Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja - Nieskończona] Niszczyciel ORP PIORUN MM 12/2001
#1
Kolej na pioruna...

W oczekiwaniu na dalszą budowę ORP BŁYSKAWICY na tapetę poszedł niszczyciel ORP PIORUN.Model autora Pana Pawła Mistewicza wydany w Małym Modelarzu nr 12/2001.Modelik w skali 1:200 jak na mój gust bardzo ładny :-)

Jak na razie nie było żadnego problemu z montażem no może troszeczkę z częścią oznaczoną nr 3.Po głębszym wycięciu rowków weszła na swoje miejsce.
Szkielet klejony butaprenem i super glue.Nie wiem czemu ale troszeczkę dziób i rufa uniosły się do góry ( prawdopodobnie winowajca jest w kleju ).Korzystałem z wyciętego laserowo szkieletu.Jedyny babol w tym to minimalnie za krótki pokład w porównaniu z oryginalnym z wycinanki.Wyciąłem otwory w pokładzie w celu powieszenia kotwic na łańcuszkach.Wszystkie części retuszuję przed przyklejeniem.Do oklejania szkieletu pozostało przyklejenie drzwi ( elementów waloryzacyjnych ) do części nr 3 oraz przeszlifowanie dziobu na ostro.A oto zdjęcia:
[Obrazek: th_PIC_0348-1.jpg] [Obrazek: th_PIC_0342.jpg] [Obrazek: th_PIC_0343-1.jpg] [Obrazek: th_PIC_0345-1.jpg] [Obrazek: th_PIC_0347.jpg] [Obrazek: th_PIC_0346-1.jpg]

Mile widziane komentarze i te miłe i te mniej... :wink:
Odpowiedz
#2
  Hej, Bartku! A gdzież to u Waści stałość i stateczność? "Błyskawica" jeszcze nie przebłysła, a już "Piorun" uderza? Ciekawi mnie, jak Twoja błyskotka będzie wyglądać po ukończeniu; no pierun też - ale dwa w jednym...
  No, życzę, coby się ta sztuka udała - ja też urlopowałem stoczniowców od czterokominowca, ale zatrudniłem na ten czas montażystów lotniczych...
  Pozdrawiam -                  - ZbiG -
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#3
(05-07-2010, 06:56)ZbiG link napisał(a):   Hej, Bartku! A gdzież to u Waści stałość i stateczność? "Błyskawica" jeszcze nie przebłysła, a już "Piorun" uderza? Ciekawi mnie, jak Twoja błyskotka będzie wyglądać po ukończeniu; no pierun też - ale dwa w jednym...
  No, życzę, coby się ta sztuka udała - ja też urlopowałem stoczniowców od czterokominowca, ale zatrudniłem na ten czas montażystów lotniczych...
  Pozdrawiam -                  - ZbiG -

Hej ZbiG. Błyskawice odłożyłem na drugi plan, co nie oznacza, że do niej nie wrócę. Zamierzam dalej dziobać przy niej jak ukończę cały kadłub Pioruna - to doda mi motywacji ;-)

Dziś wykorzystałem maximum wolnego czasu i okleiłem cały szkielet paseczkami tak, jak przewidział to autor opracowania. Zostało półtora paska - może się do czegoś przyda...
[Obrazek: th_PIC_0350-1.jpg] [Obrazek: th_PIC_0349-1.jpg]

Od jutra czas na poszycie, a zacznę od burt.
Pozdrawiam :grin:
Odpowiedz
#4
W kolejnej aktualizacji przybyło kawałek burty.Co prawda wymęczona ale jest.
[Obrazek: th_PIC_0352-1.jpg] [Obrazek: th_PIC_0353-1.jpg] [Obrazek: th_PIC_0355-1.jpg] [Obrazek: th_PIC_0357-1.jpg] [Obrazek: th_PIC_0341.jpg] [Obrazek: th_PIC_0337-1.jpg]

Nie jestem zbytnio zadowolony z wyniku pracy. Wyszedł brak doświadczenia w klejeniu długich powierzchni, czego efektem są niby nie widoczne, ale jednak krowie żebra, szczególnie w części dziobowej. Łączenie burty z pokładem na dziobie też pozostawia wiele do życzenia, ale mam nadzieje, że z każdym modelem będzie coraz lepiej. Liczę na komentarze, które ułatwią mi prace po drugiej stronie Confusedmile:
Odpowiedz
#5
W kolejnej aktualizacji niestety nie będzie fotek gdyż mój aparat się zepsuł no i trzeba będzie zakupić nowy.Jestem na etapie kończenia klejenia burt.Na konradusie znalazłem coś w rodzaju imitacji blach burt i tak myślę czy na swoim okręcie tego nie zastosować.Liczę na Wasze wypowiedzi na ten temat.A tu link http://www.konradus.com/forum/read.php?f...ply_154824
Pozdrawiam Confusedmile:
Odpowiedz
#6
Widziałem tak wykonane burty i nie do końca to do mnie przemawia w standardzie, może gdyby były na cieńszym papierze to tak.
Odpowiedz
#7
(10-07-2010, 10:58)Piterski link napisał(a): Widziałem tak wykonane burty i nie do końca to do mnie przemawia w standardzie, może gdyby były na cieńszym papierze to tak.

A jak by wydrukował na papierze do ksero???Co o tym myślisz???
Odpowiedz
#8
Zależy jak się wstrzelisz w kolorystykę. Może pomyśl o samym trasowaniu linii podziału. Wiem wprawdzie że one wklęsłe nie są bo to spawy ale odbiór może być dobry, w końcu to iluzja.
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] ORP "Piorun" 1:200 MM 12/2001 maniek15 6 3,105 03-09-2020, 08:48
Ostatni post: Wiatr1000
  Niszczyciel Novik modelik 1/200 Wiktor 42 14,658 18-08-2019, 09:25
Ostatni post: Wiktor
  [Relacja] Tatra 815 6x6 NTH ciągnik siodłowy PHMT Zuru 7 5,773 02-01-2018, 09:45
Ostatni post: Zuru
  Me-109 Kartonowa Kolekcja Relacja maciekz45 15 9,210 09-12-2015, 06:12
Ostatni post: maciekz45
  [R] Woroszyłowiec-relacja marcinp 23 11,100 08-01-2015, 12:07
Ostatni post: marcinp
  PZL P.11c modelarz kartonowy-pierwsza relacja na forum lepiacz lsw 4 3,775 07-05-2014, 11:42
Ostatni post: marcelo80
  [Relacja-koniec] Piper L-4H "Cub" KK 11. Zuru 10 5,400 10-12-2013, 09:03
Ostatni post: Zuru
  [Relacja - Nieskończona] Francuski niszczyciel "LE TERRIBLE"" spider1636 16 11,486 02-10-2013, 06:16
Ostatni post: swiecaa
  [Relacja] 2s1 Gozdzik 1:25 piter88 7 4,631 28-09-2013, 06:58
Ostatni post: piter88
  Dusty z filmu "Samoloty" - model Michała [Relacja +Galeria] juliusz 9 5,820 28-09-2013, 03:49
Ostatni post: KRÓWEK_01

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości