Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rosyjski misiek, czyli IS 2 z Modelika
#1
Witam wszystkich użytkowników forum. Ostatnio po sklejeniu Horneta naszła mnie ochota na coś innnego. Miałem już dość samolotów i okrętów. Tym razem mój wybór padł na jeździdło z modelika. Model przedstawia czołg w oznakowaniu 104 Gwardyjskiego Pułku Czołgów Ciężkich 7 Gwardyjskiej Brygady Pancrnej biorącej udział w zdobywaniu Berlina. Dla mnie będzie to jednak "misiek" ze względu na godło jednostki Tongue Jest to moja PIERWSZA relacja, więc proszę o wyrozumiałość. Jeśli zrobiłbym jakiegoś byka przy wstawianiu fotek, to proszę o sprostowanie Wink
Standardowo fotka okładki.
[Obrazek: DSCN0053.jpg]

Post będzie edytowany, narazie to tyle. Wieczorem powinna być gotowa bryła kadłuba, potem będę brał się za silnik
Moje prace:
Ukończone: IS-2, T34-85, F6F-3, FW-190 D9, Ta- 152H


W budowie: P-51 D



Odpowiedz
#2
No tej okładki nie udało Ci się wkleić, ale wiem o jaki model chodzi. Temat sympatyczny i na pewno będe sledził gdyż jak każdy rodowity Nowohucianin  PDT_Armataz_01_28 mam sentyment do tego pojazdu (W Nowej Hucie w Krakowie IS-2 stoi w charakterze pomnika) Mozna co nieco sie o nim dowiedzieć z tego linku

http://www.zyciekrakowa.pl/nowahuta/cont...w/1716/68/

Pozdrawiam HANS
-------------------------------------------------------
ONLY SKYDIVERS KNOW WHY THE BIRDS SING
-------------------------------------------------------
Odpowiedz
#3
Kurna, te zdjęcia mnie troszkę irytują PDT_Armataz_01_19 Chciałem pokazać to w ten sposób. Wziąłem pierwszy lepszy temat z relacji i zobaczyłem jak wygląda kod do zdjęcia. Zrobiłem to, co trzeba (URL i linki) ale wyszła kicha. Czy ktoś mógłby mnie poinstruować? Z góry dziękuję
Moje prace:
Ukończone: IS-2, T34-85, F6F-3, FW-190 D9, Ta- 152H


W budowie: P-51 D



Odpowiedz
#4
Tu jest prosto opisane

http://www.papermodels.pl/index.php?topic=1349.0

Generalnie musisz tylko zaladowac zdjęcie na serwer, zaznaczyć je i wygenerować listę kodów. odpowiednie kody służą do róznych prezentacji Twoich zdjęć na forum. Kodów jest bodajze 4 więc spróbuj sam wkleić do relacji różne, zostaw te które Ci odpowiadają i pamietaj że na forum przy wysyłaniu postów jest opcja "PODGLĄD" która pozwala sprawdzić jak to będą widzieć inni.

Powodzenia przy zabawie z fotkami i czekamy na zdjęcia z budowy.
-------------------------------------------------------
ONLY SKYDIVERS KNOW WHY THE BIRDS SING
-------------------------------------------------------
Odpowiedz
#5
ok, no to jadziem z tym żalem Wink  :tank:

na początek szkielet. Może wydawać się krzywy z tyłu, ale wszystko dokładnie sprawdziłem. Jest OK, narazie zero problemów. Nie kleję od razu całego szkieletu ze względu na wnętrze pojazdu. Przedział silnika ma już podłogę

[Obrazek: th_DSCN0070.jpg] [Obrazek: th_DSCN0073.jpg] [Obrazek: th_DSCN0072.jpg]
Na ostatnim zdjęciu tylna płyta nie jest przyklejona, tylko wciśnięta na sucho.
A zatem do następnego razu. Teraz biorę się za silnik PDT_Armataz_01_01

Moje prace:
Ukończone: IS-2, T34-85, F6F-3, FW-190 D9, Ta- 152H


W budowie: P-51 D



Odpowiedz
#6
Ładny szkielecik Smile Będę tu często zaglądał
w budowie Jagdpanzer IV/70 1:72
wstrzymane Tiger Ausf. H1, T-34T
ukończone CHWAT, Ławoczkin Ła-7, THV Galatea
Odpowiedz
#7
wczoraj w nocy doszedł silnik. Oto zdjęcia
[Obrazek: th_DSCN0077.jpg][Obrazek: th_DSCN0076.jpg]

Żałuje tylko trochę, że ta część jest trochę "uboga".Przydałoby się trochę więcej detali, jakieś przewody albo coś w ten deseń. Lecz doszedłem do wniosku, że waloryzacja jest zbędna, gdyż to i tak bedzie widoczne tylko przez właz i to w ograniczonym stopniu
Moje prace:
Ukończone: IS-2, T34-85, F6F-3, FW-190 D9, Ta- 152H


W budowie: P-51 D



Odpowiedz
#8
(11-02-2010, 11:28)Karolisuaf link napisał(a): Lecz doszedłem do wniosku, że waloryzacja jest zbędna, gdyż to i tak bedzie widoczne tylko przez właz i to w ograniczonym stopniu

Ej ej uważaj za takie teksty niektórzy forumowicze mogą Cię powiesić  :mrgreen: Hehe
-------------------------------------------------------
ONLY SKYDIVERS KNOW WHY THE BIRDS SING
-------------------------------------------------------
Odpowiedz
#9
Będę stałym bywalcem tej relacji, jak na razie wygląda obiecująco
[Obrazek: SugarwareZ-253.gif]
Odpowiedz
#10
(10-02-2010, 01:20)Hans link napisał(a): Mozna co nieco sie o nim dowiedzieć z tego linku

http://www.zyciekrakowa.pl/nowahuta/cont...w/1716/68/

Pozdrawiam HANS

Szkoda że całej prawdziwej historii nie napisali. Bo to że zniszczył czołgi wroga to dumnie brzmi. A przykra strona taka że Polaków pacyfikował później.
Ale też mam sentyment do tego pomnika.
Pozdrawiam NH

A Tobie Karolisuaf kibicuje!!
Odpowiedz
#11
Również tzrymam kciuki za pomyslny finał Wink Solo - dzięki za linka. :tankfront:
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odpowiedz
#12
Linka dał Hans Wink
Odpowiedz
#13
(12-02-2010, 03:05)Solo link napisał(a): Linka dał Hans Wink

Racja. Hansa przepraszam Wink
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odpowiedz
#14
Pora  na małą aktualizację. Przyjrzyjcie się silnikowi. Na początku zrobiłem tam strasznego babola Wink  Był tam płaki krążek a okazało się, że został mi jeszcze pasek do przyklejenia. Niedoróbkę już poprawiłem
[Obrazek: th_DSCN0090.jpg][Obrazek: th_DSCN0087.jpg][Obrazek: th_DSCN0086.jpg][Obrazek: th_DSCN0082.jpg][Obrazek: th_DSCN0081.jpg][Obrazek: th_DSCN0080.jpg]
Moje prace:
Ukończone: IS-2, T34-85, F6F-3, FW-190 D9, Ta- 152H


W budowie: P-51 D



Odpowiedz
#15
Dobre V12. Mam pińcet koni i nikt mnie nie dogoni Wink

Keep On rockin'
Odpowiedz
#16
Witam. Na starcie chciałbym przeprosić wszystkich, którzy liczyli na dobrą relację. Wybaczcie mi, spaprałem sprawę. Strasznie dużo czasu minęło od ostatniego zdjęcia w tym temacie wiec teraz czas najwyższy temat tego modelu domknąć. Model został ukończony jakieś dobre dwa miesiące temu.
  Mój pierwszy czołg wyszedł jak wyszedł. Dużo błędów, niedoróbek, potknięć itd. Wrzucam pierwszą porcję zdjęć. Będzie ich trochę więcej, gdy będę miał odpowiednie warunki na mała sesyjkę. Ogólnie myślę, że ten model sporo mnie nauczył (przede wszystkim jeśli chodzi o obróbkę części podklejanych na tekturę).

Zapraszam do oglądania. Mile widziana krytyka, uwagi itd Smile Myślę, że będzie to łatwiejsze, gdy porobię więcej zdjęć z bliska.
[Obrazek: th_DSCN0938.jpg][Obrazek: th_DSCN0936.jpg][Obrazek: th_DSCN0933.jpg][Obrazek: th_DSCN0930.jpg][Obrazek: th_DSCN0929.jpg][Obrazek: th_DSCN0928.jpg][Obrazek: th_DSCN0927.jpg][Obrazek: th_DSCN0926.jpg][Obrazek: th_DSCN0925.jpg]

Aha, i co by nie było, że się obijam Tongue
[Obrazek: th_DSCN0923.jpg][Obrazek: th_DSCN0918.jpg]

Wczoraj zakupiłem ten oto zestaw (w końcu duże imprezy modelarskie to dobra okazja Smile), więc istnieje możliwość, że na razie odpocznę trochę od pancrów i zajmę się tym, co naprawdę lubię.
[Obrazek: th_DSCN0916.jpg][Obrazek: th_DSCN0915.jpg]

Pozdrawiam
Moje prace:
Ukończone: IS-2, T34-85, F6F-3, FW-190 D9, Ta- 152H


W budowie: P-51 D



Odpowiedz
#17
Ogólnie poprawnie jak na pierwszą pancerkę  Wink.Gaski  u góry jedynie za mocno naciągnięte,powinny zwisać.
Kciół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród winien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw Kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć, odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród.
Tadeusz Kościuszko (1746?1817)  generał, bohater  Stanów Zjednoczonych

Odpowiedz
#18
Może warto by było pomyśleć o ubrudzeniu/przemalowaniu gąsek? Bo ich krystaliczna czystość niemal razi po oczach.
Ale tak to bardzo pozytywnie!

Pozdrawiam!
Maciek
Chcesz pogadać o modelach RC?
YouTube: www.youtube.com/rcbonk

Facebook: http://www.facebook.com/rcbonk.fanpage
Instagram: http://www.instagram.com/rc_bonk/
Odpowiedz
#19
Witaj. Wyszedł Ci bardzo dobry model z jednym wielkim minusem, którym są gąsienice. Niestety dosyć mocno psują efekt końcowy. Powinieneś je zmienić, na albo laserowo wycinane albo zaprojektowane przez Qnia, które znajdziesz łotu: http://fk.konradus.com/modele/modele.php
Odpowiedz
#20
Wielkie dzięki za linka. Big Grin Gąsienicami zajmę się na pewno.
Moje prace:
Ukończone: IS-2, T34-85, F6F-3, FW-190 D9, Ta- 152H


W budowie: P-51 D



Odpowiedz
#21
Toz to bardzo fajniutki standardBig Grin  :milbravo: Jedyne co mi sie rzuca w oczy to niezbyt proste belki przy chlodnicy (nie bardzo wiem jak to sie poprawnie nazywa :oops: zdjecie numer 2), chyba ze tak mialo byc.

Powodzenia z nastepnymi projektami!

Pozdrawiam
Sdkfz 165 Hummel , Pzkpfw I Ausf B , Horch 1a , Flak 38  , Sdkfz 234/2 Puma , Sdkfz 124 Wespe , Sturmgeschutz IV ,

Na warsztacie - Sdkfz 7/1

"Bear in mind closely that I did not see any actual visual horror at the end. To say that a mental shock was the cause of what I inferred - that last straw which sent me racing out of the lonely Akeley farmhouse and through the wild domed hills of Vermont in commandeered motor at night - is to ignore the plainest facts of my final experience(...)"

H.P. Lovecraft Whisperer in darkness
Odpowiedz
#22
Chodzi o żaluzje. One też są słabą stroną tego modelu. Powinienem najpierw upewnić się, że są równe i nie pokrzywione, a przy montowaniu kazdej z osobna powinienem użyć szablonu, żeby kazda była z równym odstepie i pod dobrym kątem. No ale cóż, przynajmniej dobra nauczka na przyszłość Smile
Moje prace:
Ukończone: IS-2, T34-85, F6F-3, FW-190 D9, Ta- 152H


W budowie: P-51 D



Odpowiedz
#23
Wlasnie zaluzje:] Tu kolega prezentuje metode jak je rowno skleic:

http://www.papermodels.pl/index.php?topic=8149.10

Pozdrawiam
Sdkfz 165 Hummel , Pzkpfw I Ausf B , Horch 1a , Flak 38  , Sdkfz 234/2 Puma , Sdkfz 124 Wespe , Sturmgeschutz IV ,

Na warsztacie - Sdkfz 7/1

"Bear in mind closely that I did not see any actual visual horror at the end. To say that a mental shock was the cause of what I inferred - that last straw which sent me racing out of the lonely Akeley farmhouse and through the wild domed hills of Vermont in commandeered motor at night - is to ignore the plainest facts of my final experience(...)"

H.P. Lovecraft Whisperer in darkness
Odpowiedz
#24
Brawo za ukończenie modelu i to nie najprostszego. Fakt ma mankamenty ale kto ich na początku nie popełniał PDT_Armataz_01_05  Malujesz modele wiec podnosisz sobie sam poprzeczkę. Może lepiej popracować nad standardem? Doszlifować technikę wbrew pozorom malowanie uwidacznia wszystkie niedociągnięcia. Rozpocząłeś T-34 i malowanie ale pozostawione żaluzje z wycinanki psuja efekt idąc dalej aż prosi się o ładne ogniwkowe gąsienice . W standardzie ok a tak strzał w kolano. Szukaj pytaj a za kila modeli będę wszyscy oczy wybałuszać.
Pozdrawiam. PDT_Armataz_01_34
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire.


Odpowiedz
#25
Dziękuję za dobre słowa Smile Gąski już jakiś czas temu wydrukowalem, czekają tylko na wycięcie. Ale na razie raczej dam sobie spokój z teciakiem. Dawno nie skleiłem żadnego samolotu, a teraz trafiła mi się okazja żeby tego dokonać.
Moje prace:
Ukończone: IS-2, T34-85, F6F-3, FW-190 D9, Ta- 152H


W budowie: P-51 D



Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Projekt U.L.E.P., czyli modelarz kolejowy próbuje w okręty… MaciekW 14 3,355 07-12-2023, 11:11
Ostatni post: żółtodziób
  [R] P-47M Thunderbolt, AH, czyli dzbanek by QŃ qn 21 6,558 24-07-2023, 11:36
Ostatni post: Tommy T.B.
  Kółkomania czyli zmagania z pomysłem niejakiego Louisa radett 25 5,960 18-05-2023, 11:39
Ostatni post: Hastur
  [R/G] Trawler "Lappland" czyli płyniemy na łowy, HMV, 1:250 yogi 39 7,334 15-02-2023, 02:07
Ostatni post: Raven
  Rosyjski pancernik Retwizan, proj. Cuszima - Rozszerzenie nr 21. Tomasz K 42 15,155 10-07-2022, 11:10
Ostatni post: Winek
  Argentyński rogal czyli croassant d'argent, a po prostu citroen K1 radett 57 15,214 26-04-2022, 09:23
Ostatni post: Andrzej Px48
  [R]"Tankhafen" czyli budujemy port naftowy... HMV, 1:250 yogi 90 24,636 08-05-2021, 09:07
Ostatni post: Andrzej Px48
  [R/G] Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, czyli metr szczęścia - FINAŁ Precyzyjny 390 192,517 02-03-2021, 02:27
Ostatni post: henkos
  [Relacja] T-34/85 "Rudy" MM 1-2 2005 czyli powrót do dzieciństwa :) Roland 5 4,361 27-04-2020, 09:57
Ostatni post: Karas
  [R] „Kleine Werft” czyli budujemy małą stocznię, HMV, 1:250 yogi 149 53,458 02-02-2020, 09:38
Ostatni post: yogi

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości