodzi Piotrze Smile
Zakończmy ten temat, bo niechciałbym zbędnych sporów i ostrych wymian zdań.

Zdjęcia z postępami przewiduję w sobotę, gdyż w dni robocze w domu jestem wieczorami i wtedy kleję. Zdjęć nie ma co robić, bo nie ma odpowiedniego światła, zostaje więc sobota rano. Materiał do zdjęć już ukończony także proszę o jeszcze chwilę cierpliwości Smile

Pozdrawiam
szebi
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz
Szebi, Ty PAŁO Smile Gratuluję pomysłu z taśmą amunicyjną Smile Kiedyś to już powiedziałem, jednak z chęcią się powtórzę (mając nadzieję że pewni puryści nie będa mi tego mieli za złe Tongue ): masz chłopie talent w łapach. Do tego co najważniejsze, CHCE CI SIĘ Smile Nie mam tu na myśli "chcenia" w sensie "a se coś posklejam dla luzu"...nie, Ty z każdym modelem rozwijasz umiejętności i wymyślasz nowe ciekawsze rozwiązania.
Brawo za to, "czołówko" Ty Big Grin

Swoją drogą, jak tam Twój inżynierski umysł ogarnia składane płaty pewnego "cusia"? Smile Tongue Wieeem, wredny jestem co? Big Grin

Pozdrawiam!!
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
(23-02-2011, 12:53)Sprudin link napisał(a):Swoją drogą, jak tam Twój inżynierski umysł ogarnia składane płaty pewnego "cusia"? Smile Tongue Wieeem, wredny jestem co? Big Grin

Sprudin, PAŁO specjalnie dla Ciebie Smile Czeka w kolejce Smile

[Obrazek: th_DSC08351.jpg] [Obrazek: th_DSC08353.jpg]

Tak jak obiecywałem dziś trochę więcej postępu. Miało być dużo więcej ale o tym potem.

I. Szkielet. Jak widać na zdjęciach już bardzo wymęczony wszelką obróbką. Najważniejsze jednak, że trzyma jeszcze symetrię  :mrgreen: Diody pomalowałem zielonym i czerwonym clearem na czubeczkach, resztę zalałem na czarno, by pozbyć się refleksów świetlnych widocznych na zdjęciu parę wpisów wcześniej. Z przodu wyprowadzone druty obwodu, które w późniejszym etapie będą imitować przewody hamulcowe.

[Obrazek: th_DSC08314.jpg] [Obrazek: th_DSC08316.jpg] [Obrazek: th_DSC08317.jpg] [Obrazek: th_DSC08318.jpg]

II. Poszycie główne. Tego etapu obawiałem się najbardziej no i słusznie...

[Obrazek: th_DSC07453.jpg]

Zacząłem więc nitować i modelować wszystko od nowa tak aby nie zwichrować powierzchni płata. Za drugim podejściem się udało.

[Obrazek: th_DSC08319.jpg] [Obrazek: th_DSC08321.jpg] [Obrazek: th_DSC08323.jpg] [Obrazek: th_DSC08325.jpg]

III. Poszycie natarcia skrzydeł. Tutaj żadnej filozofii nie było, poza tym że wyciąłem dodatkowe płyty inspekcyjne działek. Wnętrze wraz z działkami będzie widowczne inaczej nie starałbym się tak z detalizacją  Tongue

[Obrazek: th_DSC08335.jpg] [Obrazek: th_DSC08336.jpg] [Obrazek: th_DSC08337.jpg]

IV. Wnęki podwozia. Tutaj też się troszkę poznęcałem :mrgreen: 

[Obrazek: th_DSC08339.jpg] [Obrazek: th_DSC08340.jpg] [Obrazek: th_DSC08341.jpg] [Obrazek: th_DSC08342.jpg]

V. Klapy hamujące i lotki zrobiłem ruchome jeżeli bawię się już w oświetlenie...

[Obrazek: th_DSC08326.jpg] [Obrazek: th_DSC08327.jpg] [Obrazek: th_DSC08329.jpg]

[Obrazek: th_DSC08331.jpg] [Obrazek: th_DSC08334.jpg] [Obrazek: th_DSC08332.jpg]

VI. Wszystko złożone w całość na sucho. Miało być już sklejone na stałe lecz jak zwykle zabrakło trochę czasu i idei połączenia tego wszystkiego w całość w takiej kolejności aby pasowało, wyglądało schludnie i dodatkowo by druty obwodu przeszły w idealnym miejscu. Muszę to sobie jeszcze dokładnie przemyśleć co, kiedy i jak przykleić. Skrzydła to nie moja mocna strona  Wink

[Obrazek: th_DSC08343.jpg] [Obrazek: th_DSC08345.jpg] [Obrazek: th_DSC08347.jpg] [Obrazek: th_DSC08348.jpg] [Obrazek: th_DSC08350.jpg]

Jeżeli coś pominąłem, pytajcie Smile

Pozdrawiam
szebi
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz
Witam. Brawo Marcinie oby wystarczyło Ci cierpliwości i pomysłowości do końca budowy. A tak swoją drogą to jestem wielce ciekaw jak to będzie śmigało na dioramce ?

Pozdrawiam,
Paweł O.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
Wkońcu ruszyło...

Wkleiłem działka na swoje miejsca oraz dokleiłem taśmy. Uprzednio dopasowałem poszycie skrzydeł i wkleiłem wnęki w natarcia skrzydeł (jedyne rozwiązanie w moim przypadku - oświetlenie), poźniej natarcia wraz z wnękami dokleję do reszty poszycia.
Spędziłem parenaście godzin na pasowaniu tego wszystkiego - konsekwencje waloryzacji niestety. Wytłoczyłem także oszklenie na lampy pozycyjne robiąc kopyto i wytłaczając na ciepło.

[Obrazek: th_DSC01719-1.jpg] [Obrazek: th_DSC01722-1.jpg]

[Obrazek: th_DSC01746-1.jpg] [Obrazek: th_DSC01745-1.jpg] [Obrazek: th_DSC01744-1.jpg] [Obrazek: th_DSC01743-1.jpg]

[Obrazek: th_DSC01737-1.jpg] [Obrazek: th_DSC01738-1.jpg] [Obrazek: th_DSC01742-1.jpg]

[Obrazek: th_DSC01730-1.jpg] [Obrazek: th_DSC01727-1.jpg] [Obrazek: th_DSC01758-1.jpg] [Obrazek: th_DSC01757-1.jpg] [Obrazek: th_DSC01756-1.jpg]

Wszystko już jest przypasowane, zostało okleić poszyciem szkielet i do kadłuba Smile
Pozdrawiam
szebi
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz
Eh i co tu pisać... mogę jedynie wyrazić wielki podziw dla umiejętności, cierpliwości i samozaparcia. :milbravo:
Strasznie jestem ciekaw gotowego modelu na żywo.
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
:milbravo:
Kapitalnie to wyglada!
Michael Krol
Odpowiedz
Nie dość że napakowane dodatkowych detali i elektroniki to jeszcze jak starannie i czysto wszystko wykonane! [Obrazek: 0recourse.gif][Obrazek: 0recourse.gif]
Podglądam relację prawie od samego początku i z każdym uaktualnieniem nie mogę wyjść z podziwu ...
Odpowiedz
Witam.
B R A W O Marcinie jak już Ci to kilka razy mówiłem jesteś wielki. Miałem wielką przyjemność trzymać Shindena w rękach i oglądać tę cudną iluminację. W ogóle model na żywca robi niesamowite wrażenie.

Pozdrawiam.
Paweł O.
[Obrazek: festiwal-cover.jpg]
Odpowiedz
Szebi, masz dopiero 23 lata- nie za wcześnie na takie wymiatanie??? Pomślcie co będzie jak będzie miał ze 40 na karku PDT_Armataz_01_14
Odpowiedz
Moje zdanie o Twojej pracy znasz  PDT_Armataz_01_34 ale jak Ci wszyscy tak słodzą to ja Cię Kolego sprowadzę na ziemię  PDT_Armataz_01_11 
Zjebałeś Panie sprawę otóż!
Otwory na śruby pokryw KM-ów itd... fajnie że je igłą zaznaczyłeś że tam są ale lepiej było by od spodu to "podposzycie" pomazać SG i te otworki uczynić otworkami :wink:
Ja wiem że się teraz czepiam troszkę ale wiem też że jesteś Gość i pewno zaraz to poprawisz :wink:
Pozdrówka Marcino :wink:
PS. A nie zapomnij, kładąc na gotowym modelu pokrywy rzeczonych KM-ów, abyś w nich owe otworki też powywiercał :wink:
A jak chcesz to ja Ci mogę druknąć jeszcze pojemniczek tudzież puszeczkę jaką na śrubki na papierze co jak bibułka do fajek cienki, tylko że śrubki już sam sobie wtedy dorobisz PDT_Armataz_01_11
Odpowiedz
Normalnie odlot.  PDT_Armataz_01_34 Po każdym Twoim nowym poście czytam całą relację od początku i nie mogę wyjść z podziwu. Od samego początku do chwili obecnej trzymasz maksymalnie wysoki poziom. To przerażające.  PDT_Armataz_01_07
Odpowiedz
Miło mi słyszeć tyle słów pochwały, motwuje to do działania. Smile

Jaro Ty lepiej tę flaszkę postaw Big Grin dziurki poprawione, a z propozycji puszeczki  (piwa  :mil11Smile skorzystam Smile

Pozdrawiam
szebi
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz
No  szebi, troszkę pojechałeś po bandzie, modelik już robi wrażenie.  :milbravo:
Jak ci się to wszystko uda poskładać do kupy, twu twu, to po konkursach "dzbanki" na herbatę będziesz kolekcjonował,  :mrgreen: a jak nie, to niezła, nocna  lampka z tego będzie. :mrgreen:
Odpowiedz
Witam , szebi z jakiej foli wytłaczałeś klosze świateł standardowa ? czy jakąś cienszą użyłeś by lepiej się kształtowała ???
modelik piękny ja mam za dużo pracy by się rozsiadywać nad moja Dorą ale coś tam działam. Pozdrawiam  PDT_Armataz_01_34
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
Użyłem folii z żarówki energooszczędnej, gdyż takowa jest kształtowana na ciepło i też da się dalej kształtować. Wogóle wszystkie folie z żarówek, zabawek czy innych produktów (te z serii "grubych") świetnie się do tego nadają.

Pozdrawiam
szebi
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz
Kolejny odcinek.

Po dziesiątkach pasowań (diody, przewody) wkońcu okleiłem skrzydła. Wszystko ładnie się spasowało. Jedynie na łączeniu natarć od spodu brakowało aż 2 mm, lecz to chyba przewidywał projekt poniewasz cała płyta, która będzie łączyć dolną część skrzydeł z kadłubem pasuje na idealnie na styk z prawym i lewym poszyciem skrzydeł. Przykleję ją jednak poźniej ponieważ po przyklejeniu skrzydeł do kadłuba muszę połączyć kość z przewodami. Ogólnie całość troszkę wymęczona i na żywo efekt nie do końca taki jaki chciałem otrzymać (małe sfałdowania na prawym płacie). Oto efekt:

[Obrazek: th_DSC01777-1.jpg] [Obrazek: th_DSC01778-1.jpg] [Obrazek: th_DSC01779-1.jpg] [Obrazek: th_DSC01780-1.jpg]

[Obrazek: th_DSC01781-1.jpg] [Obrazek: th_DSC01783-1.jpg] [Obrazek: th_DSC01784-1.jpg] [Obrazek: th_DSC01782-1.jpg]

Wykonałem także  płyty rewizyjne działek zlokalizowane w natarciu skrzydła. Płyty można oczywiście założyć i zciągnąć.

[Obrazek: th_DSC01787-1.jpg] [Obrazek: th_DSC01785-1.jpg] [Obrazek: th_DSC01786-1.jpg]

W następnym odcinku pokażę już coś co będzie przypominać sylwetkę samolotu Wink

Pozdrawiam
szebi
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz
Dałeś czadu z tymi skrzydłami. PDT_Armataz_01_23

Podziwiam i pozdrawiam.
Odpowiedz
Mam nadzieję, że w realu jest mniej widoczna różnica w odcieniach na krawędzi natarcia skrzydeł (ten fragment nad wnękami podwozie).
Podobnie mam w "Halowym Helusiu" też podobny fragment ma nieco ciemniejszy odcień.
Mimo to całość skrzydła robi wrażenie. Martwi mnie tylko te brakujące 2mm, czy przypadkiem nie zabraknie ci oklejki przejścia kadłub-skrzydło.
Tak czy tak trzymam kciuki za szczęśliwy finał.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R/G] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200 Winek 146 29,352 26-03-2024, 08:58
Ostatni post: Tuco
  [G] Amerykański statek parowy "WESTERN RIWER", DRAF MODEL DAS79pl 3 698 06-01-2024, 12:51
Ostatni post: jagdtiger2
  Holenderski lekki krążownik Hr. Ms. De Ruyter II, 1:250, Scaldis Model Sven 31 10,472 20-12-2023, 10:47
Ostatni post: jagdtiger2
  [R ],,Western River " z Missisipi - Draf Model skala 1:100 Paweł O 20 3,500 21-10-2023, 07:24
Ostatni post: Paweł O
  M-110 A2 Gomix / Fly Model Batman 30 17,790 13-10-2023, 08:01
Ostatni post: Panda82
  [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006 Sprudin 57 18,579 20-06-2023, 06:47
Ostatni post: Sprudin
  [R] HMS Malaya, Fantom Model numer 6, skala 1:300. zablo1978 4 1,721 28-04-2023, 01:22
Ostatni post: zablo1978
  [R] F-105 Thunderchief, Hobby Model 107, skala 1:33. zablo1978 6 2,380 21-03-2023, 09:02
Ostatni post: zbin
  USS Saratoga, CVA-60, 1:200, Fly Model/Dariusz Wandtke Sven 29 10,438 06-03-2023, 08:15
Ostatni post: Sven
  9K51 SCUD-A(8k11) - Model-Kom 1/2021 skala 1/25 Berni 8 4,005 27-09-2022, 05:48
Ostatni post: GTiStyle

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości