Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Galeria] Kanadyjski niszczyciel HMCS "Haida"
#1
Jak to często bywa w chwili potrzeby moja drukarka odmówiła posłuszeństwa wiec budowę HMS Vega muszę przełożyć na następny tydzień.Wolny czas poświęciłem na dokończenie następnego niszczyciela w 3D.Na weekend poprawiłem trochę detali wiec czas przystąpić do projektowania części.Tym razem tematem jest kanadyjski niszczyciel HMCS Haida.Dla Kanadyjczyków jest ona tym czym dla nas jest "Błyskawica"...nomen omen walczyły razem a także co ciekawe oba zachowały się do dzisiaj"Haida"  był jednym z okrętów dość długiej serii dużych niszczycieli typu Tribal.Zarówno australijska jak i kanadyjska marynarka bardzo chciała mieć te niszczyciele wiec po modyfikacjach projektu weszły one do służby pod barwami Kanady i Australii.Ze względu na poziom modyfikacji można spotkać opis tych okrętów jako "Modified Tribal" co chyba jest prawda .HMCS Haida ma bardziej rozbudowana nadbudówkę rufowa,posiada również nowocześniejsze uzbrojenie plot  i urządzenia radarowe.Ma również bardzo ciekawy kamuflaż.Model zaprojektowałem w wyglądzie na lata 1943-44 przed pierwsza modernizacja.W modelu będzie można wykonać zamiennie dinghy motorowa albo dwie duże tratwy.Nie spotkałem fotografii nalata 1943/44 z obecna dinghy na pokładzie,jest natomiast widoczna po pierwszej modernizacji w 1944 roku.Odpowiednia notka pojawi się w opisie.Podobnie jak z tematem niszczycieli typu V/W ten jeden nie wyczerpuje tematu.Mam nadzieje ze będzie mi dane "wydać" zarówno jeszcze brytyjska jak i australijska wersje.Poki co z 3D wygląda tak:

[Obrazek: th_Haida-004.jpg] [Obrazek: th_Haida-005.jpg] [Obrazek: th_Haida-006.jpg] [Obrazek: th_Haida-007.jpg] [Obrazek: th_Haida-008.jpg] [Obrazek: th_Haida-009.jpg] [Obrazek: th_Haida-010.jpg] [Obrazek: th_Haida-011.jpg] [Obrazek: th_Haida-012.jpg] [Obrazek: th_Haida-013.jpg] [Obrazek: th_Haida-014.jpg] [Obrazek: th_Haida-015.jpg]
Royal Navy first
Odpowiedz
#2
Doprawdy nie mogę wyjść z podziwu patrząc na Twoje opracowania.Ukłony!
Odpowiedz
#3
Adrian zrób w końcu coś z "County" którykolwiek :-)
Prosty kadłub, ciekawy wygląd.
Każdy się skusi :-)
Odpowiedz
#4
Może HMS "London" (po przebudowie).Bardzo prosta konstrukcja :mil11:
Trzy pierścienie dla królów elfów...
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
 
Odpowiedz
#5
  Bezwzględnie rzecz przepiękna. I niechaj taką zostanie. Dlatego też nie podjąłbym się zrobienia czegoś takiego, aby nie zepsuć widoku tak pięknej jednostki swoim kulawym wykonaniem. Wszak "tribale" to klasyka niszczycieli! Zasługują więc na wykonanie na najwyższym poziomie, takim, jak ten tutaj, nam przedstawiony.
  Gratuluję i pozdrawiam -                        - ZbiG -
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#6
Ciesze sie ze "sie podoba"...ale to dopiero model komputerowy.Moje wypociny prototypu na pewno nie beda takie piekne.Jest rowniez moim marzeniem pociagnac w przyszlosci serie o brytyjskich krazownikach ale dzien jest za krotki zeby wszystko zrealizowac."County" class bardzo lubie tym bardziej ze to tak naprawde 3 podgrupy okretow plus zmodernizowany London...dajac w sumie duzo roznych sylwetek....
Royal Navy first
Odpowiedz
#7
Minely wieki od wpisow w tym watku ale wreszcie cos sie zacznie dziac.Pierwszy raz nie bede kleil surowki wlasnego opracowania.Tym razem zrobi to nasz forumowy kolega Mariusz Janiszewski(aka "Janisz"),ktoremu troche zazdroszcze ze ma akurat czas i checi zeby go skleic.Mam nadzieje ze zajmie  mu to troche mniej czasu niz jak ja bym sie za to zabral.Model minimalnie sie zmienil i ostateczny wyglad jest taki jak ponizej.Kolejne materialy i jak to bywa kolejne nieiwlekie ale zawsze zmiany.Wszystkie zdjecia surowki w tym watku sa autorstwa Mariusza.Na chwile obecna nie ma mozliwosci zrobienia lepszych fotek ale to sie zmieni...;-)

Poki co ostateczny wyglad okretu w 3D:
[Obrazek: th_Haida-016.jpg] [Obrazek: th_Haida-017.jpg]
Pierwszy kadlub zostal sklejony ale bedzie zrobiony jeszcze raz "zeby byl lepszy".Poki co autor surowki wzial sie za nadbudowke dziobowa:
[Obrazek: th_Haida004.jpg] [Obrazek: th_Haida005.jpg] [Obrazek: th_Haida006.jpg] [Obrazek: th_Haida007.jpg]
Royal Navy first
Odpowiedz
#8
Ahoj!
Oho coś się dzieje w temacie. Janisz czekamy........ Wink
Pozdrawiam SZKUTNIK
Odpowiedz
#9
Malutka garsc fotek z oklejania kadluba.
[Obrazek: th_Haida003.jpg] [Obrazek: th_Haida002.jpg] [Obrazek: th_Haida001.jpg]
Royal Navy first
Odpowiedz
#10
Model z pewnością będzie piękny. Już nas o tym Adrianie przekonałeś, więc bez zbędnej skromności.
Ale za kolegami powtórzę:
Niszczyciele to "tylko" niszczyciele.
Wykorzystaj swój talent dla czegoś większego.

Pozdrowienia
Arovist
Odpowiedz
#11
Czy jeszcze w tym roku możliwe będzie ukazanie się modelu drukiem??
Każdy okręt spod Twojej, Adrian, ręki, to cacko, jednak niszczyciele mają to "coś" w sobie... Wink
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości...
Odpowiedz
#12
Uznam za totalna porazke jesli ten model nie wyjdzie w tym roku.Ale nie ode mnie jak zawsze wszystko zalezy.
Royal Navy first
Odpowiedz
#13
Kolejnych pare fotek z detali,na razie wszystko na sucho.Powoli idziemy do przodu.
[Obrazek: th_Haida013.jpg] [Obrazek: th_Haida012.jpg] [Obrazek: th_Haida011.jpg] [Obrazek: th_Haida010.jpg] [Obrazek: th_Haida009.jpg] [Obrazek: th_Haida008.jpg]
Royal Navy first
Odpowiedz
#14
Dzisiaj przedostatnia odslona.Wszystkie czesci sa nie przyklejone luzem poukladane na pokladzie.Zostalo troche drobnicy do skonczenia ale Mariusz juz wiekszosc elementow posklejal osobno.Mysle ze do konca lipca surowka powinna byc skonczona.Nastepnym razem bedzie galeria....Sorry za jakosc fotek ale lepsze tez beda...
[Obrazek: th_Haida014.jpg]
[Obrazek: th_Haida015.jpg]
[Obrazek: th_Haida016.jpg]
[Obrazek: th_Haida017.jpg]
Royal Navy first
Odpowiedz
#15
Kolejny świetny projekt w Twoim wykonaniu PDT_Armataz_01_34 Gotowy model będzie się znakomicie prezentował. Swoją drogą, marzy mi się trójkominowa "Burza" w kamuflażu, zaprojektowana na podobnym poziomie. :mrgreen:

Pozdrawiam
Odpowiedz
#16
JAK ZWYKLE!Tylko podziwiać!
Odpowiedz
#17
Dzis przedostatnia odslona.Kolejna bedzie galeria ale to chyba juz we wrzesniu.Wciaz sa niektore rzeczy do poprawienia ale okret w 90% jest skonczony.
[Obrazek: th_Haida018.jpg]
[Obrazek: th_Haida019.jpg]
[Obrazek: th_Haida020.jpg]
[Obrazek: th_Haida022.jpg]
[Obrazek: th_Haida023.jpg]
[Obrazek: th_Haida021.jpg]
Royal Navy first
Odpowiedz
#18
No i bardzo ładnie ...
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#19
Z grubsza sklejanie testowe zostalo zakonczone i model jest gotow.Jak zawsze nawet i na tym etapie trzeba bylo cos tam poprwic ale w wersji 2D model jest rowniez skonczony i czeka na wydanie.Mam nadzieje ze w listopadzie zobaczymy go w wersji papierowej bo model ma isc do drukarni w polowie pazdziernika.Dziekuje Janiszowi za cierpliwosc w czasie sklejania bo to bardzo zdetalizowany model.A teraz troche calosciowych fotek:
[Obrazek: th_Haida024_zps5d017fd9.jpg]
[Obrazek: th_Haida025_zpsb555d754.jpg]
[Obrazek: th_Haida026_zps487fe421.jpg]
[Obrazek: th_Haida027_zps08bff7b9.jpg]

--
Royal Navy first
Odpowiedz
#20
I teraz troche detalu:
[Obrazek: th_Haida028_zps551027c3.jpg]
[Obrazek: th_Haida029_zpsc1f30a4d.jpg]
[Obrazek: th_Haida030_zps7b3f4cb8.jpg]
[Obrazek: th_Haida031_zpsec8b4f89.jpg]
[Obrazek: th_Haida034_zpsc49838b2.jpg]
[Obrazek: th_Haida035_zps40741315.jpg]
[Obrazek: th_Haida036_zps61ba8df9.jpg]
[Obrazek: th_Haida037_zpsf698a9e9.jpg]
[Obrazek: th_Haida038_zpsfe5ab1fc.jpg]
[Obrazek: th_Haida039_zpsafa60732.jpg]
[Obrazek: th_haida040_zpsbadd16d2.jpg]
[Obrazek: th_Haida041_zps813b524a.jpg]

--
Royal Navy first
Odpowiedz
#21
Super!
Gratuluję kolejnego, udanego projektu!
"Duma mnie rozpiera jak groch jelita frontowego oficera"
Odpowiedz
#22
Klasa ! Co następne pytam nieśmiało  :milbravo:
Odpowiedz
#23
Piękny model, i kolejny (prawie) brytyjski :mrgreen:
Szkoda tylko że nie Cossak wg. mnie bardziej zasłużony, ale to tylko moje skromne zdanie.
Szczere gratulacje
:milbravo:  :milbravo:  :milbravo:
Pozdrawaim
Trzy pierścienie dla królów elfów...
[Obrazek: 3001_30_06_20_1_44_47.jpeg]
 
Odpowiedz
#24
Japonczyk,dzieki za slowa.Cossack bedzie na 100% ale jak wiesz trudno puscic 2 Tribale na raz.
Royal Navy first
Odpowiedz
#25
Gratulacje kolejnego projektu. Wygląda bardzo ładnie. Najważniejsze, że ma kamuflaż  :mrgreen:
Żałuję trochę, że nie zdetalizowałeś kominów.

I proszę ponownie, podejmij się czegoś większego. Umiejętności i doświadczenia raczej Ci nie zabraknie.
Za ciężki krążownik będę Twoim pachołkiem!  :mrgreen:  Rabem Twoim będę  PDT_Armataz_01_27
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R]Niszczyciel"Asashio" typu "Shirakumo" Bitwa pod Cuszimą 1905 strona japońska cz.8 drakon 48 18,852 10-01-2022, 06:11
Ostatni post: drakon
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 Dziadek 27 16,279 11-01-2021, 08:36
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 Dziadek 39 20,883 11-01-2021, 08:30
Ostatni post: Lesio73
  [R/G] RWD 17W (GPM 31/2018) GALERIA stachooo 49 13,261 02-01-2021, 09:52
Ostatni post: Winek
  [R] HMCS Waskesiu 1:200 (Card Fleet 3) pikowski 68 24,478 07-11-2020, 03:38
Ostatni post: Japończyk
  [WKM2][R] Włoski Niszczyciel DARDO - Orlik 2/2011, 1:200 Hastur 27 21,016 09-10-2019, 05:39
Ostatni post: ZbiG
  [Relacja/Galeria] BM-13 "Katiusza" US-6 Jaroslav 44 28,170 06-03-2019, 02:46
Ostatni post: ZbiG
  [Relacja/Galeria] Allege d'Arles WAK 4/2016 Merkava 23 10,764 23-08-2018, 10:10
Ostatni post: Lukee
Wink [WKM2] [R] Polski niszczyciel "Wicher II" - WAK four 4 4,232 13-06-2017, 06:18
Ostatni post: four
Wink [WKM2]Niszczyciel ORP "Błyskawica" MM 7-8/97 wojtekw89 52 18,601 28-12-2016, 11:26
Ostatni post: tuslaw

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości