Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pytanko odnośnie farb plakatowych.
#1
Kupiłem dziś farbki do retuszu Ursusa.jednak nie wiem jednego.Czy plakatówki będą trzymać się drutu i czy nie skruszy się czy zeschnie po jakimś czasie??
...."czym różnię się od innych(niczym)robie to co umiem
Mam zdolności wybitne(może)Wiem że mnie rozumiesz
Wiem że dużo umiesz więc w siebie brachu uwierz..."
Odpowiedz
#2
Plakatówki nie będą trzymały się drutu. Sam próbowałem. Do malowania drutu używam farb Pactra.
Na warsztacie - USS Gendreau
Skończone - Spirit of St. Louis
Per aspera ad astra-Przez trudy do gwiazd
Odpowiedz
#3
Generalnie nie można malować plakatówkami,które są farbami wodnymi powierzchni hydrofobowych(czyli wodobojaźliwych Confusedmile: )Pactry to akryle,które są wodorozpuszczalne ale nie wodne bo po zaschnięciu woda im nie straszna.
Odpowiedz
#4
Grzegorz ja po pomalowaniu drutów plakatówkami (kilka razy malowane bo nierówno kryją) Zawsze lakierowałem bezbarwnym półmatem. i jak narazie się trzyma. Tylko ruru od stara nie polakierowałem i zardzewiała :roll: ale w sumie to dobrze.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam!

[Obrazek: b_ismr.gif]
Odpowiedz
#5
OK. To niestety sklep modelarski mnie nie ominie.napewno zakupie coś na dioramke dla ursusa ;]
...."czym różnię się od innych(niczym)robie to co umiem
Mam zdolności wybitne(może)Wiem że mnie rozumiesz
Wiem że dużo umiesz więc w siebie brachu uwierz..."
Odpowiedz
#6
Panie kolego taka mała puszeczka mojego favorit humbrola jest wydajna że hej,więc dacie rade Confusedmile:
Odpowiedz
#7
że wydajna to wiem.Ale do modelarskiego najbliżej mam 30 klocków[km] więc raczej po drodze nie mam.a do retuszu mam sposób.wycinam kawałek niepotrzebnego''zagnij w pół i sklej'' i z tym kawałkiem w modelarkim porównuje w katalogu który lepszy.
...."czym różnię się od innych(niczym)robie to co umiem
Mam zdolności wybitne(może)Wiem że mnie rozumiesz
Wiem że dużo umiesz więc w siebie brachu uwierz..."
Odpowiedz
#8
Cytat:Ale do modelarskiego najbliżej mam 30 klocków[km] więc raczej po drodze nie mam.

Ja mam 60 km, z Narewki do Białegostoku, więc co ja mam powiedzieć? :lol:
W budowie:P-47 Thunderbolt
Ukończone:Sopwith F.1 Camel
Odpowiedz
#9
Chłopaki, zawsze można farbę zamówić wysyłkowo a jeśli odcień nie do końca pasi, to wystarczy ją lekko stuningować......
Trochę niżej w tym dziale jest temat naszego kolegi Astra28 w którym znajdziecie niezbędne wskazówki....
Pozdrawiam serdecznie
Jaroslav
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Poradnik] Mieszanie farb - proporcje Technick 7 5,278 15-01-2018, 09:18
Ostatni post: Chriss
  Pytanko. TadeoS 0 1,858 17-02-2012, 11:26
Ostatni post: TadeoS
  Mieszanie farb - akcesoria Wrajcik 15 7,451 22-09-2011, 10:23
Ostatni post: Solo
  Teoria koloru, mieszanie farb i dobieranie odcieni retuszu. Astra28 4 29,367 12-05-2007, 10:02
Ostatni post: Maciej

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości