Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KRAŚNIK 2009
#1
Dziś przeglądając w kiosku numer "Super Modelu" znalazłem informację że w dniach 9-11 października 2009 roku odbedzie się konkurs w Kraśniku.

Jeżeli ma ktoś ten numer to niech wrzuci info o tym konkursie.
[b]
Panie strzeż mnie przed przyjaciólmi - z wrogami poradzę sobie sam.

Cudze chwalicie, swego nie znacie ....
Odpowiedz
#2
Źródło : http://www.kagero.pl

[Obrazek: REKLKAMA_KRASNIK.jpg]

REGULAMIN KONKURSU

REKLKAMA_KRASNIKXIII Ogólnopolski Konkurs Modelarski Kraśnik 2009
Konkurs modeli plastikowych i kartonowych

I Organizatorzy
• Kraśnicki Klub Modelarski PA-LO-OK
• KAGERO Publishing Sp. z o.o.
• Fundacja HISTORIA I WSPÓŁCZESNOŚĆ

II Partnerzy instytucjonalni
• Starostwo Powiatowe w Kraśniku
• Urząd Miasta w Kraśniku
• Zespół Placówek Oświatowych nr 1

III Partnerzy Medialni
• Ilustrowany Magazyn Wojskowy ARMIA
• Ilustrowany Magazyn Historyczny MILITARIA XX wieku
• Magazyn Modelarski SUPER MODEL
• Magazyn Lotniczy AERO
• RC Przegląd Modelarski
• Głos Kraśnika
• TV Kraśnik

IV Termin i miejsce
• 9−11.10.2009 r.
• Zespół Placówek Oświatowych nr 1
tel. 081 825 24 25
ul. T. Kościuszki 23 23-200 Kraśnik

V Program konkursu
Piątek 9.10.09
godz. 15−18 przyjmowane modeli (lub telefonicznie ustalona godzina wygodna dla modelarzy)
Sobota 10.10.09
godz. 8−12 − przyjmowanie modeli,
godz. 11−20 − wystawa modeli, giełda modelarska
godz. 15.30 − odprawa sędziów i ocena modeli
Niedziela 11.10.09
godz. 9−14 − wystawa modeli, giełda modelarska
godz. 13 − ogłoszenie wyników, rozdanie nagród i zakończenie konkursu.

VI Postanowienia regulaminowe
1. Rodzaj zawodów
Konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim uczestniczyć modelarze indywidualni i zrzeszeni w klubach i modelarniach; liczba i wiek uczestników jest nieograniczona. Celem konkursu jest popularyzacja modelarstwa, zainteresowań technicznych i historycznych wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, promocja powiatu kraśnickiego i Lubelszczyzny oraz aktywnej formy spędzania wolnego czasu, integracja polskiego środowiska modelarskiego, a także poznawanie historii militariów. W związku z przypadającymi w bieżącym roku rocznicami dodatkowo w konkursie pragniemy spopularyzować tematykę wojny obronnej 1939 roku oraz sprzętu państw NATO.

2. Warunki uczestnictwa w konkursie
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zgłoszenie udziału u organizatora:
• w formie listownej:
KAGERO Publishing Sp. z o.o., ul. Mełgiewska 9F, 20-209 Lublin, Lublin 20-952 (w terminie do 5.10.2009 r.)
• w formie elektronicznej na adres: supermodel@kagero.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (w terminie do 9.10.2009 r.)
• osobiście w dniu rozpoczęcia konkursu 10 października 2009 r. najpóźniej do godz. 12.00 w Zespole Placówek Oświatowych nr 1, ul. T. Kościuszki 23 tel. 081 825 24 25 23-200 Kraśnik.

Kierownik konkursu: Tomasz Frączek - tel. 0-691 377 763 e-mail: frt@wp.pl Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Każdy z uczestników może zgłosić do konkursu pięć modeli, maksymalnie po dwa w danej klasie. W klasyfikacji będzie uwzględniany najlepszy model danego uczestnika w danej klasie.
Organizatorzy i sędziowie mogą łączyć klasy w przypadku małej ilości zgłoszonych modeli w danej klasie.
Każdy model powinien zawierać dokumentację, którą mogą stanowić: instrukcja budowy i malowania zawarta w zestawie lub dodatkowe materiały dokumentujące model, np. fotografie, rysunki itp. Dopuszczamy także uczestnictwo modeli bez dokumentacji oraz modele poza konkursem.

3. Przyjmowanie modeli
Do konkursu przyjmowane będą tylko modele wykonane własnoręcznie przez modelarzy. W przypadku wątpliwości, co do autorstwa zgłoszonego modelu, organizatorzy przewidują przeprowadzenie rozmowy wyjaśniającej z zawodnikiem, a w przypadku jego nieobecności zastrzegają sobie prawo dyskwalifikacji modelu. GRUPY WIEKOWE: Przewiduje się podział na grupy wiekowe: M – młodzik do 12 lat (urodzeni w roku 1997 i później) J• junior, 13−18 lat (urodzeni w latach 1992−1996) S – senior, powyżej 18 lat (urodzeni do 1991 r.)

4. Ocena i nagrody
Zgłoszone do konkursu modele ocenia komisja powołana przez organizatora wg zasady „podoba się − nie podoba się”. Najlepsi wykonawcy modeli uhonorowani zostaną wartościowymi nagrodami rzeczowymi. Organizatorzy przewidują również nagrody specjalne. Nagrody główne zostaną przyznane najlepszym modelom prezentującym militaria użyte bojowo w roku 1939 oraz repliki sprzętu znajdującego się w wyposażeniu państw członkowskich NATO. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do własnej interpretacji regulaminu, decyzje komisji sędziowskiej są ostateczne i nie podlegają oprotestowaniu. Poza oficjalnymi konkursami dopuszcza się nagrody specjalne i patronackie przyznawane poza kryteriami wystawy według oceny fundatora nagrody.
Modele sędziów i sponsorów będą oceniane w plebiscycie modelarzy – uczestników konkursu. Modele zgromadzone na wystawie będą oceniane w plebiscycie publiczności. Podczas konkursu będzie prowadzona kwesta na rzecz dzieci z Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie.

VII Podział na klasy

Modele
plastikowe


Klasa


Skala

Lotnicze


PL-1s
PL-2s


1:35 i większe
1:48 – 1:50


PL-3s
PL-1w
PL-2w
PL-3w


1:72 i mniejsze
1:35 i większe
1:48 – 1:50
1:72 i mniejsze

Śmigłowce


PŚ-2s
PŚ-3s
PŚ-2w
PŚ-3w


1:48 – 1:50
1:72 – i mniejsze
1:48 – 1:50
1:72 – i mniejsze

Artyleria


PA-1
PA-2


1:48 – i mniejsze
1:35 i większe

Pojazdy bojowe kołowe


PB-1Ks
PB-2Ks
PB-1Kw
PB-2Kw


1:48 – i mniejsze
1:35 – i większe
1:48 – mniejsze
1:35 – i większe

Pojazdy bojowe gąsienicowe


PB-1Gs
PB-2Gs
PB-1Gw
PB-2Gw


1/48 – i mniejsze
1:35 – i większe
1/48 – i mniejsze
1:35 – i większe

Pojazdy cywilne

i motocykle


PC-1
PC-2
PC-3


1/48 – i mniejsze
1:35 – 1/24
1:18 – i większe

Żaglowce


PŻ-1
PŻ-2


1:200 – i większe
1:250 – i mniejsze

Statki (okręty) motorowe


PM-1s
PM-2s
PM-1w
PM-2w


1:200 – i większe
1:250 – i mniejsze
1:200 – i większe
1:250 – i mniejsze

Figurki


PF-1
PF-2
PF-3
PF-4


75 mm i mniejsze do 1914 r.
75 mm i mniejsze po 1914 r.
75 mm powyżej
popiersia

KARTONOWE


KLASA


RODZAJ

Lotnicze


KS-1s
KS-2s
KOs
KŚs
KS-1w
KS-2w
KOw
KŚw
KX


Samoloty śmigłowe jednosilnikowe
Samoloty śmigłowe wielosilnikowe
Samoloty odrzutowe
Śmigłowce
Samoloty śmigłowe jednosilnikowe
Samoloty śmigłowe wielosilnikowe
Samoloty odrzutowe
Śmigłowce
Kosmiczne

Pojazdy wojskowe


KKs
KGs
KKw
KKw


Kołowe
Gąsienicowe
Kołowe
Gąsienicowe

Pojazdy cywilne


KSZs
KCs
KSZw
KCw


Szynowe (także pociągi pancerne)
Kołowe i gąsienicowe
Szynowe (także pociągi pancerne)
Kołowe i gąsienicowe

Statki


KŻs
KMs
KŻw
KMw
KP


Żaglowce
Motorowce
Żaglowce
Motorowce
Podwodne

Budowle


KB


Figurki


KF


Dioramy kartonowe


KD


Tematyka dowolna

Powierzchnia dowolna

Dioramy:
lotnicze
kołowe
morskie



DL
DK
DM


Wykonanie z dowolnych materiałów, powierzchnia i skala dowolna

INNE (otwarta)


KLASA


RODZAJ

Przekroje


PR


Modele plastikowe i kartonowe, skala dowolna

Modele od podstaw


MP


Materiał i skala dowolne, dopuszcza się użycie w modelu 10% części fabrycznych

STANDARD − model wykonany „z pudełka” bez zestawów waloryzujących i własnych modyfikacji

WALORYZOWANE (OTWARTA) − modele z wykorzystaniem dostępnych zestawów waloryzujących i z własnymi modyfikacjami

VIII Sprawy organizacyjne
Powyższy program ma charakter roboczy i może ulec małym zmianom. Organizatorzy nie ubezpieczają zawodników i modeli. Uczestnicy przyjeżdżają na koszt własny, organizatorzy nie zapewniają rezerwacji noclegów. Przewidziany jest bezpłatny nocleg na miejscu w ilości 30 miejsc. Śpiwory i koce własne uczestników.
Baza noclegowa hotelowa: http://www.krasnik.pl
Odpowiedz
#3
Zakończył się konkurs w Kraśniku, do którego mam bardzo mieszane uczucia. Z jednej strony miła atmosfera i mnóstwo świetnych modeli zarówno kartonowych jak i plastikowych. Z drugiej to że kartonowcy zostali olani. Szkoda że organizator nie zaznaczył tego iż konkurs przeznaczony dla modeli plastikowych bo prócz nagród gza najlepszy model w danej klasie wszystkie nagrody rzeczowe zdobyli plastikowcy, a kto był ten widział owe nagrody - kompresory, drukarka, netbook czy ten świetny obraz Rosyjskiego pancernika... pomarzyć Confusedad:
Dziwny był też system oceniania, nagrodę zdobywał tylko najlepszy model w danej klasie. Co ciekawe nikt nie dostał jej za model samolotu śmigłowego, tu były tylko dwa wyróżnienia. Z kolei wyróżnienia także były przyznawane wg nie sprawiedliwie. Na tak ogromna liczbę świetnych modeli podczas dekoracji powtarzały się praktycznie te same nazwiska. Niektórzy modelarze, oczywiście plastikowi, potrafili otrzymać 6 - 7 wyróżnień, a większość została bez niczego :???:
Tak więc Kraśnik nie jest dla modelarzy kartonowych Confusedad: Ja więcej się nie wybieram
Odpowiedz
#4
Dombrek ,ale w poście Struny jest wyraznie napisane że kartonówki też są ,,mile widziane,, więc o co chodzi??
Przepraszam panią,czy ta chusteczka pachnie chloroformem? :-)
Odpowiedz
#5
Ja opiszę swoje wrażenia po konkursie ze strony kartonowca. Ktoś tam wcześniej pisał o nagrodach, owszem nie są one najważniejsze, tylko ludzie i modele, ale jak są, to miło jak się coś dostanie. Nie chodzi mi tu o mnie, bo przypadkiem załapałem się na nagrodę rzeczową, ale o potraktowanie modelarzy kartonowych. Wszystkie nagrody rzeczowe w konkursie (około 20) i te najatrakcyjniejsze, i te mniej (rzecz gustu) zostały przekazane modelarzom od plastików. ŻADEN model(arz) kartonowy oficjalnie nie dostał żadnej nagrody rzeczowej, nawet ten wybrany przez sędziów jako najlepszy model kartonowy wystawy. Można pisać, że wszystkim się nie dogodzi, ale jeśli najlepszy model plastikowy otrzymuje notebooka, a najlepszy model kartonowy nawet nie dostał podkładki pod myszkę, to chyba nie jest to do końca w porządku. W końcu konkurs był zapowiadany jako dla modeli plastikowych i kartonowych. Chyba główny sponsor KAGERO modelarstwa kartonowego nie uznaje za modelarstwo. Lepiej byłoby dać o jedną drogą nagrodę mniej, a zamiast niej obdarować choćby wszystkich wyróżnionych.

Jak pisałem wcześniej, dostałem nagrodę rzeczową, ale nie oficjalnie tylko przez przypadek. Po zakończeniu konkursu, kiedy ładna blondynka ogłosiła, że konkurs uważa za zamknięty i wszyscy zaczęli się już rozchodzić, zauważyłem, że pod stołem zostały torby z nagrodami, które zapewne przez zapomnienie nie zostały wręczone wszystkim wyróżnionym pucharami i statuetkami, bo była tego podobna ilość. Pan Tomasz F rozdał te nagrody wśród pozostałych na sali modelerzy. Natomiast zapowiedziany w regulaminie konkursu plebiscyt wśród publiczności na najlepszy model wystawy nawet się nie odbył, a nagroda aparat cyfrowy została w rękach organizatora.

Następna sprawa, która zwróciła moją uwagę, to sędziowanie. Kraśnik miał swoich sędziów, a główny sponsor swoich. Zdziwiło mnie, że do głównych nagród pucharowych GRAND PRIX dla modelu z września 1939 i sprzętu NATO nie zostały dołączone żadne nagrody rzeczowe. Myślałem, że te nagrody są właśnie dla tych wyróżnionych. Ale nie, sędziowie KAGERO mieli inne typy i nagrody powędrowały do innych zawodników. Wyglądało to trochę jak dwa konkursy, jeden organizował KAGERO, a drugi Kraśnik, a sędziowie KAGERO nie uznawali werdyktu sędziów z Kraśnika. Pisanie, że sponsor miał prawo do własnych decyzji chyba jest nieporozumieniem. Zdziwiła mnie też pora sędziowania przez kraśnickich sędziów. Zgodnie z programem konkursu miało się ono zacząć od godziny 15.30, a faktycznie odbyło się od godziny 20 do 24. Chyba nie muszę nikogo przekonywać, że najlepsze do oceny modeli (zwłaszcza malowanych) jest światło dzienne. Przy takim sobie górnym świetle z jarzeniówek, wiele szczegółów malowania, cieniowania, brudzenia jest po prostu niewidocznych. Proszę nie pisać, że o 15.30 nie mogliście sędziować, bo były tłumy osób. Na większości konkursach, na których byłem, o wyznaczonej godzinie zamyka się salę, pozostają sędziowie i nikt nie ma o to pretensji. Można to było zrobić o godzinie 20, to czemu nie można było o 15.30 ?

Poza tym opóźnieniem w sędziowaniu organizator Tomasz F. i jego ekipa wywiązali się poprawnie ze swojego zadania i dzięki im za to. W moim odczuciu sponsor KAGERO zrobił z tego konkursu imprezę komercyjną i "zabił" jej ducha i atmosferę. Jeden z organizatorów (nazwisko zachowam dla siebie) po konkursie wyraził identyczne zdanie.

To nie drogie nagrody czynią z konkursu wielką imprezę. W Lublinie nie było drogich nagród, szumnych zapowiedzi w stylu impreza roku, a klimat konkursu oraz imprezy towarzyszące ciekawsze. W Kraśniku bawili się nieliczni, w Lublinie wszyscy.
Pozdrawiam
Precyzyjny
------------------------------------------

Na warsztacie: parowóz Pu29

Ukończone: parowóz Ty2, parowóz Ol49, parowóz TKp30

                         * * *
[Obrazek: replika_Ty2_mini.jpg]
Odpowiedz
#6
Hmmm, Trochę prawdy jest w tym co napisali przedmówcy (Dombrek i Precyzyjny], jako, że miałem możliwość widzieć tą imprezę z drugiej strony ["od kulis"], to trochę inaczej ją aktualnie postrzegam. W sprawie wyróżnień- było ich jak dobrze pamiętam ok.86 w 53 klasach [podaje z pamięci, a niestety pamięć mnie trochę zawodzi-trzeba poczekać na oficjalny komunikat, który nie wiem czy będzie, bo wyszedł w nim mały "cyrk"...] z czego do kartonu jak się nie mylę poszło ok.20. Nie wiem jedynie czemu czytanie wyróżnionych było jedynie z nazwiska? jak było napisane klasa-autor-model, może żeby było szybciej? Było tego 5,5strony [4 strony wyróżnień plastikowych i 1,5 kartonowych].
Z drugiej strony plastików było wyraźnie więcej [w Lublinie chyba było to ok.1/3 kontra 2/3], więc w sumie nic dziwnego, że w kartonie było mniej wyróżnień. Ale to tylko moje zdanie.

Nagrody w postaci kompresorów, drukarki itp. [czyli głównych nagród rzeczowych] były fundowane przez wydawnictwo Super Model, czyli oficynę Wydawniczą KAGERO [teraz jakoś inaczej się nazywa, ale to szczegół] i oni sami decydowali do kogo to powędruje, jednym słowem konkurs w konkursie, tutaj organizator z tego co się orientuję nie miał nic do gadania.

Nagrody główne [czyli statuetki i puchary], było łącznie 17. Część powędrowała do kartonowców, dokładnie do Precyzyjnego za Ty-2-970 , Chi-Ri [czy jakoś tak ten japoniec], Crusader [za najlepszy model z MM] i Bismarck Guza [najlepszy model okrętu kartonowego]., chyba wszystkie, czyli 4/17 [albo coś jeszcze było z kartonu, ale nie mogę sobie przypomnieć co-?], nie wiem kto dokładnie wyłaniał te model [chyba sędzia główny, albo Tomasz Frączak-albo wspólnie], listę tych modeli pisałem dopiero rano, czyli rano zostały pewnie wybierane [wieczorem w sobotę nie było jeszcze pomysłu jak mają być one wyłanione wśród takiego "tłoku"]. Do plastików powędrowała reszta czyli 14, m.in. Były to: MH-53, A7E, Indianin [dobrze napisałem?], Katyń [figurka], chyba Titanic, U557 [?-ten duży U-boot nie pamiętam nazwy, czy może 957?] i inne.

Jestem pełen podziwu za to, że Panu Tomaszowi Frączkowi i innym z PA-LO-OK udało się zorganizować tak dużą imprezę i zbytnio się w tym nie pogubić... [był tylko jeden "szkopuł"] jak słyszałem w poprzednich latach było po ok.200 modeli, w tym oku było to ok. 800!!!. Organizatorzy tego się nie spodziewali i zapewne trochę improwizowali [np. z miejscami na modele, które była na 5stołach- jeden rząd to były chyba 3,czy 4stoły do gry w ping-ponga, czyli o dużej powierzchni, które było mocno zapełnione!!!]. W większości konkursów modeli z roku na rok systematycznie wzrastają, tutaj był po prostu ogromny skok [karty były do nr. ok.770 + do tego wiele modeli nie brało udziału w konkursie, czyli nie miało numerów startowych [np. samoloty z września 1939 z plastiku [stały w rogu] były poza konkursem, a jak by nie patrzeć było ich "trochę"]. Tym bardziej należą się słowa uznania, dla organizatorów i klubu PA-LO-OK, że ten konkurs został rozegrany w miarę dobrze bez zbyt dużego "bałaganu" [mógł on się okazać się wielką klapą..., ale organizatorzy zrobili wszystko, żeby tak się nie stało]
Mam nadzieje, że w przyszłym roku, po doświadczeniach tegorocznych konkurs będzie jeszcze lepszy (tak dla kartonowców i plastikowców).

Chyba jedyną z poważniejszych błędów tej imprezy było zapisywanie zawodników... tą część wg. mnie trzeba by zmienić, bo może ona sprawdzała się przy mniejszych ilościach modeli, to przy większych "nawaliła" [tak mi się wydaje, że ta część, zresztą Pan Tomek Frączek wie dokładnie o co mi chodzi w tym miejscu].
Drugą rzeczą co bym zmienił to te wyróżnienia, chyba bardziej sprawiedliwie jest dać I, II, III miejsce +w tych mocno obleganych klasach dla tych lepszych modeli wyróżnienia [tak ze do 1-2, albo nawet 3].

Z sędziowaniem sam nie wiem, o co dokładnie poszło, że dopiero o 20 zaczęto, ale wiem na pewno, że o 24 się nie skończyło, jeszcze chyba o godzinie 1 byłem na sali i sędziowanie trwało [taki mały problemik był], skończyło się chyba ok.2, albo 3. Wyróżnienia zaczęto pisać już chyba po sędziowaniu, albo jeszcze w jego trakcie (ok.2 w nocy, zresztą pisanie uczestników, wyróżnień, nagród głównych trwało do rana [jeszcze rano pisałem!, a zacząłem po 22, a już wtedy było zaczęte (chyba Pan Adrian zaczął po 20)].


PS Czy będzie oficjalny komunikat w internecie, z wyróżnieniami i nagrodami? I czy będzie [tak jak wcześniej planowano] spis wszystkich modeli w danych klasach jakie uczestniczyły w konkursie?
PS2Tak dla odmiany pojadę :mrgreen:, bo jak będzie jeszcze mniej kartonu, to będzie on jeszcze bardziej olany, a jak będzie więcej, to może będzie bardziej traktowany na równi z plastikiem. Zresztą jak pamiętam to sędzia główny jest też modelarzem kartonowym, więc jakby nie patrzeć karton nie był, aż tak traktowany po "omacku".

PS3 Uri co robiły Twoje modele w Kraśniku, jak sam byłeś w Preciszowie :mrgreen:?

Aha- zdjęcia wstawię na pewno w tym tygodniu, tylko mam małe problemy z USB w kompie i nie mogę ich zgrać...
Odpowiedz
#7
Zdjęcia, niektóre lepsze niektóre gorsze :roll: [bez statywu jakoś nie umiem robić dobrych zdjęć, te i tak były pomniejszane z 3500 do 1000 pikseli, a i tak nie są najlepsze co niektóre....]:
[Obrazek: th_PIC_0256.jpg] [Obrazek: th_PIC_0257.jpg] [Obrazek: th_PIC_0258.jpg] [Obrazek: th_PIC_0259.jpg] [Obrazek: th_PIC_0260.jpg] [Obrazek: th_PIC_0262.jpg] [Obrazek: th_PIC_0263.jpg] [Obrazek: th_PIC_0265.jpg] [Obrazek: th_PIC_0266.jpg] [Obrazek: th_PIC_0267.jpg] [Obrazek: th_PIC_0268.jpg] [Obrazek: th_PIC_0240.jpg] [Obrazek: th_PIC_0241.jpg] [Obrazek: th_PIC_0243.jpg] [Obrazek: th_PIC_0244.jpg] [Obrazek: th_PIC_0245.jpg] [Obrazek: th_PIC_0246.jpg] [Obrazek: th_PIC_0248.jpg] [Obrazek: th_PIC_0249.jpg] [Obrazek: th_PIC_0251.jpg] [Obrazek: th_PIC_0252.jpg] [Obrazek: th_PIC_0254.jpg] [Obrazek: th_PIC_0255.jpg] [Obrazek: th_PIC_0228.jpg] [Obrazek: th_PIC_0229.jpg] [Obrazek: th_PIC_0230.jpg] [Obrazek: th_PIC_0231.jpg] [Obrazek: th_PIC_0232.jpg] [Obrazek: th_PIC_0233.jpg] [Obrazek: th_PIC_0234.jpg] [Obrazek: th_PIC_0235.jpg] [Obrazek: th_PIC_0236.jpg] [Obrazek: th_PIC_0237.jpg] [Obrazek: th_PIC_0238.jpg] [Obrazek: th_PIC_0239.jpg] [Obrazek: th_PIC_0215.jpg] [Obrazek: th_PIC_0216.jpg] [Obrazek: th_PIC_0218.jpg] [Obrazek: th_PIC_0219.jpg] [Obrazek: th_PIC_0220.jpg] [Obrazek: th_PIC_0221.jpg] [Obrazek: th_PIC_0222.jpg] [Obrazek: th_PIC_0223.jpg] [Obrazek: th_PIC_0224.jpg] [Obrazek: th_PIC_0225.jpg] [Obrazek: th_PIC_0226.jpg] [Obrazek: th_PIC_0227.jpg] [Obrazek: th_PIC_0202.jpg] [Obrazek: th_PIC_0203.jpg] [Obrazek: th_PIC_0204.jpg] [Obrazek: th_PIC_0206.jpg] [Obrazek: th_PIC_0207.jpg] [Obrazek: th_PIC_0208.jpg] [Obrazek: th_PIC_0209.jpg] [Obrazek: th_PIC_0210.jpg] [Obrazek: th_PIC_0211.jpg] [Obrazek: th_PIC_0212.jpg] [Obrazek: th_PIC_0213.jpg] [Obrazek: th_PIC_0214.jpg] [Obrazek: th_PIC_0188.jpg] [Obrazek: th_PIC_0189.jpg] [Obrazek: th_PIC_0190.jpg] [Obrazek: th_PIC_0191.jpg] [Obrazek: th_PIC_0192.jpg] [Obrazek: th_PIC_0193.jpg] [Obrazek: th_PIC_0195.jpg] [Obrazek: th_PIC_0196.jpg] [Obrazek: th_PIC_0197.jpg] [Obrazek: th_PIC_0198.jpg] [Obrazek: th_PIC_0199.jpg] [Obrazek: th_PIC_0200.jpg] [Obrazek: th_PIC_0175.jpg] [Obrazek: th_PIC_0176.jpg] [Obrazek: th_PIC_0177.jpg] [Obrazek: th_PIC_0178.jpg] [Obrazek: th_PIC_0179.jpg] [Obrazek: th_PIC_0180.jpg] [Obrazek: th_PIC_0181.jpg] [Obrazek: th_PIC_0182.jpg] [Obrazek: th_PIC_0183.jpg] [Obrazek: th_PIC_0184.jpg] [Obrazek: th_PIC_0185.jpg] [Obrazek: th_PIC_0187.jpg] [Obrazek: th_PIC_0156.jpg] [Obrazek: th_PIC_0157.jpg] [Obrazek: th_PIC_0158.jpg] [Obrazek: th_PIC_0159.jpg] [Obrazek: th_PIC_0160.jpg] [Obrazek: th_PIC_0162.jpg] [Obrazek: th_PIC_0163.jpg] [Obrazek: th_PIC_0164.jpg] [Obrazek: th_PIC_0166.jpg] [Obrazek: th_PIC_0172.jpg] [Obrazek: th_PIC_0173.jpg] [Obrazek: th_PIC_0174.jpg] [Obrazek: th_PIC_0146.jpg] [Obrazek: th_PIC_0147.jpg] [Obrazek: th_PIC_0148.jpg] [Obrazek: th_PIC_0149.jpg] [Obrazek: th_PIC_0150.jpg] [Obrazek: th_PIC_0151.jpg] [Obrazek: th_PIC_0152.jpg] [Obrazek: th_PIC_0153.jpg] [Obrazek: th_PIC_0154.jpg] [Obrazek: th_PIC_0155.jpg] [Obrazek: th_PIC_0136.jpg] [Obrazek: th_PIC_0137.jpg] [Obrazek: th_PIC_0138.jpg] [Obrazek: th_PIC_0139.jpg] [Obrazek: th_PIC_0140.jpg] [Obrazek: th_PIC_0141.jpg] [Obrazek: th_PIC_0142.jpg] [Obrazek: th_PIC_0143.jpg] [Obrazek: th_PIC_0144.jpg] [Obrazek: th_PIC_0145.jpg] [Obrazek: th_PIC_0124.jpg] [Obrazek: th_PIC_0125.jpg] [Obrazek: th_PIC_0126.jpg] [Obrazek: th_PIC_0127.jpg] [Obrazek: th_PIC_0128.jpg] [Obrazek: th_PIC_0131.jpg] [Obrazek: th_PIC_0132.jpg] [Obrazek: th_PIC_0133.jpg] [Obrazek: th_PIC_0134.jpg] [Obrazek: th_PIC_0135.jpg]

Inne fotki można obejrzęć tutaj, tutaj i tutaj
A w tym wątku [8 post od góry] można zobaczyć widoki ogólne na stoły z modelami
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Lubelski Klub Modelarsko-Dyskusyjny fotorelacja ze spotkania [12.12.2009] Dombeer 0 1,900 15-12-2009, 12:46
Ostatni post: Dombeer
  [Fotorelacja] Łódź 2009 kordian 0 2,054 07-12-2009, 09:57
Ostatni post: kordian
  IV KONKURS MODELI KARTONOWYCH O GP DYREKTORA GOK w Gołębiu 2009 Kroolo 0 1,832 06-12-2009, 11:58
Ostatni post: Kroolo
  Memoriał Tadeusza Rackiego, Gdańsk 21/22 listopad 2009 andrzej 2 2,379 23-11-2009, 03:08
Ostatni post: andrzej
  Spotkanie w Lublinie [22.XI.2009] Dombeer 2 3,388 23-11-2009, 12:51
Ostatni post: Dombeer
  IV Lubelskie Spotkania Modelarskie - 23-25.10.2009 JaCkyL 7 12,078 02-11-2009, 08:43
Ostatni post: JaCkyL
  [Fotorelacja]Goleniów 2009 Astra28 1 2,453 04-10-2009, 12:32
Ostatni post: pawel_k
  AIR SHOW 2009 Radom 29 i 30 sierpnia Poste 6 4,986 28-08-2009, 11:48
Ostatni post: struna
  "VII WARSZTATY" - BIELSKO - BIAŁA '2009 interfan 1 2,372 25-08-2009, 08:56
Ostatni post: Kuncol02
  WLKP#2 - 16 VIII 2009 - Poznań szyszkownik 1 2,437 20-08-2009, 09:11
Ostatni post: szyszkownik

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości