Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Projektowanie modelu samochodu
#1
Witam, mam na imię Łukasz i modelarstwem zajmuję się od ok. roku z przerwami skleiłem już parę modeli i chcę zrobić coś sam zupełnie od podstaw. Ma to być prosty model samochodu Fiat Uno. Posiadam taki samochód i chciałbym zbudować kartonowy model. Na początek wystarczy zwykła wycinanka do wydrukowania, potem będzie model z otwieraną maską, silnikiem, itp. Jak zacząć, jakiego programu potrzebuję, jak zacząć projektowanie modelu? Nigdzie nie ma modelu fiata uno więc postanowiłem, że będę pierwszym człowiekiem który zrobi model tego świetnego samochodu



Serdecznie pozdrawiam, Łukasz PDT_Armataz_01_01
Odpowiedz
#2
Rhinoceros , Siatki , Corel Draw- czego dusza pragnie ...
"W czwartym dniu święta pewien żołnierz obnażył i wystawił do ludu wstydliwą część ciała. Ten postępek niezmiernie wzburzył patrzących, gdyż jak mówili nie ich zelżono w ten sposób,lecz znieważono samego Boga. Zuchwalsi z nich obrzucili obelgami samego Kumanusa (...) Kumanus wielce oburzył się (...) i wezwał ich aby poniechali dążeń (...) Ponieważ go nie usłuchano (...),kazał wysłać całe wojsko z bonią w ręku" - Iosephus Flavius
Odpowiedz
#3
No jest ich masa ale jaki jest najprostszy i jak zrobić taki model?
Odpowiedz
#4
O , to widzę , że kolega zna się na tym Smile Siatki są dobre do okrętów i do niektórych elementów w innych typach modeli jak koła czołgów . Rhinoceros nie używałem , Corela trzeba się "nauczyć" to świetne narzędzie .
"W czwartym dniu święta pewien żołnierz obnażył i wystawił do ludu wstydliwą część ciała. Ten postępek niezmiernie wzburzył patrzących, gdyż jak mówili nie ich zelżono w ten sposób,lecz znieważono samego Boga. Zuchwalsi z nich obrzucili obelgami samego Kumanusa (...) Kumanus wielce oburzył się (...) i wezwał ich aby poniechali dążeń (...) Ponieważ go nie usłuchano (...),kazał wysłać całe wojsko z bonią w ręku" - Iosephus Flavius
Odpowiedz
#5
Cześć.
Nie jestem mistrzem w klejeniu ani projektowaniu ale na sam początek radził bym ci zrobienie modelu coś na wzór trabanta dostępnego w sieci.
Koledzy od razu zaproponowali ci kombajny graficzne ale one za ciebie nic nie zrobią, tak czy inaczej najpierw musisz opanować obsługę linijki i ołówka ponieważ ww programy działają w ogólnym spojrzeniu jak te najprostsze przyrządy.
Ja swój pierwszy model zaprojektowany i wykonany od podstaw robiłem za pomocą metod kreślarskich na papierze ( zobacz i oceń to co mi wyszło )
I od tego bym Ci radził zacząć.
Zastosowanie komputera przyjdzie Ci z czasem.

Pozdrawiam[/i]

[Obrazek: lkmd-usebar.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Książka "projektowanie papierowych modeli okrętów" Andrzeja Samka prezes01201 5 4,417 03-08-2022, 08:24
Ostatni post: Lukee
  ZIS - 3 Prezentacja modelu 3D piotrek 85 30,693 29-01-2014, 03:21
Ostatni post: ZbiG
  Poszukiwany projektant modelu stacji benzynowej. Piotreq 1 4,530 24-11-2013, 07:17
Ostatni post: piotrek
  Zlecę zaprojektowanie modelu śmigłowca. dominik294 5 3,698 10-08-2011, 08:20
Ostatni post: dominik294
  Projekt modelu kartonowego BMW E60 :) Azoom 10 6,520 10-01-2011, 10:23
Ostatni post: MISIEK
  [pytanie]Wydruk modelu w innej skali? Mihu 3 6,062 04-07-2008, 05:57
Ostatni post: Mihu

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości