Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R] Messerschmitt Bf 110G-2 (AH)
#1
Co by palce nie zesztywniały rozpoczynam kolejną relację.
Model oczywiście bedzie w moim ulubionym standardzie  PDT_Armataz_01_22
Tradycyjnie okładka :

[Obrazek: th_DSC02410.jpg]
Podklejonych wręg nie zobaczycie bo jestem leniwy i używam laserków  :twisted:

I na początek pierwsze sklejone elementa :
Na dobraniu retuszu na te elementy spędziłem chyba z 45 minut i tak idealnie nie jest jednak tyle już przeżyję  Wink. Sobie Hermany Geringi kolory umyślały  PDT_Armataz_01_28

[Obrazek: th_DSC_0034.jpg] [Obrazek: th_DSC_0031.jpg]

Zapraszam do komentowania i ewentualnego zadawania pytań .

Coś dla ucha http://www.youtube.com/watch?v=Qy5wFOCYzeA .Poznajecie ?

I do następnego  :-D
Odpowiedz
#2
No to zapowiada się kolejny świetny modelik.
Pozdrawiam i kibicuję PDT_Armataz_01_34.
Odpowiedz
#3
No jak standard to ja już się cieszę. Maj fejwryt Wink
Zapowiada się świetny model!
Powodzenia!
Odpowiedz
#4
To i ja zasiadam na widowni,
Za dużo wielosilnikowych maszyn na forum nie ma, to i pochwała Ci się należy, za wybór tematu.
Powodzenia,
Paweł
Odpowiedz
#5
Widzę, że przemówiliśmy Ci do zdrowego rozsądku jeżeli chodzi o wybór tematu  PDT_Armataz_01_25
Powodzenia!
Odpowiedz
#6
Można zlepić z tej wycinanki piękną maszynę - widziałem juz takie gotowe... 8)
Mam przeczucie,że i Ty dorzucisz do tego zbioru swój model  :wink:

Co do części "artystyczno-śpiewanej" ; ...to...to ten Andrzej M? :o
Pozdrawiam wszystkich!
Odpowiedz
#7
Model jest świetnie przemyślany i bardzo wdzięczny w budowie. Trzeba tylko uważać, żeby ogonek nie uciekł, Poprzeczna belka, znaczy się.
Cieszę się więc, że popatrzę na to cudo. Życzę powodzenia w budowie.

Cotlet, a od czego takiego "ble" odwiodłeś Kolegę? Jeśli wolno zapytać, rzecz jasna...  ???
Odpowiedz
#8
(12-06-2012, 09:03)MARIUSZ_G link napisał(a): Co do części "artystyczno-śpiewanej" ; ...to...to ten Andrzej M? :o

tak, to ten...

Mirku zdjęcia mi spitoliły z Twojej relacji :c
Odpowiedz
#9
Oki Panowie, dzięki za wsparcie i mam nadzieje, że podołam tej maszynie  :mrgreen:

Mateusz sytuacja ze zdjęciami już opanowana, a dorzucam jeszcze trzy z kolejnych postępów budowy.
Doszły skrzynki na taśmy z amunicją , działka w podłodze i pełno różnego rodzaju pudełeczek.

[Obrazek: th_DSC_0069.jpg] [Obrazek: th_DSC_0068.jpg] [Obrazek: th_DSC_0067.jpg]

I do następnego  :grin:

P.S. Tak to ten Andrzej M.  :mrgreen:
Odpowiedz
#10
".. to ten Andrzej M..."
To wiele tłumaczy... Wink :mrgreen:
To będzie  pasjonująca relacja - już to widzę po pierwszych zdjęciach!
Oglądam z rozkoszą!
Pozdrawiam wszystkich!
Odpowiedz
#11
Aro, to 'ble' to taki bardzo fajny okręt.

No właśnie Yukikaze, co z nim? Mam nadzieję, że sobie go nie odpuściłeś.

Pozdrawiam.
Odpowiedz
#12
(12-06-2012, 01:15)Spychacz link napisał(a): Aro, to 'ble' to taki bardzo fajny okręt.

No właśnie Yukikaze, co z nim? Mam nadzieję, że sobie go nie odpuściłeś.

Pozdrawiam.

A skądże znowu PDT_Armataz_01_34 Skończyłem podposzycie i czas na szlify. I bulaje też już mam wydziergane  PDT_Armataz_01_11
Odpowiedz
#13
Bulaje ?!
Do "meśka" ?!
???
Wink
:mrgreen:
Pozdrawiam wszystkich!
Odpowiedz
#14
Noooo Witam i ja wczoraj wróciłem ze szpitala , miałem wypadek baaaardzo groźnie wyglądający.
Tylko wstrząśnienie mózgu i potłuczenia czasem i wyścigi  MTB potrafią być bardzo nie bezpieczne,
A więc jestem tu nadal wśród was :-)  kask uratował mi życie... Przestroga dla tych którzy go nie zakładają.


A co do modelu czekałem na taką relację długo, wydaję mi się ,że retusz lekko zbyt jasny , ale to może wina fotek. ? ? ?
Pozdrawiam.
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#15
Dzięki za updejt o stanie zdrowia, Seb  :roll:
Odpowiedz
#16
Zawsze gdzieś tliło się przeświadczenie, że jesteś wspaniały.
Teraz czuję potwierdzenie wszystkich mych przeczuć.

Dziękujemy!



Odpowiedz
#17
(13-06-2012, 08:22)Arovist link napisał(a): Zawsze gdzieś tliło się przeświadczenie, że jesteś wspaniały.

Cichajże kocmołuchu chędożony Smile Widać światłość kulegi oślepiła Cię, lebiego. Nie jesteś godzien zwyczajnie wraz z nim w jednym pokoju przebywać. Co tam, mieście, albo i nawet kraju! Wielkość jego i skromność przyćmiewają Twój, nie oszukujmy się, nikły...wzrost jak i intelekt... Big Grin Poza tym, on po prostu...no kocha siebie Big Grin

Pozdrawiam!!
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#18
"Yuki" - dawaj aktualkę,bo jak widać Koledzy z niecierpliwości zbaczają z tematu... :roll: :wink: :mrgreen:
Pozdrawiam wszystkich!
Odpowiedz
#19
Coś tam drgnęło do przodu jednak jest tak gorąco, że łapy się pocą i lepiej napić się chłodnego trunku chmielowego (mój ulubiony to niepasteryzowany z Sierpc  :mil11Smile

[Obrazek: th_DSC_0094.jpg] [Obrazek: th_DSC_0093.jpg] [Obrazek: th_DSC_0092.jpg]
Poprawiłem trochę retusz na sprzęcie radiooperatora. Na zdjęciach wygląda ochydnie jednak na żywo jest lepiej niż było.

I do następnego  :grin:
Odpowiedz
#20
Nie przesadzaj, jest naprawdę OK.
Ale zachęcę Cię do zrobienia "washa" elementów "szeroko" retuszowanych ( jak wzmocnienia boków kadłuba) i elementów / szablonów drucianych i malowanych.
To naprawdę daje świetne wyniki - sam sprawdziłem,opisałem i pokazałem w mojej relacji z budowy MS 406.( na etapie podwozia głównego )  8)
Pozdrawiam wszystkich!
Odpowiedz
#21
Kolejna aktualizacja jednak nie za bardzo ciekawa .
Na obecny stan model wygląda tak :
[Obrazek: th_DSC02482.jpg]
Jednak przyklejając przedostatni segment ogona model wyślizgnął mi się z rąk i upadł dziobem na glebę i zrobił kuku :
[Obrazek: th_DSC02481.jpg] [Obrazek: th_DSC02480.jpg]

I tutaj moja prośba . Jeśli ktoś chciał by się pozbyć tego modelu to odkupię wycinankę . Do póki nie zdobędę nowej będę dziergał sobie inne elementy.

Do nastęnego  Big Grin
Odpowiedz
#22
Ałłłłć!
Dobrze, że się nie poddajesz.
Odpowiedz
#23
Mam pytanie , czy będziesz wymieniał tylko ten segment czy cały kadłub ?
Odpowiedz
#24
Uuuu, dupa blada.
Niestety, tutaj kontrolowane strefy zgniotu nie są do przyjęcia...
Trzymam kciuki za powodzenie akcji!
Odpowiedz
#25
Obiecałem, że się nie poddam więc jedziem dalej  8-)
Wyszło tak, że musiałem niestety wymienić wszystko. Więc całe poszycie zewnętrzne kadłuba to nówka od dzioba po ogon .
Najbardziej wymagającym elementem jest sam dziób. Chyba przy całym Mitsubishi nie napociłem sie tak jak przy tym "nosku". Wszystko spasowane jest idealnie  :mrgreen: W jednym miejscu na piątym segmencie zagapiłem się i pod spodem nastąpiło przesunięcie o jakieś 0,2 mm co skutkowało mordęgą do samego dziobu. Jednak jakoś z tego wybrnąłem w miarę zwycięzko.
W każdym razie ja jestem zadowolony z osiągniętego efektu.
Model w tej chwili jest pomalowany dwoma warstwami bezbarwnego połysku.

Na początek całość :

[Obrazek: th_DSC_0204.jpg] [Obrazek: th_DSC_0205.jpg]

I trochę z bliska:
[Obrazek: th_DSC_0206.jpg] [Obrazek: th_DSC_0207.jpg] [Obrazek: th_DSC_0214.jpg] [Obrazek: th_DSC_0213.jpg] [Obrazek: th_DSC_0208.jpg] [Obrazek: th_DSC_0210.jpg]

I do następnego  :-D
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,363 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  [R] Model odpoczynkowy - Messerschmitt Bf-110 G-4/R8 (KA 1-2/19') stachooo 68 22,164 30-03-2020, 09:47
Ostatni post: rkrak
  [R] messerschmitt 109 G-6 KK nonac 27 10,965 09-12-2019, 12:38
Ostatni post: nonac
  [R] Messerschmitt Bf-110G-4 lukasold 27 16,226 17-06-2016, 08:09
Ostatni post: lukasold
  [R]Messerschmitt Bf 109E-7 Żółta piątka, po 15 latach przerwy mariuszhawrot 18 9,737 31-12-2014, 01:46
Ostatni post: mariuszhawrot
  [Relacja] Messerschmitt Me-109 F-4 (KK) Hetzer 12 8,831 29-10-2013, 09:37
Ostatni post: Kilminster
  Messerschmitt Bf 109T-2/ Halinski / 1:33 Michal Dostál 38 21,144 03-06-2013, 07:57
Ostatni post: Miskowski71
  [R] Messerschmitt ME 109 G-2/Trop MM 3/2007 lukasz46 23 12,770 13-03-2013, 02:30
Ostatni post: Raven
  [R] Messerschmitt Bf 110 G-2 (AH) docent84 10 8,040 20-12-2012, 09:24
Ostatni post: brat_be
  Messerschmitt Bf 110 C1 MM 2008 Grandi 55 22,904 19-02-2012, 01:02
Ostatni post: bonk

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości