Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja - Nieskończona] Boeing B-17G - MM 5-6/91
#26
  To nie Twoja wina. Ten model, jak sam pisałeś, jest poligonem doświadczalnym - po prostu  poznajesz więcej chwytów i możliwości, jakimi "walczą" Autorowie wycinanek z nami, sklejarzami ich szlachetnych idei. A starają się oni nieraz bardzo dzielnie życie nam uprzykrzyć... - Podchodź do tego na zupełnym luzie! - Coś nie pasuje? - No, to ciach! - albo klajstrem chlap! - i już jest dobrze! To tylko papier...
  Moja rada: nie przykładaj zbyt wielkiej wagi do zgodności linii barw, czy łączenia blach; staraj się zachować ogólnie poprawny kształt. No, i co by było mocne...
                                    Pozdrawiam -                  - ZbiG -
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#27
(20-07-2010, 04:26)ZbiG link napisał(a):  ... - Podchodź do tego na zupełnym luzie! - Coś nie pasuje? - No, to ciach! - albo klajstrem chlap! - i już jest dobrze! To tylko papier...
  Moja rada: nie przykładaj zbyt wielkiej wagi do zgodności linii barw, czy łączenia blach; staraj się zachować ogólnie poprawny kształt. No, i co by było mocne...
                                    Pozdrawiam -                  - ZbiG -
Popieram light-owe podejście Zbiga do tego akurat tematu, zdobyte doświadczenie-bezcenne, zaowocuje w następnych modelach.
Pozdrawiam:

Paolo

Wysłane z mojego starego PC przy użyciu najzwyklejszej przeglądarki.
----------------------------------------------------------
Motto: Sklejam bo lubię a nie dlatego, że potrafię.
Złota Myśl: 1.Lepiej żeby mnie nienawidzili takim jakim jestem, niż kochali kogoś kim nigdy nie będę. [Obrazek: 07icon_smile4.gif]
                       2. Nie mam konta na fejsie i o dziwo potrafię z tym żyć, tak więc nie możliwe stało się możliwe.

Na warsztacie:
Me-109 G5 KK Nr6(1/2009) 1:50, Me 109F-4 AH Kartonowy Arsenał 4/2005

Ukończone:
P-40 Tomahawk MM 2/1977 1:50
Odpowiedz
#28
Coś Ci tam kolego idzie, nie jest źle - przynajmniej ja nic takiego nie widzę. Aha, i ważna rada - słuchaj ZbiGa  :mil11:
Odpowiedz
#29
Wiem Bullet, ZbiG to modelarz z ogromnym doświadczeniem, którego rady warto wziąć do serca, są bezcenne i bardzo wartościowe Smile
(20-07-2010, 04:26)ZbiG link napisał(a):  Coś nie pasuje? - No, to ciach! - albo klajstrem chlap! - i już jest dobrze!
                                 

- oto przykład Big Grin
Odpowiedz
#30
  Nie żartujcie ze starego. Wszystkie porady podawane są z lekkim przymrużeniem oka; nadają jednak one kartoniarstwu cechy dobrej zabawy. I o to chodzi!
  Śmiertelnie poważnych dylematów mamy w życiu codziennym całkowicie wystarczającą ilość...
                          Pozdrawiam -                        - ZbiG -
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#31
Skrzydła już zmontowane, niestety nie mam zdjęcia ale o dziwo nie są zwichrowane i tworzą wspólną płaszczyznę Big Grin Teraz czas na silniki... 4 sztuki, trochę będzie nudno więc następna aktualizacja będzie za jakiś dłuższy czas Tongue Wkurzające są braki i różnice w kolorach... Trochę bydlak jest - 65 cm rozpiętość, długość ok. 50 cm Smile



[Obrazek: th_DSC00964.jpg]


[Obrazek: th_DSC00963.jpg]


[Obrazek: th_DSC00965.jpg]

CDN.
Odpowiedz
#32
  Bardzo mało można z Twoich zdjęć wywnioskować o dokładności sklejania, ale z tego, co widzę kolory i linie raczej malo do siebie pasują, więc idziesz "na żywioł" - i słusznie, bowiem w takich przypadkach nawet bardzo doświadczeni modelarze mają wielkie trudności w spasowaniu wszystkiego w jedną całość i uciekają się do środków pomocniczych: cięć, doklejek, szpachli, malowania itp. A to już "wyższa szkoła jazdy", i raczej odchodzi już od klasycznego kartoniarstwa...
  Cieszę się, że konsekwentnie dążysz do celu - ukończenia tego "papierniaka", jaki by on nie był! A nauka w las nie idzie...
                                          Pozdrawiam -                                - ZbiG -
  PS - motory rób metodą taśmową - wszstkie elementy od razu po cztery; mniej nudno!
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#33
65 rozpiętości i 50 długości?  Confusedhock: Cholera, spory... A chciałem przeskalować te opracowanie do 1:33 - wtedy by był kolos.
Ale widzę, że z tymi błędami jakie te opracowanie ma nie ma sensu  :Smile
Odpowiedz
#34
  W GPM można zakupić tę fortecę w skali 1:33. Po zlepieniu ma wymiary dł =700 (bez ogonowych KM), rozpiętość = 960 [mm]. Jak określił kol.Tuco: - "pokaźny kawałek papieru" (czy jakoś tak). Do obejrzenia na "ZbiG - galeria".
                                  Pozdrawiam -                      - ZbiG -
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#35
Hihi, tak sobie patrzę spokojnie z kącika, całkiem niezły tłumek fascynatów widzę Smile Swego czasu zrobiłem troszke podrasowaną wersję B17, wydanie Fly Model 1:33 SmileSmileSmile Tak na smaka z dedykacją dla ZbiGa:

[Obrazek: 73847a704cca182a.jpg]

Reszta tutaj: http://www.papermodels.pl/index.php?topic=1608.0

Slusar, Model który kleisz też mam na swym koncie, zresztą do tej pory dumnie wisi pod sufitem Smile Bardzo przyjemny i wdzięczny samolot, który mimo wieku i ręcznego opracowania daje się świetnie skleić. Działaj, podpatruję dalej.

Pozdrawiam
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#36
  Pięknie wykonane "listki" osłon silników. Ja tak nie potrafię. Czy od spodu tych tak ładnie ustawionych "listków" jest przyklejony jakiś pierścień stabilizująco - wzmacniający?
  Dziękuję za dedykację - Slusar, przepraszam za wtręt w Twojej relcji.
                              Pozdrawiam -                            - ZbiG -
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#37
Hejka,

Te listki wcale nie są tak ładnie sklejone, jednak dziękuję Ci za te słowa Smile Nie ma tam żadnego pierścienia, okapotowanie było klejone "w powietrzu", co zresztą zemściło się na mnie. Projekt osłony z listków to w moim odczuciu trochę niefortunne rozwiązanie. Trudno z tego wyciągnąć więcej  niż oferuje wycinanka. Pierścienie, jak w innych projektach, łatwiej równomiernie wyoblić Smile

Tutaj jest pełna relacja, może pomoże Autorowi tej.

Slusar, sorry za offtop. Już nie będę Smile

Pozdrawiam gorąco
"Hope is the first step on road to disappointment"
"Człowiek bez religii jest jak ryba bez roweru"

[Obrazek: 3001_14_06_20_8_48_02.jpeg]

Odpowiedz
#38
A nie ma sprawy, piszta co chceta Big Grin Zawsze przydadzą się cenne wskazówki mnie jako początkującemu Smile Ja tu z nim działam dalej, miałem zaczynać APACZA ale jednak wolę zakończyć tego oszołoma Big Grin Pozdrawiam również  ;-)
Odpowiedz
#39
Witam szanownych Wink mała aktualizacja:

[Obrazek: th_DSC00977.jpg]    [Obrazek: th_DSC00973.jpg]    [Obrazek: th_DSC00974.jpg]

Byłem zmuszony wszystko malować, wpadka - czarna farba rozpuściła klej i musiałem poprawiać łopaty, najgorzej nie wyszło na kilku są szpary ale praktycznie niewidoczne. Wikol po wyschnięciu jest przeźroczysty, więc wszystkie te białe plamy znikną Tongue
Odpowiedz
#40
    Fakt. Zbyt pięknie to nie wygląda. Jakoś z tego wybrnąłeś. Następnym razem maluj poszczególne elementy (np łopaty i piasty) przed montażem. Na pewno będzie lepiej i łatwiej.
    Jedno więcej doświadczenie masz w banku doświadczeń...
                                                                          Pozdarawiam -                      - ZbiG -
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#41
Witam, po dłuższej nieobecności na forum chciałbym odświeżyć temat, niestety  mój B-17 podczas przeprowadzki uległ nie małemu zniszczeniu, także zabieram się za jego odbudowę. Pozostało mi to zdjęcie przed uszkodzeniem, kłopotliwe było wykonanie silników, ponieważ rysunek był mało czytelny.  Zostało już naprawione skrzydło i działko z tyłu, jeden silnik ocalał, reszta do naprawy niestety.......... znowu męka.

[Obrazek: th_P150311_1205.jpg]


Mam jakieś fotki obrazujące troszke ogrom zniszczeń Smile kurcze to już rok będzie jak zacząłem go składać  :Smile

[Obrazek: th_P240511_1355.jpg]    [Obrazek: th_P240511_1328-1.jpg]    [Obrazek: th_P240511_1329.jpg]

Czy da się jakoś naprostować ten zagięty papier na skrzydle z ostatniego zdjęcia? Nie wpłynie to raczej na efekt ogólny patrząc na wszystkie niedoskonałości spowodowane moją nieumiejętnością, ale napewno zawsze to jakieś doświadczenie więcej Smile
Odpowiedz
#42
Kilka fotek z postępu prac:

[Obrazek: th_P250511_1359.jpg]  [Obrazek: th_P250511_1358_01.jpg]  [Obrazek: th_P250511_1352_01.jpg]  [Obrazek: th_P250511_1352.jpg]  [Obrazek: th_P250511_1353.jpg]  [Obrazek: th_P250511_1356.jpg]

Będzie problem z oszkleniem dzioba, nie wiem jak to wykonać. Model jest baaardzo trudny jak na moje możliwości, ma też sporo błędów, np nie pomalowane części, ppomylone oznakowanie stron P i L. Dodatkowo został zniszczony, i wszystkie te cechy skupiają się na ogólny marny wynik końcowy. Zostało tylko podwozie i wieżyczki strzelnicze, niemniej cieszę się że wogóle udało mi się z niego "aż" tyle wycisnąć, jest przeznaczony dla wysoce zaawansowanych modelarzy. Na forum widziałem ino jedną relacyjkę z budowy tej wersji B-17, jednak nie była poprowadzona do końca i jak mniemam autor albo nie ukończył modelu wcale, albo nie pokazał wyniku prac z których nie był zadowolony Smile Ok, jutro może uda mi się pokazać podwozie, narazie to tyle.
Odpowiedz
#43
  Hmmm... - nie wygląda mi ta wersja zbyt skomplikowanie. Co najwyżej, ze względu na duże gabaryty - model bardziej pracochłonny. Mogłeś troszeczkę lepiej się przyłożyć do zachowania wzajemnych osiowości poszczególnych elementów tego latawca; np motory... - mam wrażenie, iż są ustawione nieco rozbieżnie. No, i troszeczkę więcej staranności się przydało. By.
  Pozdrawiam - ZbiG.
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#44
Zbig skoro Ty masz wrażenie - to tak jest!   Sad Sad  :mil11: Kurczę,  ale starałem się  :mil11: nie wyjszłoo, aaa, ale zapomniałem na moje usprawiedliwienie dodać standardowego już tekstu, iż testowałem z Brand Clear Glue Big Grin a tamte skrzywienia i skoliozy są też przez to, że po odłamaniu się silników pozostał klej i poszarpany papier, który musiałem zamaskować. Potrzebne tu będą poprawaki, tak jak na zakończeniach goleni, tam gdzie widać białe pola. No, ale to na koniec zostawię, ponieważ tutaj - nie oszukujmy się - cudów nie będzie. A zatem nie ważne jak, BYLE DO CELU  ! :tank: :tank:
Odpowiedz
#45
Mam nadzieje ,że to tylko nauka i kolejny model lepiej Ci wyjdzie podglądałem hmmmm całkiem nie źle jak na początki.
Idzie Ci dobrze szybko chwytasz o co chodzi ;-)
Nie stety gdy ja zaczynałem naukę z kartonem i jego pochodnymi nie było takiego forum i takich mozliwości to były wczesne lata 90-te ... Ah wspomnień czar mam sentyment do Małego Modelarza.
Pozdrawiam.
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Relacja] Tatra 815 6x6 NTH ciągnik siodłowy PHMT Zuru 7 5,774 02-01-2018, 09:45
Ostatni post: Zuru
  Me-109 Kartonowa Kolekcja Relacja maciekz45 15 9,211 09-12-2015, 06:12
Ostatni post: maciekz45
  [R] Woroszyłowiec-relacja marcinp 23 11,100 08-01-2015, 12:07
Ostatni post: marcinp
  PZL P.11c modelarz kartonowy-pierwsza relacja na forum lepiacz lsw 4 3,775 07-05-2014, 11:42
Ostatni post: marcelo80
  [Relacja-koniec] Piper L-4H "Cub" KK 11. Zuru 10 5,400 10-12-2013, 09:03
Ostatni post: Zuru
  [Relacja - Nieskończona] Francuski niszczyciel "LE TERRIBLE"" spider1636 16 11,488 02-10-2013, 06:16
Ostatni post: swiecaa
  [Relacja] 2s1 Gozdzik 1:25 piter88 7 4,631 28-09-2013, 06:58
Ostatni post: piter88
  Dusty z filmu "Samoloty" - model Michała [Relacja +Galeria] juliusz 9 5,821 28-09-2013, 03:49
Ostatni post: KRÓWEK_01
  [Relacja/Galeria] Holk Gdański z 1400 roku 3/2003 MM - powrót po latach Kosmynauta 17 9,798 03-03-2013, 02:16
Ostatni post: Kosmynauta
  Relacja z budowy kościoła w Porąbce sebekNT 19 6,643 01-03-2013, 11:03
Ostatni post: Andrzej Px48

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości