Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja/Galeria] Kawanishi N1K2-J Shiden-Kai z MODEL HOBBY
#1
Witajcie.
Tajne Służby Poszukiwaczy Modelarzy Postojowych dorwały mnie  :grin:
Zlecono następujący projekt:

[Obrazek: th_topsecret.jpg]

Jak sami widzicie projekt tak tajny, że sam nie wiem dokładnie co  to takiego  :mrgreen:

Mam jednak nadzieję, że za jakiś czas uda mi się obejść wszechobecny wywiad i pokazać postępy z warsztatu  PDT_Armataz_01_01
Tym czasem wysyłają mnie  na zachodnie wyspy Europy celem zdobycia niezbędnych doświadczeń i informacji...

Pozdrawiam
szebi
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz
#2
Czyżby Kawanishi N1K2-J Shiden - Kai ??? :roll:
Odpowiedz
#3
Haj szebi-san, tylko wracaj szybko bo tutaj bardziej potrzeba takich co mają nieodwracalne zmiany w mózgu :mrgreen: :mrgreen: :razz:
Pozdrawiam
Odpowiedz
#4
A ja wiem co to, a nie powiem co to bo fajne toto ;-) Szebi, huncwocie, dawaj aktualkę, jeno chyżo bom urzeczon okrutnie ;-)
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#5
Albo może to coś nowego z tego wydawnictwa ?
Niemniej ja także czekam na zdjecia ...
"W czwartym dniu święta pewien żołnierz obnażył i wystawił do ludu wstydliwą część ciała. Ten postępek niezmiernie wzburzył patrzących, gdyż jak mówili nie ich zelżono w ten sposób,lecz znieważono samego Boga. Zuchwalsi z nich obrzucili obelgami samego Kumanusa (...) Kumanus wielce oburzył się (...) i wezwał ich aby poniechali dążeń (...) Ponieważ go nie usłuchano (...),kazał wysłać całe wojsko z bonią w ręku" - Iosephus Flavius
Odpowiedz
#6
Sądząc po cieniu z okładki, domyślam się, że to będzie szkolno-treningowy moździerz podwodny kaliber 800 na podwoziu kołowo-gąsienicowym, napędzany siedmioma potrójnie sprzeżonymi gwiazdowo-rzędowymi dieslami, w malowaniu 1578 Dywizjonu Ułanów Bosych na Wielbłądach. :twisted: Ogólnie pełen wypas. :mrgreen:

Pozdrawiam PDT_Armataz_01_01
Odpowiedz
#7
Uwaga - Szebi znowu czaruje :twisted: Już przygotowałem podstawkę pod szczękę i chyba buty przykleję do nóg coby mnie z nich nie wydarło. Będę śledził ta relacyjkę krok po kroku :mrgreen:
W stoczni:  Königsberg.
W oczekiwaniu Richelieu, Bismarck, Hood, PT 109 (reaktywacja) , ORP Orzeł, Sea King, USS Saratoga, USS California i Halifax (ciekawe jaka kolejność)
Odpowiedz
#8
No wreszcie latadło :twisted:
Odpowiedz
#9
Kawanishi N1K2-J Shinden - Kai Model Hobby nr4 Japoński samolot myśliwski

jeżeli się nie mylę to "służby" zdradziłe się tym:

1897-287X

mylę się ?
Kleiłem jak miałem 12 lat, teraz zaczynam od nowa ...
Odpowiedz
#10
Szebi, fajnie jest, ale proszę, daj żyć i sklej wreszcie coś ludzkiego, niejapońskiego. Marnujesz się przy modelach tego wszelakiego, skośnookiego latającego i pływającego złomu :mrgreen: :mrgreen:
Odpowiedz
#11
Cytat:1897-287X
i zasieje tutaj troche fermentu Smile ale na Marderze jest ten sam nnumerek Smile pewnie na Mesiu też Smile
Odpowiedz
#12
Szebi fajnie że budujesz latadło ale dlaczego 109-tkę Wink
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#13
Szebi wrócił, masakra :mrgreen:
Zwodowany:
USS Gambier Bay, USS Heermann, USS San Francisco, USS Oklahoma, USS England, USS Erie, USS Aaron Ward
IJN I-176, IJN I-19, IJN Suzuya, IJN Shimakaze
DKM Hela, U-47
RM Leone Pancaldo
ORP Wicher, ORP Orzeł
Bitwa pod Cuszimą: Tsushima, Kagero
W budowie: IJN Nagato, IJN Taiho, De Ruyter, i wiele innych  Big Grin 
                  Bitwa pod Cuszimą : Aurora, Groznyj
                  Schwimmdock + SMS Undine


[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]  
Odpowiedz
#14
Marcin...masz 48 h na wstawienie fotek z budowy...jak nie to Cię znajdę...i wiesz co :mrgreen:
Odpowiedz
#15
Coś mi się wydaje, że to będzie jednak okręcik! I coś mi się zdaje, że temat tej relacji zaskoczy nas wszystkich! :mrgreen: No nic poczekamy zobaczymy.
Czołgista!
Odpowiedz
#16
Panowie a mi to się wydaje że szebi to skręcił nam wszystkim wypuche, puścił posta na zajawkę specjalnie żeby podgrzać atmosferę i uciekł na zieloną wyspę :mrgreen: więc przyjdzie poczekać trochę na aktualizację, co nie przeszkadza przetrzepać mu skórę jak wróci, tę żółtą :twisted:
Pozdrawiam
Odpowiedz
#17
łoooo, jaki tłok Confusedhock: Confusedmile: Jestem z wami, bez obaw. :wink:
Melduję posłusznie, że na zielone wyspy dotarłem, niebawem prace ruszą. Mam nadzieję, że za jakis czas przedstawię gotowy podzespół niniejszego modelu, narazie niech to pozostanie jednak tajemnicą, choć nie taką zaskakujacą jak można domniemać. :roll: Narazie nie chcę bazgrać bez krzty merytoryki dotyczącej modelu.

Narazie zagruntowałem arkusze modelu Caponem - jak na pierwszy raz jestem zadowolony. Kolory są ożywione i karton wydaje się sprawiać wrażenie latwiejszego w obróbce.

P.S. Wkurzające wklejanie tych znaków polskich, Leszku posłużył mi do tego Twój wpis, gdyż był na samym dole i przy okazji zawierał je wszystkie :mrgreen:

Jak można było pisać tego posta 30 min...
Pozdrawiam
szebi
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz
#18
Znalazłem na kartonwork! To będzie IJN Uranami! Confusedmile: :lol:
Odpowiedz
#19
Czyli dobrze twierdziłem , że to coś nowego ..........
"W czwartym dniu święta pewien żołnierz obnażył i wystawił do ludu wstydliwą część ciała. Ten postępek niezmiernie wzburzył patrzących, gdyż jak mówili nie ich zelżono w ten sposób,lecz znieważono samego Boga. Zuchwalsi z nich obrzucili obelgami samego Kumanusa (...) Kumanus wielce oburzył się (...) i wezwał ich aby poniechali dążeń (...) Ponieważ go nie usłuchano (...),kazał wysłać całe wojsko z bonią w ręku" - Iosephus Flavius
Odpowiedz
#20
odmienny model, więc możecie się spodziewać czegoś zupełnie innego Smile
"zniknęli już idole, bohaterowie zeszłych wojen. Odeszli z pamięci ludzi, ich sławę zabrało morze."
Odpowiedz
#21
super sprawa, no szebi bierz się do roboty :mrgreen: :razz:
[Obrazek: adad0d95a54c3b35.jpg]
pozdrawiam madteam19
Odpowiedz
#22
Też się nie mogę doczekać pierwszych zdjęć z budowy tego modelu! :mrgreen:
Odpowiedz
#23
Witam wszystkich po długiej przerwie spowodowanej wyjazdem na wyspy. Nie myślcie sobie jednak, że nie zabrałem tam swojego warsztatu modelarskiego :grin: Kleiłem nockami i wtedy kiedy miałem czas. Teraz z kolei zaczęły się studia i też czas ograniczony lecz już mniej. Może niektórych zaskoczę, a niektórych nie - relacja, którą rozpocząłem będzie się tyczyła modelu Shidena Confusedmile: Dawno nie kleiłem normalnego samolotu więc będzie to dla mnie poligon.

[Obrazek: th_DSC01374.jpg]

Więc do dzieła. Model rozpocząłem od budowy silnika. Postanowiłem go troszeczkę uplastycznić i upodobnić do oryginału. Po krótce przedstawię jak się z tym uporałem.

I. Cylindry.
Nim doszedłem do finalnego produktu cylindrów przeszedłem ciężką drogę jaki materiał będzie mi odpowiadał na radiatory. Okazało się, żę drut w moich rękach to porażka:

[Obrazek: th_DSC00011.jpg]

Zniszczyłem 4 cylindry w ten sposób. Znalazłem zatem sposób dla mnie o wiele wygodniejszy - żyłka wędkarska 0,22 mm. Przedstawię krótki plan owijania cylindrów:
1. "nabiłem" cylinder na trzonek z ramionami takimi jak na zdjęciach.
2. Żyłką na SG okleiłem najpierw głowicę cylindra.
3. Żyletką odciąłem zbędne części.
4. Owinałem wałek o większej oraz o mniejszej średnicy.
5. Całość pomalowałem czarnym Humbrolem.
6. Półsuchym pędzlem nanosiłem śladowe ilości Gunmetalu z Humbrola.

1.2. [Obrazek: th_DSC00004.jpg] 3. [Obrazek: th_DSC00275.jpg] 4. [Obrazek: th_DSC00318-2.jpg] 5. [Obrazek: th_DSC00022.jpg] 6. [Obrazek: th_DSC00240.jpg]

II. Wał główny.

Ze spasowaniem niniejszego elementu nie było problemów :grin: Dorobiłem jeszcze parę uznanych za niezbędne przezmemnie części:

[Obrazek: th_DSC00100.jpg] [Obrazek: th_DSC00373.jpg] [Obrazek: th_DSC00242.jpg] [Obrazek: th_DSC00245.jpg] [Obrazek: th_DSC00251.jpg]

[Obrazek: th_DSC00276-1.jpg] [Obrazek: th_DSC00381.jpg] [Obrazek: th_DSC00382.jpg] [Obrazek: th_DSC00383.jpg] [Obrazek: th_DSC00395-1.jpg]

III. Przewody olejowe, wtryski, kolektory ssące oraz wydechy.

[Obrazek: th_DSC00780.jpg] [Obrazek: th_DSC00782.jpg] [Obrazek: th_DSC00788.jpg] [Obrazek: th_DSC00810.jpg]

IV. Gotowy silnik.
Przedstawiam galerię silnika, która jest efektem dwumiesięcznej pracy czasami nawet kilkanaście minut dziennie. Obiecuję mocne postanowienie poprawy.

[Obrazek: th_DSC01357.jpg] [Obrazek: th_DSC01358.jpg] [Obrazek: th_DSC01359.jpg] [Obrazek: th_DSC01360.jpg] [Obrazek: th_DSC01361.jpg]

[Obrazek: th_DSC01367.jpg] [Obrazek: th_DSC01370.jpg] [Obrazek: th_DSC01371.jpg] [Obrazek: th_DSC01373.jpg]

Życzę miłego oglądania no i do następnej odsłony!

Pozdrawiam
szebi
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz
#24
Ta....hmmm....pamiętam swoją reakcję kiedy pierwszy raz dostałem to do ręki...

[Obrazek: 1246383304_.jpg]

Tyle na temat :mrgreen:
Odpowiedz
#25
szebi, normalnie szczena opada, gotów byłbym powiedzieć, że to jest prawdziwy silnik Confusedhock: Confusedhock: .
Widząc co tu zaczyna się wyrabiać zajmuję miejsce na widowni Smile .
Live everyday as if it was your whole life...
relacje :Krążownik Nürnberg MM 10-11/93
Japoński czołg średni Chi-He
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R/G] SCHARNHORST – Military Model 2-3/2010 – 1:200 Winek 146 29,362 26-03-2024, 08:58
Ostatni post: Tuco
  [G] Amerykański statek parowy "WESTERN RIWER", DRAF MODEL DAS79pl 3 698 06-01-2024, 12:51
Ostatni post: jagdtiger2
  Holenderski lekki krążownik Hr. Ms. De Ruyter II, 1:250, Scaldis Model Sven 31 10,473 20-12-2023, 10:47
Ostatni post: jagdtiger2
  [R ],,Western River " z Missisipi - Draf Model skala 1:100 Paweł O 20 3,500 21-10-2023, 07:24
Ostatni post: Paweł O
  M-110 A2 Gomix / Fly Model Batman 30 17,790 13-10-2023, 08:01
Ostatni post: Panda82
  [R] USS Heermann (DD-532) 1:200 Military Model 6/2006 Sprudin 57 18,581 20-06-2023, 06:47
Ostatni post: Sprudin
  [R] HMS Malaya, Fantom Model numer 6, skala 1:300. zablo1978 4 1,722 28-04-2023, 01:22
Ostatni post: zablo1978
  [R] F-105 Thunderchief, Hobby Model 107, skala 1:33. zablo1978 6 2,380 21-03-2023, 09:02
Ostatni post: zbin
  USS Saratoga, CVA-60, 1:200, Fly Model/Dariusz Wandtke Sven 29 10,439 06-03-2023, 08:15
Ostatni post: Sven
  9K51 SCUD-A(8k11) - Model-Kom 1/2021 skala 1/25 Berni 8 4,005 27-09-2022, 05:48
Ostatni post: GTiStyle

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości