Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[RELACJA/GALERIA] T-38 1:25, MM nr 4/89
#26
Ja się nigdy nie irytuję, jestem nadzwyczaj spokojnym człowiekiem. Kiedyś jak byłem mały i spytałem się staruszka co to za otworki w kostce na ścianie (chodziło o kontakt) to powiedział, że nie wolno tego dotykać. Myslisz, że posłuchałem? Wepchnąłem tam nożyczki...
No i dostałem nauczkę i się nauczyłem.
Odpowiedz
#27
Obaj macie rację, sami wiecie jak to jest Smile

Powiedz Sprudin, czy mimo rad lepszych od siebie nie chciałeś kiedys spróbować na własnej skórze? Mi sie wydaje, że trzeba coś zepsuć, żeby przekonać się o wartości twierdzeń bardziej doświadczonych. Nie mówię tu o wszystkim, ale w kilku sprawach trzeba jednak tą d... zmoczyć Tongue

Co nie znaczy, że ma się mądre słowa gdzieś, po prostu, większość ludzi funkcjonuje na zasadzie "dopóki nie zobaczę to nie uwierzę". Fakt faktem - zazwyczaj wypływa na Twoje/wasze, ale jak to się mówi, nauka nie polega na robieniu wszystkiego idealnie. Nauka, to zdolność do wyciągania wniosków ze swoich porażek i nie powtarzania 2 razy tych samych błędów Smile

Może kolega Kofi czuł się na siłach, i chciał się zmierzyć z malowaniem? Cóż, prawdopodobnie teraz nie powtórzy błędu i posłucha  PDT_Armataz_01_01

Na Warsztacie: StuG IV ; GIAT AMX-56 Leclerc ; Leopard 2 ;
Ukończone: PzKpfw VI TIGER ; MW3 Vulture
Odpowiedz
#28
Moi drodzy czym wy się tak ekscytujecie. To dział dla początkujących i się wcale bym nie zdziwił jak Kofi nawet 5kg szpachli nałoży i wyleje na to jeszcze 2 litry wikolu.
  W modelarstwie są pewne zasady ale Kofi jednak zdaje się ich w ogóle nie przestrzegać. Otóż zanim zacznie się cokolwiek waloryzować, najpierw trzeba dobrze a ja śmiem twierdzić, że bardzo dobrze nauczyć się kleić w standardzie. Kofiemu do klejenia dobrze w standardzie jeszcze bardzo duuuuuuuużo brakuje, zważywszy że nie posiada jeszcze tak podstawowej umiejętności jak prawidłowe wycinanie elementów, a o kształtowaniu i ich prawidłowym pasowaniu to już nie ma co wspominać. Kofi to nastolatek z pokolenia obrazkowego i jak to widać ze skłonnością do porywania się z motyka na słońce. Jak ogląda sobie obrazki z innych relacji to wszystko wydaje się mu takie łatwe i masz już rozrabia szpachle i farbę żeby pokazać, że nie trzeba lat doświadczenia tylko kilka wygniecionych modeli, żeby brać się za waloryzację tak jak ludzie którzy zjedli już na tym zęby.
  Także drogi Sprudine, nie ekscytuj się bardzo. Doradza się z życzliwości, ale jeśli jest ktoś tak uparty jak Kofi i pomimo rad dalej leci jak ta ćma do ognia to myślę, ze nie warto. Dlatego ja doradzam ale tylko rozsądnym modelarzom. Przykro mi, że musiałem to napisać ale po ostatnich dokonaniach Kofiego już nie wytrzymałem, to już było za dużo nawet jak nadział dla początkujących.

I to by było na tyle.




Pozdrawiam:

Paolo

Wysłane z mojego starego PC przy użyciu najzwyklejszej przeglądarki.
----------------------------------------------------------
Motto: Sklejam bo lubię a nie dlatego, że potrafię.
Złota Myśl: 1.Lepiej żeby mnie nienawidzili takim jakim jestem, niż kochali kogoś kim nigdy nie będę. [Obrazek: 07icon_smile4.gif]
                       2. Nie mam konta na fejsie i o dziwo potrafię z tym żyć, tak więc nie możliwe stało się możliwe.

Na warsztacie:
Me-109 G5 KK Nr6(1/2009) 1:50, Me 109F-4 AH Kartonowy Arsenał 4/2005

Ukończone:
P-40 Tomahawk MM 2/1977 1:50
Odpowiedz
#29
Bo co, bo popełniłem błąd, do którego zresztą się przyznałem?

Sprudin
Model dokończę, nie chciałoby mi się pewnie go zaczynać od nowa. Wiem, że to co napiszę to w style Merkawy, ale najwyżej w miejscach gdzie tragedia będzie największa zasypię go śniegiem Tongue
[Obrazek: userbarstrony.png]
Odpowiedz
#30
Sprudin, nawet jeśli model zepsuje i jeśli nie udało by mu się ukończyć to jest  to jego model i chciałby zrobić go po swojemu, wiem po sobie że najlepiej uczyć się na własnych błędach i każdy to potwierdzi więc nie rozumiem skąd ta irytacja. Ja także jestem początkujący, każdy kiedyś był i napewno na początku swojej przygody z modelarstwem miał gdzieś podpowiedzi innych i robił wszystko na własną rękę, co potwierdza mój ojciec który już z tym skończył.
Odpowiedz
#31
Witam!
Wróciłem do klejenia po dość długiej przerwie spowodowanej brakiem czasu, chęci i sensu niszczenia kolejnych wycinanek.

Model odkurzyłem, części pozbierałem i wziąłem się za jego dokończenie.
Poprawiłem malowanie i zacząłem klejenie układu jezdnego.
Koła napinające:
[Obrazek: th_DSCF0006.jpg] [Obrazek: th_DSCF0015.jpg]
Kadłub:
[Obrazek: th_DSCF0030.jpg] [Obrazek: th_DSCF0025.jpg]
Wieża:
[Obrazek: th_DSCF0021.jpg] [Obrazek: th_DSCF0018.jpg]
I całość:
[Obrazek: th_DSCF0050.jpg] [Obrazek: th_DSCF0043.jpg] [Obrazek: th_DSCF0041.jpg]

Prosiłbym o potwierdzenie, lub wyprowadzenie mnie z błędu.
Czy w ACz było tak jak w WP przed 39, że zimowe malowanie polegało na naniesieniu na pojazd białej, zmywalnej farby na okres zimy? Czy jednak było to całkowite przemalowanie pojazdu zgodnie z jakimś regulaminem?
[Obrazek: userbarstrony.png]
Odpowiedz
#32
Dawno temu kleiłem ten model, ale w wersji jaka daje wycinanka. Z tego co pamiętam jest dobrze spasowany i raczej klei się przyjemnie.
Nie znam się na malowaniu radzieckich pojazdów, ale TU masz ciekawy cytat dotyczący malowania zimowego właśnie tych pojazdów.
Co do modelu to mam wrażenie, że została nałożona zbyt gruba warstwa farby.
W budowie: Nakajima B5N2 Kate
Kitsune-Zawieszona

Ukończone: Yokosuka D4Y4 '彗星'
暖かくて、刀がなくて、肩が痛かったから戦たくなかた。
Odpowiedz
#33
Dzięki za link i komentarz StG.44


Kolejny update,
Wreszcie uporałem się z błotnikami. Miałem spory problem, bo zasugerowałem się zdjęciem z internetu, niestety nie doczytałem, że przedstawia ona model z drewnianym błotnikiem... odrywanie, szlifowanie etc. męka.

Foto:
[Obrazek: th_DSCF0110.jpg] [Obrazek: th_DSCF0123.jpg] [Obrazek: th_DSCF0112.jpg] [Obrazek: th_DSCF0111.jpg] [Obrazek: th_DSCF0109.jpg] [Obrazek: th_DSCF0106.jpg] [Obrazek: th_DSCF0104.jpg] [Obrazek: th_DSCF0102.jpg] [Obrazek: th_DSCF0100.jpg]

Lufę robię 4 raz, za każdym razem igła nie była w środku, teraz czeka mnie z nią jeszcze trochę glutowania i szlifowania.
[Obrazek: th_DSCF0117.jpg]
[Obrazek: userbarstrony.png]
Odpowiedz
#34
Wydaje mi się że  troche za gruba warstwa farby PDT_Armataz_01_29
A co do malowania to spróbuj lekko namoczyć pędzelek w zielonej farbie i przecierac  chusteczką a potem  tylko delikatnie przecierać  Tongue
Na macie : P-39 Airacobra
Trzy pierścienie dla królów elfów pod otwartym  niebem ,
Siedem dla władców krasnali w ich kamiennych pałacach ,
Dziewięć dla śmiertelników , ludzi podległych ...
Odpowiedz
#35
Witam!
Na feriach zrobiłem zawieszenie (siostra wzięła aparat, więc nie miałem jak focić). Wczoraj w nocy skończyłem gąsienice.
Nie jestem z nich zadowolony. Pocięcie ich na krótsze paski nie było dobrym rozwiązaniem.
Problem był też z zmieszczeniem ich pod błotnikami, jednocześnie utrzymując je na kołach.
Jakoś sobie z tym poradziłem, z mizernym efektem, ale przynajmniej model skończony.

Zdjęcia:
[Obrazek: DSCF0091.jpg]

[Obrazek: th_DSCF0092.jpg] [Obrazek: th_DSCF0093.jpg] [Obrazek: th_DSCF0094.jpg] [Obrazek: th_DSCF0095.jpg] [Obrazek: th_DSCF0097.jpg] [Obrazek: th_DSCF0098.jpg] [Obrazek: th_DSCF0099.jpg] [Obrazek: th_DSCF0103.jpg] [Obrazek: th_DSCF0102-1.jpg]

Zbliżenia:
[Obrazek: th_DSCF0110-1.jpg] [Obrazek: th_DSCF0107.jpg] [Obrazek: th_DSCF0104-1.jpg] [Obrazek: th_DSCF0101.jpg]



I to by było na tyle.
[Obrazek: userbarstrony.png]
Odpowiedz
#36
Gratuluję ukończenia modelu - zwłaszcza, że zapowiadało się, że relacja nie zostanie doprowadzona do końca.  Kiedyś, nie pamiętam dokładnie kiedy, ale było to 15-20 lat temu próbowałem kleić ten czołg i jakoś na nim poległem, ale już nie pamiętam na jakim etapie...
Co będzie następne na warsztacie?
[Obrazek: th_sww_zpsf23bd504.jpg]
Ukończone: J2M3 "Raiden"Ki-46 | F4F-3 Wildcat
Odpowiedz
#37
Szkoda ze malowany i jeszcze na biało.
W budowie: , pzinż 140 z MM, Airacobra 1:50, TKS
Ukończone: "Chi-he" z MM, "T-34/85" z MM, Crusader III z MM
Odpowiedz
#38
Mateusz89
Jakoś pociągają mnie zimowe malowania Tongue


Następny będzie Pzkpfw II z WAK-u.
[Obrazek: userbarstrony.png]
Odpowiedz
#39
  O wykonaniu wypowiedzieć się nie potrafię. Zakute pancerniaki to nie moja domena. A malowanie? - Po prostu śliczny śniegowy bałwanek! PDT_Armataz_01_18
  Pozdrawiam - ZbiG.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#40
Dzięki za komentarze Smile

Obiecane fotki zimowe:
[Obrazek: th_DSCF0039.jpg] [Obrazek: th_DSCF0037.jpg] [Obrazek: th_DSCF0036.jpg] [Obrazek: th_DSCF0034.jpg] [Obrazek: th_DSCF0033.jpg] [Obrazek: th_DSCF0023cz.jpg]

Kilka czarno-białych, chociaż przy tych kolorach do praktycznie bez różnicy Tongue
[Obrazek: th_DSCF0044cz.jpg] [Obrazek: th_DSCF0043cz.jpg] [Obrazek: th_DSCF0042cz.jpg] [Obrazek: th_DSCF0041cz.jpg] [Obrazek: th_DSCF0027cz.jpg]
[Obrazek: userbarstrony.png]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kuter rzeczny BKA orlik 1/50 galeria Wiktor 2 1,944 05-04-2019, 10:08
Ostatni post: Wiktor
  [Relacja] Tatra 815 6x6 NTH ciągnik siodłowy PHMT Zuru 7 5,774 02-01-2018, 09:45
Ostatni post: Zuru
  Me-109 Kartonowa Kolekcja Relacja maciekz45 15 9,211 09-12-2015, 06:12
Ostatni post: maciekz45
  [R] Woroszyłowiec-relacja marcinp 23 11,100 08-01-2015, 12:07
Ostatni post: marcinp
  PZL P.11c modelarz kartonowy-pierwsza relacja na forum lepiacz lsw 4 3,775 07-05-2014, 11:42
Ostatni post: marcelo80
  [Relacja-koniec] Piper L-4H "Cub" KK 11. Zuru 10 5,400 10-12-2013, 09:03
Ostatni post: Zuru
  [Relacja - Nieskończona] Francuski niszczyciel "LE TERRIBLE"" spider1636 16 11,488 02-10-2013, 06:16
Ostatni post: swiecaa
  [Relacja] 2s1 Gozdzik 1:25 piter88 7 4,631 28-09-2013, 06:58
Ostatni post: piter88
  Dusty z filmu "Samoloty" - model Michała [Relacja +Galeria] juliusz 9 5,821 28-09-2013, 03:49
Ostatni post: KRÓWEK_01
  [Relacja/Galeria] Holk Gdański z 1400 roku 3/2003 MM - powrót po latach Kosmynauta 17 9,798 03-03-2013, 02:16
Ostatni post: Kosmynauta

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości