Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja] BISMARCK 1:200 HALINSKI
#1
Witam dwa miesiące temu rozpocząłem budowę okrętu Bismarck wyd.Halinski. Przez te dwa miesiące powstał kadłub a dokładnie dno. Dno zostało zapiankowane i przez półtora miesiąca model sobie leżał tak by pianka sobie swobodnie rosła. Po tym okresie przyszedł czas na szpachlowanie, zastosowałem szpachlę samochodową firmy NOVOL. Ostatni tydzień był bardzo pracowity ponieważ przyszedł czasz na szlifowanie coś, co jest bardzo żmudnym zajęciem, jednak na szczęście mam już to za sobą, więc postanowiłem dziś otworzyć relacje z budowy tego modelu i zaprezentować zdjęcie wyszlifowanego i pomalowanego już dna. Wstawiam dziś jedno zdjęcie gotowego dna i zapraszam do relacji z budowy tego niemieckiego okrętu.
[Obrazek: 93b66b0445b613ffm.jpg]
Odpowiedz
#2
  Kibicuję. Może wyjaśnisz, jak to zrobić, aby pianka "rosnąc" nie odkształcała szkieletu kadłuba? Przecież to diabelstwo przy rozprężaniu się wyzwala cholerną siłę!
  Czekam na dalsze sekwencje zdjęć. To ciekawy i skomplikowany model. Życzę olbrzymich zasobów cierpliwości.
                                                                                                                                                                          - ZbiG -
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#3
Ciekawy model się zapowiada :mrgreen:
Kibicuję i pozdrawiam!
Odpowiedz
#4
(16-06-2010, 11:55)ZbiG link napisał(a):    Kibicuję. Może wyjaśnisz, jak to zrobić, aby pianka "rosnąc" nie odkształcała szkieletu kadłuba? Przecież to diabelstwo przy rozprężaniu się wyzwala cholerną siłę!
   ...
Co prawda pytanie nie adresowane do mnie ale chociaż częściowo podpowiem, że na rynku są dostępne pianki niskoprężne - stosuje się je właśnie tam gdzie zbyt duże zwiększanie objętości jest niepożądane (czyli np. osadzanie ościeżnic drzwiowych, okien). Tyle odnośnie produktu z praktyki budowlanej.

Ale nawet pianka niskoprężna rośnie więc sam z ciekawością dowiem się o sposobach radzenia sobie z tym problemem PDT_Armataz_01_06
Odpowiedz
#5
Witam.
Kolega buduje model tego okrętu z wydawnictwa "Hachette" (140 numerów w kioskach) pewnie pamietacie.
Póki co wychodzi miodzio, ma zrobiony kadłub, część nadbudówek i w trakcie wieże działowe. Niestety z uwagi na ciężką chorobę zawiesił prace ale niedługo, zaraz po chemii ma zamiar wznowić. Wiem że ma w swojej kolekcji również tego Bismarcka i marzy o tym zeby go kiedyś wykonać, zdolności ma naprawdę wysokich lotów więc wierzę że mu się to  kiedyś uda. Póki co będę podziwiał prace przy tym modelu. Czekam na kolejne postępy w pracach ze zniecierpliwieniem.
Pozdrawiam całą brać modelarską.
Odpowiedz
#6
Co do piankowania to wszystko jest opisane bardzo dobrze tu http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic...c&start=10 Co do odkształcania to raczej nie powinno być problemów bo pianka ma dużo miejsca do uciekania w wolne miejsca więc rośnie tam gdzie nie ma wręg.
Odpowiedz
#7
Witaj, kibicuję Tonie i Twojej pracy.
Pozdrawiam i więcej zdjęć :-)
Odpowiedz
#8
  Mimo wszystko, dość sceptycznie zapatruję się na użycie tej "z lekka wybuchowej" pianki. Na pewno są jeszcze jakieś uwarunkowania typu mocowanie szkieletu przy piankowaniu, albo coś podobnego...
                                                      Pozdrawiam -      - ZbiG -
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#9
Prace w stoczni pomalutku idą do przodu w chwili obecnej prace trwają nad obklejeniem okrętu burtami. Jak na razie wszystko pięknie pasuje, mam nadzieję że tak będzie do samego końca.
[Obrazek: 5ab200b1531df7b3m.jpg]
Odpowiedz
#10
Każda nowa relacja z budowy niemieckiego okrętu mnie cieszy Confusedmile:, a Bismarck'a w szczególności :wink:.

Sam go kleje /bardziej odpowiednio to mam zamiar kleić..../, tak więc będę podpatrywał, bo po tych dwóch fotkach zapowiada się ciekawie... no właśnie czemu tylko dwie? Ja chce więcej /i zapewne nie tylko ja :wink:/!!!!
Odpowiedz
#11
I ja przyłączam się do Krystiana- też chcę więcej fotek!!! :mil11:
Odpowiedz
#12
Jutro postaram się więcej i całości modelu  jak dziś obkleję okręt do końca burtami, a na razie tyle.
[Obrazek: bismarck4.th.jpg] [Obrazek: bismarck5.th.jpg] [Obrazek: bismarck3.th.jpg]
Odpowiedz
#13
Burty skończone, więc teraz biorę się za drobnice, tak naprawdę to najbardziej czekałem by właśnie to sklejać w okrętach, sam kadłub zawsze mnie odstraszał, ale na szczęście już mam go za sobą.
[Obrazek: bismarck6.th.jpg] [Obrazek: bismarck8.th.jpg] [Obrazek: bismarck7.th.jpg]
Odpowiedz
#14
  ...strachy na lachy, jeżeli kadłub tak wyszedł, to nie masz już czego się bać! To przykład dobrej roboty. Z wyczuciem dobrego smaku. Naprawdę przyjemnie popatrzeć.
                        Pozdrawiam -                      - ZbiG -
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#15
Faktycznie ,kadłub wygłaskany  :milbravo: Najmniejszej niedoskonałości nie można się dopatrzec  Confusedhock:
Przepraszam panią,czy ta chusteczka pachnie chloroformem? :-)
Odpowiedz
#16
Mała aktualizacja, powstaje drobnica na dziobie okrętu. Zastanawiałem się czy zacząć od głównych nadbudówek czy wyposażać pokład od początku ku końcowi i postanowiłem pozostać przy drugiej opcji. Jutro wyjeżdżam na pięć dni więc prace w stoczni wstrzymane.
Pozdrawiam.
[Obrazek: bismarck9.th.jpg]
Odpowiedz
#17
Model robi wrażenie już przy samym kadłubie, ale jeśli możesz pomaluj wały na kolor stalowy Smile

Pozdrawiam
szebi
[Obrazek: luft-userbar.png]
Odpowiedz
#18
Relingi na pokładzie robisz we własnym zakresie czy raczej blaszki gotowe? W ogóle masz zamiar korzystać z jakichś udoskonaleń typu lufy, siatki radarów itp?
Odpowiedz
#19
Witam, wały będę oczywiście malował, ale to dopiero jak będzie stał na podstawce. Co do tzw. udoskonaleń to będę korzystał z relingów ale wyciętych laserowo co do reszty to jeszcze nie wiem, zastanawiam się nad działkami p-lot.
Odpowiedz
#20
Witam dziś wróciłem do domu a zarazem do modelu, i tu mam do was pytanie dotyczące tych czterech głównych dział, a dokładnie jakiego koloru ma być góra tych dział. W modelu jest kolor żółty ale w niektórych relacjach widziałem kolor szary, bardziej mi się podoba kolor szary, więc proszę was o radę.
Odpowiedz
#21
Kolor żółty na dachach jest to stan z 27 maja [dachy zostały pomalowane dzień wcześniej, aby Luftwaffe go rozpoznała z powietrza], a kolor szary na dachach nosił w dniach 21-26 maja. Do 20 maja miał kamuflaż belkowy/dachy też były ciemnoszare/, a 21 maja zamalowano pasy na kadłubie [prześwitywały spod farby].  
Odpowiedz
#22
Tomo11,
masz jeszcze dwa kolory do wyboru, czerwony i niebieski ,
bo tak też były malowane dachy dział dużych okrętów Kriegsmarine.
Niebieski by się ładnie prezentował. ;D
Można wybierać z tych czterech, bo i tak nikt nie wie na jaki kolor były pomalowane.  ;D w ostatnim okresie, wszystko to spekulacje PDT_Armataz_01_23
Lep, i daj lepić innym !
Odpowiedz
#23
Działko w trakcie budowy, przy działku będzie malutki postój ze względu że postanowiłem kupić lufy gotowe, więc dziś zamówiłem i mam nadzieje że w przyszłym tygodniu przyjdą, a na razie powstają drobne elementy.
[Obrazek: bismarck10.th.jpg]
Odpowiedz
#24
Czyściutko ładnieWink
Odpowiedz
#25
Prace pomału idą do przodu, ze względu na brak na razie luf postanowiłem zabrać się za nadbudówkę.
[Obrazek: bismarck11b.th.jpg]
[Obrazek: bismarck14.th.jpg]

Dziś będąc w obi znalazłem tam zaciski do kabli o różnych rozmiarach od 2,5mm do 1mm i postanowiłem kupić paczkę tych o rozmiarze 1mm i wypróbować jak się będą prezentowały jako bulaje, i muszę przyznać że nawet całkiem całkiem to wygląda. Jedyna rzecz która może przeszkadzać to jest ich długość ale przy tych rozmiarach w okienku nie widać że to jest rurka (zawsze idzie ją przeciąć) a wydaje mi się że jest to szybszy i łatwiejszy sposób na bulaje.
[Obrazek: bismarck12.th.jpg]
[Obrazek: bismarck13.th.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,156 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  RMS TITANIC -Mały Modelarz, Relacja z budowy. Peno 6 4,052 14-08-2021, 09:30
Ostatni post: ZbiG
  [R] Trzy pokolenia... Jedna relacja tomo11 6 3,423 14-08-2021, 10:10
Ostatni post: tomo11
  USS ESSEX w.(2014) - RELACJA Z BUDOWY Peno 4 3,456 02-04-2021, 11:24
Ostatni post: Hastur
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 Dziadek 27 16,036 11-01-2021, 08:36
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 Dziadek 39 20,609 11-01-2021, 08:30
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja] Kościół w Porąbce - skala 1:100 Astra28 44 19,771 28-11-2020, 11:34
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] Brytyjski monitor HMS "M15" Adrian Kacz 31 17,696 28-11-2020, 11:26
Ostatni post: Zeppelin
Wink [R] Legends of WWII: Tomahawk IIB (Haliński - KA 1/2012) Raven 23 12,257 10-07-2020, 01:30
Ostatni post: Logiełka
  Radziecki czołg średni T-34/76 Halinski PAWCYK 50 25,875 19-06-2020, 08:12
Ostatni post: PAWCYK

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości