Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] Krążownik Liniowy HMS Hood
Tak sobie dłubiesz niepozorne elemenciki, a tu już całkiem się gęstawo na tym okręcie zrobiło. Z odpowiedniego dystansu to się fajnie wszystko komponuje.
Odpowiedz
Czasem sobie myślę że niektórzy z was mają taki pistolet do pomniejszania, a potem tylko cyk fotkę i na forum ;D
USN W NATARCIU
Odpowiedz
Witam po przerwie... ;-)

Dzisiaj niewiele... bardziej dla podtrzymania relacji - choć z drugiej strony, nieco drobiazgów przybyło.

Sponsorami niniejszego odcinka są: element 18 oraz 23

Element 23 niby banalnie prosty, jednak pojawił się pewien kłopot po wklejeniu żurawika(!).
Problem jest w tym, że wg mnie i fotografii które analizowałem (jedna z nich poniżej), żurawik owszem jest,
jednak niekoniecznie w tym miejscu jak zaproponował Autor, a już z pewnością ze względu na jego rozmiar,
żurawik ten posiadał przegub umożliwiający składanie go - co widoczne jest wyraźnie na pierwszej fotografii.
W modelu zastosowałem się jednak do projektu Autora, i żurawik jest postawiony - skutkiem tego, lufy wieży A trzeba nieco podnieść.

Element 18 nieco zmodyfikowałem na wygląd z poniższej fotografii (druga, z prawej).
Środek pomalowałem na biało i nakleiłem czarne paski, dodatkowo zaznaczyłem czarnym kolorem miejsca do wkładania ... chyba jakiś drągów do kręcenia tym kołowrotem (?) - jak ktoś wie to poproszę o objaśnienie dla szczura lądowego ;-)
[Obrazek: lrgteeth.jpg.jpg] [Obrazek: Hood-3-Facta-Nautica-703x993.jpg]

No a poniżej to, jak wygląda obecnie (w trakcie prac) model :
[Obrazek: DSC01447.JPG] [Obrazek: DSC01448.JPG] [Obrazek: DSC01450.JPG]

[Obrazek: DSC01454.JPG] [Obrazek: DSC01452.JPG] [Obrazek: DSC01453.JPG]

Byłbym zapomniał... wymieniłem pontony A8 z obu stron wieży oraz wstawiłem małe podpórki pod pływak trału.

cdn...
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein
Odpowiedz
Handszpak
Aby palce były w stanie wykonać to czego oczy nie widzą a głowa wymyśli / Nikt nie mówił, że będzie łatwo i dotrzymał słowa
W stoczni   #  Hall of fames: Mosquito / PZL P11cRXIIID Lublin / P47D-11 Thunderbolt / HMS Ark Royal Mosq uito
Odpowiedz
Na zdjęciach widać że obok kabestanu (który Ty pomalowałeś na biało-czarno) są 2 cylindry a u Ciebie w modelu 4.
Odpowiedz
(01-04-2010, 05:30)Ramm link napisał(a):Na zdjęciach widać że obok kabestanu (który Ty pomalowałeś na biało-czarno) są 2 cylindry a u Ciebie w modelu 4.

Dokładnie tak jest jak napisałeś. Otóż Autor przyjął tak właśnie jak widać w modelu, ale nie tylko w tym jak się już przekonałem - także w modelach w innej skali (1:200).
Zdjęcie jednak jest dość stare (lata 20-30), możliwe że po którejś z przebudów/remontów okrętu zmieniono to.
Ale tu, musiałby się wypowiedzieć ktoś, kto zna dokładniej historię okrętu.



"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein
Odpowiedz
Witam @, po dłuuugiej przerwie Wink
Hood przetrwał przeprowadzkę (do nowej stoczni), gdzie zostanie odkurzony i podreperowany (po transporcie).

Przeglądałem mail'e w sprawie Hood'a - za wszystkie dziękuję, i postaram się uwzględnić uwagi w dalszej budowie modelu.

cnd... (niebawem)
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein
Odpowiedz
No to czekam na kontynuację, bo już myślałem że "spławiłeś" model :-)
Pzdr
Odpowiedz
Czekamy czekamy Smile
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
Odpowiedz
Witam po bardzo dłuugiej przerwie.
Model nadal jest w stanie do ukończenia, jednak jako że bardzo długo stał nie nakryty przed działaniem kurzu i pyłu, zacznę od czyszczenia - choć jeszcze nie wiem jak przeprowadzić to bez uszkadzania modelu.
Przedmuchiwanie sprężonym powietrzem średnio się spisuje.
Może jakieś sugestie ?
pozdrawiam
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."
Albert Einstein
Odpowiedz
No tak dmuchanie ustami nie jest dobre, można nie chcą co zachlapać ślinką Big Grin.
A poważnie, ja używam miękkiego pędzelka. Najlepszy taki jaki kobitki używają do nakładania pudru, a trochę twardszy na płaskich powierzchniach.
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwycięstwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"
Krytykować może każdy głupiec. I wielu z nich tak robi.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] Japoński lekki krążownik IJN Sendai GPM 1:200 szebi 118 51,650 24-03-2024, 08:19
Ostatni post: Winek
  Holenderski lekki krążownik Hr. Ms. De Ruyter II, 1:250, Scaldis Model Sven 31 10,477 20-12-2023, 10:47
Ostatni post: jagdtiger2
  Impresja na temat: Wielki krążownik lekki HMS Glorious Olfan 155 43,833 26-10-2022, 09:43
Ostatni post: Jan Olfan
  Rosjiski krążownik,, ASKOLD,, 1:200,DB. DAS79pl 85 24,829 07-06-2022, 11:05
Ostatni post: Hastur
  [R] Hiszpański krążownik Cristobal Colon 1898 1:350 Seba77 73 18,638 28-11-2020, 05:38
Ostatni post: Olfan
  [WKM2] Lekki krążownik Giuseppe Garibaldi [Modelik 1:200] Sprudin 13 9,167 27-06-2020, 10:48
Ostatni post: Japończyk
  [R] Krążownik "Swietlana" Bitwa pod Cuszimą 1905 strona rosyjska cz.12 Lesio73 20 6,790 16-06-2020, 09:33
Ostatni post: Lesio73
  Turecki krążownik pancerny ,, MECIDIYE ,,BM 204,1:200 DAS79pl 52 16,014 20-09-2019, 10:29
Ostatni post: yogi
  [WKM2] Krążownik pancernopokładowy ROSSIJA Japończyk 154 68,176 11-02-2019, 10:01
Ostatni post: Lesio73
  [R] Szwedzki krążownik Göta Lejon 1:400 JSC swicaa 9 6,727 12-01-2017, 06:58
Ostatni post: MiSza

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości