Forum używa ciasteczek
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Relacja/Galeria] ABRAMS - FlyModel nr37
#76
Dzięki Toni.
Dzisiaj uporałem się z tylnym koszem wieży. Wykorzystałem na niego siateczkę z jakiejś kosmetyczki która była dodana do kobiecego czasopisma. Trochę jest za gibka ale jakoś się udało, mogła by być sztywniejsza. Wogóle kształty części kosza i rysunki montażowe trochę mi się kłóciły, ale jakoś poszło. Do zobaczyska w następnej odsłonie.

[Obrazek: th_IMG_1383.jpg] [Obrazek: th_IMG_1384.jpg] [Obrazek: th_IMG_1385.jpg]

[Obrazek: th_IMG_1387.jpg] [Obrazek: th_IMG_1388.jpg]
Czołgista!
Odpowiedz
#77
Dzisiaj miałem jeszcze trochę czasu żeby posiedzieć przy modelu, tak więc zrobiłem liny i pudełko znajdujące się przed włazem dowódcy (osłony w pozycji otwartej). Kilka fotek poglądowych poniżej.

[Obrazek: th_IMG_1396.jpg] [Obrazek: th_IMG_1397.jpg] [Obrazek: th_IMG_1398.jpg]

[Obrazek: th_IMG_1399.jpg] [Obrazek: th_IMG_1400.jpg]
Czołgista!
Odpowiedz
#78
Fajnie że wam się podoba i dzięki za obecność w relacji. Koniec budowy zbliża się już wielkimi krokami. Dzisiaj prawie skończyłem lufę, wcześniej uporałem się z wyrzutniami granatów (tak do końca nie jestem z nich zadowolony). Pozostało skleić to wszystko do kupy i pomalować na gotowca, na deser pozostało wykonanie kaemów. Na fotkach poniżej aktualny stan prac nad modelem.

[Obrazek: th_IMG_1401.jpg] [Obrazek: th_IMG_1403.jpg] [Obrazek: th_IMG_1404.jpg]

[Obrazek: th_IMG_1405.jpg] [Obrazek: th_IMG_1406.jpg] [Obrazek: th_IMG_1407.jpg]

[Obrazek: th_IMG_1408.jpg]
Czołgista!
Odpowiedz
#79
Cały zespół lufy gotowy i pomalowany, wystarczy wkleić do wieży. Przy budowie lufy jedna część nie dawała mi spokoju i chciałem wam pokazać ten detal. Na zdjęciu prawdziwego Abramsa widać jak ta część wygląda w oryginale, na innej fotce widać niesklejoną część która ma rzekomo to przypominać. Pojęcia nie mam jak to skleić, o jakimkolwiek podobieństwie do oryginału to też chyba nie ma mowy. Zrobiłem więc to po swojemu, nie jest to ideał ale chyba bardziej przypomina oryginał. W następnym wejściu mam nadzieję że pokażę już gotową wieżę.

[Obrazek: th_IMG_1409.jpg] [Obrazek: th_IMG_1410.jpg] [Obrazek: th_IMG_1411.jpg]

[Obrazek: th_IMG_1412.jpg] [Obrazek: th_m1a1_484_of_586.jpg]
Czołgista!
Odpowiedz
#80
No to chociaż ja się do tego przyczepię, że lepiej wyglądał by ten tubus z papieru.
Tak to widać strukturę włókien w wykałaczce :mrgreen:
Odpowiedz
#81
Generalnie ładnie zespół lufy wyszedł. Ale... Zamiast używania drewienek o wiele lepsze efekty uzyskuje się robiąc takie rzeczy jak celownik z polistyrenu. Polecam zakup kilku-kilkunastu średnic polistyrenowych pręcików i kilku arkuszy w różnych grubościach płytek polistyrenowych.
Pozdrawiam
Odpowiedz
#82
Dzięki koledzy za komentarze, Mrymacki finisz już naprawdę niedługo, wytrzymaj jeszcze troszkę. Piterski faktycznie strukturę tego drewna widać, mój błąd, trzeba było się przyłożyć bardziej. Mam jeszcze pytanko do Wisy, czy mógłbyś wstawić fotkę tych drobiazgów o których napisałeś i gdzie takie coś można kupić?
Dzisiaj, tak jak obiecałem, chciałem pokazać gotową wieżę. Do zakończenia modelu pozostało przyklejenie jej do kadłuba i wykonanie małokalibrowej broni na wieży. Wybaczcie te malowanie, ale to pierwszy mój malowany model i dopiero się uczę.

[Obrazek: th_IMG_1413.jpg] [Obrazek: th_IMG_1414.jpg] [Obrazek: th_IMG_1415.jpg]

[Obrazek: th_IMG_1416.jpg] [Obrazek: th_IMG_1417.jpg] [Obrazek: th_IMG_1418.jpg]
Czołgista!
Odpowiedz
#83
Rafał a po co kupować ?!
Takie pręciki możesz sobie sam wyciągnąć nad zapalniczką z ramki wtryskowej po modelu plastikowym lub z dowolnego kawałka polistyrenu, który w codziennym życiu spotykamy niemalże wszędzie!
Średnicę dopasujesz sobie odpowiednio szybciej lub wolniej rozciągając rozgrzany plastik ot i cała filozofia... nie rozumiem do czego tu dopłacać?
Pozdrawiam
Jaroslav
Odpowiedz
#84
Nie bardzo wiedziałem o co chodzi więc chciałem zobaczyć jak to wygląda, dzięki Jaro za rozjaśnienie sprawy, zgadzam się że wydawanie kasy na próżno nie ma sensu. Mimo wszystko czasami coś fajnego koledzy podpowiedzą i okaże się to przydatne, tak więc warto zobaczyć jak to się prezentuje.
Czołgista!
Odpowiedz
#85
Jarek też ma rację Smile Małe średnice można wyciągać z pręcików polistyrenowych. Ja jednak osobiście wolę pręciki firmy Plastruct. Produkowane są w różnych średnicach a nawet kształtach. Mam nawet sześciokątne o różnych rozmiarach - idealne po pocięciu na plasterki do robienia łbów śrub Smile
Pozdrawiam
Odpowiedz
#86
Jeden karabin maszynowy mam z głowy. Powiem wam szczerze, myślałem że te karabinki to bułka z masłem, a to wbrew pozorom nie takie proste. Jeszcze tylko jeden i finito.

[Obrazek: th_IMG_1432.jpg] [Obrazek: th_IMG_1434.jpg] [Obrazek: th_IMG_1435.jpg]
Czołgista!
Odpowiedz
#87
Bardzo ładny. Zapytam się tylko - jaką farbką malowałeś lufę?
W budowie:P-47 Thunderbolt
Ukończone:Sopwith F.1 Camel
Odpowiedz
#88
Drobiazgi dodają tylko uroku temu modelowi Rafale. Cieszę się że powróciłeś na forum i znów mogę cieszyć się patrząc na Twoje modeliki. Karabin wyszedł Ci super chyba kosztował dużo pracy widać dbałość o szczegóły, musisz skończyć przed zimą bo jak spadnie śnieg to raczej sesji na pustynnym piasku nie zrobisz hehe :mrgreen:

Tak trzymaj Rafale czekam na kolejna aktualizacje tejże relacji Confusedmile:
Ukończone:    Mi-2  /  Pantera G  /  T-34|85  /  Ba-64  /  KW-1  /  Su-100
Odpowiedz
#89
MikeS, karabin jest cały pomalowany czarną, matową pactrą i trochę pomazany gunmetalem. Gacek, mam nadzieję że jeszcze zdążę te fotki pstryknąć, jak nie to poczekam do lata. :mrgreen:
Czołgista!
Odpowiedz
#90
Kujot a ja się przyczepię i to mocno bo dałeś ciała z karabinem i to mocno. Ja się pytam, gdzie jest spust (albo cyngiel, jak kto woli), toż to profanacja nie zrobić takiej istotnej rzeczy - ŻARTUJĘ :wink:

Gratuluję tego drobiazgu, aż miło popatrzeć.
Zjednoczone Stany Unii Europejskiej - język urzędowy angielski - moje marzenie :-)
Odpowiedz
#91
Chlopaki daliście czadu z tym odśnieżaniem, uśmiałem się jak bóbr. Mimo wszystko mam nadzieję że zdążę przed białym puchem. Dwa dni z rzędu poza domem, więc nie udało mi się go jeszcze skończyć. Mrymacki zupełnie zapomniałem o tym spuście :wink: . A tak na serio to nawet nie wiem jak w tej broni to jest rozwiązane, chyba gdzieś przy tych rączkach jest jakiś spust. W każdym bądz razie dziękuję za wpisy i tą luźną konwersację, do końca tygodnia na pewno go skończe bo już dłużej sam nie wytrzymam, pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Czołgista!
Odpowiedz
#92
Tomki dwa, już jutro galeria końcowa więc wytrzymajcie, celowo nie wstawiałem fotki całości żebyście mieli co pooglądać jutro. Dzisiaj przedstawiam jeszcze fotki drugiego kaemu który schnie na wieży, tak więc do zobaczenia jutro.

[Obrazek: th_IMG_1436.jpg] [Obrazek: th_IMG_1437.jpg] [Obrazek: th_IMG_1438.jpg]
Czołgista!
Odpowiedz
#93
No i wreszcie długo oczekiwany moment czyli galeria końcowa, tak jak obiecałem wyrobiłem się do końca weekendu. Ogólnie modelik mi się podoba, nie jestem do końca zadowolony z tego mojego malowania no ale cóż. Przed rozpoczęciem budowy, gdybym zobaczył ten model pewnie skrytykował bym go właśnie za malowanie, a tu proszę sam zrobiłem taki model. Bardzo dziękuję za zainteresowanie i śledzenie relacji. Ciekawy jestem jeszcze waszych opinii, życzę miłego oglądania.

[Obrazek: th_IMG_1440.jpg] [Obrazek: th_IMG_1441.jpg] [Obrazek: th_IMG_1442.jpg]

[Obrazek: th_IMG_1443.jpg] [Obrazek: th_IMG_1444.jpg] [Obrazek: th_IMG_1445.jpg]

[Obrazek: th_IMG_1446.jpg] [Obrazek: th_IMG_1447.jpg] [Obrazek: th_IMG_1448.jpg]

[Obrazek: th_IMG_1449.jpg] [Obrazek: th_IMG_1450.jpg] [Obrazek: th_IMG_1451.jpg]

[Obrazek: th_IMG_1454.jpg] [Obrazek: th_IMG_1455.jpg] [Obrazek: th_IMG_1456.jpg]

[Obrazek: th_IMG_1457.jpg] [Obrazek: th_IMG_1458.jpg] [Obrazek: th_IMG_1459.jpg]

[Obrazek: th_IMG_1460.jpg] [Obrazek: th_IMG_1452.jpg]
Czołgista!
Odpowiedz
#94
Gratuluję Rafał tak pięknie wykonanego modelu :milbravo: a także ciekawej relacji!
Bardzo podoba mi się to malowanie i w związku z tym mam pytanie.Jakiej techniki użyłeś przy wykonywaniu tych ciemniejszych zacieków?Przyznam że na mnie zrobiły ogromne wrażenie Confusedhock:
To by było tyle i już przenoszę się do następnej Twojej relacji :mrgreen:

Pozdrawiam Toni
[Obrazek: wop.png]
Odpowiedz
#95
Dziękuję wszystkim za tak pozytywne komentarze, bardzo fajnie czyta się takie miłe słowa po sześciu miesiącach walki z modelem. To takie wynagrodzenie za prowadzenie relacji na forum modelarskim.
Roderyk, opracowanie modelu i jego sklejalność jest naprawdę na wysokim poziomie. Poza miejscem łączenia się kadłuba z gniazdem obrotu wieży nad przedziałem silnikowym nie miałem większych kłopotów z pasowaniem części, tylko tam musiałem trochę doszlifowywać. Drobne krzaczki się zdarzały ale to mało ważne rzeczy. Przy budowie tego modelu trzeba zwrócić jeszcze uwagę przy wykonaniu gąsienic. Są one rozrysowane wręcz idealnie, bez żadnego naddatku. U mnie kawałka gąsienicy zabrakło i musiałem przesunąć minimalnie koła napędowe, ale wydaje mi się że to wina zastosowania kół drewnianych, przy tych z wycinanki pewnie pasuje to idealnie. Model Abramsa ma na swoim koncie również Janek, także może również napisać parę słów o sklejalności tego modelu.
Toni, nie pamiętam czy pisałem już coś na temat brudzenia wcześniej, najwyżej się powtórzę. Próbowałem robić to tak jak opisał Czsochaj, czyli takim prawie suchym, krótko obciętym pędzelkiem. Najpierw trochę bardziej wilgotnym robiłem taki wyraźniejszy ślad, a po tym następnie jeździłem tym prawie suchym pędzlem. Większe powierzchnie lub miejsca mało dostępne przecierałem tylko tym prawie suchym. A wyszło jak widać.
Czołgista!
Odpowiedz
#96
Bardzo jestem mile zaskoczony tyloma gratulacjami, jeszcze raz dziękuję.
Jaro fotki w plenerku jeszcze postaram się zrobić.
Na pytanie Arovista odpowiem tak, trochę modeli już w życiu skleiłem i nie były to same czołgi. Po prostu moje zainteresowania ukierunkowały się w stronę broni pancernej niedługo przed pierwszymi wizytami w necie. Dlatego aktualnie buduję same czołgi. Mam kilka modeli samolotów wykonanych dość dawno temu, niestety umiejętności jeszcze nie te, ale obiecuję że zrobię fotki i wrzucę do galerii. Nigdy nie ukończyłem budowy żadnego okrętu, choć parę prób było. I właśnie wykonanie modelu okrętu w skali 1:200 chodzi za mną najbardziej. Przeraża mnie tylko czas potrzebny na zbudowanie takiego modelu, Abramsa robiłem pół roku. No i odstraszyły mnie trochę problemy Roderyka. Nie mówię że tylko pancerkę będę budował, zresztą zacząłem wyznawać zasadę nigdy nie mów nigdy, być może zmajstruję jakiś pancernik lub inną dużą jednostkę pływającą, ale raczej nie prędko. Pozdrawiam.
Czołgista!
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  [Relacja] Messerschmitt Bf 109E-4 [Kartonowy Arsenał 2/2007] cloudwalker 29 16,151 31-01-2022, 07:55
Ostatni post: Karas
  RMS TITANIC -Mały Modelarz, Relacja z budowy. Peno 6 4,048 14-08-2021, 09:30
Ostatni post: ZbiG
  [R] Trzy pokolenia... Jedna relacja tomo11 6 3,421 14-08-2021, 10:10
Ostatni post: tomo11
  USS ESSEX w.(2014) - RELACJA Z BUDOWY Peno 4 3,455 02-04-2021, 11:24
Ostatni post: Hastur
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-116 typ. XB Fly Model nr.16 Dziadek 27 16,031 11-01-2021, 08:36
Ostatni post: Lesio73
  [Relacja/Galeria] Das Boot U-25 typ. IA Fly Model nr.16 Dziadek 39 20,604 11-01-2021, 08:30
Ostatni post: Lesio73
  [R/G] RWD 17W (GPM 31/2018) GALERIA stachooo 49 12,976 02-01-2021, 09:52
Ostatni post: Winek
  [Relacja] Kościół w Porąbce - skala 1:100 Astra28 44 19,769 28-11-2020, 11:34
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] Brytyjski monitor HMS "M15" Adrian Kacz 31 17,694 28-11-2020, 11:26
Ostatni post: Zeppelin
  [Relacja] T-34/85 "Rudy" MM 1-2 2005 czyli powrót do dzieciństwa :) Roland 5 4,361 27-04-2020, 09:57
Ostatni post: Karas

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości