Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[R/G] A6M2 ZERO Mały Modelarz
#26
(11-01-2013, 03:32)redbaron link napisał(a):Piorun - przynajmniej z tej odległości i przy tej ostrości całkiem nieźle się prezentuje, choć trochę widać na nim krowie żebra.

Bo wiesz... grunt to zrobic zdjęcie maskujące niedoskonałości PDT_Armataz_01_11 PDT_Armataz_01_28 W rzeczywistości wygląda, no powiedzmy że dziwacznie.

(11-01-2013, 10:24)Bartko28 link napisał(a):"Walorka" na płatach fajna ;-) - niby kropla CR a "daje radę" ;-)

Nie wiedziałem, że MAGIC to CR PDT_Armataz_01_03 myślałem że Super Glue, to CR, a MAGIC to int.  :roll:

(11-01-2013, 11:17)seb545 link napisał(a):maniek15- muszę Cię pochwalić za te światełko na skrzydle , Smile

WRESZCIE KTOŚ! PDT_Armataz_01_11 PDT_Armataz_01_11 PDT_Armataz_01_11 :mil11:

Do następnego.


PS. W tym miejscu pragnę pozdrowic niezalogowanego kolegę z klasy, podglądacza relacji - niejakiego KRYSTYNĘ Tongue

Pozdrawiam, maniek
Odpowiedz
#27
Magic=introligatorski=CR'ek :-)
SuperGlue=CA :-)
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
Odpowiedz
#28
WSTYD MI!! PDT_Armataz_01_04
Hańba, kolejne głupstwo... PDT_Armataz_01_31
Odpowiedz
#29
Dziś skromnie, bo ostarnio baaardzo mało czasu na klejenie...
Głównie dla tego, że w tygodniu szkoła, a w weekendy jeżdżę z siostrą na narty i nawet nie mam kiedy fotek pyknąć PDT_Armataz_01_03.

W tej odsłonie celownik, został jeszcze szablonik z drutu.
[Obrazek: P1050258_zpsaba8146d.jpg]

Jako ciekawostkę pokażę wam to nad czym (oprócz ZERA) pracuję, czyli Polonez CARGO z Modelika. Poniżej pokazane alementy, to wszystko co związane z oświetleniem samochodu.
[Obrazek: P1050262_zps1ab8c29f.jpg]


pozdrawiam, maniek
Odpowiedz
#30
W celowniku, jeśli nie jest za późno jeszcze, zastąp oryginalne elementy wycinanki kawałkami przeźroczystej folii od dołu pomalowanej tak jak część z wycinanki. Taki drobiazg, a zobaczysz jak ucieszy oko. :-)
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
Odpowiedz
#31
Pogratulować (?) ilości rozgrzebanych modeli... :roll: :wink:
Panujesz nad tym jeszcze...? ???
Pozdrawiam wszystkich!
Odpowiedz
#32
Kościół w Porąbce- czeka na skończenie ZERA
ZERO- jak wiadomo
Polonez- wczoraj poleciał do kosza :oops:
Diorama- kleje ją w klubie modelarskim w B-B, żebym miał tam jakiś jeden, stały projekt.
''Kiosk'' z ORP ORŁA to pamiątka, kiedyś ''rzuciłem się z motyką na słońce'' i jakoś chciałem, żeby o nim nie zapomniec...
Jak widac kleję trzy modele, dioramę kleję tylko w piątki w klubie.
Nie wiem, nad czym miałbym nie panowac? ???

BARTKO28> Mogę odkleic tylko dwa, jeden jest przyklejony na stałe :roll:
Odpowiedz
#33
Hehe widzę, że ZERO skutecznie wyeliminowało konkurencję Wink
Działaj dalej, ja cały czas podglądam i kibicuję!
Co do celownika, to wygląda, jakby za chudy był - tj. jakby pasek z "szkiełkami" był szerszy niż grubość tych dwóch sklejonych razem elementów, które on okleja. Coś jakoś niezbyt wyraźnie napisałem, ale mam nadzieję, że zrozumiałeś o co mi chodzi Wink
[Obrazek: th_sww_zpsf23bd504.jpg]
Ukończone: J2M3 "Raiden"Ki-46 | F4F-3 Wildcat
Odpowiedz
#34
Wiesz, mam wrażenie że też to zauważyłem. Tekturę, jaką użyłem do podklejenia to modelarska 1mm, ale chyba troszkę wizualnie ''uszczuplił'' to pasek czarnego kartonu, którym okleiłem krawędzie.
(29-01-2013, 10:25)redbaron link napisał(a):Działaj dalej, ja cały czas podglądam i kibicuję!

Bardzo mnie to cieszy, mam tu (chyba) dwóch wiernych podglądaczy PDT_Armataz_01_01 PDT_Armataz_01_01 :wink:


pozdrawiam, maniek
Odpowiedz
#35
Oj wydaje mi się że nie tylko dwóch.
Odpowiedz
#36
Jarku może tak powinno być z tym celownikiem. Góra była nieco szersza.
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
Odpowiedz
#37
Może i masz rację, choć w porównaniu z tym zdjęciem jest dość mocno uproszczony i trudno jednoznaczne określić czym ma być ta oklejka. Bo jeżeli tylko zamknięciem tej skrzynki na dole to jest za szeroka. Ale jeżeli ma być tym elementem mocującym szkiełka itp. To rzeczywiście jest dobrze.
Swoją drogą świetne zdjęcie znalazłeś Wink
[Obrazek: th_sww_zpsf23bd504.jpg]
Ukończone: J2M3 "Raiden"Ki-46 | F4F-3 Wildcat
Odpowiedz
#38
          :milgroup:
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#39
(30-01-2013, 12:25)redbaron link napisał(a):Swoją drogą świetne zdjęcie znalazłeś Wink

Racja, nawet podsunąłeś mi pewną myśl... :Smile

EDIT: ZbiGu, co miałeś na myśli? ???
Odpowiedz
#40
Wierz mi obserwatorów jest wielu i muszę przyznać, że jak skończę lightninga to zabiorę się właśnie za Zero tyle, że od Halińskiego.
Trzymam kciuki.  PDT_Armataz_01_34
Odpowiedz
#41
  Dokładnie to samo, co Shinigami:
  - obserwujemy...
" Lenistwo jest rękojmią zdrowia "
Odpowiedz
#42
:oops: :oops:
Panowie.... Z żalem i bólem w sercu mówię, że poległem...
Dobił mnie ''dzióbek'' modelu, tam gdzie jest śmigło i kołpak...
Nie będzie ich w modelu. Galeria będzie tego, co udało mi się zrobic, będzie na pewno. Z jednej strony to szkoda, że poległem, a z drugiej to dobrze, że przy samej końcówce. Przez to nie wywalę go do kosza :roll:

Teraz skupię się na dioramce w 100%, a potem.... niespodzianka!
Choc w sumie jaka niespodzianka, skoro Bartko28 już o niej wie... ehhh.
No nic, porażka nie jest złem, jeśli przyczyni się ona do zwycięstwa poprzez wyciągnięcie z niej wniosków :roll:

pozdrawiam, maniek
Odpowiedz
#43
Ojoj...  PDT_Armataz_01_31 to szkoda może popytaj na forum może ktoś ma do odsprzedania wycinankę albo chociaż skany, może jeszcze uda się ten temat pociągnąć?
Odpowiedz
#44
Maniek, jak mnie pamięć nie myli, to posiadam ten model w swoich zbiorach. Jeśli chcesz, to mogę podesłać Ci skany, tylko podaj nr części jakie są Ci potrzebne.
Pamiętaj, że nie wolno się tak łatwo poddawać. Ja wiem, że tak jest najprościej, ale na prawdę nie chcesz skończyć tego modelu ?? Skoro tak nie wiele zostało do końca, to może jeszcze powalczysz ?
--Misiek--
Odpowiedz
#45
Shinigami mądrze prawi. Spróbuj załatwić od kogoś kto ma skany brakujących części i zrób silnik raz jeszcze. O ile mnie pamięć nie myli może to być chyba też Zero z Kartonowej Kolekcji. Silniki w obu były takie same. Kolorystyki nie pamiętam, ale chyba w obu maska była czarna.
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
Odpowiedz
#46
Czyżbym wiedział co to za "niespodzianka"???
Odpowiedz
#47
A to klops to może spróbuj raz jeszcze to skleić z drugiej wycinanki chłopaki dobrze radzą  ;P
W budowie: ..... ..... ....
[b]Zbudowane

Roweromaniak : https://www.youtube.com/watch?v=jKyWii8RxqA[/b]
Odpowiedz
#48
Witam, przepraszam, że zawiodłem troszkę publikę PDT_Armataz_01_31.
Postaram się jeszcze powalczyć, ale czy jest sens jeszcze go ratować... :roll:
[Obrazek: IMG_1770_zps36df7d21.jpg]
[Obrazek: IMG_1771_zps0cd4b06b.jpg]
[Obrazek: IMG_1776_zps7986b873.jpg]
[Obrazek: IMG_1778_zpsf42ce9a8.jpg]
[Obrazek: IMG_1773_zps5a53d3bf.jpg]

Obiecuję, że powalczę. Do uratowania jest osłona silnika i kołpak...
Odpowiedz
#49
Powiesisz nad sufitem tak żeby wyglądał jakby pikował i będzie dobrze  PDT_Armataz_01_01
Odpowiedz
#50
Maniek. patrząc na 1 i 3 zdjęcie mała rada - oklejanie przejść kadłub/skrzydło zaczynaj od krawędzi spływu. Ewentualne nierówności na krawędzi natarcia łatwiej "zamaskować".
Foto nr 2 - pociągnij caponem wycinankę przed pocięciem - takie "mazy" łatwo wówczas usunąć na mokro bez szkody dla kartonu.
Foto nr 4 - drążek zawsze lepiej z kawałka drutu/szpilki zrobić a górną część np. z paska z reklamy/gazetki Real'a zwinąć i potem całość pomalować.
Foto nr 5 - jeśli dobrze kojarzę to oprofilowanie łączenia statecznika pionowego i poziomego. Jeśli tak to... powinno takim być. Tu nie popatrzyłeś na rysunki montażowe jak to przykleić.
Reasumując - nie jest źle. Poszukaj w galerii mojego pierwszego modelu, I-16 to zobaczysz, że nie żartuję.
Popraw silnik i dawaj gallery :-)
Miałem ciężkie dzieciństwo - alfabet poznawałem z elementarza, nie z klawiatury. ;-)
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [R] USS ESSEX,Mały modelarz,1:300,2004 rok. Opracowanie komputerowe R.Staszałek Czarny 3 3,175 20-09-2019, 10:23
Ostatni post: yogi
  [ R ] Avia S-199 Modelarz Kartonowy chlebik 12 6,268 05-07-2015, 04:29
Ostatni post: Sprudin
  (G) A6M2 Kartonowa Kolekcja pierwszy model w życiu maciekz45 13 7,843 28-03-2015, 01:33
Ostatni post: łosiu
  [R] A6M2 Zero - Mały Modelarz yemu 31 11,487 13-06-2014, 03:28
Ostatni post: Grzegorz1982
  PZL P.11c modelarz kartonowy-pierwsza relacja na forum lepiacz lsw 4 3,775 07-05-2014, 11:42
Ostatni post: marcelo80
  [R] A6M2 Mitsubishi Zero - Wydawnictwo WAK marcelo80 66 19,225 12-04-2014, 01:21
Ostatni post: Huri
  [R] P39 Airacobra Mały Modelarz 6/1985 dawer2253 15 6,509 04-01-2014, 08:20
Ostatni post: seb545
  • Mały Modelarz • numer 4-5-6 / 2011 Dornier Do 17 Z-1 luki20j 31 14,397 10-12-2013, 04:55
Ostatni post: qbas
  [R] PZL P.11c Modelarz kartonowy shoki 8 4,628 06-11-2013, 11:02
Ostatni post: zbin
  [Relacja] Mitsubishi A6M2 ZERO MM 12/2000 Daiw321 10 5,748 07-02-2013, 10:04
Ostatni post: Bartko28

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości