Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomocy z CA
#1
Koledzy przykleiłem sobie matę OLFA rozlanym CA rzadkim do laminowanego blatu stołu. Jak lub czym ją odkleić. Wiem, że są jakieś odklejacze, wiem ,że mata na straty, ale stół jeszcze by się przydał.
Czy istnieje najlepiej domowy sposób na odklejenie tejże od blatu,
Proszę poradźcie coś.
                                  SZAD
"Kruca bomba mało casu"
----------------------------------------
Odpowiedz
#2
Są do tego specyfiki typu "debonder". Tylko nie wiem czy nie trzeba go używać na świerzy CA.
Ja osobiście z blatu usuwałem CA gorącą wodą. CA kruszeje i daje się odłupać. Wiadomo blat został  matowy, ale kleju nie ma.
Odpowiedz
#3
(29-06-2012, 01:51)SZAD link napisał(a):wiem ,że mata na straty,

Spokojnie, jest całkiem spora szansa, że uda się i matę uratować Smile Debonder to byłaby jak sądzę najlepsza metoda, bez uszczerbku ani dla maty ani dla stołu - chłopaki z ŁSM czyścili debonderem CA z ubrań. Inna, domowa metoda, wymagająca więcej roboty to zalanie maty wodą czy wręcz wrzątkiem. Raz, pod wpływem wody CA pęcznieje (zresztą, CA twardnieje właśnie wiążąc wilgoć z powietrza), dwa, mata Ci się rozszerzy i powygina i sama odlepi. Potem tylko żelazko, i jedziemy prasowanko maty przez kartkę papieru (sic!). W ten sposób zresztą można pięknie zregenerować pociętą matę Smile
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#4
Najlepszy jest ,,Debonder," ale sporo kosztuje, Aceton też potrafi sobie poradzić z super glue. CA żeluje pod wpływem acetonu, tak rozklejałem blaszki z zestawów fototrawionych jak było coś nie tak sklejone.
Odpowiedz
#5
Panowie
Sprawa rozwiązana. Przy pomocy młotka i przecinaka.
Niestety porada moczenia wodą nic nie dała. Po zbudowaniu barykady ze szmaty i moczeniu gąbką efektów nie było żadnych.
Pomocny okazał się zmywacz do paznokci, który zmiękczył trochę CA, ale całą robotę wykonały podane powyżej narzędzia.
Powierzchnia sklejenia była na tyle duża /ok.10cm kw/, że niestety matę musiałem wywalić, a laminat na stole wyskrobać szpachlą po rozcieńczeniu zmywaczem.
Dzięki wszystkim za porady mniej lub bardziej udane, a szczególnie za dobre chęci.

SZAD :mrgreen:
"Kruca bomba mało casu"
----------------------------------------
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości