Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja/Galeria] Hawker Hurricane - Answer
#1
Przerzucam wątek o budowie Huragana do relacji  Cool  
Dzisiaj udało mi się przez kilka godzin skleić resztę kadłuba i stateczniki :lol:  Miałem drobny problem z dobraniem odpowiedniego koloru do retuszu niezadrukowanych elementów przy dźwigarze sterów wysokości... ale ostatecznie jakoś sobie poradziłem. Nie będzie w tym modelu specjalnych fajerwerków -  postaram się aby w całości był standardem  Cool

[Obrazek: th_P1030432.jpg] [Obrazek: th_P1030422.jpg] [Obrazek: th_P1030418.jpg]

[Obrazek: banner.jpg]
Odpowiedz
#2
A powiedzcie szanowny panie autorze,(bo ja to chyba już na starość ślepnę)czy te powierzchnie sterowe są uplastycznione czy to takie oczien harosze złudzenie?
Odpowiedz
#3
A powiem, szanowny panie modelarzu :lol:   Cool , te powierzchnie to czyste złudzenie, efekt płótna nałożony w procesie przygotowania modelu. One nie są wytłaczane!!!
pozdr. Łukasz F.
[Obrazek: banner.jpg]
Odpowiedz
#4
zmodyfikowałem trochę drążek :wink: (Hayabusa - dzięki za cynę)
a siateczkę na osłonę wlotu wykonałem z.... filtra do baterii kranowej  PDT_Armataz_01_01

[Obrazek: th_2.jpg] [Obrazek: th_10.jpg]

no i reszta zdjęć ...

[Obrazek: th_9.jpg] [Obrazek: th_8.jpg] [Obrazek: th_7.jpg] [Obrazek: th_6.jpg]


[Obrazek: banner.jpg]
Odpowiedz
#5
udało mi się dorobić osłonę filtra :???:  nie jestem specjalnie zadowolony z tego wykonania, ale nie chce mi się robić wielu prób. Jedna wystarczy :ble:

[Obrazek: th_2-2.jpg]
[Obrazek: banner.jpg]
Odpowiedz
#6
Prace nad Huraganem po woli zmierzają ku końcowi. Choć planowałem go ukończyć kilka dni temu, niestety, dużo "innej" pracy nie pozwoliło mi na to...
Aby wątek nie utonął w otchłani forum, chciałbym zaprezentować postępy prac. Obecnie model stoi o własnych siłach;-))) i był trzykrotnie malowany lakierem na wysoki połysk... Tak na wysoki połysk!!! Chciałem w ten sposób ugruntować cały płatowiec przez ostatnią warstwą lakieru matowego;-) Osobiście jestem bardzo ciekaw efektu.
Dorobiłem również działka i pojemniki na pociski. Aby nadać lekko smaczku całej bryle uzbrojenie zostanie pokazane z momencie załadunku do pojemników (tu i ówdzie będą one wystawały). Serdecznie chciałbym podziękować DRAF MODELOWI za pomoc i wycięcie laserem taśm z amunicją (dziękuję za szybką reakcję!!!). Jak tylko otrzymam owe taśmy podzielę się z Wami ich zawartością;-)))

[Obrazek: th_6-1.jpg] [Obrazek: th_5-1.jpg] [Obrazek: th_4-1.jpg]
[Obrazek: th_3-1.jpg] [Obrazek: th_2-1.jpg] [Obrazek: th_1.jpg]


pozdr. Łukasz F.
[Obrazek: banner.jpg]
Odpowiedz
#7
witaj piękniusi model mam modele Huragana i z MM'a i z Hala i brakuje mi jeszcze niby z Orlika, ale chyba odpuszcze na rzecz tego tutaj co kleisz badzo mi się podoba.


Mam pytanie odnosnie tych działek to jakiś błąd jest czy tak specjalnie muszą wystawać

Pozdrawiam PDT_Armataz_01_01
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwycięstwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"
Krytykować może każdy głupiec. I wielu z nich tak robi.
Odpowiedz
#8
Witaj Bizon,
"Mam pytanie odnosnie tych działek to jakiś błąd jest czy tak specjalnie muszą wystawać"
mam rozumieć, że chodzi ci o zawartość wnęk uzbrojenia. Tak muszą wystawać. Pokrywy, które w moim modelu są zdemontowane mają specyficzne "bąble". To wynik nie mieszczenia się wystającego elementu działka Hispano.
W modelu postanowiłem dorobić taśmy nabojowe, aby trochę uplastycznić model. Obecnie czekam na dostawę od Draf Model. :grin:
[Obrazek: banner.jpg]
Odpowiedz
#9
Mam za to nowe cacko;-))))

[Obrazek: th_wyciskaki.jpg]
wyciskaki, chyba mogę je tak nazwać... Zrobione w trzech średnicach z kulek łożyskowych. Rączka stalowa dla lepszego trzymania. Wczoraj wieczorkiem testowałem - rewelacja...
[Obrazek: banner.jpg]
Odpowiedz
#10
Jakie to są średnice, bo wyglądają na dość spore.
Odpowiedz
#11
Łukasz podaj jak to zrobić te narzędzia do działu technika i porady i z jakich kulek itp. oraz jak wyglądają części wykonane za pomocą Twojego wynalazku.

Pozdrawiam
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwycięstwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"
Krytykować może każdy głupiec. I wielu z nich tak robi.
Odpowiedz
#12
Model już prawie powstał, pozostało przykleić tylko część limuzyny. Poczekam z doklejeniem jej do momentu, aż model nie zostanie pomalowany lakierem matowym. Do tego czasu prace uważam za zakończone;-)))
Efekt poniżej...
[Obrazek: th_h9.jpg] [Obrazek: th_h8.jpg] [Obrazek: th_h7.jpg] [Obrazek: th_h6.jpg] [Obrazek: th_h5.jpg]
[Obrazek: th_h4.jpg] [Obrazek: th_h3.jpg] [Obrazek: th_h2-1.jpg] [Obrazek: th_h1-1.jpg]
pozdr. Łukasz  F.


[mod]Pouzupełniałem Twoja relację o fotki zaczerpnięte z Konradusa. Teraz ma to ręce i nogi.[/mod]
[Obrazek: banner.jpg]
Odpowiedz
#13
Co do wyciskaków...
moje mają: 22mm, 18mm, 9mm. Wykonanie ich wymaga posiadania kulek z łożysk, spawarki oraz pręta stalowego. Ze względu na właściwości materiałowe kulek, najlepiej spawać je za pomocą nierdzewki lub srebra. "Rączki" wykonane zostały dla wygody trzymania. Obecnie czekam jeszcze na mniejsze średnice 4 i 6mm.

pozdr. Łukasz
[Obrazek: banner.jpg]
Odpowiedz
#14
Właśnie dzisiaj otrzymałem wycięte laserowo taśmy amunicji do działek 20mm (wielkie dzięki Panie Rafale!!!). poniżej przedstawiam Wam dwa warianty, jakimi uraczył mnie właściciel DrafModel...
po lewej wersja standard, po prawej wersja grawerowana.
[Obrazek: th_P1050553.jpg]

poniżej przemalowana pierwsza warstwa plakatówką metaliczną. Uważam, iż świetnie się nadaje do tego typu zabiegów.
[Obrazek: th_P1050555.jpg]


A swoją drogą mam pytanie do Draf Model. Może by tak umieścić takie elementy w ofercie?
pozdr. Łukasz F.
[Obrazek: banner.jpg]
Odpowiedz
#15
Co to jest plakatówka metaliczna? ;-)

Jakby nie było za drogie to chętnie bym nabył takie urozmaicenie, zwłaszcza np. do samolotów z I WŚ.
na macie: projekt X
Odpowiedz
#16
Firma Astra, wydała na rynek farby plakatowe-metaliczne. Używam ich z dużym powodzeniem do malowania kartonowych części. w opakowaniu jest 6 farbek po 10ml każda.
Kupisz je w każdym szanującym się sklepie papierniczym...
[Obrazek: th_7.jpg]
pozdr. Łukasz
[Obrazek: banner.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R/G] Su-7 BM ANSWER 2/2015 MatrixOST 24 4,036 14-03-2024, 10:50
Ostatni post: żółtodziób
  [R] ORP Orzeł, Answer, 1:200 Pablo 1 648 19-12-2023, 11:01
Ostatni post: Hastur
  [R] "IJN Taiho-Inaczej" 1:200 Answer radzias 32 14,933 18-12-2023, 08:47
Ostatni post: radzias
  [R] Star C-25 LOHR Answer 1:25 karol1985 20 4,378 30-11-2023, 03:22
Ostatni post: ges
  Macchi C.202 Folgore od Answer Nemo04 2 1,670 15-02-2023, 02:09
Ostatni post: Raven
  USS Ticonderoga, (CV-14), Answer, 1:200 Sven 35 17,710 01-11-2022, 09:20
Ostatni post: yogi
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,331 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  RMS TITANIC -Mały Modelarz, Relacja z budowy. Peno 6 4,125 14-08-2021, 09:30
Ostatni post: ZbiG
  [R] Trzy pokolenia... Jedna relacja tomo11 6 3,476 14-08-2021, 10:10
Ostatni post: tomo11
  [R] MERKAVA Mk.IV LIC Answer 1:25 tomo11 20 13,023 03-06-2021, 04:24
Ostatni post: JO

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości